Šta je novo?

Najskuplji provajder - YUBC???

najskuplji,ali najbolji
 
nije. Najskuplji je absolutok 10 sati 400din!!!!!!!
 
Ko uplacuje po 10h? ;)

Za te manje pakete su jeftiniji od Beotela, a za 100h su skuplji 40 para po satu.....za 300h su jeftiniji preko dinar po satu....
 
cyberdude je napisao(la):
yubc mora da spusti cene ili ode na doboš a bogami i eunet,
absolutok je ionako propao

Ne brinem ja za opstanak ni Euntea ni YUBCa.....bar jos nekoliko...desetina? ....godina.....
 
Ziveo Yubc.Dosta sam provajdera PROMENIO, Ali su NO1.
 
Fica je napisao(la):
nije. Najskuplji je absolutok 10 sati 400din!!!!!!!

al` im je zato flat mesecno 1200. ne znam dal` su u skorije vreme pojeftinili
 
Ja sam pre tri dana dao 1850 din YUBC-u za flat i preporodio se.
Ne zalim dinara, veza radi ko sumanuta, ne puca i dobija se iz prve apsolutno uvek.
Poceo sam da otkrivam i cari on-line igranja, bez elemenata mazohizma sto je bio slucaj sa beotelom, tehnicomom i drenikom.
Kidanje stranaca u LiveForSpeed preko neta je nikad jaci feeling :)

Pozdrav!
 
Zasto sve mora da bude x puta bolje koliko je skuplje ??!
Izvini, ali ***** ti tu logiku.
Tako nista nije bolje od S3 Virge koji kosta 1 euro, pogotovo ne Ati 9800Pro sigurno nije 400 puta bolji.
Mislite o tome.. mada smo pricali vec X puta.
A posebno o tome koliko ce sezam bude zauzet, a vec je prilicno, kad se ljudi

Pozdrav!
 
Ne znam, ali koristim i YUBC i od pre par dana Verat... I Verat mi super odgovara jer je dosta jeftiniji ali i ne losh, vezu dobija "iz prve"... Na digitalnoj sam centrali, inache... tako da yubc sate cu da imam samo za "shtek"...
za sada takostoje stvari

Offtopic:
A ono za kidanje stranaca u LiveForSpeed, da vidimo kako ide u lanu... ima nas dosta na forumu koji su vozachi... bila bi dobra konkurencija...
 
Sasa, NE mora da je bolje...

Medjutim, YUBC je jedva malo bolji, a mnoooogo skuplji - to je poenta! (pogotovu kad u obzir uzmem i GetOrder!)

inace, da ne bude da pricam napamet: YUBC koristim od 1998, sezam od 1999, a Drenik od 2000... Od ove godine i Verat, jer tamo hostujem jedan sajt...

najverovatnije cu na YUBC uplatiti sate samo za mail, a Sezam cu koristiti flat (Drenik mi treba samo za licni sajt)
 
Šta će ti GetOrder ako si na tzv. flatu?
 
Sasa je napisao(la):
Zasto sve mora da bude x puta bolje koliko je skuplje ??!
Izvini, ali ***** ti tu logiku.
Tako nista nije bolje od S3 Virge koji kosta 1 euro, pogotovo ne Ati 9800Pro sigurno nije 400 puta bolji.
Mislite o tome.. mada smo pricali vec X puta.
A posebno o tome koliko ce sezam bude zauzet, a vec je prilicno, kad se ljudi

Pozdrav!
sto jeftinije to bolje :)
do sada sam probao PTT, drenik, infosky, routo i tehnicom i PTT je UBEDLJIVO najbolji: najjeftiniji, najbrzi i slobodan u 'po dana i po notji' :)
doduse YUBC nisam probao ali ni ne nameravam kad PTT radi perfektno
 
Ok, lepo, ali ja i dok sam bio na sezamu, nije mi padalo na pamet da koristim GetOrder. Kad mi nesto treba, skidam odmah, nemam vremena da cekam dan dva dok to sezam skine.

Pozdrav!
 
ZoNi je napisao(la):
...nego sa npr. nekog servera u Zimbabveu, Nemackoj ili Slovackoj...
Za Zimbabve se slazem, ali za Nemacku ili cak i Slovacku je razlika toliko minimalna da nije vredna pomena. Naravno zavisi od opterecenosti servera, ali u 90% slucajeva kod mene je razlika izmedju GetOrder-a i direktnog skidanja reda velicine 0,2-0,3kb/s - pri prosecnom protoku od oko 5,5-6,0kb/s.

Ipak GetOrder ima velikih prednosti kad je neki server zauzet ili nesto treba prebaciti pod hitno na "sigurno mesto" (...ako se pretpostavlja da za par sati vise nece biti tu ;) ). Naprimer juce sam mu dao da skida nekih 30-tak fajlova sa totalno zagusenog servera - evo 24h kasnije jos uvek naravno nije uspeo da skine, ali i dalje pokusava, prosto neverovatno koliko je uporan, jos uvek nije izbacio onaj ERROR !
 
Sasa je napisao(la):
Ok, lepo, ali ja i dok sam bio na sezamu, nije mi padalo na pamet da koristim GetOrder. Kad mi nesto treba, skidam odmah, nemam vremena da cekam dan dva dok to sezam skine.
Ne znam kako je bilo ranije, ja sam samo poslednja dva meseca na Sezamu ali kad god sam nesto porucivao (...sa "normalnog" servera) bilo je skinuto za 1 do navise 3-4 sata.
 
Sasa je napisao(la):
Ok, lepo, ali ja i dok sam bio na sezamu, nije mi padalo na pamet da koristim GetOrder. Kad mi nesto treba, skidam odmah, nemam vremena da cekam dan dva dok to sezam skine.
kao sto rece Drapin... ja, eto, porucim nesto na GO... pogledam npr. ovaj Forum, odgovorim na par postova i za to vreme je skinuto! Onda lepo startujem FTP program (FileZilla) i ostavim ga da to skida... (naravno, sad kad vise nema @home, racunica vise nije tako povoljna, ali je i dalje povoljnija)... u principu nikad nisam direktno skidao nesto vece od 2-3MB...

a meni @home pretplata istice tek u septembru, tako da ce mi biti super (vidim na GO komentarima da mnogi napustaju Sezam i idu na Verat :beat: - ostacu ja jedini i ima Sezam da radi samo za mene O:) )

@ drapin: bilo je vec price o tome: ne valja GO-u davati da ti odjednom skine tako mnogo fajlova... iz licnog iskustva, rekao bih da je optimum 3-5 u jednom "cugu"... meni je tako stajalo po 10ak-15 narucenih fajlova par dana... onda izbrisem porudzbinu, pa ubacujem po 3-4 komada... skinuti za po sat-dva!

*********************

evo male racunice:

YUBC flat pristup 1850din
Telekom 100 sati 1080din*
----------------------------
Ukupno: 2930 din mesecno


Sezam flat pristup 850din
Telekom 100 sati 1080din*
----------------------------
Ukupno: 1930 din mesecno

mislim da nikakav dodatni komentar nije potreban!

______________________________________
* racunata samo skuplja tarifa: 2min=0.36din
 
ma covece ne znam da li si citao ali sezamov flat rate nije pravi, imaju neka zajebana ogranicenja tipa ... ne smes da budes povezan i da nista ne radis ? ?? onda .. ne smes da internet koristis sa vise od jednog mesta?????????/ sta ako hocu malo vamo -malo tamo ? ili kad odem kod nekog da tu ukucam ..i da vidim sta se desava

a trece nisi izracunao za one koji koriste sa Verata

jer je FULL paket na veratu sada 690 dinara ...samo??

doduse i meni je malo sumnjiva ta cena (tj nesto mi je mnooogo jeftino) al ajde dobro.


cao
 
Evo ti Sezam, PROCITAJ OVAJ GLUPA OGRANICENJA, ne moze ovo ne moze ono a ja svoj nalog sa verata koristim zajedno sa ribom i niko me nista ne pita (samo ne mozemo u isto vreme).

cao
*****************************************************



Ova vrsta pretplate vam omogućava da Internet koristite kada i koliko vam treba, bez ograničenja vremena provedenog na vezi (osim eventualnih tehničkih ograničenja mrežne opreme) ili načina korišćenja Interneta (osim ograničenja vezanih za sigurnost i obezbeđenje neometanog rada mreže) pod uslovom da važi:


Da Internetu pristupate isključivo sa računara koji je ostvario TCP/IP vezu sa SezamPro mrežom (ovaj uslov ne ispunjavaju računari u lokalnoj mreži koji Internetu pristupaju preko bilo kog segmenta lokalne mreže)


Da pristup Internetu na osnovu ove pretplate koristite isključivo vi ili članovi vašeg domaćinstva, odnosno u slučaju firme, zaposleni koji u tom trenutku radi za računarom i to tako da u svakom trenutku samo jedan računar ostvaruje vezu sa SezamPro mrežom. (ovaj uslov ne ispunjava korišćenje od strane prijatelja, rodbine ili poznanika koji ne žive sa vama, niti istovremeno korišćenje sa dva različita računara bez obzira na ispunjavanje bilo kod drugog uslova)


Da Internet koristite interaktivno, odnosno da direktno upravljate računarem koji ostvaruje vezu sa mrežom SezamPro. Ovaj uslov ispunjava korišćenje bilo kog programa koji automatizuje rad na Internetu pod uslovom da je u trenutku njegovog rada pod vašim nadzorom. Uslov ne ispunjava ostavljanje računara pod nadzorom automat programa koji simuliraju interaktivni rad.
 
Ja sam probao YUBC-ov Smin i radi perfektno cak mi se cini i bolje nego njihove dialup brojevi,za svaku preporuku.Sto se tice cene,je*iga kvalitet se uvek placao!
 
bluestar je napisao(la):
ma covece ne znam da li si citao ali sezamov flat rate nije pravi, imaju neka zajebana ogranicenja tipa ... ne smes da budes povezan i da nista ne radis ? ?? onda .. ne smes da internet koristis sa vise od jednog mesta?????????/ sta ako hocu malo vamo -malo tamo ? ili kad odem kod nekog da tu ukucam ..i da vidim sta se desava

a trece nisi izracunao za one koji koriste sa Verata

jer je FULL paket na veratu sada 690 dinara ...samo??

doduse i meni je malo sumnjiva ta cena (tj nesto mi je mnooogo jeftino) al ajde dobro.


cao


hahahah nije tako evo ja sam uzeo sezamov i MOGU 2 naloga u usto vreme da se konektuju ja sam sa ortakom useo po pola i radi ko zmaj smes da nista ne radis (ostavim komp na netu pa odem napolje vratim se i sve radi) dakle nema ogranicenja!!!!!!!
 
Nazad
Vrh Dno