Šta je novo?

Najpovoljniji razgovori iz Nemačke ka Srbiji

nemanja123

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2007
Poruke
8,583
Poena
665
Jel zna neko povoljnu varijantu za razgovore iz Nemačke ka Srbiji (mobilna telefonija)?

Viber Out je 49 centi/minut, tako da, osim u krajnjoj nuždi nije povoljan.
 
Globaltel. Mada realno nema ništa povoljno, najbolje je koristiti Viber, WA i slične besplatne internet servise.
 
Poslednja izmena:
Globaltel aplikacija, vezana za SIM karticu - imas 100 min za 300 dinara ili cak freepaid (flat pozive) za 900 dinara.

Nije naj bolja aplikacija, ima svoje mane i bugove, ali radice.
 
Globaltel. Mada realno nema ništa povoljno, najbolje je koristiti Viber, WA i slične besplatne internet servise.
Hvala na odgovoru. Znači trebala bi mi globaltel kartica. Ne uspevam da nađem cenu poziva iz Nemačke ka Srbiji. Vidim samo obratno.

Znam da je najbolje preko tih mesindžera, ali starija familija ima stare telefone (jer ne znaju da koriste one sa touch ekranima), pa mi je za to potrebno.
Globaltel aplikacija, vezana za SIM karticu - imas 100 min za 300 dinara ili cak freepaid (flat pozive) za 900 dinara.

Nije naj bolja aplikacija, ima svoje mane i bugove, ali radice.
To zvuči odlično!
Jel moze link do tog paketa?
Jel sigurno radi u smeru Nemačka ka Srbiji?
Možda mogu online sve da uradim sada?!
 
Da, samo aplikacija ti treba, dobiješ svoj "virtuelni" mobilni broj broj, i zoveš preko aplikacije. Tebe zovu standardno na taj mobilni globaltel broj, ali razgovaraš preko aplikacije, ne treba ti sim kartica za to. Prednost varijante sa sim-karticom je veći izbor povoljnijih paketa.
 
Da, samo aplikacija ti treba, dobiješ svoj "virtuelni" mobilni broj broj, i zoveš preko aplikacije. Tebe zovu standardno na taj mobilni globaltel broj, ali razgovaraš preko aplikacije, ne treba ti sim kartica za to. Prednost varijante sa sim-karticom je veći izbor povoljnijih paketa.
Bez SIM kartice je standardna cena 9.9dinara minut + 9.9 dinara uspostava sto je dosta skuplje.

Sa SIM karticom, moze da kupi paket 100min za 300 dinara, a ako je kartica registrovana (ili poveze platnu karticu) moze i freepaid (flat pozivi za 900 dinara).


Dobijas +381 67 7 xxx xxx broj, koji i drugi mogu da zovu (obavezno ukljuciti prijem poziva u aplikaciji kroz podesavanja i ugasiti optimizaciju baterije za globaltel app). Broj je naj klasicniji mobilni broj u Srbiji i svi nacionalni minuti kod korisnika u bilo kojoj mrezi u Srbiji vaze ka Globaltel broju.

SIM kartica ti treba samo prilikom aktivacije aplikacije na telefonu. Nakon toga sve radis kroz aplikaciju.

Aplikacija hoce da "baguje", recimo zvoni dolazni poziv, a ne izadje nista na ekran (nije cesto). Aplikacija hoce da "baguje", odnosno ne "probudi" telefon pri dolaznom pozivu, pa dobijes informaciju o propustenom pozivu... Takve stvari se povremeno desavaju.
 
SIM karticu fizički moraš da nabaviš u Srbiji, moraš mora SIM da bude na mreži, da bi primio aktivacioni SMS, to može neko od prijatelja da ti uradi, i onda ti (do sledeće aktivacije na novom telefonu ili reinstaliranja aplikacije) SIM ne treba.
Kredit dopunjavaš kroz aplikaciju platnom karticom.
 
SIM karticu fizički moraš da nabaviš u Srbiji, moraš mora SIM da bude na mreži, da bi primio aktivacioni SMS, to može neko od prijatelja da ti uradi, i onda ti (do sledeće aktivacije na novom telefonu ili reinstaliranja aplikacije) SIM ne treba.
Kredit dopunjavaš kroz aplikaciju platnom karticom.
Da li ova opcija sigurno funkcioniše dok sam u Nemačkoj (nigde se ne pominje inostranstvo, niti da ovo radi preko interneta).
Da li opcija flat tokom poziva ide preko interneta (ako ide, da li na WiFi-u troši internet iz paketa)?

Ako sam te dobro razumeo, može recimo brat iz Srbije da naruči Globaltel karticu (ili ja naručim na njegovu adresu), on aktivira karticu preko svog telefona, a ja u Globaltel aplikaciju ubacim kod koji će on dobiti preko SMS-a. Onda aktiviram pozive preko aplikacije i onda bih mogao da koristim aplikaciju za zvanje iako nemam karticu kod sebe. A i pozive bih primao preko aplikacije (jel oni idu po ceni kao da sam u Srbiji ili se naplaćuje roming tarifa?). Da li sam dobro razumeo?
 
Od kada ste u Nemackoj i da li imas i od kada stalno radni odnos?
 
Da li ova opcija sigurno funkcioniše dok sam u Nemačkoj (nigde se ne pominje inostranstvo, niti da ovo radi preko interneta).
Da li opcija flat tokom poziva ide preko interneta (ako ide, da li na WiFi-u troši internet iz paketa)?
Dakle, tvoj telefon mora da ima internet vezu, da li ce ona biti kroz wifi ili kroz mobilnu mrezu (3G, 4G, 5G) nebitno je. Poziv trosi oko 8 kilobajta u sekundi, odnono za 2 minuta poziva potrosis 1MB. Aplikacija radi na vrlo slicnom principu kao Viber, Whatsapp itd, samo sto imas realan broj u Srbiji i mogucnost da pozivas brojeve u Srbiji, kao i da oni tebe zovu.
Ako sam te dobro razumeo, može recimo brat iz Srbije da naruči Globaltel karticu (ili ja naručim na njegovu adresu), on aktivira karticu preko svog telefona, a ja u Globaltel aplikaciju ubacim kod koji će on dobiti preko SMS-a. Onda aktiviram pozive preko aplikacije i onda bih mogao da koristim aplikaciju za zvanje iako nemam karticu kod sebe. A i pozive bih primao preko aplikacije (jel oni idu po ceni kao da sam u Srbiji ili se naplaćuje roming tarifa?). Da li sam dobro razumeo?
Dakle, tvoj brat ode na trafiku (moj kiosk), kupi Globaltel SIM, ili naruci preko interneta da mu stigne kuci. Taj deo nije previse ni bitan, bitno je da imas SIM karticu njihovu.
Onda on ubaci karticu u telefon, aktivira je.
Onda ti skines aplikaciju na tvoj telefon, pri aktivaciji aplikacije uneses broj sa te Globaltel SIM kartice.
Na njegov telefon stigne SMS sa aktivacionim kodom, on ti to prosledi nekako i ti uneses kod u aplikaciju.

Nakon toga udjes u podesavanja aplikacije, ukljucis opciju da primas pozive kroz aplikaciju (standardno idu na SIM karticu, ali postoji opcija u aplikaciji).
Podesis u Androidu da za Globaltel ne koristi optimizaciju baterije kako bi smanjio "nedostupnost" odnosno da se desi da se telefon "ne probudi" iz standby rezima kad imas dolazni poziv.
Od tog trenutka ko god pozove tvoj 067 7 xxx xxx broj sa bilo kog fiksnog ili mobilnog broja u Srbiji, trosi svoje nacionalne minute, odnosno po ceni poziva sa fiksnog na mobilni u Srbiji, a ti se javis kroz aplikaciju, i nemas dodatne troskove osim 1MB interneta na 2 minuta razgovora.

Za odlazne pozive, standardna tarifa (bez kupovine dodataka) je 9.9 RSD/min + 9.9RSD uspostava veze. To ce ti trositi kredit.
Kredit mozes kroz aplikaciju da dopunjujes platnim karticama (treba proveriti da li radi stranim, ali 99% da da).

Imas dve grupe paketa:
  • Uzbudljivi prepaid gde za 300 dinara imas opciju 100 odlaznih minuta ili SMS poruka ka svim mrezama + besplatne pozive ka Globaltel brojevima (moze osoba koju zoves da ima samo (drugu, ne tvoju) Globaltel SIM u telefonu i ti pozivi su ti besplatni iz aplikacije, za druge mreze ide sa ovih 100 minuta).
  • Freepaid gde flat pozive za sve fiksne i mobilne mreze u Srbiji imas za 900 dinara mesecno. Aktiviraju se isto kroz aplikaciju - ali jedna od dve stvari mora da bude ispunjena: ili da imas povezanu platnu karticu ili da je broj registrovan. Za uzbudljivi prepaid (100 min / 300 din) ovo ne mora da bude ispunjeno.
U svakom slucaju ako kupite SIM karticu za 300 dinara u Srbiji mozete 7 dana da isprobate sve - uz SIM se dobija 50 nacionalnih minuta i 5GB neta na 7 dana (net je u ovom slucaju nebitan, minuti su vazni).
 
Ako imaš e-sim na telefonu, može i ta varijanta kod Globaltela. Onda ne moraš nikoga da maltretiraš da ti kupuje kartice i aktivira. Sve platiš karticom i stigne na mail.
 
Ako imaš e-sim na telefonu, može i ta varijanta kod Globaltela. Onda ne moraš nikoga da maltretiraš da ti kupuje kartice i aktivira. Sve platiš karticom i stigne na mail.
Upravu si, SMS moze i da mu stigne na eSIM koji ce u tom trenutku biti u roamingu na DE mreži. Još jednom da ponovim kroz aplikaciju nema dodatnih troškova, roaming se odnosi samo na SIM kartice.
 
Dakle, tvoj telefon mora da ima internet vezu, da li ce ona biti kroz wifi ili kroz mobilnu mrezu (3G, 4G, 5G) nebitno je. Poziv trosi oko 8 kilobajta u sekundi, odnono za 2 minuta poziva potrosis 1MB. Aplikacija radi na vrlo slicnom principu kao Viber, Whatsapp itd, samo sto imas realan broj u Srbiji i mogucnost da pozivas brojeve u Srbiji, kao i da oni tebe zovu.

Dakle, tvoj brat ode na trafiku (moj kiosk), kupi Globaltel SIM, ili naruci preko interneta da mu stigne kuci. Taj deo nije previse ni bitan, bitno je da imas SIM karticu njihovu.
Onda on ubaci karticu u telefon, aktivira je.
Onda ti skines aplikaciju na tvoj telefon, pri aktivaciji aplikacije uneses broj sa te Globaltel SIM kartice.
Na njegov telefon stigne SMS sa aktivacionim kodom, on ti to prosledi nekako i ti uneses kod u aplikaciju.

Nakon toga udjes u podesavanja aplikacije, ukljucis opciju da primas pozive kroz aplikaciju (standardno idu na SIM karticu, ali postoji opcija u aplikaciji).
Podesis u Androidu da za Globaltel ne koristi optimizaciju baterije kako bi smanjio "nedostupnost" odnosno da se desi da se telefon "ne probudi" iz standby rezima kad imas dolazni poziv.
Od tog trenutka ko god pozove tvoj 067 7 xxx xxx broj sa bilo kog fiksnog ili mobilnog broja u Srbiji, trosi svoje nacionalne minute, odnosno po ceni poziva sa fiksnog na mobilni u Srbiji, a ti se javis kroz aplikaciju, i nemas dodatne troskove osim 1MB interneta na 2 minuta razgovora.

Za odlazne pozive, standardna tarifa (bez kupovine dodataka) je 9.9 RSD/min + 9.9RSD uspostava veze. To ce ti trositi kredit.
Kredit mozes kroz aplikaciju da dopunjujes platnim karticama (treba proveriti da li radi stranim, ali 99% da da).

Imas dve grupe paketa:
  • Uzbudljivi prepaid gde za 300 dinara imas opciju 100 odlaznih minuta ili SMS poruka ka svim mrezama + besplatne pozive ka Globaltel brojevima (moze osoba koju zoves da ima samo (drugu, ne tvoju) Globaltel SIM u telefonu i ti pozivi su ti besplatni iz aplikacije, za druge mreze ide sa ovih 100 minuta).
  • Freepaid gde flat pozive za sve fiksne i mobilne mreze u Srbiji imas za 900 dinara mesecno. Aktiviraju se isto kroz aplikaciju - ali jedna od dve stvari mora da bude ispunjena: ili da imas povezanu platnu karticu ili da je broj registrovan. Za uzbudljivi prepaid (100 min / 300 din) ovo ne mora da bude ispunjeno.
U svakom slucaju ako kupite SIM karticu za 300 dinara u Srbiji mozete 7 dana da isprobate sve - uz SIM se dobija 50 nacionalnih minuta i 5GB neta na 7 dana (net je u ovom slucaju nebitan, minuti su vazni).
Veliko hvala na detaljnom odgovoru :)
Čekam samo Duke-ov odgovor, pa bih probso Globaltel ako je ta opcija lakša/jeftinija.
 
Ako Globaltel radi kako treba, tesko da ista moze iz nemacke ponude da parira.
 
Globaltel radi ehtra. Naj bolje kupiti dve kartice jedna za stariju osobu a drugu za DE. Provereno
 
Najbolje je prebaciti matorce na smartphone. Moj matori se opirao godinama,ali kad je video kako majka dobija redovno fotke unuke preko Vibera naučio i on brzinski da tipka po ekranu. Sad mi redovno šalje slike i fore koje penzosi razmenjuju preko messengera.
 
Jedino ako se odluči za flat rate (free paid) tad bi brat trebalo da registruje karticu na svoje ime u poslovnici u BG ili preko kurirske službe koju plaća globaltel.
 
Ili samo da poveže platnu karticu.
 
Ako neko od rođaka ima SBB, može da ti ustupi kredencijale za Unifon aplikaciju, ali se sve naplaćuje preko njihovog SBB računa (ili se skidaju uključeni minuti kojih ima 100, 200 ili 1500, zavisno od paketa i važe ka fiksnim brojevima). Pozivi ka mobilnim brojevima se naplaćuju 10tak dinara po minutu.
 
Hvala svima.
Probao sam Globaltel,
Opcija 7 dana 50 minuta i odlično radi. Nema lag-a i čuje se bolje nego preko Viber/WhatsApp-a.

Ne znam samo posle koliko dugo bez uplate gase karticu?
Ako se uzme 100 minuta za 300 dinara, koliko dugo oni traju pre nego što ih oduzmu?
 
Hvala svima.
Probao sam Globaltel,
Opcija 7 dana 50 minuta i odlično radi. Nema lag-a i čuje se bolje nego preko Viber/WhatsApp-a.

Ne znam samo posle koliko dugo bez uplate gase karticu?
Ako se uzme 100 minuta za 300 dinara, koliko dugo oni traju pre nego što ih oduzmu?
100 minuta traje 30 dana, ukoliko uključiš automatsku obnovu paketa (moraš imati kredit u trenutku kad dođe na obnovu ili da uključiš direktnu naplatu sa platne kartice) ili aktiviraš nov paket pre isteka starog, eventualno nepotrošeni saobraćaj ti se sabira i prenosi. Nema ograničenja kolko minuta možeš da nakupiš.
 
Mozda vise nije aktuelno...
Imas u Netto da kupis pripejd karticu Netto World, to je tarifa za jeftino telefoniranje u inostranstvo.
Aktiviras karticu, ubacis kredit i zoves, netreba nikakve pakete kupovati.
Kredit je validan godinu dana od poslednje dopune.
Za srbiju fixni je 9 centi minut.
Cenovnik za pozive u inostranstvo:
 
Mozda vise nije aktuelno...
Imas u Netto da kupis pripejd karticu Netto World, to je tarifa za jeftino telefoniranje u inostranstvo.
Aktiviras karticu, ubacis kredit i zoves, netreba nikakve pakete kupovati.
Kredit je validan godinu dana od poslednje dopune.
Za srbiju fixni je 9 centi minut.
Cenovnik za pozive u inostranstvo:
Jedino je problem aktivirati karticu. Komplikovano je katastrofa. Nemoguce bez odlicnog znanja nemackog jezika.
 
Jedino je problem aktivirati karticu. Komplikovano je katastrofa. Nemoguce bez odlicnog znanja nemackog jezika.
Zasto?
Imas opciju postident.
Odstampa se formular, odnese u bilo koju postu i tamo ti potvrde identitet, sve besplatno...
Jeste da duze traje nego video chat ali moze i tako...

Meni se inace na video chat javio covek poreklom iz bosne... 🤣
 
Trazis video chat na svom jeziku, tako je moj sin aktivirao pricajuci srpski sa operaterkom.
 
Vrh Dno