Šta je novo?

Najnoviji Xoro HSD 3100 ili Skyvision IP 966 pitanje je sad?

milirad

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2005
Poruke
606
Poena
330
Procitao sam sve postove gde se spominju ova dva DVD/DivX playera. Otprilike su iste cenovne kategorije (Sky oko 7.300 i Xoro oko 7.800 din) i otprilike podjednako dobri. S' tom razlikom sto se primedbe kod Skyvisiona 966 svode na klimavi tray mehanizam i bljestavu diodu a kod Xoroa (402,415) na mali font i u zadnje vreme na kvar motora po isteku garantnog roka (sto je po meni veliki minus - sta ce mi uredjaj koji ce raditi godinu dana!).

Medjutim sada je izasao novi Xoro 3100 koji cini mi se ima za nijansu bolje karakteristike jer ima DTS a evo i karakteristika:
Xoro HSD 3100
Prvoklasni MPEG-4 plejer XORO HSD 3100 DVD-plejer sa karaoke funkcijom i FM prijemnikom. Ovaj novi DVD-plejer sadrži sve dobrbe osobine XORO HSD 415-a, s tim što dodatno ima i karaoke funkciju i FM radio sa RDS-om.

Osobine

Uređaj je sposoban za reprodukciju sledećih formata: DVD, DVD+R(W), DVD-R(W), MPEG-4, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, WMA, Audio-CD, CD-R/RW, JPEG-CD, WMA, Kodak foto-CD
DivX-kompatibilan
Podržava titlovanje DivX-a (.sub, .srt, .smi)
Dolby Digital i DTS digitalni izlaz (koaksijalni)
Odličan video signal preko YUV-priključka sa progresivnim očitavanjem.
Integrisan dolbi digital (5.1) dekoder
PAL i NTSC reprodukcija
RGB-kompatibilni Scart-izlaz
Integrisan FM radio sa RDS-om
Nezavistan od regiona
Mogućnost obnavljanja softvera pomoću čitača ugrađenog u uređaju
Daljinac
Moguće boje su: srebrna i crna

Ne znam da li podrzava txt format subtitla i da li je to moguce ispraviti flesovanjem SW, s druge strane uz Skyvision se dobijaju bezicne slusalice (sto nije lose kada ostali spavaju ti odvrnes zvuk po volji).

Da li neko ima iskustva sa oba playera? Preporuke? Nema nekog naseg sajta za poredjenje slicnog hardvera.
 
Pazi!

Nema DTS decoder, samo DTS digitalni izlaz.... sto ce reci da ti pored njega treba dekoder (receiver ili sl.)... barem u specifikaciji tako pise, ako je neko probao, nek' me isprai (a onda nek se i tekst specifikacije ispravi).

Turbo
 
uz Skyvision se dobijaju bezicne slusalice (sto nije lose kada ostali spavaju ti odvrnes zvuk po volji).

Slusalice su ti samo za slusanje radija.
Xoro cita i TXT
 
Jos pitanja

@Turbo:kako onda preko tog DTS izlaza povezujem zvucnike ja imam Geniusove 5.1 sa AC3 ulazima?

Cekaj Lazice ja sam mislio da preko slusalica mozes cuti i film koji si pustio, a jesi li proverio da li Xoro moze da cita i txt subtitlove?
 
Sto se Xoro tice.... pa trebalo bi da se saceka novi firmware pa tek onda da se procenjuje. Prema nekim info koje imam trebalo bi da u doticnom firmwer-u bude ubacen i RDS koji se spominje a koga sada nema.
 
Digitalni ulaz u taj Genius NEMOZES prikljuciti nikako...
To sto pise AC3 na zvucnicima je "zaj*b"...

Genius zvucnici imaju SAMO analogne ulaze, i mozes ti da pustis u njih i AC3, i Dolby Digital, i DTS ali samo u slucaju da ih prvo necim dekodiras u analogni signal...

Imam i ja kuci doticne Geniuse i zadovoljan sam njima, ali za igrice i mp3...
Digitalni izvor je ipak vezan na receiver, gde se slusa DTS i ostale zahtevnije stvari (mislim zahtevnije po pitanju kvaliteta)....

Turbo
 
Najtoplija preporuka:
Pioneer dv-380 ili ako se ima € + treba 5.1 Pioneer dv-585
 
@Jaksa: hvala na preporukama za Pioneer DV585, pogledao sam ih na Netu i ne znam da li citaju sve subtitlove. Ja bih se ipak ogranicio na ova dva DVD playera, jer bi tako onda svi koji se javljaju na ovaj post imali po neki predlog a znas kako to onda ide - u nedogled.

Ja sam izabrao ova dva jer citaju sve diskove i sve titlove, imaju koliko-toliko pristojan zvuk i imaju ugradjen radio i nisu toliko skupi. Sad jedino ne znam sto napisashe da Xoro ima RDS ako ga nema!?

Jedino me je jos zainteresovao keopsov post o DVD recorderima, a najvise je borab ishvalio Samsungov model R121 pa se sad jos razmisljam oko toga, jer mu to dodje kao dobra zamena za stare video uredjaje. Tu se opet polemika vodila oko ShockwaveaS1 i tog Samsunga dok za Xoro i ostale pored ovakvih trgovaca covek u ovoj zemlji ne moze nista ni da sazna.

Mozda bi nakon nedelju dana nekog posta-teme trebalo organizovati glasanje onih koji su ucestvovali na tom postu da bi se iskristalisao neki zakljucak.
 
TXT cita. Barem moj 3100.
A za slusalice sam procitao na forumu. Znaci informacija iz druge ruke.
Inace i ja sam razmisljao oko ova dva modela. Sky je mozda lepsi na prvi pogled, ali Xoro je bas neupadljiv. Nema nista sto bi vizuelno iritiralo, bolo oci i sl. Najvaznije, Xoro se malo bolje snasao sa starijim (izgrebanim) diskovima, sto je kod mene i odlucilo.
MANE
Pise da memorise 30 stanica. Mozda, ali ja nisam uspeo vise od 10. RDS nema!!!
SMART NAVI, pa... ruzan.
Ponekad se zezne kod mp3, ne ocita svaku pesmu sa diska.
Slike prikazuje solidno (mislim na brzinu ucitavanja)
Sa kvalitetom slike sam zadovoljan, nema (za sada) seckanja ni ostalih stvari sto jedu zivce. Kod premotavanja filma ne gubi prevod niti ga brlja.

SAVET
Brdo diskova sa sobom, isprobaj oba modela, koliko god da prodavci kolutaju ocima, pa na kraju sam odluci.

Pozdrav
 
Opet ja da unosim pometnju :)

Na vasem mestu dobro bih razmislio i o triotec 1000 modelu.

Naime, pored pioneera i lg-a, trioteec je bio u mom izboru.
 
@lazica: hvala na tvojim prvim utiscima izgleda da je taj novi xoro 3100 pravi izbor! Koliko dugo ga imas? Ovo pitam jer su se neki od clanova ovog foruma zalili na prethodne verzije (402 i 415) da im je nakon godinu dana, kad istekne garancija (naravno), crkavao motor!?

Jos nesto Skyvision cita i Nero-digital formate a sta je sa Xoroom i da li guta nesto od dugackih titlova ili ih prikazuje korektno (vise redova mozda)?

RDS mozda treba negde u meniju aktivirati. Sto ne zoves dobavljaca iz Subotice. Hteo sam da ispisem broj tel. ali ne znam da li je to po pravilima foruma. U svakom slucaju vidi na njihovom sajtu ili mi se javi na PM pa cu ti ja dati tel.

Videcu da li ce se jos neko javiti sa nekim primedbama za Xoro 3100, a pogledao bih i Samsungov R121 DVD rikorder - borab ga je nahvalio do j.j.
 
Xoro 3100 cita Nero Digital perfektno !!! Meni je to bio glavni razlog da ga kupim. Jos u radnji sam mu roknuo problematicne titlove (SRT strukture a SUB ekstenzije i sl.), neke filmove koje SkyVision LG 888 nije hteo ni da cuje, Nero Digital film i sve je progutao bez problema.Cita txt titlove i sto je mozda jos bitnije, cita i WMA. Duze titlove deli u vise redova, ne skracuje ih!Imam ga vec skoro mesec dana i nemam nikakvu zamerku.Ne cita QPEL ali to i nije neki problem, ja imam samo 1 od skoro 1000 u tom formatu. Pokusao sam da se setim nekih filmova koji moji plejeri nisu hteli ranije da puste i koji god sam izvadio Xoro je odradio kao zmaj.Radio "hvata" besprekorno ali za sada mogu samo 10 stanica da se memorisu. Probao sam i IP 966 i bez obzira na moje dobro iskustvo sa SkyVision-om ipak sam se odlucio za Xoro posebno zbog toga sto moji prijatelji imaju 402 (na moju preporuku) i drljaju ih skoro godinu dana bez ikakvih zamerki. Za mene 3100 nije neki lepotan ali kao sto je neko vec rekao, nicim ne skrece paznju. Cak ima i neku cudnu boju koju mozes da uklopis i uz metalik i uz crne komponente. Koliko ce da traje ne znam ali za sada imam sve pohvale. Moja iskrena preporuka !!!

pozdrav od Audia
 
Eto tako treba

Hvala pre svega turbo-u, lazici i audio-u na odgovorima.

Mislim da i ostale teme treba tako obradjivati. Brzo, kratko i jasno - odgovori na pitanja kako bi se pomoglo coveku da odabere bolji uredjaj, a ne da se svede na neka prepucavanja jer onda da bi dosao do nekog zakljucka moras da prelistas 50 i vise strana koja smaracina!

Hvala jos jednom svima na pomoci.
 
Bravo, do juce nisam znao ni koje marke dvd playera se prodaju (sem sony :)).
Imam pomalo specifican zahtev, mislio sam prvenstveno da kupim neki stub da bi slusao muziku, ali i sami znate koliko je zvuk koji daju, pa onako. Ali ne bi mi ni lose dosao dvd player, pa sada mislim da kupim upravo doticni Xoro 3100 i neke 2.1 aktivne zvucnike.
Da li bi brzo otisla mehanika i laser ako bi stalno vrtio audio i mp3?
Audio posto si ga muski obradio, a zvuk ti nije stran, kako ti se cini kvalitet zvuka koji daje xoro, da li bi mi preporucio da ga kupim za ovu namenu?

Znam najbolje bi mi bilo da uzmem standalone cd player + tuner + pojacalo + pasivne kutije, ali nemam para za to. Ovako mogu da ubacim jedan mp3 DVD i vozi, a imam i fm, i dvd player.

Npr. za triotec koji pominje jaksa Svet kompjutera kaze:
"Triotec je plejer vredan pažnje. Ako vam je gledanje DivX filmova na prvom mestu, to je veoma dobar izbor, a ako želite da slušate muziku, može se naći i bolje rešenje."
 
Tesko da bilo koji od multipraktik-sa-sve-5.1-plejera-a-ispod-100e moze da dobije ozbiljnu preporuku.

Po stranim reviewima Pioneeri 575a i 585 dobijaju odlicne ocene izmedju ostalog i za slusanje muzike. Doduse, meni je 585 bio preskup, a i ne treba mi 5.1.

Triotec ima garanciju od 2 god, zato je i bio u mom izboru, sta god da ne valja na njemu, u tom roku bi se pokazalo.
 
Triotec,koliko god mana imao,uvek su bile manje vise ispravljene sa firmware-om.I dosta cesto se pojavljuje.Ima i 2 god garancije,pa sta god da krene lose,nosis na servis.Mada za Xoro bih licno malo sacekao da se vidi kako radi.
 
Poslednja izmena:
stole

Moja velika ljubav je pre svega zvuk. Mogu slobodno za sebe da kazem da sam dovoljno kompententan da odgovorim na tvoje pitanje sa obzirom da sam skolovani muzicar koji se bavio (na zalost ne vise) studijskim radom. Dakle, Xoro 3100 ima fenomenalan zvuk. Nema nikakvih podesavanja oko EQ-a, nema presetova, bass-ova itd. ali ti nista i ne treba. Ako kupis pristojan par zvucnika imaces spravu koju mozes po ceo dan da drljas. Ukoliko kupis 5.1 mozes da koristis i funkciju Pro Logic koja kod Xoro-a radi perfektno!!! Naravno da bi bilo bolje kupiti posebno komponente ali u danasnje vreme, za obicnog slusaoca, to je nevidjeno bacanje para!!! Zaboravio sam da kazem nesto sto je vrlo bitno za ovaj plejer a to je da cida ID3. U toku reprodukcije cita naslov numere i pokazuje njenu duzinu. Ali, u stop modu mozes tasterom display da dobijes sve informacije koje su upisane. Cita i cirilicne titlove. To tebi nije bitno ali eto, da ne zaboravim da kazem. Ja sam jednoj prijateljici koja nije imala para kupio Vivax zvucnike 5.1 za 50 evra i u kombinaciji sa njenim plejerom to zvuci odlicno. Probao sam ih i na Xoro-u i bio sam vrlo zadovoljan. Eto ti, za 140 evra ima da se razvalis i od filmova i od muzike. Za te pare ne mozes nista, ama bas nista markirano da kupis a da valja.

P.S. Molio bih da se ne javljaju oni sa odgovorima tipa „ ti si mi neki muzicar, kakvi Vivax zvucnici, ...“ zato sto je moj odgovor konkretan, na konkretno pitanje. Nemam volje vise da branim svoje odgovore neobrazovanim, dokonim klincima koji misle da sve znaju samim tim sto su procitali par casopisa.
 
Da dodam jos nesto, vezano za Xoro garanciju. Ako se desi neki kvar, dovoljno je pozvati kurira, koji dalje nosi uredjaj na servis, i kad se kvar otkloni, vraca ga na kucnu adresu. Naravno bez ikakvih dodatnih troskova.
 
Nemam iskustva sa servisom ali to sto je rekao JoKa je svakako plus za Xoro-a. Imam 5-6 prijatelja koji dusu izvadise Xoro-u 402+ vec godinu dana i niko nije imao nikakvih problema a kamoli potrebe da ide u servis !!! Lako im je da nude kurira kada se sprave i ne kvare. To samo potvrdjuje da Xoro ima kvalitet.
 
JoKa je napisao(la):
Da dodam jos nesto, vezano za Xoro garanciju. Ako se desi neki kvar, dovoljno je pozvati kurira, koji dalje nosi uredjaj na servis, i kad se kvar otkloni, vraca ga na kucnu adresu. Naravno bez ikakvih dodatnih troskova.


Ako je ovo istina onda su stvarno carevi.Ima da kupim i ja jedan.
 
Moj otac kupio xoro 3100 i ne radi !? Nekad prima kontrole sa daljinca nekad ne, plus svaki iz radnje deluje kao da je polovan - ona plastika napred kao da je otrcana. Odo da mu zamenim ... muke ...
 
Mene interesuje kako radi FM na Xorou? Da li je prijem dovoljno dobar, koliko stanica može da se uhvati, kvalitet zvuka i slično.

Rado bih uzeo neki dobar FM tuner da ga nakačim na NAD-a, ali znajući kakve su naše domaće stanice, pitam se da li je to pametna investicija...
 
Nazad
Vrh Dno