Šta je novo?

Najlsabija karika - GPU!!!

Johnny B.

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2005
Poruke
2,221
Poena
380
Cao drugari,

Interesuje me da li ima mogucnosti da se grafika zameni ili nesto uradi da ne bi bila naslabija komponenta na laptopu.

Stavio sam SSD, vecu bateriju, jaci procesor, vise memorije, ali grafa ostala..... :(

Da li ima nekog spasa ili da necackam mecku?

Hvala
 
ne isplati se
 
Možda se isplati ako nađeš neki povoljan pokvaren laptop sa ispravnom jačom grafičkom. S obzirom šta si sve menjao i dodavao, verovatno bi bolje prošao da si jednostavno prodao taj laptop, a kupio novi.
 
Možda se isplati ako nađeš neki povoljan pokvaren laptop sa ispravnom jačom grafičkom. S obzirom šta si sve menjao i dodavao, verovatno bi bolje prošao da si jednostavno prodao taj laptop, a kupio novi.

Kapiras da na nekim lap topovima grafika je zalemljena na maticnoj ploci I nema menjanja? ;)
 
Nisam prosao skupo.

Procesor mi je bio najskuplji, racunajuci na to da mi je baterija crkla pa je morala biti zamenjena. SSD ce ostati u mom vlasnistvu ako bude trebalo. :D

Nije mi sada bas toliko za zamenu grafike, interesuje me samo. Moze i da ostane, mada koci nekad.

Kada bi bilo 30tak eurica, odlucio bi se i na taj upgrade, u suprotnom ne bih.
 
Nisi naveo koja grafika je kod tvog laptopa. Da li je integrisan cip na ploci ili externa grafika, koja se menja po potrebi i pojacava se drugom jacom.
Ako je cip, ne mozes nista da uradis, i samo ces da unistis plocu. Externa grafika i ona ne moze da se pojaca koliko mi hocemo, jer ploca i bios kontrolisu koju mozes da stavis i koja radi.
NPR, nvidia grafika na ebay-u je oko 130 evra, kada sve saberes, nova.
Polovnu nemoj da kupujes jer ima dosta falseva, grafika koje su radjene i prodaju se kao polovne bez garancije, to je macka u dzaku.

Ostavi to kako je i uzivaj..
 
Ja menjam i cipove, i pojacavam. I overlokujem ih, pojacam hladjenje i to gruva kao zmaj.

Tako da kolega, ne znam sta da kazem...
 
Imam odvojenu grafiku. U pravu ste, mozda ne treba nista dirati jer meni u sustini radi dobro, samo me nekad nervira kada listam nesto pa secka pri promeni ekrana. :(

Ovo mi je bilo za info, a i kao sto rekog da je nesto povoljnije mozda bih i reskirao.

Hvala za svaki info...
 
Grafika (posebna, ne integrisana u cpu ili čipset) je uglavnom prvo što crkava na laptopu, i baš zato je gotovo nemoguće je kod nas naći polovnu a ispravnu.

Ako možeš da je nadješ novu na ebay , uzmi, u suprotnom ne.
 
Nazad
Vrh Dno