Šta je novo?

Nadogradnja ekrana kod laptopa

unique93

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruke
1,707
Poena
245
Zdravo ljudi, jedno pitanje... :)

Devojka ima Toshibu C55-a-15f laptop sa LED glossy ekranom 15.6" 1366x768p rezolucijom(40 pin)
Da li mogu da nadjem neki 1920x1080p 15.6" mat ekran sa 40 pina i da ga samo zamenim?
Ovaj sto ona ima je poprilicno los, pa kada bih nasao neki svetliji, sa boljom rezolucijom i boljim bojama, to bi bilo super, ako moze da se zameni.. :)
 
Poslednja izmena:
Pa koliko sam video, vecinom c55 serija ima samo 1366x768 ekrane... :(
 
Moze, ali moras da gledas kakav ide u toj seriji. I ako su iste dimenzije i konektor desava se da ne radi uopste ili da ima izvrnute boje ili bez osvetljenja.

Ovo bez osvetljenja zna da se resi tako sto u Windows 10(valjda moze i u 8.1) da izaberes opciju za najjaci brightness na display-u. Cesto stariji laptopovi znaju da nemaju adekvatne drivere za Win 7 ili novije OS-eve i zbog toga im budu neispravne brightness kontrole, a po defaultu brightness bude gotovo ne postojeci. Ovim "workaround-om" mogu da postave brightness na max i da vrate upotrebljivost ugradjenog ekrana racunara.

Pa koliko sam video, vecinom c55 serija ima samo 1366x768 ekrane... :(

U sustini, najvaznije je da obratis paznju na tip i duzinu konektora, dimenzije, kao i gde se nalazi sam konektor(ako se kod tebe nalazi u donjem levom uglu, a na modelu koji dobijes bude u donjem desnom ili gornjem levom uglu ne postoji ta rotacija koja ce ti omoguciti da to povezes kako valja). Postoji ipak dobra sansa da ce neki random ekran raditi. Mnogo ces sati morati provesti gledajuci slike e-bay oglasa kako bi nasao model koji bi mozda mogao odgovarati i cak i tad ne mozes garantovati da hoce. Generalno ti je to previse cimanja i para za takav laptop, bolje bi bilo uzeti novi a prodati taj, nece mnogo velika razlika novcano biti, a vremenski hoce itekako.
 
Poslednja izmena:
Zdravo ljudi, jedno pitanje... :)

Devojka ima Toshibu C55-a-15f laptop sa LED glossy ekranom 15.6" 1366x768p rezolucijom(40 pin)
Da li mogu da nadjem neki 1920x1080p 15.6" mat ekran sa 40 pina i da ga samo zamenim?
Ovaj sto ona ima je poprilicno los, pa kada bih nasao neki svetliji, sa boljom rezolucijom i boljim bojama, to bi bilo super, ako moze da se zameni.. :)

Prvo moras da proveris da li Flet kabel ekrana podrzava Full HD, ako podrzava potrazi neki sa 40 pinskim konektorom i zameni.
 
Pa to je problem...jedina provera mi je da povezem na full HD ekran i da proverim...videcu svakako...njoj ovaj laptop radi super, i moze za male pare da se nadograde neke komponente, pa sam mislio da promeni i ekran i da koristi jos neko vreme...posto ne verujem da ce menjati uskoro... :)
 
Nazad
Vrh Dno