Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Na zalost ako uzima "od kineza" onda TakSar hi2050 vise nece naci bez 80$ sto je preskupo, nekad je bio 35-39$.
https://www.aliexpress.com/item/In-..._1&btsid=2ffc968c-6abd-44d2-88ee-d42def976723

Ako pak ima nekoga u USA evo prave stvari http://www.ebay.com/itm/Philips-SHP9500-Over-Ear-Headphone-Exclusive-Black-/381133854860
Philips-SHP9500 za ispod 60$.
Treba samo da ima nekog "amerikanca" koji ce da ih naruci sebi kuci u usa i ponese kad podje 'vamo ili eventualno najjeftinije posalje za srb...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, puno su mi pomogli. Uzecu najverovatnije HD7. U Mitrosu pise HD7A, ne znam da li je to isto? Otici cu malo offtopic, posto gledam ove linkove sto je hsv dao. Ovde kod nas kostaju oko 5700 din. a na amazonu $30. Nikada nisam kupovao preko amazona, pa samo kratko ako neko zna da li ce vise da me iskostaju i da li vredi uopste da ih odatle porucim (zbog garancije, carine...)?
Iste su.

Ali nekada su HD7A u istoj prodavnici kostale 1k din manje a onda je stigla blago redizajnirana verzija (iste slusalice kao iz hf testa koji sam postavio) i podigli su cenu. Ipak vrede i tih ~5700 din, apsolutno.
Ali preporucujem koriscenje uz sto bolji DAC, od jeftinih resenja imas smsl 793II iz Kine (nije usb) ili neki FiiO, Xonar U7 (usb konekcija i napajanje).

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Presonus HD7 mozes pronaci za 5500 dinara na KP. U pitanju je domaca firma. Cenu dostave ne placas. Kod njih sam kupio HD 681 EVO i Behringer HMP 1000. Dvogodisnja garancija.
Artistsystems.
 
Jel ima nekog ko je koristio i HD681 i HD681 EVO? Zanima me da li ima i kolika je razlika izmedju ta dva para slusalica? Koristim HD681 vec 2 ipo godine, razmisljam se da predjem na EVO verziju, pa da vidim da li ima smisla. Btw, sluske idu direktno u laptop, dakle, integrisana zvucna (mada ovaj Asus ima neki SonicMaster, sad, koliko to utice, ne znam)
 
Poslednja izmena:
Model 668B trenutno na akciji na gearbest sajtu - 27.99 dolara.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
 
Ajde i ovde da pitam mada sam vec otvorio temu u drugom delu foruma: Koje slusalice do 5000? Da li su ove 668B za 27.99$ trenutno najbolje resenje? Bice prikljucene na integrisanu zvucnu

Nisam pratio temu, a vidim sad par stranica unazad da su izasle i neke nove za ~40eur. Da li su bolje od 668B i vredi li ih uopste uzimati s obzirom da ce ici na integrusu?

EDIT: Ove mi super izgledaju, a vidim da imaju dobre ocene: http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-681-evo-black-professional-monitor-headphones
 
Poslednja izmena:
Ajde i ovde da pitam mada sam vec otvorio temu u drugom delu foruma: Koje slusalice do 5000? Da li su ove 668B za 27.99$ trenutno najbolje resenje? Bice prikljucene na integrisanu zvucnu

Nisam pratio temu, a vidim sad par stranica unazad da su izasle i neke nove za ~40eur. Da li su bolje od 668B i vredi li ih uopste uzimati s obzirom da ce ici na integrusu?

EDIT: Ove mi super izgledaju, a vidim da imaju dobre ocene: http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-681-evo-black-professional-monitor-headphones


Ja sam pre dve ipo godine za 3300 (mozda i pre godinu ipo, mada mislim da je dve ipo) kupio HD681 (ne EVO) i slusalice kidaju. Ako imas volje, prelistaj malo temu, dosta se govori o nekoliko modela Superluxica. Moje licno misljenje je da sluske vrede pare.
 
Ja sam pre dve ipo godine za 3300 (mozda i pre godinu ipo, mada mislim da je dve ipo) kupio HD681 (ne EVO) i slusalice kidaju. Ako imas volje, prelistaj malo temu, dosta se govori o nekoliko modela Superluxica. Moje licno misljenje je da sluske vrede pare.

Vodi racuna da koje god slusalice narucis iz inostranstva, da ces platiti pdv od 20% i ako je ispod 50€ vrednost da neces platiti i carinu (10%), uracunaj i otvaranje paketa od 1-2€ (tako nesto).
Neces izbeci to jer je paket "veliki" pa ce otvoriti da "virnu" unutra a to odma povlaci i dazbine...
 
Nasao sam kod nas, cekam samo da stignu iz kine pa da mi posalje
 
Danas sam kupio Superlux HMC-660 za 4800 dinara, sjajne slusalice, imaju i mikrofon ako nekome treba, preporuka.
 
Da ne bi prelistavao celu temu od 125 strana, da li neko moze da mi kaze da li se isplati uzeti Superlux HD-668B za 28dolara i koristiti ih za igranje na integrisanoj zvucnoj karti?
 
Ako ti se svidja/odgovara njihov izgled, da.
 
Da ne bi prelistavao celu temu od 125 strana, da li neko moze da mi kaze da li se isplati uzeti Superlux HD-668B za 28dolara i koristiti ih za igranje na integrisanoj zvucnoj karti?

Planiras da ih narucis na Gearbest ?
Ja se upravo lomim..
 
Vodi racuna da koje god slusalice narucis iz inostranstva, da ces platiti pdv od 20% i ako je ispod 50€ vrednost da neces platiti i carinu (10%), uracunaj i otvaranje paketa od 1-2€ (tako nesto).
Neces izbeci to jer je paket "veliki" pa ce otvoriti da "virnu" unutra a to odma povlaci i dazbine...

Jel ovo 100% sigurno? Dal uzeti HD7 sa KP onda ili 668b sa gearbest?
 
Jel ovo 100% sigurno? Dal uzeti HD7 sa KP onda ili 668b sa gearbest?

Narucio sam, onomad, sa alija TakStar hi2050, bez kutije, spakovane "na malo" u zastitinu (puckavu) kovertu, placene oko 35$(€) i cini mi se da nisam platio dazbine (ne secam se vise, ne pamtim takve "gluposti") ali ako dodje u kutiji, carinici ce sa verovatnocom od 0,9998 (99,98%) da otvori, proveri sta je unutra, naplati pdv (po racunu ili proceni), postari ce pridodati otvaranje i zatvaranje paketa (koliko ono oni uzimaju 120-150-2xxrsd) i to sve ako je cena manja od 50€, ako je veca prvo ce biti 10% carine pa onda pdv i ostalo...

Licno mislim da su lepse HD7 a kazu i da su bolje, malo.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari, ako hoce neko da uporedi svoje sa AKG K7XX cisto iskustva radi ne mora da ih kupuje, dobrodosao je kod mene. Izvor - Asus STX. Kontakt na PM.

IMG_20161108_002235.jpg


IMG_20161108_002225.jpg


IMG_20161107_183943.jpg
 
A ti njih prodajes ili si ih sebi nabavio?
 
Velikodušna ponuda od Ljanmija. Da sam bliže Kragujevcu, prihvatio bih.

Tako je malo prilika da se isprobaju dobre i zanimljive slušalice. Ne ide mi se po radnjama da to radim, jer nisam kupac u ovom trenutku, a jesam radoznao.

Nedavno sam na Hi-Files sajmu imao priliku da probam tri kompleta (slušalice, DAC, plejer) ubitačnih cijena i šokirao sam se koliko je to loše zvučalo.

slusalice.jpg

Najskuplja kombinacija bila je Beyerdynamic T 90 + Naim DAC-V1 + Onkyo NS 6170 ukupne cijene 3000 EUR :D, ali je to svima koji su probali i kasnije komentarisali zvučalo muljavo i bijedno. Nisam jedini kome njegove slušalice utaknute u telefon zvuče X puta bolje od ovog kompleta. Ostala dva setapa sa Focalovim sluškama i Marantz i ARCAM DAC-ovima su zvučala još gore.

Nema ništa dok se lično ne čuje.
 
Pozdrav drugari, ako hoce neko da uporedi svoje sa AKG K7XX cisto iskustva radi ne mora da ih kupuje, dobrodosao je kod mene. Izvor - Asus STX. Kontakt na PM.

Odakle ideja da su na prodaju? :)

Pozivam ljubitelje da ponesu svoje slusalice i da uporedimo, tako cemo biti bogatiji iskustvom bez dodatnih troskova koji nisu mali slozices se. Mislim ionako ne verujemo jutjuberima 100% :)

Pomalo je nedoreceno, nekako ne bas naj jasnije napisano, da je bio barem jedan zarez iza "radi"...
Nesto kao :"... ako hoce neko da uporedi svoje (slusalice) sa AKG K7XX cisto iskustva radi, ne mora (sebi probe radi) da ih kupuje, dobrodosao je kod mene."

Shvatio sam ja da si ih sebi kupio ali ko velim da proverim...

Posto su bile, odakle su dosle, dazbine?
Hvali se sad malo...
 
Pa pazi, imao sam Beyerdynamic MMX300 headset sto je u stvari DT770 32ohm Anniversary edition samo sa mikrofonom. Izvor je bio Creative Titanium HD/Asus Xonar DG i zvucalo je super, tada je bila uber prica o AKG K702 Anny kao najbolja gaming varijanta. Nisam imao pojma o zatvorenim/otvorenim slusalicama pre posete head-fi-a pre neku godinu. Prodao sam slusalice na francuskom ebayu bez problema za 4-5 dana, audio kartice ovde u Srbiji, razlog - dosadio sam se, hteo sam da promenim, da probam nesto drugo itd, posle sam otisao van zemlje na neko vreme. Ovo sto rade na massdrop-u je super, citam o popularnim slusalicama i voleo bih da sam slusao Fidelio X2, DT 880/990 PRO, HiFiMAN 400i, HD 650/800 ali nisam. Verujem da bi svako ovde koga zanima ovaj audio svet voleo istu stvar, medjutim menjanje slusalica je proces koji je spor(kupis/prodas), treba da imas nekoliko komada "na stanju" da bi poredio, nije bas ql porediti po secanju :) . Drugo treba da se izdvoji dobar kes za to. Ovako je najbolje, imas Superlux - ja imam AKG/STX, ti nikad nisi cuo AKG, ja nisam Superlux. U radnji ne mozes da pustis FLAC, jutjub, DOOM sa Dolby Headphone ili bez jel tako? Vidis kod mene sve to moze :) Oboje izlazimo kao pobednici, nebitno sta je bolje. Ako mi se vise svidi lupam Superlux, prodam AKG bez problema i kupim Superlux npr, problem solved. Mislim relano samo Linus moze da kupi bukvalno sve HiFi dostupne najbolje slusalice i da poredi, ja to ne mogu. Linus je ostavio sebi HiFiMAN kao najbolje slusalice za svaki dan, ne znam samo koji model, mislim da je 400i - nisam siguran.

Dakle, da li su bacene pare na sve slusalice skuplje od Superlux 668/HD7 ili nisu ne mozemo da znamo ni ti ni ja dok ne poslusamo jedne i druge. Uvek ce biti ono da je jutjub rivjuer pristrasan/placen, laze iz ko zna kog razloga ili prosto "ma sta on zna" :) . Druga stvar posle mozemo da prenesmo utiske drugim ljudima direktno ovde na forum. A i ako je nesto bolje od tog Superluxa recimo a ni ti ni ja to ne mozemo da cujemo = pa to je super, ustedecemo masu para jer "nemamo dovoljno sluha" i nama sve to zvuci isto :D

Mogu sad ja da pisem sta cujem, koliko hoces ali bih vise voleo kada bi ti dosao kod mene i opleo jedno recimo pola sata/sat vremena Doom sa Dolby on/off(ja preferiram on konkretno u ovoj igri), drugi neki naslov, FLAC, itd i licno ti opisao sta si cuo kao nepristrasan posmatrac ;) Ovako ce uvek biti - njegove su pa je pristrasan.
 
A posto su bile, odakle su dosle, dazbine koje su placene (sam donio, doneli ti, poslate postom)... kako ti se cine same slusalice, kakvi su utisci...? :D

Mene covek bio zvao da dodjem "odozdo" sa NBg do njega na Bezanisku kosu da poredimo slusalice i cenimo kakve su na njegovim pojacalima i opremi, pa nisam mogao...
 
Poslednja izmena:
A posto su bile, odakle su dosle, dazbine koje su placene (sam donio, doneli ti, poslate postom)... kako ti se cine same slusalice, kakvi su utisci...? :D

Mene covek bio zvao da dodjem "odozdo" sa NBg do njega na Bezanisku kosu da poredimo slusalice i cenimo kakve su na njegovim pojacalima i opremi, pa nisam mogao...

Imas ovde sve sto te zanima, prouci malo kako zajednica funkcionise https://www.massdrop.com - 200$ Sad su Sennheiser HD 650 aktuelne za 200$.

Upozorenje:

Naplacuju obavezno carinu i PDV, ne moze da se zaobidje sem da narucis negde u EU. Carina i PDV se ne odnosi na cenu koju si platio na massdrop-u vec na vrednost koju je massdrop postavio. Tipa za moje slusalice ne znam 750$ mislim, tako nesto. Suludo je naruciti bilo koji proizvod da stigne u Srbiju, vec su ljudi narucivali pre mene i mnogo lose prosli. Cim vide massdrop - deru te 100% bez izvini :)
 
Ne zelim da se na JOŠ jedan sajt registrujem samo da bi video sta tamo ima...
Da imam vremena i volje "proucavati" i zajednicu na tom sajtu... gde bi mi kraj bio...

Da li ja dobro citam i tumacim napisano, platio si K7XX 200$ ?
Ukupna cena je 200$ sa postarinaom i svim dazbinama ili same slusalice?

Mogao si i K702 za oko 160e na www.thomann.de da uzmes, + vrate nemacki PDV ali zato zavale postarinu 40e, carina nasa i pdv neizbezni ako dolazi iz EU pa jos u kutiji.
 
Pa pazi, imao sam Beyerdynamic MMX300 headset sto je u stvari DT770 32ohm Anniversary edition samo sa mikrofonom. Izvor je bio Creative Titanium HD/Asus Xonar DG i zvucalo je super, tada je bila uber prica o AKG K702 Anny kao najbolja gaming varijanta. Nisam imao pojma o zatvorenim/otvorenim slusalicama pre posete head-fi-a pre neku godinu. Prodao sam slusalice na francuskom ebayu bez problema za 4-5 dana, audio kartice ovde u Srbiji, razlog - dosadio sam se, hteo sam da promenim, da probam nesto drugo itd, posle sam otisao van zemlje na neko vreme. Ovo sto rade na massdrop-u je super, citam o popularnim slusalicama i voleo bih da sam slusao Fidelio X2, DT 880/990 PRO, HiFiMAN 400i, HD 650/800 ali nisam. Verujem da bi svako ovde koga zanima ovaj audio svet voleo istu stvar, medjutim menjanje slusalica je proces koji je spor(kupis/prodas), treba da imas nekoliko komada "na stanju" da bi poredio, nije bas ql porediti po secanju :) . Drugo treba da se izdvoji dobar kes za to. Ovako je najbolje, imas Superlux - ja imam AKG/STX, ti nikad nisi cuo AKG, ja nisam Superlux. U radnji ne mozes da pustis FLAC, jutjub, DOOM sa Dolby Headphone ili bez jel tako? Vidis kod mene sve to moze :) Oboje izlazimo kao pobednici, nebitno sta je bolje. Ako mi se vise svidi lupam Superlux, prodam AKG bez problema i kupim Superlux npr, problem solved. Mislim relano samo Linus moze da kupi bukvalno sve HiFi dostupne najbolje slusalice i da poredi, ja to ne mogu. Linus je ostavio sebi HiFiMAN kao najbolje slusalice za svaki dan, ne znam samo koji model, mislim da je 400i - nisam siguran.

Dakle, da li su bacene pare na sve slusalice skuplje od Superlux 668/HD7 ili nisu ne mozemo da znamo ni ti ni ja dok ne poslusamo jedne i druge. Uvek ce biti ono da je jutjub rivjuer pristrasan/placen, laze iz ko zna kog razloga ili prosto "ma sta on zna" :) . Druga stvar posle mozemo da prenesmo utiske drugim ljudima direktno ovde na forum. A i ako je nesto bolje od tog Superluxa recimo a ni ti ni ja to ne mozemo da cujemo = pa to je super, ustedecemo masu para jer "nemamo dovoljno sluha" i nama sve to zvuci isto :D

Mogu sad ja da pisem sta cujem, koliko hoces ali bih vise voleo kada bi ti dosao kod mene i opleo jedno recimo pola sata/sat vremena Doom sa Dolby on/off(ja preferiram on konkretno u ovoj igri), drugi neki naslov, FLAC, itd i licno ti opisao sta si cuo kao nepristrasan posmatrac ;) Ovako ce uvek biti - njegove su pa je pristrasan.


Nasao si Linusa da navodis koji sam za sebe rekao da nije audiofil i da slusa samo TOP40 mjuzu.U najskorijem klipu je rekao da fura HD650 svaki dan ,a ne Hifiman :p .

Ja bih voleo Fidelio X1.Ili neke zatvorene tipa DT770 da probam,ali kod nas u Kgu nzm dal ima neko :D
 
Poslednja izmena:
Jeftinije su od X2 ,pa ako mi se svide mozda nekad i kupim.I cini mi se koliko sam citao da imaju malko jaci bas od X2,volim vise topliji zvuk.
 
Nazad
Vrh Dno