Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Evo utisci o Lusya Fever DAC...nema snagu kao recimo SBZ, soundstage mali, pucketanje u pauzama, nije muzikalan. Konačni utisak je da za gejming može proći, ali nije za uživanje pri slušanju muzike. Testirano na HD7. SBZ bolje radi i za gejming i za muziku.
 
Po prvi put testiram ANC na Sony XM3, fenomenalna stvar. Na prilično bučnom brodu osetim samo vibracije, i mogu tiho da slušam muziku, maltene sva buka je utišana. Odlična stvar, i odlično radi. :)

anc i sijaset podesavanja i prilagodjavanja im je stvarno ekstra. Samo mi malo kvari utisak to sto su nekako vidno kontruisane za mainstream publiku mada ne sumnjam da je iz sonijeve tacke gledista to pun pogodak 😅 nisam slusao najnovije xm4 ali po meni bose i sony malo zaostaju za nekim "audiofilskijim" proizvodjacima tipa b&o, b&w, sennheiser samo sto je lakse xm3 naci na akciji po upola cebe gore pomenutih flagship modela pa i poneki kompromis u zvuku nije toliko los.
 
Da li je Sound Pressure Level: 95~100dB malo za over ear slusalice?
Da li jacina zvuka od 100 dB moze da bude glasnija ili tisa na razlicitim modelima slusalica?
 
Slusalice oko kojih se sada lomim su pretezno bluetooth varijanta tako da mi zvucna nece biti toliko bitna.
Obzirom da sam malo podigao budzet gledao sam i Audio Technicu M40X ali one zahtevaju dodatne uredjaje sto mi trenutno neodgovara.
Tako da sam presao iz audiofilskog opsega na casual, gaming i out of the box varijantu.
Trenutno koristim Sennheiser HD 205 koje sam nekad povezivao za komp preko externe Native Instruments zvucne i normalno nije bilo kraja volumenu. Medjutim sada ih prikljucujem direkt za komp i mogu da ih pojacam do kraja bez porblema. A one imaju 112 dB. Pa sam se razmisljam da 100 dB ne bude malo.
 
Ne bih razmatrao M40x po aktuelnim cenama, pre 5-6 godina su bile primetno jeftinije a konkurencija je prilično napredovala.
U tom cenovnom rangu Fostex TR-80 ili TR-90 su bolja kupovina, ako ih još uvek imaju na stanju (16680 din). Ali njima treba pojačalo. Inače, i TR-90 i HD7 češće koristim od izvikanih HD650, tako da mislim da oba modela imaju odličan odnos cene i kvaliteta.

Ako baš ne planiraš DAC-pojačalo onda razmisli o Sennheiser HD559, koštaju 11.880 i po karakteristikama verovatno mogu da se koriste i bez pojačala. Mada, svakako je bolja i polovna Xonar DGX karta (20€) od prosečne integruše.
Ja bih pre kupio HD7 i npr. Xonar AE ili Creative SBZ, nego neke sluške od 80-100 evra, koje bi se koristile uz integrisanu zvučnu.
 
Poslednja izmena:
Slusalice oko kojih se sada lomim su pretezno bluetooth varijanta tako da mi zvucna nece biti toliko bitna.
Obzirom da sam malo podigao budzet gledao sam i Audio Technicu M40X ali one zahtevaju dodatne uredjaje sto mi trenutno neodgovara.
Tako da sam presao iz audiofilskog opsega na casual, gaming i out of the box varijantu.
Trenutno koristim Sennheiser HD 205 koje sam nekad povezivao za komp preko externe Native Instruments zvucne i normalno nije bilo kraja volumenu. Medjutim sada ih prikljucujem direkt za komp i mogu da ih pojacam do kraja bez porblema. A one imaju 112 dB. Pa sam se razmisljam da 100 dB ne bude malo.
Grado sr60/sr80
 
Da li i XM4 ima serijsku falinku kao XM3? (pucanje rama)
 
Nisam pročitao do sada tako nešto.
Treba pročešljati Reddit za sitnice :)
 
Nisam ni ja znao/procitao za xm3 dok me nije prijatelj zamolio da intervenisem kod Sony Ger. Bila je odredjena serija koja je imala problem i to je fino zataskano.
Uopste se nisu udostojili da odgovore na upite.
 
Makar genericki mail za premium proizvode... No izgleda puno hocemo za nase pare...
 
ja imam xm3 i do sad sljakaju fino mada ko zna sta se sve moglo provuci tu posto mislim da je sony xm3 najmasivnije prodavan od svih "flagship" consumer anc + bt slusalica u tom periodu kad je xm3 bio aktuelan.
 
Sta mislite jel vredi Koss kph30i za discord i neki lajt gejming? 4200 su kod nas
 
To je vise od 40$. Na Dropu su bile 20$. Zvuk jeste dobar za tu klasu ali im je mana ram, lako puca.
 
Superlux HD681b = 25€ na KP. Ovde imate utiske sa Thomann-a.
Za te pare teško da postoje bolje, nove slušalice. Posle toga idu malo skuplje, ali i (po izradi) kvalitetnije Presonus HD7 i iSK HF2010 za oko 5k din u domaćim prodavnicama.
 
Potrazi polovne gsp 300, mnogo udobnije i bolje za gejming.
 
Nagazio na KP par meseci stare.
 
Nove koštaju 3.425 din, prvi rezultat Gugl pretrage. Ta prodavnica ima najveći izbor iSK modela.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da procitam zadnjih 80 stranica komentara,veoma je tuzno videti sta ljudi preporucuju;))Samo par ljudi je preporucilo Koss kph30i/ksc75,za taj novac necete naci bolji odnos kvalitet/cena,to je automatski "must have it" ako ste audiofil ili osoba koja uziva u dobroj muzici koss je definitivno firma za vas,komentari poput ej vidi ove sonijeve kostaju 3-5k dinara,pa sta?Zasto bi uzimao sonijeve od 3-5k dinara kad sonijeve od 20k+ dinara imaju dosta slican kvalitet zvuka skoro kao kph30i????
 
Da ne bude zabune, pricamo o ovim sluskama?

IMG20210702030317.jpg
 
Uspeo sam da procitam zadnjih 80 stranica komentara,veoma je tuzno videti sta ljudi preporucuju;))Samo par ljudi je preporucilo Koss kph30i/ksc75,za taj novac necete naci bolji odnos kvalitet/cena,to je automatski "must have it" ako ste audiofil ili osoba koja uziva u dobroj muzici koss je definitivno firma za vas,komentari poput ej vidi ove sonijeve kostaju 3-5k dinara,pa sta?Zasto bi uzimao sonijeve od 3-5k dinara kad sonijeve od 20k+ dinara imaju dosta slican kvalitet zvuka skoro kao kph30i????
nije tacno, taj koss se pominjao ovde, bas na ovoj stranici je pitao lik da li da ih kupi.

ja cu recimo da uzmem porta pro i sparim sa fiio btr5 za - on the go. inace ni ja ne znam sta je ljudima sa sonijima, dr bassss i slicnim...
 
Uspeo sam da procitam zadnjih 80 stranica komentara,veoma je tuzno videti sta ljudi preporucuju;))Samo par ljudi je preporucilo Koss kph30i/ksc75,za taj novac necete naci bolji odnos kvalitet/cena,to je automatski "must have it" ako ste audiofil ili osoba koja uziva u dobroj muzici koss je definitivno firma za vas,komentari poput ej vidi ove sonijeve kostaju 3-5k dinara,pa sta?Zasto bi uzimao sonijeve od 3-5k dinara kad sonijeve od 20k+ dinara imaju dosta slican kvalitet zvuka skoro kao kph30i????

A koje su to sony od 5k i 20k preporucene? Ja se nesto ne secam da je iko pisao hvalospeve o sonijevim slusalicama vec su ljudi to navodili kao najrealniju opciju za wireless slusalice. Realno gledano za nekih 150e xm3 je solidna kupovina i dalje To isto vazi i za ch700/710 za 50-60e. Niko ne tvrdi da je “audiofilskiji“ zvuk na soniju u odnosu na grado npr ali za tu cenu udobnost, prakticnost i funkcije su druga prica. Ne verujem da neko fura grado dok je zaboden u gsp-u ili hoce da se izoluje buke u kaficu. a slicna prica je i za te koss, ne mozes da pricas o zvuku portabilnih slusalica ako cujes istovremeno i buku okruzenja. neko ko nije toliko izlozen tome logicno da bolji posao rade ksc porta pro i sl ali u bg je manjak kabla, dobar seal i nekakav anc po meni veliki plus za slusalice on the go.
Inace ne znam sto postavljas ovakve ocigledno polarizing postove i teme (flac vs mp3 sta je bolje)? Ako ces vec da budzis postove na zagrejane rasprave morao bi to malo perfidnije ovako ti preti ban i na ovom sad alt-u :oops:
 
Vrh Dno