Šta je novo?

Hardver Nadogradnja živog leša 😂

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,115
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav dobri ljudi!
Imam jednu dilemu….drugaru da osposobim bukvalno živi leš od kompa!Po specifikacijama ćete i sami videti a dati sugestije,zamena i pojačavanje postojećeg i pravljenje od babe devojku ili kupovina polovnog-novog sklopljenog.
Njemu je najbitnije da radi i ne koci kao sada ,da moze nesto novije da igra na mid i da što manje uloži 😂😂
Zadnje što je igrao je CoD msm black ops da je pokinjao i Vulfenštajn neki…
Specifikacije imate na slikama a procesor je G550.
Napajanje obavezno ali ne znam zbog dimenzija,kucište je neko ne daj Bože takođe i koje napajanje!
RAM msm da podržava 16gb na 1333mhz ali polovno na KP je skuplje nego novo od Mađara koliko sam video.
Procesor…ne znam kako bi se uklopio i7 3770k i da li je značajno bolji i kači od nekog i5 3xxx možda za manje para?
E sad što se grafika tiče,tu smo otvoreni za predloge.Dok nisu još otišle cene u nebesa.Nekako mi Nvidia prvi izbor jer su AMD te starije uglavnom čačkani bios-i pa da nema problem sa njom u radu…kakva je situacija sa recimo 1060 6gb verzijom?
🙂
Gledali smo i nove i polovne ali su cene bolesne…za komp sa grafikom 4xxx i 5xxx starim 5-8 godina traže po 600+€
Hvala!

Svakako slušamo predloge!
 

Prilozi

  • IMG_0572.jpeg
    IMG_0572.jpeg
    217.2 KB · Pregleda: 46
  • IMG_0573.jpeg
    IMG_0573.jpeg
    224.4 KB · Pregleda: 40
  • IMG_0575.jpeg
    IMG_0575.jpeg
    274.2 KB · Pregleda: 46
  • IMG_0574.jpeg
    IMG_0574.jpeg
    282.4 KB · Pregleda: 47
Немамо најбитнији параметар, а то је колико би уложио.
Од овога што си ти написао, 3770К нема сврхе да се купи јер та плоча није за К процесоре. Ако има само тај један штап меморије, није ни чудо што му све сецка, то је само 2гб, а данас је то премало.
Неко размно унапређење је : било који и5 3*** који нађе за 10 еур, меморија 2*4гб (око 2000 дин). Напајње и графа би му највише пара појело.
Најповољније, (а да може горе наведено да тера) што сам видео на КП је ЛЦ 600Х (3000 дин, ново напајање ако оглас није лажан). Што се графе тиче, ако је користио интегрисану са г550, свака му је препород. А која ? То је јако незахвално, јер је маса њих са КП мајновало, па треба убости неки ок примерак. И ја не бих гледао 1060 јер је цена иста као 1660, која је боља, а за још 20-30 еур има и 2060, која је доста боља од обе.
И ту онда дођеш до оног што је ЏониХСВ написао, можда је боље не бацати паре, него скпити за нешто боље, нпр 5600Г. И на овом је интегрисана графа али је неупоредиво боље са овим што тренутно има.
 
Ne dira tu ništa dalje i skuplja novce za drugi/jači (min Ryzen). Šta god uradio, neće biti dobar povrat uloženo-dobijeno.
Ako nešto znači,obzirom da ima 3 dece i da će svi hteti da čačkaju jedna od opcija je bila da ovaj ostane za njih za crtaće.
On je mislio da skupi pare u narednih par meseci a obzirom da nije koristio komp zanjih ko zna koliko godina,sad je zapeo kao hik da ovo sredi pa da posle uzme ozbiljniju stvar a ovo ostavi klincima da mu ne njakaju novu mašinu 😂
Što se tiče tih novih/polovnih Ryzen-a,ima li šta dobro za 1080p do nekih 700-750€ ili je to malo da može da isprati monitor od 144-165Hz?
Ja sam imao r5 5600x i posle 3 meseca prešao na i5 12600k!
Zbog buke i temperature!
Sada,prezadovoljan jer sam sa ISTIM kulerom na Rtzen imao 65c minimum u igrama i zuji sačuvaj Bože dok sa Intelom verovali ili ne 50c-52 i ne čuje se!
Ja oduševljen…
Немамо најбитнији параметар, а то је колико би уложио.
Од овога што си ти написао, 3770К нема сврхе да се купи јер та плоча није за К процесоре. Ако има само тај један штап меморије, није ни чудо што му све сецка, то је само 2гб, а данас је то премало.
Неко размно унапређење је : било који и5 3*** који нађе за 10 еур, меморија 2*4гб (око 2000 дин). Напајње и графа би му највише пара појело.
Најповољније, (а да може горе наведено да тера) што сам видео на КП је ЛЦ 600Х (3000 дин, ново напајање ако оглас није лажан). Што се графе тиче, ако је користио интегрисану са г550, свака му је препород. А која ? То је јако незахвално, јер је маса њих са КП мајновало, па треба убости неки ок примерак. И ја не бих гледао 1060 јер је цена иста као 1660, која је боља, а за још 20-30 еур има и 2060, која је доста боља од обе.
И ту онда дођеш до оног што је ЏониХСВ написао, можда је боље не бацати паре, него скпити за нешто боље, нпр 5600Г. И на овом је интегрисана графа али је неупоредиво боље са овим што тренутно има.
Pa gledaj,on se nadao do 20.000 rsd kaže da bi biko dobro da može da se pojača.Zašto 2x4 ,što ne 2x8GB?
Ako nešto znači,obzirom da ima 3 dece i da će svi hteti da čačkaju jedna od opcija je bila da ovaj ostane za njih za crtaće.
On je mislio da skupi pare u narednih par meseci a obzirom da nije koristio komp zanjih ko zna koliko godina,sad je zapeo kao hik da ovo sredi pa da posle uzme ozbiljniju stvar a ovo ostavi klincima da mu ne njakaju novu mašinu 😂
Što se tiče tih novih/polovnih Ryzen-a,ima li šta dobro za 1080p do nekih 700-750€ ili je to malo da može da isprati monitor od 144-165Hz?
Ja sam imao r5 5600x i posle 3 meseca prešao na i5 12600k!
Zbog buke i temperature!
Sada,prezadovoljan jer sam sa ISTIM kulerom na Rtzen imao 65c minimum u igrama i zuji sačuvaj Bože dok sa Intelom verovali ili ne 50c-52 i ne čuje se!
Ja oduševljen…

Pa gledaj,on se nadao do 20.000 rsd kaže da bi biko dobro da može da se pojača.Zašto 2x4 ,što ne 2x8GB?
A gde pogledati i do koje cifre sa 5600g?
Koje napajanje,nisam te razumeo najbolje koji model si video?Da se i pojača ovaj,da li bi normalno funkciojisao win10 jer mu je trenutno win7?
rtx 2060 sa 6gb?
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Kao što kažu nema svrhe ulagati u tu konfu jer bukvalno svaki deo moraš nadogratiti.
Jedino da juriš na kp polovno+ novo zavisno od delova.
Tih 20000 din je malo za novu konfu od 0.Verovatno ce trebati min 250-300e i to ako se ide na ryzen i jeftinu polovnu kartu tipa rx 580,koji je neki patos za iole kakav takav fhd gaming.Jer one su 40tak evra,ostalo nešto jače novije ide preko 100-150e i tu je velika razlika.
Ram,ssd bi verovatno morao novo,jer su cene iste kao polovno.Ploče takodje veliki izdatak jer polovnih malte ne i nema,a one koje ih ima su skuplje nego nove.
Poješce veliki deo budzeta,
Cpu i navedeni gpu juriš polovne,tu je velika ušteda,mada i tu zavisi koji cpu.Da li ceš juriti stariji 6/12 core sa slabijim performansama,a da ne brineš da ti cpu udari u 100%,tipa 12nm 1600af,2600..od 50e,ili ceš da dodaš još 30 za 3600 7nm cpu.
Intel nema tu sta da traži kod polovnjaka i višestruko je skuplji u klasi ,što ploče tako i sam cpu.
Napajanje moraš da poznaješ modele da bi mogao da kupiš povoljno kvalitetno korektno napajanje,tako da i sa te strane mozda ti je sigurnija varijanta nov.
Treba žestoka egzibicija da bi sastavio korektan pc do 250-300e..
 
За 5600г, само кликни горе у посту и води те одмах на конфигурацију (та је 31к дин).
Напајање је "LC 600H", само то укуцајте на КП у напајња, и међу првим огласима од 3000 дин је тај (пише да је ново напајање). Рам 2*4гб, јер колико видим 2*8гб је прескупо.
2060 за макс 120/130 еур, ништа преко, за 150/160 еур већ има АМД 6600. Е сад израчунај, освежавање бабе да личи на тетку је цца 20К дин, а цео нов са 3 год гаранције је 31к дин (вероватно може и на рате или тако нешто).
 
За 5600г, само кликни горе у посту и води те одмах на конфигурацију (та је 31к дин).
Напајање је "LC 600H", само то укуцајте на КП у напајња, и међу првим огласима од 3000 дин је тај (пише да је ново напајање). Рам 2*4гб, јер колико видим 2*8гб је прескупо.
2060 за макс 120/130 еур, ништа преко, за 150/160 еур већ има АМД 6600. Е сад израчунај, освежавање бабе да личи на тетку је цца 20К дин, а цео нов са 3 год гаранције је 31к дин (вероватно може и на рате…

Reci mi da li može običan i7 3770 bez K na tu ploču?
Misliš da može da stane LC 600H u to kućište?
Ovo sam našao ako bi odgovoralo…


Procesor 5000
Grafika oko 65e
Napajanje ono sto si rekao od 3000
ssd 4000

Ako to sve može da se uklopi…msm da bolje ne bi moglo.
Definitno bi da ovaj oživi a za par meseci uzima ozbiljnu mašinu za sebe za zezanje a ovo…više klincima.
Šta mislite?
 
Poslednja izmena:
i5-3450 или 3470 за 10-ак евра су пуна капа за ту старудију. Тај i7 не вреди тих пара, а и та плоча није за захтевније процесоре, боље разлику у новцима усмерити на напајање, ссд или графику.
 
i5-3450 или 3470 за 10-ак евра су пуна капа за ту старудију. Тај i7 не вреди тих пара, а и та плоча није за захтевније процесоре, боље разлику у новцима усмерити на напајање, ссд или графику.
Reci mi samo za mem iz prethodnog posta,da li bi bila odgovarajuca verujem da bi radila na 1333 bez obzira stocje na 1600 a to je najpovljnije sto sam nasao…16gb novo za oko 2500rsd?Takođe da li je taj kuler sa g550 dovoljan za i5 ili predlažeš neki drugi?
 
Poslednja izmena:
Ваљда је ок, ја сам скоро са Алија наручивао неке јефтине меморије, DDR3 је био баш повољан тад тамо.
 
HP ELite 8200 Tower, 1155 socket, core i5 2400 quad core, 16gb ram ddr3, graficka karta pciex16 Nvidia GeForce GTX960 4gb gddr5, 256gb ssd + 500 gb hdd.
Znam da nije nesto ovaj procesor - moze upgrade na i7 2700, mada za koje pare sam pazario ceo komp za 10 000din mislim da je najbolje pazariti nesto tako sklopljeno polovno! Ovo sam uzeo za klinca !
Ваљда је ок, ја сам скоро са Алија наручивао неке јефтине меморије, DDR3 је био баш повољан тад тамо.
prosledi linkove
 
Нпр ово, 2х8 гига за 18 долара, буде још јефтиније ако се дода неки купон.

Што се кулера тиче, фабрички је ок, треба само да има бакарно дно за i5.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $6.80 44%OFF | Kllisre DDR3 8GB 4GB Memory 1600Mhz 1333MHz 240pin 1.5V Desktop Ram Dimm
 
Poslednja izmena:

@CaptainCrash

Митар1982 је све лепо написао, и то је то у суштини.
Што се тиче меморије, обавезно 2 штапа и минимално 2*4гб.
Напајање чију си слику ставио у првом посту је "класично" напајање, и предложено LC одговара. Ако је колега скептичан ка бренду "LC", за сличан новац има и FSP или MSI (ово има 5 год гаранцију).
i5-3450 или 3470 за 10-ак евра су пуна капа за ту старудију. Тај i7 не вреди тих пара, а и та плоча није за захтевније процесоре, боље разлику у новцима усмерити на напајање, ссд или графику.
 
Nazad
Vrh Dno