Šta je novo?

namestanje pass-a na win7 64

time

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2005
Poruke
5,511
Poena
480
jedno kratko pitanje.da li se na win7 moze namestiti da nalog bude password protected ali da ga ne kucam svaki put kad se dize win nego da ga upisem jednom i da me zapamti jer moj komp koristim samo ja ali bih ipak da nalog bude pod passom.
 
Sto bi tako nesto radio? imas razlog ili ti je eto tako doslo ?
 
Sto bi tako nesto radio? imas razlog ili ti je eto tako doslo ?

pa razlog je taj smo me mrzi svaki put kucati pass koji nije bas kratak.npr. cesto u kljucim komp i odem da obavim nesto.kad se vratim ceka me login screen a posle kucanja pass-a cekam jos neko vreme da se win normalizuje :)
znaci hteo bi da mi win bude zasticen pass-om ali da ako mu pristupam sa mog kompa nema pass ili bude zapamcen nekako :)zar je moguce da sam prvi koji nesto ovako trazi :-devil-:

a sto se zalmana tice ne secam se da sam ga ikad posedovao a jos manje sam ga nekom "uvalio". :smackbum:
 
Taj način koji ti želiš je em nemoguć, em nelogičan.Koja je svrha passworda ako ne želiš da ga kucaš, a ti si jedini koji koristi taj računar?
Pitam samo zato što to nema nikakve logike.
 
Jedino ako hoće da bude zaštićen na mreži. A za to je dovoljno da uključi ''password protected sharing'' i da NE stavi pass na nalog. Tako neće morati da kuca passworde, a neće mu moći ni preko mreže prići
 
Hm... ja sam to radio na XP-u preko TweakUI-a, ali na sedmici nisam to pokušavao.
 
@ time: Kako mislis da win "zna" da mu bas ti pristupas (a ne neko drugi)?
 
U Run kucaj: control userpasswords2

Kad ti se otvori User Accounts, izaberi svoj nalog i onda stikliraj gore "User mora da unese sifru tralala.."

Probaj pa javi da li radi.
 
Pa on neće da unosi pass, već da windows na neki volšeban način zna da je to on i da mu ne traži isti.
 
I u čemu je onda svrha passworda? To se ja sve vreme pitam.
 
Postoji mogucnost da kad se kompjuteru pristupa preko mreze i dalje trazi pass. Koliko sam razumeo, to mu treba, zato sam rekao da proba pa da javi :)
 
Ali to ima u sharing sekciji i bez user passworda, password protected sharing.Isto ovo mu je i tamash napisao.
 
Pa da, imaće pass koji neće morati da unese, a opet će moći pomoću te šifre da pristupi računaru preko mreže.
 
U Run kucaj: control userpasswords2

Kad ti se otvori User Accounts, izaberi svoj nalog i onda stikliraj gore "User mora da unese sifru tralala.."

Probaj pa javi da li radi.

nisam siguran da sam bas najbolje razumeo.ukucao sam u run control userpasswords2 i vec mi je stiklirana opcia da moram uneti sifru.da ne trebam mozda da destikluram?
 
Odstikliraj, sorry :p

Tad ce te pitati da uneses sifru i valjda te vise nece smarati.
 
odstiklirao sam i vise ne trazi pass.da li je pass za moj nalog ostao ako mu se pristupa sa mreze?to bi valjalo da je ostalo :) procitao sam da jeste ali da se uverim samo jos jednom :)
 
Evo ti resenje:
FingerprintKeyboard-2.jpg
 
Kada se to uradi, windows ne traži password, ali remote će tražiti.
 
Kod mene nije štiklirano, ali i dalje traži password kad god se vrati iz stand by-a.
Jel ima neko rešenje da remote desktop traži pass, a da onaj ko fizički vidi računar, može da se loguje bez passworda?
 
Nazad
Vrh Dno