Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Ranije nisam tako radio. Bas cu da probam. Jedino ako se nesto promenilo
 
Danas svratio do Soluna, Cosmote mi je bas bio usput i uzeo karticu celih 12€. Net varira izmedju 30-40Mbps u Stavrosu. Pitah za dopunu i istu mogu dopuniti septembra za 10€ ako se ne varam i da aktiviram flet net.
 
Drugari šta je najbolje od dodataka za Švajcarsku, za nekih nedelju dana tamo, imam VIP, neki dodatak, ili neka pripejd varijanta?
Do 5 gb završava posao.... koliko da ima za osnovno....
 
Roaming net 3 - A1 - 1400 dinara.
3GB 15 dana, radi na Sunrise i Swisscomm mrezama.
 
Gledam sad šta da uplatim kod Bonbona za GR, pa mi ovo nekako najisplativije deluje.
 
Meni u app na telefonu nece da ponudi jako veliku kombinaciju, doduse do kraja meseca mi je aktivna velika pa to moze biti razlog.

U avgustu svakako aktiviram ovu ili cak jako jako veliku. Prosle nedelje su mi u Hr radili Sport klub kanali, ako tak bude i u avgustu bolje imati mnogo giga.
 
Globaltel kartica dosta loše u Asprovalti i Nea Vrasni, često ispada sa mreže, Vodafon mrežu koriste i Globaltel i MTS. Trebalo je i skoro 24 sata da MTS uključi roming. Recimo Viber poziv na Globaltelu je dosta teško obaviti, prekidi, kašnjenje zvuka...
Screenshot_2022-07-13-16-05-49-64_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg
 
Poslednja izmena:
Globaltel kartica dosta loše u Asprovalti i Nea Vrasni, često ispada sa mreže, Vodafon mrežu koriste i Globaltel i MTS. Trebalo je i skoro 24 sata da MTS uključi roming. Recimo Viber poziv na Globaltelu je dosta teško obaviti, prekidi, kašnjenje zvuka...
Pogledajte prilog 349732
Nije to do Globaltela, to je do Vodafone mreže, a naročito u špicu
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Pokušaj ručno da se zakačiš na neku drugu mrežu, čak i ako ti pokaže da ima slabiji signal. Na drugim mrežama sam češće ispadao iz mreže, dok se krećem kolima, ali tamo gde se zaustavim, definitivno je radilo bolje od Vodafona.
 
Pokušao sam to, prikazuje tel wind i cosmote, ne može se zakačiti ni na jednu, unavailable. Dok na MTS kartici piše forbidden.
 
Meni u app na telefonu nece da ponudi jako veliku kombinaciju, doduse do kraja meseca mi je aktivna velika pa to moze biti razlog.

U avgustu svakako aktiviram ovu ili cak jako jako veliku. Prosle nedelje su mi u Hr radili Sport klub kanali, ako tak bude i u avgustu bolje imati mnogo giga.
Moja greška, ponuda je za postpaid.
 
Pokušao sam to, prikazuje tel wind i cosmote, ne može se zakačiti ni na jednu, unavailable. Dok na MTS kartici piše forbidden.
Probaj opet. Meni sa Hrvatskom A1 nije dozvoljavao druge mreže u nekoliko navrata, ali kad sam uspeo da se zakačim, ostao sam na istoj mreži do povratka kući. Sad više nisam siguran, Wind ili Cosmote, znam da je bila 5G mreža. Zapamtio sam 5G, jer je to bilo prvi put da vidim 5G na ekranu.
 
Globaltel kartica dosta loše u Asprovalti i Nea Vrasni, često ispada sa mreže, Vodafon mrežu koriste i Globaltel i MTS. Trebalo je i skoro 24 sata da MTS uključi roming. Recimo Viber poziv na Globaltelu je dosta teško obaviti, prekidi, kašnjenje zvuka...
Pogledajte prilog 349732
i ovo si ovde jos na 3g mrezi Pogledaj H+ tako da je ovo ako su i oni pojacali 4g smanjivanjem sirine kanala na 3g kao a1 u srbiji maksimalna brzina koju mozes da ocekujes.
Pozdrav
 
Moja iskustva sa grčkim vodafonom su takva da u pojedinim delovima dana uopšte nije bilo moguće pristupiti 4G mreži, 3G se jedva nakači, nema interneta, nema poziva, bukvalno ništa ne radi. Otprilike kao što se nekada dešavalo za ng ili na nekom većem događaju.
 
Koju mrezu u R. Srpskoj koristiti da bi se trosili gigabajti za zapadni Balkan?
 
Sada je i na Globaltelu forbidden za sve mreže osim za Vodafone. 5G mreže mi ne prikazuje, verovatno zato što je kartica 4G, ili ovde nema 5G signala. Napolju na nekim mestima radi fino, unutra dosta loše.
Uzeću Cosmote karticu ako je nađem ovde.
 
U Turskoj je Turkcell i Vodafone 350 lira (~20€; 1€ je 17 lira). Oba nude po 20gb, ali je za Vodafone WhatsApp besplatan, a u paketu ide i 750 minuta i 1.000 SMS-ova. Obe kartice imaju trajanje paketa od mesec dana, a kartica na Vodafonu važi 3 meseca.

P.S. Cene su u lokalnoj radnji za telefone (prodaju kartice, maske, popravljaju telefone...) i ne znam šta još ulazi u Turkcell.
 
Kod Yettel-a (bivši Telenor). Hvala za info @iOS.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Pisao sam MTS u zbog problema sa povezivanjem na mrežu i u međuvremenu se MTS kartica povezala na Vodafone mrežu, a Globaltel se pobezuje samo na Vodafone 3G, iako je dostupan i Vodafone 4G. Na obe kartice su sve Wind i Cosmote mreže forbidden, dok se ženin MTS uredno povezao na Cosmote. Ne znam da li je do telefona (Nord 2) ili kartice?!
 
A1 i Globatel mogu samo na Vodafon.
Da nije možda broj na numeraciji A1 (060, 061...)tj. prenet u MTS.
 
Nije VIP, ali jeste prenet, 063 je. Zar to ima neke veze? Ovo je katastrofa, odsečen sam od svega, sada ni Globaltel roming internet radi kao Edge internet, jedva učita bilo šta.
 
063 ne bi trebalo, radio je na Cosmote mreži.
Jesi li probao da zameniš karticu sa suprugom?
 
Idem po prvi put u Bulgariu na odmor.
Ima li neko iskustva, šta je najpovoljnije, da kupim njihovu karticu, koju?
Hvala.

PS
Ili možda ovako nešto
Screenshot_2022-07-16-14-25-46-225_rs.globaltel.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno