Šta je novo?

Mustekov servis za UPS ili novi?

milirad

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2005
Poruke
606
Poena
330
Dakle imam (imao sam) Mustekov model Power Must 600 plus, koji je izgoreo u vreme kada je PC bio iskljucen!? (05.30 ujutro). Verovatno se nikome do sada nije desilo da mu "crkne" UPS dok mu je PC ugasen, a to se upravo meni desilo. Sto znaci da sam ja definitivno baksuz! Pretpostavljam da je doslo do naglog skoka napona koji je sprzio njegovu elektroniku, ali mi nista nije jasno. Pretpostavljao sam da su upravo to uredjaji koji su predvidjeni da pored brze reakcije na nestanak struje, reaguju i na nagle promene napona iskljucivanjem sa mreze (verovatno je to bio pik na koji UPS nije mogao da odreaguje).

Sada ne znam da li mi se isplati da popravljam ovaj ili da kupujem novi? Nekako sam izgubio poverenje u Mustek mada kako sam citao teme na ovom forumu - misljenja su podeljena. Mada svi znaju da je APC bolji verovatno najvise uticaja ima cena.

Ako neko zna, molim vas za adresu ovlascenog servisera za Mustekove UPS.
Hvala unapred
 
Ma, bezi dalje od Musteka!!! Meni je slicno crkao njihov skener !? Video sam i druge slucajeve , tako da mi ne pada na pamet da ikada vishe ku[im bilo shta od Musteka !!!!!!!!
 
To ti se nikako nece isplatiti, a posto su novi Mustekovi UPS-evi smesno jeftini, bolje ti je da uzmes nov, a iz starog izvadis bateriju i cuvas je u rezervi.

I naravno, nikako ti ne preporucujem da uzmes Musteka, ali to je vec stvar tvog izbora i platezne moci.

ps: a kako je izgoreo (zadimio, ili je samo prestao da radi)?

Pozdrav
Nemanja
 
Dajte onda preporuku za neki jeftiniji ups koji valja!

Ne bih da otvaram novi thread, pa cu biti bezobrazan da ovde postavim par pitanja.

Po ovom sto ste naveli ispade taj Mustek ups jako losa kupovina. Bilo je i postova gde su ga ljudi nahvalili da je za te (male) pare i vise nego dobar.
U dilemi sam inace oko nabavke UPS-a za drugu konfiguraciju, a vec imam na prvoj APC ups koji radi super ali necu sigurno uzeti isti takav ponovo za drugi racunar jer mi je cena suluda u odnosu na Mustek i njemu slicne. Ono sto od ups-a trazim je (po prioritetu): 1) zastita od strujnih udara, 2) korekcija varijacija napona u strujnoj mrezi,3) bek-ap u slucaju nestanka struje ne vise od 5 minuta tek toilko da racunar korektno iskljucim. Posto mislim da ovo
moze da mi odradi i neki jeftiniji model ups-a, a i s obzirom da za ups nikad vise necu dati pare kao za APC ups (100 i kusur evra), preporucite mi neki model koji ce solidno da me posluzi a da nije ni APC a ni Mustek, za koga ste koliko vidim zakljucili da ne valja.
 
Prvo nevidim sta ste se toliko vezali za APC..Zivim u Engleskoj i nemam nekih velikih problema sa naponom pa ipak smo kupili (2004) u firmi 3 APC ups-a od 2000 VA i sva su tri crkla za manje od par meseci...jeste da je APC u rekordnom vremenu izvrsio zamenu i servis ali 3 UPS-a je mnogo i od APC-a sad imamo TrippLite ups-ove 2200 VA i jakooooo smo zadovoljni.
Moj kum je kupio u BGD Musteka 600VA 2003 god zivi na NBGD (merili smo napon u stanu varirao je od 197-207V zavisno od sobe do sobe) i radi mu jos uvek ko lud...Mustek daje ono sto za te pare mozes dobiti..
Kad nemas dovoljno para hteo bih da ups ima dobar kapacitet, da te stiti od varijacija napona, udara groma, raznih $#%% EPS-a, da se kaci na USB, Com, da ima IA Software...i traje najmanje 15 god....i da kosta ispod 40 eura e pa to nema ni kod kineza
Kad grom udari u tvojoj blizini nema tog ups-a koji ce ti zastititi tehniku pitanje je samo kolika ce steta biti.... a za vrijjcije napona bi i neki stari TV stablizator pomogao...ups je jedino ok kad nestane struje na duze da sve snimis i nastavis kasnije....
Musteku mogu da zemerim samo sto im je kontrola kvaliteta ocajna tako da kvalitet bilo kojeg njihovog uredjaja varira....samo je pitanje kakve si srece kad si kupio Musteka...a varijacije kvaliteta je mozda i zelja da se roba koja je pala na tehnickoj kontroli ipak nekako proda i uvali....
 
Poslednja izmena:
A zasto jednostavno ne kupite 2 musteka, i vezete ih redno?!?! Nece vam sigurno ni od najludjeg udara crci, drzace duplo duze od APCa i imacete 2 nivoa zastite, i na kraju opet ispadne jeftinije!?
 
vanyadds je napisao(la):
Prvo nevidim sta ste se toliko vezali za APC..Zivim u Engleskoj i nemam nekih velikih problema sa naponom

UPS-350VA APC BK350EI
UPS-350VA Mustek PowM Office
UPS-400VA Mustek PowMust USB
UPS-500VA APC BK500EI
UPS-500VA KME 11809
UPS-600VA Mustek PowMust USB
UPS-650VA APC BK650EI
UPS-800VA Mustek PowMust USB

Ovo je ponuda UPS-ova jednog od najvecih prodavaca i distributera komp. opreme u Beogradu. A da ti ne pricam o varijacijama napona kroz nase trosne zice i vlazne zidove... tuga. :S:
 
Izgleda da nemamo servis za Mustek u BGD?

Dakle mozda nisam bio dovoljno precizan kada sam postavio temu. Trazio sam da mi neko da telefon ili adresu servisa za Mustek (UPS) uredjaje u Beogradu.

Inace neko je pitao da li je zadimio. Pravo da vi kazem u sobi gde mi je PC bila mi je keva, ona kaze da je nesto, citiram: "zacvrcalo i zasmrdelo" kad ja tamo a ono UPS mi "crko", pokoj mu dusi u ranim jutarnjim satima oko 05.30, PC nije bio ukljucen, UPS nije bio ukljucen (ON) samo utikac u struju, vreme je bilo mirno - misllim nije bilo kise,grmljavine nisu padale sekire i slicne stvari.

Uredjaj je odradio 1 godinu i 1 mesec, taman da izgura garanciju a onda se pretvorio u gomilu gvozdjurije. Ima predloga da ponovo kupim Mustek pa da baterije povezem. Moram napomenuti da bas nisam toliko strucan da bih se na to usudio, a ako mi se ne isplati da ga popravim nisam bas raspolozen da opet kupim macku u dzaku.
 
Poslednja izmena:
Jeste stara tema ali takođe isto pitanje.
Servis za MUSTEK PowerMust 1060 1000VA? Menjao sam baterije i ne radi.
 
Nazad
Vrh Dno