Šta je novo?

Periferni uređaji Najbolji (najbrzi) ruter do 15.000 din.?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

JE3A

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
75
Poena
310
Cao.
Trenutno koristim SBB sa brzinom 400 Mbps pa bi mi trebao neki ruter do 15.000 din. koji bi mi koristio da cela kuca (od oko 80 m2) ima net (sa SBB modemom je dobro do prve prepreke-zida, vec negde je veliki problem) i kasnije kad brzine budu vece.
Nemam problem da ce neko da mi krade net jer su komsije dovoljno daleko od kuce.
Dajte neke predloge.
Hvala unapred.
 
Svakako cu staviti pass, nego kazem da ne bi bilo rasprave da li mi treba jak signal i sl..
Ovako nesto sam i gledao ali je ovaj ruter oko 18.000 din., sto mi prelazi preko fonda.
 
Da li imaš mogućnost da postaviš access point na plafon negde oko sredine kuće? Za pokrivenost wifi signalom je to najbolje rešenje, imaš za 15.000 odličnih AP da biraš. Do njega mora doći jedan mrežni kabl, da li je to moguće u tvom slučaju?
 
Nema potrebe na plafon, stavim ruter kod TV-a (gde mi je i SBB ruter) i u krugu od 7m (ne vise od 10m max.) mi je dovoljno.
Tu su mi svi priključci, kao i struja.
Tako pokrijem celu kucu jer mi je TV na sredini zida, a iza tog zida su spavace sobe.
Generalno, ako mogu da prodjem i za 10.000 din. bilo bi super.
 
Poslednja izmena:
SBB ima baš loš signal po kući (kod ulaznih vrata je katastrofa, tu do rutera ima 5m ali i dva zida), tako da mi je zbog toga najviše potreban ruter sa kojim ću po kući imati jako dobar 5 GHz signal..
Tu gde je dnevna soba i TV je otprilike i sredina kuće.
Znam da sidovi slabe signal ali opet da mi je net toliko spor na 5 metara razdaljine od rutera do sobe, to mi je bzvz i baš problem koji gledam da rešim sa nekim sasvim dobrim ruterom..
 
SBB ima baš loš signal po kući (kod ulaznih vrata je katastrofa, tu do rutera ima 5m ali i dva zida), tako da mi je zbog toga najviše potreban ruter sa kojim ću po kući imati jako dobar 5 GHz signal..
Tu gde je dnevna soba i TV je otprilike i sredina kuće.
Znam da sidovi slabe signal ali opet da mi je net toliko spor na 5 metara razdaljine od rutera do sobe, to mi je bzvz i baš problem koji gledam da rešim sa nekim sasvim dobrim ruterom..
Pazi ako živiš u kući i ako su zidovi problem onda moraš da kupiš bar još jedan dodatni ili AP uređaj ili router koji ćeš da staviš u AP mod da bi pokrio celu kuću Wi-Fi signalom.
Ne bih gasio Wi-Fi signal na tom SBB routeru, a takođe bitna stvar je da ti SBB-ov router i kupljeni AP ili dodatni router ne budu u istoj prostoriji, podesiš isto ime mreže na svim uređajima (SBB-ov router i dodatni AP ili router) a samo odabereš različite kanale i sve će to lepo raditi...
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio da uradim, ne bih gasio Wi-Fi signal na SBB routeru.
Nisam znao da je bitno da AP/router i jos jedan (u ovom slucaju SBB) router ne budu u istoj prostoriji.
To mi je vec problem jer bi morali da budu u istoj prostoriji, to mi je najbolja pozicija u kuci za signal.
Ovaj Huawei mi se cini kao solidno resenje (jedino sto mogu da primetim je da ima samo 4 antene, za razliku od ostalih, koji imaju vise antena).
ovaj mi mi se cini kao najbolji za ulozeni novac:
 
Ja sam za manje od 15k u Nemačkoj na oglasima svojevremeno uzeo 2x ac68u, napravio mesh i po celoj kući (gore/dole) imam full signal. Verujem da i kod nas po oglasima mogu da natrče tu i tamo pa obrati pažnju
 
Ja sam uzeo za sličan, malo veći prostor ovaj:
Pokriva 90-ak kvadrata stana dobro 5g signalom a i uklapa ti se u cenu.
E sad, tu nema garancija sve zavisi od konkretne lokacije mada sudeći po tome što kažeš, da nemaš komšije blizu i zagušenje signala verovatno će odlično da pokrije
 
Gledao sam rutere koji su slicni ovom TP-linku i sad imam nedoumicu izmedju njih par koji su mislim veoma slicni:

Xiaomi Mi AIoT Router AX3600
Cena 11000 din.
Xiaomi Mi AX3200
Cena 8500 din.
Mercusys MR80X v2 AX3000
Cena 7500 din.

Huawei WS7100-20 Wireless Router AX3 Wi-Fi 6
Cena 9500 din.

Najjeftiniji je Mercusys i citao sam da nema razlike izmedju njega i TP-Linka.
Xiaomi AX3600 je najskuplji, a kod njega je 4-jezgarni procesor, pa kao ispada da je on i najbolji...kao.
Vidim da su cene polovnih prenaduvane i ne isplati se kupovati polovan ASUS RT-AC87U za 100e (kod njega je ukupan max. protok 2000 Mbps).
Sta bi bilo najbolje izabrati izmedju ovih rutera?
 
Nazad
Vrh Dno