Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Statistika ti je cudo, mozes dokazati sa njom sve ...
 
Pa ono ako Takstar 2050 i AKG Q701 zvuce skoro isto ,onda stvarno nemam reci.Mine ove Presonusove nakon 10 minuta stezu i u gornjem delu nakon 30 minuta stipaju.I jednostavno moram da ih skinem.

Nadam se da mi takstar nece stvartati takve probleme.

Sto se udobnosti tice udobnije su od presonusovih cak i ove Sarkun X-Taktic gejmerske sto imam.
 
To ti je zato sto si nam obecao "svakoga dana novi klipovi", a ono cvorak.
Instant justice, e :)
 
Pa ono ako Takstar 2050 i AKG Q701 zvuce skoro isto ,onda stvarno nemam reci.Mine ove Presonusove nakon 10 minuta stezu i u gornjem delu nakon 30 minuta stipaju.I jednostavno moram da ih skinem.

Nadam se da mi takstar nece stvartati takve probleme.

Sto se udobnosti tice udobnije su od presonusovih cak i ove Sarkun X-Taktic gejmerske sto imam.

Raširi ih preko nečega i neka stoje tako kad ih ne nosiš...vremenom će se "razgaziti". Moj problem sa Presonusom nije bilo stezanje (vrlo su mi udobne što se toga tiče) već plitki jastučići meh kvaliteta. Takstar mi je mnogo tesniji ali ima bo5e jastučiće...
 
Pozdrav drugovi i drugarice . Vec duze vreme prelistavam teme vezane za slusalice pa sam dosao u neku dilemu . Dvoumio sam se izmedju superlux 681 evo i kingston hyperx cloud2 . Slusalice bi bile koriscene za muziku kao i za cs go . Posto je razlika u ceni skoro dupla, interesuje me sledece . Da li se vise isplati uzeti superlux + zvucna(moze i polovna) + mic ili jednostavno uzeti cloud2( rebrand qpad , ima virtualni 7.1) . Ili imate neki bolji predlog ?
 
To sto ima 5.1/7.1 zaboravi, to su gluposti a evo i zasto:

[YOUTUBE]63BxrNuXnYg[/YOUTUBE]

Video traje 28 min. ali vredi odgledati/odslusati svaki minut, covek je sve lepo objasnio.

Tebi treba sto kvalitetniji stereo zvuk. A limit su jedino pare tj budzet.

Opcija koja se vodi kao najbolja tj best buy kupovina za prosecnog korisnika je Xonar U7 eksterna karta + neke od SL slusalica ili slicnih (samson/presonus), Takstar ili Kingston (qpad itd).

Znaci U7 oznaci kao nesto sto moras da kupis (85-100e na KP a ima ih i u WW i slicnim prodavnicama posle duze vremena) jer ta karta nudi dosta za PC upotrebu ''od svega po malo ili malo vise'', ima dobar softver i razne opcije a uz to i muzika zvuci veoma dobro.

A koje slusalice da kupis.. prelistaj malo o raznim modelima koji se pominju pa sam odluci.

Npr mozes i 681 evo uz modovanje tj jednostavno vadjenje sundjera, mozes i HD7 Presonus (navodim ih jer imaju malo jaci bass od ostalih sto je super za gaming i filmove, 681 evo imaju nesto jaci bass od HD7), Sl 668b, Takstar HI2050.. sve one ce zvucati odlicno uz U7.

Ako ti treba mikrofon i bolja izolacija onda Cloud jer su zatvorene sluske u pitanju a vaze kao solidan izbor i za slusanje muzike.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na brzom i detaljnom odgovoru :) Odgledao sam klip . Prelistao sam sve , i znam za tu foru sa vadjenjem sundjera na EVO modelu da bi se dobilo na bass-u . Trenutno mi je mnogo da dam toliko para na zvucnu karticu . Hteo sam da uguram sve to u nekih 100e . Zato se i razmisljam dal Evo i da uguram neku polovnu xonar dx/dgx ili da uzmem samo Cloud2 bez zvucne . I ove HD7 izgledaju simpaticno. :)
 
Mozes Evo/HD7/Takstar HI2050 + polovnu DX kartu, to je npr 45e + 50-ak evra, znaci uklapa se u budzet. Ako budes hteo jaci zvuk mozes po oglasima da nadjes neko jeftinije custom pojacalo, imas ovde na forumu coveka koji pravi/prodaje takva za 30-ak evra.
 
Za 100e može da uklopi SMSL i sluške, malo bo5a solucija od zvučne karte, po meni...
 
Da, moze i to ali reko zbog domace garancije.. vidjao sam na HF poveci broj reklamacija za SMSL + Asus ima softver bogat raznim podesavanjima (sto moze da bude korisno za filmove, igre itd).
 
Bolje da se ustedi za neko bolje pojacalo/dac kao sto je Audio-gd NFB-11 ,NFB-15.Od toga ti nebi trebao bolji.

Ti sto pisu recenzije hvale asus narucito ...to samo znaci da se bave martketingom....

A i realno Presonus HD7,Takstar 2050 nisu bas dobre slusalice...nisu izbalansirane.

Salu na stranu ,ali za dobre slusalice i dobro pojacalo treba odvojiti ukupno ~500 eura.
 
Poslednja izmena:
12239507_10207066881806239_840958573655423384_n.jpg

Atomi resio si da izdominiras forum ? Covece, vec si presao igricu, odmori malo.
Ajde sad, dok se drzis za visoki napon, kazi nam sta da kupimo od slusalica do 50e a da je bolje od Takstara i Presonusa.
 
Poslednja izmena:
ali za dobre slusalice i dobro pojacalo treba odvojiti ukupno ~500 eura.

I za dobar audio sistem i zvucnike treba izdvojiti ukupno oko 10.000e i za sobu za slusanje bar 30.000e i desetak hiljada za ploce i diskove...[emoji2]


Dobre slusalice su one koje najvise odgovaraju tvom sluhu, bile one 10e ili 3000e...svako uzima koliko moze da se ispruzi.
Za veliku vecinu ovde moze i za 100e ukupno, da se nadju i dobre sluske i dobro pojacalo, ukoliko je ono potrebno.
 
У праву си Атоми. Слажемо се!
 
Zdravo, ljudi.

Vidim otislo se na 300e, svi se slazu :)
Ja bih ipak ove malo jeftinije.
Potrebne su mi slusalice za kancelariju, pa pretpostavljam da bi morale zatvorene. Razmatrao sam takstar2050 ili pro80.
Brinu me pad-ovi koji su bolji na 2050, ali su slusalice poluotvorene, dakle verovatno ce me cuti onaj ko je pored mene. Superlux 681evo ima oba pad-a, ali je takodje poluotvoren.
Ima li kod nas negde velurskih pad-ova, nekako mi je mnogo 8-10dolara za to samo (iz kine).
Da li neko zna koliko bi jos mogao da kosta pro80 (oko 60dolara je cena, dakle carina ne gine) i koliko je losiji zvuk na njemu u odnosu na 2050?
Za drugu namenu sam razmatrao shp9500. Da li je neko uspeo da naruci sa amazona to? Koliko bi dodatno kostalo (carina i porez)?
 
Cloud mi je nesto dosta skuplji od pro 80, pa htedoh da proverim da li se isplati, ako neko ima iskustva sa alijem preko 50 dolara.
Takodje me zanima da li neko zna kako zvuce i da li mozda cloud 1 ima dodatne velur uloske?

Ne vidim neke slicne zatvorene slusalice kod nas.
 
Zdravo, ljudi.

Vidim otislo se na 300e, svi se slazu :)
Ja bih ipak ove malo jeftinije.
Potrebne su mi slusalice za kancelariju, pa pretpostavljam da bi morale zatvorene. Razmatrao sam takstar2050 ili pro80.
Brinu me pad-ovi koji su bolji na 2050, ali su slusalice poluotvorene, dakle verovatno ce me cuti onaj ko je pored mene. Superlux 681evo ima oba pad-a, ali je takodje poluotvoren.
Ima li kod nas negde velurskih pad-ova, nekako mi je mnogo 8-10dolara za to samo (iz kine).
Da li neko zna koliko bi jos mogao da kosta pro80 (oko 60dolara je cena, dakle carina ne gine) i koliko je losiji zvuk na njemu u odnosu na 2050?
Za drugu namenu sam razmatrao shp9500. Da li je neko uspeo da naruci sa amazona to? Koliko bi dodatno kostalo (carina i porez)?

SHP9500 je dobar izbor ali će verovatno koštati osetno više od Takstara. Carina+PDV izlaze na 32%, pa ti vidi. I to ako ocarine kako treba. Plus, Amazon ne isporučuje kod nas. Što se zatvorenih alternativa tiče, pogledaj po našim muzičkim radnjama Superlux i Audio Technica sluške, može da se nađe. Može i neki Beyerdynamic...

Pro 80 bi ti bio najbo5i izbor. Vidi sa Kinezima da ti napišu nižu cenu (to obično i rade) pa ti neće cariniti, ako imaš sreće. Pro 80 ima dosta dobar zvuk, ne brini za to...

Velurskih padova kod nas nema a i tih 10-ak dolara nije mnogo, non-kineski padovi su bar duplo skup5i. Možda iskopaš u inostranstvu neke koji bi pasovali ali će koštati više...
 
Com salje, DE ne salje, I Philips su ti otvorene skroz, nisu bas za kancelariju
 
Poslednja izmena:
Možda ima Srbije u spisku ali nisam siguran da ša5u išta sem knjiga i diskova, bar je tako bilo ranije. Plus, Ko zna koliko bi koštalo. Uostalom, ako si spreman da platiš 110$ plus dostavu, imaš kod nas Audio Technica M30x/M40x...
 
110+dostavu+dazbine (carinu na sluske i pdv na sve (sluske, dostavu, uracunatu carinu) oko 32% vise) imas priblizno krajnju cenu.
Slanje bez 25-35$ nece biti iz USA... cena svega ce biti tacna napisana i uzeta kao carinska osnovica.
 
Vidim da je ATm30x 90e kod nas.
Video sam opet Cloud 1 (rebrand takstar-a pro80). Kod nas je pala cena na 10k. Dobijaju se velur jastuci i mikrofon. Naisao sam negde na informaciju da je ipak drugacija zvucna slika od pro 80, kao i da mikrofon smeta akustici (kao da prikljucak zauzima neko mesto u slusalici, pa ima manje prostora za vazduh).
Ne igram igre, ali bi eventulano mogao taj mikrofond a se koristi za skype ili slicno.
Takstar bi trebalo da bude u petak na popustu zbog BFriday-a, pa cu videti. Bice mozda i duplo jeftiniji od cloud-a.
Ima li nekog razloga za garancijom koja bi se dobila u slucaju kupovine kod nas? Ne znam da li to moze da se pokvari, kao ni sta bi garancija mogla da pokrije. Ako probije jedna strana, verovatno ne uvazavaju ili gresim?

Ostaje ta dilema, ako vec odem na 10k, mozda je bolje ici na At nego na hyperx cloud. :)
 
Nazad
Vrh Dno