Šta je novo?

Najbolje igre 2014-te godine?

Hmmm stao mi mozak, jedva se secam nekih igara :D
Uglavnom ovo je neka moja lista:
1. The Evil Within
2. South Park
3. Wolfenstein

Najvece razocarenje : Watch Dogs
 
hehehehe...
Ko da si mene pitao!!!

Pogotovo Thief 4! Kakva old-school igra! Perfekcija!

Ovaj post bi trebalo svake dvije stranice citirati. Ono, da se ne izgubi!
acu, fc4, shadow of mordor i još to casual podsmevanje thief serijalu... vas dvojica ste pre za ZEKU ili POLETARAC, nego za neku ozbiljnu priču o igrama.

totalni fail.

filipenko (gle čuda) i mushmulator su negde na liniji, mada bih ja ovde izdvojio samo dva naslova, oba u alfi / early access-u, oba iz decembra 2013. ali igre na koje sam definitivno upucao 90 posto vremena provedenog za monitorom (ako ne i 95%) u 2014.

1) rust - na koga otpada 90% vremena provedenog uz ove dve igre. briljantan hard core naslov, serverski sandbox, bez levelovanja i tajera, skill ispred budženja... ma koga ja lažem, navukao sam se k'o teenager. sušta suprotnost današnjem casual pristupu pri dizajniranju i osmišljavanju igara. još samo da batale razvoj experimental verzije i utegnu postojeću igru (eh kad bi baba imala pišu a ne ćoše...)

2) space engineers - neverovatno inteligentan naslov, sumnjive igrivosti do pre nekog update-a, kreće se u jako dobrom smeru, i osim ako na kraju nekim čudom ne upropaste igru, ili ih jednostavno pregazi neki no mans sky ili neki iznenada od bagova i gluspoti očišćeni starforge, definitivno jedan od pretendenata na titulu "naslov godine" kad god izađe iz early access-a

ima tu još ponešto, ali glupo je da ja glasam za igre uz koje nisam proveo ni cela dva sata. glasao sam za igre uz koje sam proveo godinu, i za razliku od prethodnih godina, kada sam se uglavnom igrao starije naslove, ove godine sam imao ne samo priliku nego i želju da igram nove naslove.
 
Ua zeku zu pre oni koji vređaju ljude koji ne dele njihov ukus.:)
Drugar moj, postavi Thief na najveći nivo težine i u opcijama isključi focus i sva pomagala. Videćemo da li će i tada biti casual podsmevanje. Meni, koji sam odrastao uz Thief igre, je ovaj novi Thief sve što sam očekivao od jedne hard core šunjalice.:)


@starac
Hvala na podršci! May Master Builder bless you!:smash::)
 
kako možeš da poreediš igru koja te vraća par koraka unazad kad napraviš neku glupost / pogineš sa igrom u kojoj si koncentraciju MORAO da držiš bukvalno do poslednje sekunde inače ideš skroooz na skroz ispočetka? da li si ti uopšte igrao išta osim lego igara? i na koms i to thief-u odrastao, 'leba ti?
 
Divinity i Evil Within.
 
1. RE4_HD :p
2.TEW
3.Wolfenstein: TNO
 
ne znam ljudi, fifa 15 jedino hahaha, ovo sve drugo mi dosadno, vec vidjeno :D feel the gameee eee eee !!!
 
Otkud znas da se bilo ko obracao tebi? Ja iskreno nemam pojma na koga se to odnosilo.

Na mene su najjaci utisak ostavile sledece igre:
  • Divinity: Original Sin
  • Wasteland 2
  • Shadowrun: Dragonfall
  • Elite: Dangerous
  • Craft the World
 
Nemam najbolju,al ono šta sam najviše pika je Survarium
 
Ua zeku zu pre oni koji vređaju ljude koji ne dele njihov ukus.:)
Drugar moj, postavi Thief na najveći nivo težine i u opcijama isključi focus i sva pomagala. Videćemo da li će i tada biti casual podsmevanje. Meni, koji sam odrastao uz Thief igre, je ovaj novi Thief sve što sam očekivao od jedne hard core šunjalice.:)


@starac
Hvala na podršci! May Master Builder bless you!:smash::)

Onaj ko je odrastao uz Thief ne pise ovakve nebuloze.

I izgleda da nisi dobro shvatio moj prijasnji post?
 
Najiscekivanija:
Elite: Dangerous

Najbolji nastavak:
Wasteland 2

Najbolje vracanje korenima:
Divinity Original Sin

Najbolji MMO:
TESO

Najbolji SP FPS:
Wolfenstein The New Order

Najbolja strategija:
mrtva trka Age of Wonders 3, Endless Legend

Najbolja simulacija:
Banished

Najbolji RPG mrtva trka: W2 i DOS

Najvece razocarenje:
Rome 2 Total War
 
Ok, ubedili ste me. Skidam wolfenstein. :)
 
mogu ja da pišem kao da mi je 11, ali argumenti su ono što stoji iza mojih reči :p

thief? kakve veze ima ovaj novi thief sa izvornom (da ne kažem originalnom) igrom? mene lično, konceptualno, mnogo više podseća na lego serijal. opovrgnite to, šta se svađate ko školarci?

nisam tebi pisao
 
1. Risen 3 - zlato
2. Pes 2015/Fifa 15 - srebro
3. Divinity Original Sin - bronza
4. Wolfenstein The New Order - diploma

1. Sve mi je "meh", i odigram pola sata, sat. Ovo sam skoro prešao.
2. Odigram svaki dan.
3. Odigrao sat vremena i za tih sat mislim da je igra vrhunska, i kad budem u penziji ima natenane da odigram kako treba do kraja.
4. Ovako treba da se pravi svaka singl plejer igra.
 
1.) Dark Souls 2
2.) Mario Kart 8
3.) The Long Dark
4.) nidhogg/towerfall
5.) 1001 Spikes
 
Definitivno cu da obrnem Wolfenstein kada bude vremena, eto jedna korist od ovakve teme.

Sto se tice liste - Diviniti Original Sin kao iznenadjenje godine, i stvarno dobra igra.
Dark Souls 2 je odlicna ali kec mi je bio bolji, pa ne bih mogao da je stavim za "best", pre bih titulu prepustio Divinitiju.

Neko pomenu Elite Dangerous - definitivno iscekivana, ali dobra ce mozda biti tek posle prve ekspanzije, ili bar 6 meseci patchovanja osnovne verzije.
Trenutno je samo igriva beta po meni.
 
kad je najbolja igra ustvari produzeni demo i uz to port sa konzole dovoljno govori o tome kakva je godina.naravno govorim o MGS-u.
 
kad je najbolja igra ustvari produzeni demo i uz to port sa konzole dovoljno govori o tome kakva je godina.naravno govorim o MGS-u.

Što se tiče AAA naslova možda ali zato je indie scena bila odlična ove godine a tek dolaze neki sjajni naslovi u 15-oj (Limit Theory, Sui Generis, Kingdom Come, Pillars of Ethernity, i lista ide dalje...).
 
Pa 2014. je bila tanaka godina. S mukom se prisećam šta sam odigrao, ali evo...

1. Watch Dogs - Dobar start, zaokruženo korektno, ali može i bolje
2. The Vanishing of Ethan Carter - Originalno i efektno izvedeno
3. Evil Within- Vredno pažnje

Pohvalnice:

1. This War of Mine - Za originalnu ideju
2. Child of Light - Za originalno izvođenje kompletne igre
3. Ryse: Son of Rome i COD AW - Za vizuelni izgled igre

Fail:

1. Wolfenstein NO - Bezpredmentno naj bljuvotina
2. Thief - Ukratko: Promašaj
3. Far Cry 4 - De-ža-vu promašene 3ke

Nezavršene:

Assassin's Creed Unity - Deluje ok, ali neigrivo još uvek
Shadow of Mordor - OK izgleda ali nisam se primio
Elite: Dangerous - Deluje zanimljivo Demo, cenim da je ok za sve one koji su fanovi MP naslova.
Alien Isolation - Nije mi sela. Krajnje iritantna random zezlica. Ima potencijala ali to je sve.
Wastelands 2 - Probao, odaje dobar utisak ali nije sela u datom momentu

Sve u svemu, tanko... :trust:
 
Poslednja izmena:
Velika je razlika između igre koja ti se ne sviđa i igre koje je objektivno "fail". Nazvati Wolfenstein i Thief bljuvotinama a Alien random zezalicom je obično preterivanje, eto na primer Wolfenstein se najčešće spominje kao jedna od najboljih igara godine u listama drugih članova.:) Čak i kada ti se igre uopšte ne sviđa moraš da vidiš njene objektivne kvalitete, i naravno treba da poštuješ mišljenja kolega forumaša.:)
 
Povampireni je poceo ponovo da smara. :lupko:
 
Ko je to banovan i kakve veze licno imam sa Kutijom?
 
Pozdrav za osobu koja ga je banovala :wave:
 
sta se onda pravis da ne znas o cemu se radi:)
 
Znam ja za damirbaja i vise nego sto treba i zbog njega sam fasovao previse losih poena pa nisam hteo da se nerviram sto ga opet pustaju kao Str8-ta. Ali evo vidim da je ipak uleteo u svoj spamerski mod i da je konacno leteo. Necemo vise o njemu :)
 
Nazad
Vrh Dno