Šta je novo?

Na prvi pogled: Coolpad Porto i Modena

Moj komentar nije na mestu a njeno potenciranje kako je glavna u kuci jeste?
 
Meni se svidja ovako kada su spojeni komentari :)
Taman mozes da vidis kako prosecan, ne previse upucen srbin razmislja ;)

nije u redu da su svi oni pod jednim imenom i ne znas ko je sta pisao
a drugo, ovo ipak nije bas forum za takve

da su hteli, registrovali bi se i pisali sa svojih naloga
 
Po mom mišljenju, neregistrovani komentatori sa sajta su najčešće botovi. Organizovani da pružaju podršku nekom proizvodu ili kompaniji od strane "naroda", tako da to predstavlja najveći problem za forum i izvor problema.
 
Iskreno, posle 5 stranica price, mozda je bilo 4 relevantna komentara, koji su me informisali, ali nikako pomogli u odluci. Moja tacka gledista je da sam pitala pitanje ispod teksta koji se bavi telefonom koji se uklapa u moj budzet za poklon, a realno nisam dobila odgovor, koji meni kao sto neko rece "prosecnom Srbinu" moze da pomogne. Kapiram da je Bench relevantan Geek, IT, sajt i forum da se na njemu pronadje info o onome sto trazim. Eventualno, ovaj Dandy je rekao realno kako stoje stvari, pa se zahvaljujem. Forumi i sluze da ljudi razmene misljenja, niko ne kaze da moramo da budemo istomisljenici.
 
u tehnici ne postoje diskutabilna misljenja i preferencije kada je sirov hardver u pitanju
hardver je ili dobar ili los za novac po kome se prodaje

to sam ti vec pomenuo na prosloj strani, a i sto tako sam ti rekao da tvom detetu 4g ne treba, jer ce samo potrositi megabajte 10 puta brze nego obicno i nabiti racun za telefon koji ti placas

naravno, koliko mi se cini, ti uopste ne citas sve komentare kada mozes da kazes da nisi dobio konkretan odgovor
u sustini ti je dato i vise informacija nego sto si trazio

obracam se u muskom rodu, jer ona prica da si tu 5 meseci, a nalog ti je registrovan pre par dana, ne pije vodu
takodje, jedna zena se ne ponasa ovako, pogotovo sto se cas razumes u telefone, cas ne

nije sramota pitati za telefon, niko nikog ne tera da kupuje samo poznate brendove, ali nemojte izmisljati lazne price i situacije
 
u tehnici ne postoje diskutabilna misljenja i preferencije kada je sirov hardver u pitanju
hardver je ili dobar ili los za novac po kome se prodaje

to sam ti vec pomenuo na prosloj strani, a i sto tako sam ti rekao da tvom detetu 4g ne treba, jer ce samo potrositi megabajte 10 puta brze nego obicno i nabiti racun za telefon koji ti placas

naravno, koliko mi se cini, ti uopste ne citas sve komentare kada mozes da kazes da nisi dobio konkretan odgovor
u sustini ti je dato i vise informacija nego sto si trazio

obracam se u muskom rodu, jer ona prica da si tu 5 meseci, a nalog ti je registrovan pre par dana, ne pije vodu
takodje, jedna zena se ne ponasa ovako, pogotovo sto se cas razumes u telefone, cas ne

nije sramota pitati za telefon, niko nikog ne tera da kupuje samo poznate brendove, ali nemojte izmisljati lazne price i situacije

Oprosti, procitala sam i tvoj komentar, relevantan je u onih 4-5 sto sam spomenula. Ziva sam zena od krvi i mesa i nisam bot :) ali jesam plava i zaboravljam sifre, pa sam se ponovo logovala na svoj nalog koji sam otvorila u novembru 2014, i kapiram da vam zbog toga stoji nova, a ja kao postojim od prosle godine, pa se jos dodatno smorim sto me i za to prozivate. Nesto razumem, nesto ne, zato su neka moja pitanja vama razumljiva, neka "glupa". Ovo o 4g nisam ramisljala i tvoj komentar je super, hvala!
 
Pa eto lepo smo ti rekli da ne bacas pare na ova dva telefona.
 
Hvala vam za to, ali mi niste rekli u segmentu do 20k sta mogu da kupim. I zato sam i napisala da nisam na kraju ni levo ni desno.:test:
Svi telefoni koje ste mi predlozili, su izvan mog budzeta. :(
 
Ja bih na njenom mestu uzeo neki od novih telefona sa neke od mreža koji idu jeftino po oglasima...neki Huawei, recimo, ili slično...mahom su novi, sa domaćom garancijom, uzmeš s mreže na kojoj imaš broj i završio(la) si. Huawei G620s sa Telenora, na primer, između 100 i 150e...Xperia M2 Aqua ili E4g, LG Magna ili Spirit, Alcatel Idol 3 (4.7), Lumia 640 takođe...ima šta da se nađe.
 
Hvala vam za to, ali mi niste rekli u segmentu do 20k sta mogu da kupim. I zato sam i napisala da nisam na kraju ni levo ni desno.:test:
Svi telefoni koje ste mi predlozili, su izvan mog budzeta. :(
Redmi note u tehnomaniji ili win winu
 
najsmesniji mi je tekst na mondu koji kaze da su ovo premijum telefoni -.-

ja bih svakako voleo da ih testiram, ako je coolpad srbija raspolozen da mi ih ustupi na par dana u te svrhe, ali budimo realni
to su budget telefoni i ne treba ih reklamirati drugacije

samo je pitanje da li su dobri ili losi budget telefoni, a cinjenica je da za taj novac moze i bolje
 
Probotzor- ili kako vec se zoves i pravis pametan. Svakako neproverene i polovicne informacije ne treba deliti narodu , jedino ako nisi promter firme R ..koja inace preko "nekih satro Kineza uvoze Xiaomi u Srbiju.Svako ko se imalo razume u ovu bransu ce ti to reci , a ja mogu i da dovucem Iphone iz USA napravim promociju i kazem idemo plus neki tzv.servis. Sve je to jedna velika farsa , da je Xiaomi zvanicno dosao imali bi ih normalni operateri kao sto su VIP il Telenor, Telekom se ne racuna oni prodaju sta stignu , cak i polukineski telefon .
 
ne pravim se pametan, xiaomi moze da se kupi u svim legalnim prodavnicama i to znaci da dolazi preko ovlascenog uvoznika i distributera, a cak i da ne dolazi, potpuno je legalan cim se prodaje u takvim radnjama i cim se dobija validna garancija, a ne faktura
ti se pomiri sa tim ili nemoj, tvoja stvar
 
Evo da vam svima skratim muke...legalan ili ne, klinja se odlucio za Coolpad, posto sam mu pokazala slike svih telefona koje ste mu preporucili (oko 200e). U finalu su po izgledu bili Xiaomi i Coolpad, ali je na kraju pobedio Coolpad, jer kaze da mu zvuci ime Cool :) i kao bolje mu izgleda. A za Xiaomi je rekao, drugari ce me zezati za taj naziv (danasnja deca su super surova, na zalost). Ostalo je jos samo da vidimo gde ce biti da se kupi. Kada stigne, slikam i postujem, pa cu vam reci i ja svoje prve prave utiske. Hvala na pomoci svima!
 
Eh, gizmo nekada treba da napravi i lošu fotografiju. [emoji1]
Ove na testu su izgleda bile suviše dobre. [emoji12]
 
sa neobavestenim i neukim ljudima ne zelim da polemisem , ti veruj u sve sto pise , a pise i na tarabi?? Xiaomi nije zvanicno nigde prisutan i to ce ti svako reci ko zna nesto o tome kako se prodaju i distribuiraju telefoni u Srbiji,a ti veruj ovim nasim lokalnim garancijama i servisu "'drzi vodu dok majstori odu''...i tako toliko od mene . samo ne znam sto pricamo o tako ruznom telefonu :)pozz
 
ma sta se obazires, da se radi o normalnom coveku, registrovao bi se ovde na forum i pricao kao svi ostali
bitno da smo mi neobavesteni i neuki, a razgovaramo sa nepostojecom osobom

@bubamara

iskreno da sam klinac, pre bih ti zezao dete za coolpad ako gledamo samo ime ;)
 
Zar nije bila ona prica da mora u Kinu da bi se servisirao?
 
Xiaomi nema zvaničnu prodaju u Srbiji. Nema nigde u Evropi. Tačka. To što neko naruči xy komada preko kineskog šopa ne znaci da je Xiaomi aminovao takvu vrstu prodaje. Koliko se čeka na delove u tom servisu? Dok ne dođe porudžbina sa nekog web shopa? Gde je Srbija (ili bilo koja evropska zemlja) kao ocija na nihovom web-u? Xiaomi ganja druga tržišta poput Indije i Brazila, koja nisu toliko zasićena i gde ne mora da ulaže puno u marketing kako bi cena uređaja bila što više konkurentnija. Uređaj za oko 150 Evra? Za taj cenovni rang oko 150 Eura za novi uređaj možda najbolji izbor je Lumia 640. Iako nije Android, 1GB RAM-a sasvim mu je dostatan, pa je fluidan. Servis postoji, dobiće i nadogradnji OS-a. U Android svetu za te pare - Moto G. Što se 4G tiče, u zemlji koja nije pokrivena ni krštenim 3G signalom, ali i u kojoj su cene mobilnog interneta skuplje od kajgane Sv. Petra, ganjati "El Te E" (kako vrište sa tv reklama) je suludo!
Što se teme tiče, lepo je što se pojavljuju druge marke. Ali, meni je jedino cool kod ovih uređaja ono cool u imenu. Ništa više.
 
evo samim tim sto si preporucio moto g si pogasio sav svoj potencijalni kredibilitet
da ne pominjem to sto si poredio windows i android telefone kao da mogu da se porede
ako hoces da vodis diskusiju, registruj se kao covek

sto se tice coolpada

kao sto sam vec pomenuo bubamari
kada sam bio klinac, uvek su mi bila smesna imena koja imaju neku popularnu rec u sebi, u ovom slucaju "cool", ali ocigledno nova generacija to voli
juce sam malo detaljnije citao o telefonima i deluje mi zanimljivo to da je kuciste izradjeno od indijskog oraha(ako je istina) i izgled mi je vrlo dopadljiv, ali me brinu specifikacije, tacnije 1gb ram memorije
zato bih bas voleo da testiram ova dva telefona, posto na youtube nisam nasao ni jedan drugi test osim onog koji je okacio kanal racunalo
 
Poslednja izmena:
Registrovan ili ne, u pravu je...ma kako se naši prodavci dokopali telefona, Xiaomi nema zvanično predstavništvo i servis kod nas. To što je neko registrovao firmu i naručio x komada sa Xiaomijevog sajta da preprodaje ovde ga ne čini "zvaničnim uvoznikom i ovlašćenim distributerom ili partnerom". I to što ih ima u Tehnomaniji ili ovde, onde, znači samo da su uvezli te telefone legalno i platili odgovarajuće dažbine, ništa više...

Takođe, nigde nije poredio WP i Android. Rekao je da je za 150e možda najbo5i izbor Lumia 640 i sklon sam da se složim...ako ti odgovara WP. Ako ne, Motoroli Moto G ništa ne fali, s razlogom je izuzetno popularan telefon.

I, na kraju, u pravu je za LTE...don't believe the hype. Ložiti se na LTE u zem5i gde ni 2G još nema punu pokrivenost a 3G je nikakav je čista bezvezarija...

Ne držim strane u ovoj raspravi, ali čitaj paž5ivije...
 
@jurodivi
Nije poredio wp i android nego wp i android telefone. Kaze da je u tom cenovnom rangu najbolji izbor lumia. To je superlativ poredjenja u kontekstu u kome nije bas moguce porediti. Sto se tice moto g, to je overhyped i overrated telefon i postoje druge slicne ili bolje opcije pogotovo za nas ovde, a recimo isto tako se ne moze legalno kupiti u srbiji, dok xiaomi barem moze. Ja sam sve lepo procitao, ali ti ocigledno pravis propuste. Nisam napisao prosli post bez razloga.
 
Poslednja izmena:
Jbt kada jedan coolpad moze da ima 5.1.1 modifikovan vanila android, koji po slikama izgleda odlicno. Ovaj manji model da ima 720p ekran uopste ne bi bio los telefon, ovako to bas kvari utisak. Veci sa 5.5 inca i qHD je :S:
 
Poslednja izmena:
vezano za xiaomi. Roaming je ovlasceni uvoznik, a s obzirom da je i vecinski vlasnik tehnomanije tamo taj brend najvise guraju. i ne vidim sta je tu problem dok kupci imaju vazecu garanciju od 2 godine koja se ostvaruje u BG Elektronik-u... a kako oni stizu do rzervnih delova to potrosace ne treba da interesuje.
 
Vrh Dno