Šta je novo?

Najbolje Glide 3D igre

Nazalost, M&M7 radi iskljucivo na Win 9x, pretpostavljam na ME takodje ali na XP-u ne radi nikako. DX nije bitan, zahteva DX 6-7 ali radi i na DX 9. Najlakse ces ga poterati preko VMware, ali 'najlepse' preko Win98 i nekom Voodoo grafikom - razlika je drasticna ;)
 
WarhammerL Dark omen, e sto to bese igra :D

Sećam se kada sam prvi put video dotičnu igru kod druga na Voodoo2 ostao sam bez daha , a kasnije kad sam nabavio 2001 god. Geforce MX400 i rešio ponovo da je odigram došlo mi je da zaplačem koliko je jadno izgledala u D3D-u :smash:...
 
Koje glajd igre rade na Windowsu 2000 ?
 
Poslednja izmena:
Koje glajd igre rade na Windowsu 2000 ?

Sve koje:
1) uopste rade pod win 2000
2) na voodoo karticama koje imaju (korektne) drajvere za win2000

Cini mi se da je samo voodoo rush imao neku brljotinu sa drajverima, V1 valjda takodje ne radi u win2000 (mozda se varam, mrzi me da proverim), ali V3,4,5 garant rade.
 
mali off

Kome nedostaje 3dfx splash screen..;)

[YOUTUBE]7EBOF7e7DKw[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena od urednika:
haha hvala, baš je extra! da znaš da mi nedostaje, jer sam skorije zamenio voodoo3 grafičku karticu u kompu, stavio gf2 ti. da sam imao v5 ne bih ni menjao v3 za gf2 ti
 
haha hvala, baš je extra! da znaš da mi nedostaje, jer sam skorije zamenio voodoo3 grafičku karticu u kompu, stavio gf2 ti. da sam imao v5 ne bih ni menjao v3 za gf2 ti

I sta si time dobio? :p Podsecas me polako na tipa sa ovog foruma:
http://vogons.zetafleet.com/viewtopic.php?t=27133
...koji hoce da napravi emulator za GF4 mx 440 (!?). Pa ljudi moji te grafe ama bas nista neobicno nemaju... I najnoviji HD radeon ce da ih emulira odlicno :d
 
nisam ja menjao karticu za karticu, samo sam izvadio v3 iz kompa i stavio gf2 jer je brža kartica. ako budem imao vremena da igram glide only igre, vratim v3 čas, mada nema se vremena, ni q2 ne mogu da peglam ko čovek, u stvari ne smem, jer ako se navučem ćao živote.
 
Mislis umesto 80fps imas 160?
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleid=1182&page=4
A kvalitet glidea i standardnog GF OGL renderera je kao razlika izmedju mercedesa i dacie. Da nisi mislio Quake 3? Umesto 40, imas 80 fps? Cudno, ja sam igrao sve kvejkove na glideu i nikad mi nije ni jednom stucnula igra ni na tih bednih 40 fps :D

Darko da si igrao kvejk2 (ne mislim na onaj smešni singleplayer) verovatno bi povremeno proverio šta se dešava sa klijentima
Niko više ne igra sa original 3.20 ili čak onom kasnijom bugfree 3.21 verzijom
Tri glavna klijenta koja se sada koriste u svim officijelnim ligama jer imaju podršku za anticheat internetplay i unapredjeni gl renderer su:
r1q2 ili R1CH's Enhanced Quake II Client/Server.
q2pro enhanced, multiplayer oriented Quake 2 client and server
aprq2 by maniac koji se koristi za Action Quake ali je zabranjen u TDM/Duel ligama

r1q2 i q2pro nemaju više podršku za 3dfx jer je to prevazidjen renderer a ti sa tvojih 40fps bi "popio" bar 40fragova za 10min :d
 

fps u kvejk2 se meri sa komandom timerefresh i to na sledeći način
Startuješ q2 (quake2, r1q2, q2pro ili aprq2)
udješ u meni Multiplayer
start network server
spustiš konzolu i otkucaš cl_entities 0 (da isključiš entitete)
otkucaš timerefresh i dobiješ FPS tvoje video karte

timedemo služi za merenje performasi celog PCeja ali ga razni "stručnjaci" kod nas i preko koriste iz neznanja kao merilo fps-a

timerefresh se ne meri na sredini arene jer ako startuješ kvejk2 bez pokrenutog multiplejer moda kvejk brljavi što može da se vidi prostim "opaljivanjem" rakete u pod kada počnu da lete razni debrisi od textura

timerefresh dobijen merenjem u tunelu na način koji sam opisao je veći nego onaj na sredini arene ali je precizniji za merenje i opšteprihvaćen u quake community

u praksi na istom PC Tualatin 1ghz 640x480x16bit
Vodoo2sli ~440fps
Voodoo3pci ~400fps
Nvidia gf2mx400~700fps (na normalnom kloku)
 
Poslednja izmena:
čitajući darkov post hteo sam da napišem nešto u vezi kvejka 2 i 3 ali je korisnik boZZaP sve jako lepo objasnio. hvala na korisnim postovima. voodoo je voodoo nema šta, ali ja sam imao neke razloge zašto sam ubacio gf2 ti. vratiće se v3 opet u ovu mašinu verovatno kad budem nabavio bolji komp.
 
Poslednja izmena:
Posto je firma koja je pravila ove kartice propala, gde mogu da skinem zvanicne drajvere za Windows 98 i Voodoo 3 graficke kartice.
 
Posto je firma koja je pravila ove kartice propala, gde mogu da skinem zvanicne drajvere za Windows 98 i Voodoo 3 graficke kartice.

www.falconfly.de - ides na drajvere i izaberes koji hoces drajver (ali ja bih isao na sigurnu varijantu, amigamerlin, 3dhq ili raziel.

@ostali sto se prave pametni za Q2 - ja pricam o Q2 i retro igranju, uzivanju a ne o e-games olympics :d Bre to vam je kao kad bi vozili staru dizel mecku, D220 na reli, u konkurenciji sa ganc novim subarijem...
 
@ostali sto se prave pametni za Q2 - ja pricam o Q2 i retro igranju, uzivanju a ne o e-games olympics

jedini koji se pravi pametan si ti... :d
da si pitao ed-a zašto je zamenio 3dfx sa nvidiom znao bi (kao što ja znam) da hoće da igra quake2 online
sve 3dfx karte su smešno spore u poredjenju sa gf2ti koji je bar ulazni minimum da ga ne bi prebili likovi koji "voze" par hiljada fps u quake2
 
haha istina... mnogo tesko igrati ovo, treba covek da se nauci malo... dosao sam pre neki dan u posed malo modernijih komponenti, pa sam morao windows reinstall, nisam stigao ni posteno da probam...
 
imho quake2 je najteža high fps igra jer samo na q2dm1 (The Edge) imaš skokova više nego u svim ostalim fps igrama zajedno

nemoj samo da instaliraš zadnje drajvere za video kartu jer su novi drajveri gori od starih za quake2
 
slažem se :) hvala na savetu... sad sam uzeo 6800gt, na njoj će raditi odlično sa bilo kojim drajverima...

koja slučajnost :d ja baš imam 6800GT Leadtek (onu sa debelim hladnjacima)
kad izmeriš fps i uporedis sa mojim videćeš da je itekako bitno koje drajvere koristis ;)

 
jedini koji se pravi pametan si ti... :d
da si pitao ed-a zašto je zamenio 3dfx sa nvidiom znao bi (kao što ja znam) da hoće da igra quake2 online

Pa opet pitam: Zar se to (taj neki nabudzeni tralala kvejk koji ne podrzava 3dfx) igra na retro masini?! Usko grlo ce pre da bude ubogi duron i kilavih 512mb SDRAMa nego V3. Uostalom, svaka vama cast ako ubadate GF 6800 gt u retro masine, a narocito tebi sa edo ramom - verovatno cekicem zabadas gf6800 u PCI slot (sudeci po http://www.motherboards.org/files/manuals/47/586hx_2_2.pdf , ili imas PCI verziju grafe?) :p

Salu na stranu, 'ajte vi malo nazad na zemlju i kan'te se igranja modernih igara na retro masinama ;) Ako ste za pravi kvejk 2/3 mozemo nesto da se dogovorimo za online play pa da vidimo kom opanci a kom obojci :d
 
meni je drugi rig za 6800- socket 754 mašina, ovaj duron mi je za voodoo/banshee/gf2 ti kartice... kako mi koja odgovara tako je ubodem u mašinu.. mada dao si mi ideju da probam da ubacim 6800 u ovu 462 ploču čisto fore radi :)
 
meni je drugi rig za 6800- socket 754 mašina, ovaj duron mi je za voodoo/banshee/gf2 ti kartice... kako mi koja odgovara tako je ubodem u mašinu.. mada dao si mi ideju da probam da ubacim 6800 u ovu 462 ploču čisto fore radi :)

A vala i vi ste meni dali ideju - resio sam da probam te prebudzene kvejkove 2 na mom retro rigu, ali sipak, gdegod potrazim naletim samo na kliente ali bez game fajlova. Kako vi to uopste instalirate i da li je potreban uopste originalan kvejk 2? Dajte neke linkove/upustvo pa da vidimo koliko je voodoo pogodan za to.

P.S. Ja bih tu GF2 elegantno u kantu za smece - nit je retro, nit je moderna - znaci nije nizasta :p 6800 je vec druga prica...
P.P.S a da ni banshiju ne ostanem duzan - i njega bih takodje lansirao :p
 
Poslednja izmena:
A vala i vi ste meni dali ideju - resio sam da probam te prebudzene kvejkove 2 na mom retro rigu, ali sipak, gdegod potrazim naletim samo na kliente ali bez game fajlova. Kako vi to uopste instalirate i da li je potreban uopste originalan kvejk 2? Dajte neke linkove/upustvo pa da vidimo koliko je voodoo pogodan za to.
Naravno da ti treba kvejk2
Zadnje lagalno izdanje kvejka 2 je na Quake 4 - Special DVD Edition http://shop.ebay.com/?_from=R40&_tr...Special+DVD+Edition&_sacat=See-All-Categories
postoji i jeftinije legalno rešenje: prvo skineš 3.14 demo i apdejtuješ sa 3.20 verzijom
ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake2/q2-314-demo-x86.exe
ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake2/q2-3.20-x86-full-ctf.exe


P.S. Ja bih tu GF2 elegantno u kantu za smece - nit je retro, nit je moderna - znaci nije nizasta :p 6800 je vec druga prica...
P.P.S a da ni banshiju ne ostanem duzan - i njega bih takodje lansirao :p

za tvoje retro igranje i "uživanje" na 40fps je dovoljan Banshee jer ima 2d/3d sa "snagom" voodoo2

gf2 je jača od bilo koje voodoo karte i možeš samo da je mrziš ;)
 
Nazad
Vrh Dno