Šta je novo?

Najbolji FPS do sada (Doom 3) dobija expansion

A doom3 igraju samo stariji od 40 ? :D
To shto si ti juche krenuo u igraonicu, i shto ne znash ni jednog ozbiljnog igracha CS, i uopshte ko ga igra, tvoj je minus :D Samo ti igraj shadere u D3, i uzivaj, dok ne izadje STALKER, najbolji fps svih vremena :D:D:D
 
Ma guru sve zna, a nista ne igra :d
A Stalker ce biti najbolji i najkompletniji fps do tada, nego sta ce :smoke:
 
Najbolji FPS je Operation Flashpoint. Tacka.
O ukusima ionako ne vredi raspravljati.
Ali o cinjenicama da. Zato sam bio pokrenuo thread sa temom kutija u Doomu 3, gde sam trazio: "Ako neko od vas ima graficku sa 128 i 256 MB memorije, ajde ako vam nije tesko uhvatite screenshot sa podesavanjima na High u ovoj istoj sceni u kojoj sam i ja."
Slike su poslala dvojica koji su imali istu graficku kao i ja, a niko od vas sa najnovijim grafickim karticama i niko ko ovde stalno tvrdi da je grafika odlicna.
Thread je ovde http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=49738
 
High setovanje ti ukljucuje AA i AF pa nije "moralno" porediti ga sa drugim igrama gde je high u stvari samo maksimalan kvalitet tekstura bez ikakvih dodataka :)

Inace, ne shvatam sta ces dokazati time sto si eventualno nasao neku skromnu teksturu ? Da postoje neke graficki bolje igre ? Da D3 nije savrsen proizvod ? Pa naravno da nije, niko to nije tvrdio :)
Naravno, nadam se da nisi drajverov sledbenik "cs source ce da rula i to je totalna revolucija u svemu" i ljubitelj slicnih propalih ideja :d :D
 
OptiPlex je napisao(la):
Tred se lepo zove "najbolji fps" a ne najbolja igra. Opet, ponudi mi lepo alternativu - a koji je fps najbolji ?
Ne volem toliko FPS, ali od ovih što sam igrao nakako mi se najviše dopao Far Cry. Priča je malo tanka, ali i Doom 3 je slab po tom pitanju. AI je na nivou, grafika je ekstra, feeling... Ma super, da nisam probao mnogo bih propustio. Vietkong je odličan, ali mu je grafika slabija strana. Deus Ex je iznad svih njih, ali on ipak žanrovski ne spada među nabrojane. Treba pomenuti i Halo, igrica je na momente izuzetna. Half Life 2 će sve da ih oduva, tu se svi izgleda slažu.
O ukusima ne vredi raspravljati, naravno.
 
morbius je napisao(la):
Treba pomenuti i Halo, igrica je na momente izuzetna.
Nazalost, sve ipak ostaje na tim "momentima"...
Okruzenje je super, ima zaista sjajnih nivoa i SF feeling je dobar, ali su pojedini nivoi veoma smorni (recimo prvi) a optimizacija je katastrofalna...
 
Cim se topic zove Najbolji FPS bla, bla... to je automatski poziv svima da se izjasne da li je to najbolji ili nije.
Inace, sto se tice D3, ne znam da li je najbolji, ali je svakako smejurija od igre...
 
leksa je napisao(la):
Cim se topic zove Najbolji FPS bla, bla... to je automatski poziv svima da se izjasne da li je to najbolji ili nije.
Inace, sto se tice D3, ne znam da li je najbolji, ali je svakako smejurija od igre...





Word....
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Nazalost, sve ipak ostaje na tim "momentima"...
Okruzenje je super, ima zaista sjajnih nivoa i SF feeling je dobar, ali su pojedini nivoi veoma smorni (recimo prvi) a optimizacija je katastrofalna...

Halo je cista bljuvotina

A inace sve se sami gejmeri javljaju da komentarisu D3. Ima onih koji su odigrali razne stvari, a bogami i onih koji su i jednu-dve igre zavrsili ove godine...:d I niko da kaze (sem morbiusa) sta je to sto je po njima dobro/idealno
 
Poslednja izmena:
@OptiPlex
na osnovu cega si stekao takav utisak!
jel zbog porta sa console :)
 
Za Halo ? Ma mnogo je uzasna. Fizika katastrofa, koriste se neka sugava vozila i to na ocajan nacin, oruzja su totalno bezveze, protivnici izrazito raznovrsni (kad imas srece naletis i na 3. tip neprijatelja na svaka 3 nivoa :smash:) i potpuno odbijajuci (one male crvene kokoske koje skice su posebno iritantni) Sve deluje da je kao za decu. Nivoi dosadni, dosadni i dosadni. Grafika blagi uzas (na stranu optimizacija). Prica apsolutno nikakva (ne znam odakle ljudima ideja o sf filingu kad tu apsolutno niceg od sf-a nema, sem plave pucaljke sto se kupi od onih velikih plavih) A takodje i to sto se 90% igre apsolutno nista ne desava u smislu price, ona uopste ne postoji, niti je jasno ko smo mi a ko su vanzemaljci niti sta tu trazimo i onda se na zadnja 2 nivoa kao nesto pohvata (a koliko je glupo bolje da nije - o prstenastom svetu-planeti koji je u stvari veliki top koji sluzi za skenj*vanje galaksija). Ocaj...I ne moze da bude drugacije kad je pravljeno po ocajnoj knjizi koja je sf koliko i romani Isidore Bjelice :d

Ne sumnjam ja uopste da je to sjajna pucacina za konzole :d ali dalje to od PC-a, molim !
Sve u svemu jos jedna od igara za koje sam po forumu tvrdio da su nista posebno vec u najavama a dobijao poruke da sam lud, da nemam pojma, da je to nikad vidjena timska pucacina, da PC moze samo da zali sto te igre nema na njemu (???) i slicno. Uostalom ta igra je potpuno zaboravljena, i vidim da se ljudi ubise od cekanja Halo 2 koji za konzole treba da izadje za koji dan. Manija dostojna groznice pred "Donald Duck goes to Hollywood" i "Super Space Ultra Killers" sa Xbox-a.
 
D3 najbolji FPS.......neznam da li si se ti salio, ali ja sam se iskidao od smeha........evo i
sad dokle ovo pisem nemogu da prestanem da se smejem........ :D
 
notax je napisao(la):
Znaš i sam da su posetioci Foruma različitih uzrasta. :D
Treba biti otvoren za različita mišljenja. :d

Evo da se quotujem. :D
Na D3 može da se loži neko ko misli da su "Hell" fore cool/hell :D, smrzne se kada se smeje duboki "glas odozgo", koji onda iz crvenih munja stvori čudovišta, koja na tebe bacaju male munje itd.
Zabavno onima koji se na sajtove na Location upisuju sa "This side of Hell" i slušaju black/dead/hell metal muziku. :D:D
Ili se poistovećuju sa "glasom" zamišljajući kako bi i oni mogli biti Chaos Whisperer, a onda ste ga naj........, sve ću ja vas za uši izvući. Kada vam fisnem munju... :D:D
 
Poslednja izmena:
:D :D :D

PS notaxe, nije black/death... nego progressive/power metal i ostala decija muzika :)
 
Dobro je da se notax kvotovao, posto inace njega niko ne kvotuje, niko ni nema nameru da se sa njim upusta u raspravu. Ne dizi sebi cenu kvotovanjem sopstvenih postova, notaxe. Mnogo je tuzno kad se sa strane gleda. Pogotovo tebi kome je izgleda zivot ono sto neko napise na forumu i kao da tu nema zajebancije. No dobro...
 
Haha, hell-metal :d :S:

Pored power, progressive, death, grind, black, thrash, speed, heavy, doom, gothic, nu, avantguarde, electro & industrial metala, notax je uveo novi zhanr :d
Bravo, bravo! Samo cepaj klasiku na svojim velikim zvucnicima, ona je dobra za njihovo testiranje (i samo za to :D )
 
Ahahahaha.
Ala se masa metalostrugara ustalasala, čim ih se pipnulo. Deco, nemojte samo da slušate SAMO tu muziku, i igrate Hell-izirane mračne igre u mračnim sobama. Neki počinju da gube smisao za realnost. :D
Zaboravit ćete kako Sunce izgleda, a i ono će vas zaboraviti.
 
Izgleda da opti slusha hell metal, chim se uvredio :))
 
OptiPlex je napisao(la):
High setovanje ti ukljucuje AA i AF pa nije "moralno" porediti ga sa drugim igrama gde je high u stvari samo maksimalan kvalitet tekstura bez ikakvih dodataka :)

Inace, ne shvatam sta ces dokazati time sto si eventualno nasao neku skromnu teksturu ? Da postoje neke graficki bolje igre ? Da D3 nije savrsen proizvod ? Pa naravno da nije, niko to nije tvrdio :)
Naravno, nadam se da nisi drajverov sledbenik "cs source ce da rula i to je totalna revolucija u svemu" i ljubitelj slicnih propalih ideja :d :D

A-ha, znaci D3 ipak ima neku skromnu teksturu? U stvari ih ima malo vise (uz kutije, tu su i zidovi, frizider i jos gomila stvari za koje su programeri smanjili kvalitet tekstura), pa je to jos sve zamuljano u mrak kako se ne bi videle teksture. Sa druge strane, cudovista su odradjena u vecem broju poligona pa su verovatno zbog toga isli na smanjivanje kvaliteta tekstura.
Problem sa D3 je sto je najavljivan novi ultralepi engine, i dobili smo engine koji lepo izgleda kada sve posmatras iz neke daljine, a cim pridjes blize nekom od zidova vidis losije teksture. Posto se znalo kakav ce biti gameplay, jedino sto se moglo ocekivati kao nekakva revolucija je sam izgled igre. A posto me je on razocarao zbog iD-ovih "optimizacija", celokupan utisak o igri nije mogao biti mnogo dobar.
Ne mogu da verujem da bi nesto kvalitetnije teksture mnogo smanjile brzinu na danasnjim masinama, pogotovu sto gomila igara koje su izasle unazad nekoliko godina ima bolje teksture od D3.

Inace, ni za jednu igru nikada unapred nisam govorio da ce da rula, jer jedno su najave i filmovi koje gledamo o tim igrama, a drugo je kada igru probas i vidis kakva je na kraju ispala. Kada se oko neke igre napravi preveliki hype onda je mi u nasim glavama previse idealizujemo, pa kada ona izadje mi ili budemo odusevljeni ili razocarani. Neki se loze na igre koje se dugo najavljuju i o kojima se mnogo prica, neki jednostavno cekaju da to isprobaju pa da sami donesu zakljucak. Najbolje su igre koje su "dosle niotkuda i otisle u legendu" (Operation Flashpoint, Morrowind, GTA 1, Serious Sam (da,da, igra sa istim gameplayem kao D3, ali sa lepsim teksturama ;) ).

Au, al' se ja raspisa... :type:
 
Tales, ti si donekle u pravu ali sa tacke gledista nekoga ko kvalitet igre ocenjuje njenim donosenjem "neceg novog" i/ili poboljsanja grafike. Sto se tice ovog drugog - opet ja pitam - a koja igra ima bolju grafiku od Dooma 3 (a da je izasla :) ) Cak su i u review-u HL2 u PC Gameru rekli da grafika ipak nije na nivou Dooma (onako, preko volje...)

A sto se tice onog prvog moras shvatiti da ima mnostvo ljudi kojima takav gameplay pase, pogotovo u ovom dobu kad vlada opsta mesavina i muljavina sa zanrovima pa od brda igara jedva 2% da valja. I onda dodje neka igra koja je podsecanje na sve staro i koja po tim pitanjima briljira. Da ne ulazim sad u horor atmosferu, sjajan zvuk i slicno.
I btw a sta se to sa tog spiska "iznenadnih igara" pojavilo iznenada ? Koliko ja znam nista. Sve je najavljivano zestoko. Drugo je sto je ovo Srbija...

@driver
znas kako, ti si kao zaduzen da brises postove mentalno zaostalih likova, a jos ih podrzavas u lupetanjima :) Btw to o cemu on lupeta ni ne postoji :)
 
OptiPlex je napisao(la):
- opet ja pitam - a koja igra ima bolju grafiku od Dooma 3 (a da je izasla :) )
ako mislis na FPS UT2k4 definitivno ima lepse teksture! a jel moze Myst da se racuna ,) , ne ne moze on bih sve oduvao :D
 
Nego sta nego bi ih oduvao, jos kad bi neko to igrao...
 
@OptiPlex
e sad uvrstavas i gameplay uz grafiku!! :)
 
Ja sam oduvek govorio da overall FarCry ima osetno bolju grafiku. Nekima je ipak potrebno vreme da to skapiraju...
 
Gde to ima da se skine? Jel su iste mape, odnosno da li je level dizajn isti i teksture?
 
driver je napisao(la):
A doom3 igraju samo stariji od 40 ? :D
To shto si ti juche krenuo u igraonicu, i shto ne znash ni jednog ozbiljnog igracha CS, i uopshte ko ga igra, tvoj je minus :D Samo ti igraj shadere u D3, i uzivaj, dok ne izadje STALKER, najbolji fps svih vremena :D:D:D

Ma dovoljno je tebe da vidimo na sta licis i sve je jasno :d "ozbiljni igraci CS-a" :D

P.S i ja tek sad video ovaj tred :d

P.S.S Aj Voodoo napisi opet taj link.
 
Nazad
Vrh Dno