Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

^ Ako si već tamo, nemaš vremena da sačekš isporuku "lažnog e-sim-a", jer je to fizička sim kartica koju ubacuješ u telefon, pa onda ima e-sim.
Zašto ne kupiš bilo koju lokalnu karticu?
 
Aktivirao sam Orange Flex i otisao na Kipar, medjutim imam jedan problem.
Ne znam da li je to normalno, ali sav saobracaj se rutira najpre preko Poljske a potom dalje, sto cini veliki lag (ping).
Brzina je odlicna, kacim se na neku epic mrezu ovde na Kipru i to je sve odlicno.
 
Sledece nedelje idem u Rim turisticki. Interesuje me kako da imam internet na telefonu sve vreme. Prolazicu kroz Hrvatsku autobusom pa me interesije da li bih usput mogao da kupim Bon Bon sim karticu da je koristim zbog interneta? Koristila bi mi kasnije i za Grcku. Nisam pratio temu u vezi te kartice. Ako moze i u PP bar da dobijem link kakva je procedura da se aktivira i sl.
 
Sledece nedelje idem u Rim turisticki. Interesuje me kako da imam internet na telefonu sve vreme. Prolazicu kroz Hrvatsku autobusom pa me interesije da li bih usput mogao da kupim Bon Bon sim karticu da je koristim zbog interneta? Koristila bi mi kasnije i za Grcku. Nisam pratio temu u vezi te kartice. Ako moze i u PP bar da dobijem link kakva je procedura da se aktivira i sl.
Svrati na pumpu Ina kupi karticu stavi u fon i koristis za minut, obavezno aktiviraj u HR
 
Sledece nedelje idem u Rim turisticki. Interesuje me kako da imam internet na telefonu sve vreme. Prolazicu kroz Hrvatsku autobusom pa me interesije da li bih usput mogao da kupim Bon Bon sim karticu da je koristim zbog interneta? Koristila bi mi kasnije i za Grcku. Nisam pratio temu u vezi te kartice. Ako moze i u PP bar da dobijem link kakva je procedura da se aktivira i sl.
Koji model telefona koristiš?
 
@jorgovan Koristim iPhone 13 Mini.
@kalin62 Ne znam gde ce autobus da staje da se odmorimo.
 
Organge Polaska ima Orange Flex (aplikacija), preko nje kupis eSim paket. Paketi kreću od 25 PLN (poljski zloti) što je 5.23 evra za mesec dana, možeš da otkazeš bilo kada. Taj paket ima 4,3GB interneta u EU. Ako želiš pristup 5G mrežama, paket je 35PLN i ima 6GB interneta. Pored interneta imaš neograničene pozive i SMS u EU. Za registraciju su potrebni pasoš i platna kartica.

Preko referal linka možeš da dobiješ 30PLN kredita nakon prvog meseca, kojim možeš da platiš neki naredni paket. Ja i drug smo koristili u Grčkoj, Hrvatskoj, Sloveniji, Austriji, Portugalu i radi super.
 
@jorgovan Ovaj Orange Flex je zaista najbolja ponuda. Nigde ne vidim u ovim paketima da je limit mesec dana, možeš me uputiti?
Daj još neki detalj kako ovo funkcioniše sa referal linkom. Meni treba da obnavljam paket više meseci uzastopno.
Hvala!
 
Ne treba mi 5G. Dovoljno je samo da uvek imam internet na telefonu da ne zavisim od Wi-Fi signala.
@jorgovan Ne znam da li moj iPhone ima mogućnost eSIM. Ova Orange aplikacija pise da nije dostupna u za Srbiju.
 
Ostaje mi onda ovaj bon bon pod uslovom da tamo gde stanemo prodaju kartice.
 
Ne treba vam niciji referal. Kod registracije kucajte code FLEX i uzmite najveci paket za jednu zlotu. Ima preko 13 GB interneta u EU
 
Pokrenuo Orange Flex app, ali mi ne nudi kupovinu eSIM kartice. Gde grešim?
 
Da li je bilo nekih promena u paketima na Bonbon internet kartici? Poslednji put sam koristio u junu i tad je bilo dnevnih i nedeljnih paketa. Sad u aplikaciji mogu da aktiviram samo mesečne pakete
 
@jorgovan Ovaj Orange Flex je zaista najbolja ponuda. Nigde ne vidim u ovim paketima da je limit mesec dana, možeš me uputiti?
Daj još neki detalj kako ovo funkcioniše sa referal linkom. Meni treba da obnavljam paket više meseci uzastopno.
Hvala!
Nema limita koliko se dugo može koristi, a mogu se praviti i prekidi u pretplati. Ja sam 3 meseci koristio sa pauzama između od mesec-dva.

Ne treba mi 5G. Dovoljno je samo da uvek imam internet na telefonu da ne zavisim od Wi-Fi signala.
@jorgovan Ne znam da li moj iPhone ima mogućnost eSIM. Ova Orange aplikacija pise da nije dostupna u za Srbiju.
I ja sam mislio da mi ne treba 5G dok nisam osetio razliku 🙂. Aplikacija nije dostupna u srpskom App storeu, ali je prisutna na US store-u kao i svim evropskim.
Meni ne daje opciju za esim u aplikaciji
Ne sećam se 100% koraka ali koliko se sećam prvo sam kupio paket i onda sam dobio opciju da dodam eSim karticu.
 
Ja koristim US store i kada ukucam nemam ponudu za tu aplikaciju. A kada ukucam u običan pretraživač dobijem obaveštenje da nije dostupna za moju zemlju i region. Koliko znam iPhone 13 Mini za Evropu nema 5G.
 
Da li je bilo nekih promena u paketima na Bonbon internet kartici? Poslednji put sam koristio u junu i tad je bilo dnevnih i nedeljnih paketa. Sad u aplikaciji mogu da aktiviram samo mesečne pakete
Da odgovorim sam sebi: dnevni i nedeljni paketi nisu vidljivi na web-u, ali ih je moguće aktivirati preko support-a (chat) ili slanjem besplatnog sms-a sa sadržajem "hocu" na 13977, pa se nakon toga bira paket. Nisam dobio odgovor zašto ih više nema u aplikaciji.
 
Airalo uzmes bez cimanja. Te stani ovde, te stani ovde vijaj ovo ili ono. Airalo uzmes, plati i koristi.
 
Da odgovorim sam sebi: dnevni i nedeljni paketi nisu vidljivi na web-u, ali ih je moguće aktivirati preko support-a (chat) ili slanjem besplatnog sms-a sa sadržajem "hocu" na 13977, pa se nakon toga bira paket. Nisam dobio odgovor zašto ih više nema u aplikaciji.
Taj broj radi i u romingu?
Sve pumpe od granice do Zagreba su Inine. Na koju god bus da stane moci ces da kupis karticu.
Ima nova Tifon pumpa, u smeru ka Zg, (pre skretanja ka Osjeku), i busevi je baš vole..
 
Taj broj radi i u romingu?

Ima nova Tifon pumpa, u smeru ka Zg, (pre skretanja ka Osjeku), i busevi je baš vole..
Radi u celoj EU po lokalnoj (Hr) ceni neta i poziva, van EU takodje ali je neisplativ, 1Mb neta u Srb kosta 12 eur, dolazni poziv 1 a odlazni 2-3 eura/min.

Promasio sam tu 1 novu, treba bas biti maler da samo na njoj stane. Mada bi ja ipak kupio internet roming dodatak kod naseg lokalnog provajdera. Ide na par dana, uvece i ujutro hotel, nece mu trebati ne znam koja kolicina neta.

Zubo, ako mislis da ces bonbon koristiti u Grckoj sledeceg leta moram da te razocaram, nece ti preziveti kartica do tada osim ako ne kupis kredit od 180 kn (25 eura) Inace, flat net je 70kn nedeljno, u avgustu zadnje 3 godine promocija 50%, nedeljni flat 35kn.
 
^ pitao sam samo da li isti broj13977 važi za slanje SMSa iz rominga za aktivaciju paketa.
 
Vrh Dno