Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Sjajno! Zahvaljujem :)
Da imam vremena vrv bi uzeo wmail pa ga jos prilagodio sebi, ovako cu da isprobam boxy pa ako je ok da ga kupim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wmail je bolji zato što lepo sa strane prikazuje više Inboxa, dok Boxy loaduje svaki posebno kada hoćeš da se svičuješ.
 
Hvala za Wmail.
 
Jel može neko da mi navede prednosti mail klijenta ( kao app koje predlažete) u odnosu recimo na web interface Gmail-a? Zašto ne web a zašto da aplikacija? Hvala

Sent from S7
 
Zato sto za pocetak na web ako pootvaras gomilu tabova tesko je naci gmail. Takodje ako ti je pinovan onda uvek radis 2 klika da dodjes do maila - browser, tab. Pored toga - app-ovi su uglavnom pregledniji, notifikacije su bolje, sve je prilagodljivije, ali ono sto im fali je brzina i funkcionalnost... Kod ovog boxy-a npr. nema swipe back (back click) sto je po meni jako lose, a i sporiji je od gmail i inbox primetno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam sinoć probao Wmail na Windowsu I nisam bio oduševljen.
Na mojim Google Apps je pretvori interfejs u ispeglan kako to radi na Gmail nalogu.
Slova su mutnjikava u odnosu na browser.
Pošto mi je browser osnovno sredstvo rada, uvek je upaljen, a e-mail je pinovan kao prvi tab. Klik više u periodu od 1000 dana uzastopnog korišćenje webmaila je opet manje od vremena koje mi je bilo potrebno da skinem, instaliram i podesim Wmail :)
 
Ja sam opet, sa druge strane, zadovoljan onim što Wmail pruža - iako mi je Safari upaljen non-stop, odgovara mi da mi samo gmail bude zaseban. Ne moram da se logujem, osim jednom, a imam pun pristup gmail mogućnostima kao da sam u browser-u. Istini za volju, Wmail i jeste praktično Chrome/Chromium upakovan za samo jednu namjenu, ali mi odgovara.
 
uh koliko je dobar Airmail 3, trebao sam odavno da ga pazarim. instalirao sam i read recipients plugin i sve savrseno radi.
 
Nisam siguran o cemu se radi i na kom principu rade, ali video sam gomilu takvih stvari koji su radili preko js koda koji bi gmail blokirao pa izvestaji nisu stizali, pa onda par njih koji bi slali read receipt kada primis notification na iPhone iako mail jos nisi ni otvorio (vrv zbog preload za 3D touch preview), tako da generalno smo ih u firmi oznacili sve kao nepouzdane jer ili ne salju izvestaje ili salju ustvari izvestaj da je primalac primio mail (a ne otvorio da procita).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i ovaj izgleda malo baguje, cudno mi je da ne moze to niko da resi. imao sam mail buttler plugin za nativnu mail aplikaciju i on je odlicno radio ali samo za 10 poslatih mejlova. za preko toga se placa paket koji ne izadje malo... poigracu se danas jos, juce sam poslao samo 2-3 mejla i jedan je oznacio kao procitan dok druge nije.
 
da li je neko kupio 1Password za Mac?
pokusavam da uzmem lifetime licencu ali mi ispisuje da mi je kartica odbijena. u pitanju je intesa internet i imam dovoljno sredstava na njoj. procitao sam da mnogi imaju isti problem. nemam drugu karticu a paypal mi isto odbija karticu...
 
Piši supportu, verovatno će ti pomoći.

Btw. što ne Enpass? Jeftiniji je, a meni iskreno i bolji.
 
Na MacSrbiji smo ga svojevremeno uzeli u grupnoj kupovini, ali ima tome par godina, tako da ti nije informacija nešto relevantna :)
 
pisao sam suportu pa cekam odgovor. ako nista, uzecu ga sa app storea nego sam imao neki kupon za $13 popusta.
@sysninja
nisam probao endpass a navikao sam na 1Password. isprobao sam par dana narodnu verziju i odlicna je.
 
da li je neko kupio 1Password za Mac?
pokusavam da uzmem lifetime licencu ali mi ispisuje da mi je kartica odbijena. u pitanju je intesa internet i imam dovoljno sredstava na njoj. procitao sam da mnogi imaju isti problem. nemam drugu karticu a paypal mi isto odbija karticu...

Ja sam kupio bez problema pre nekih dve godine.Bila je na nekom popustu,tipa za Cyber MOnday :)

Platio Payoneerom

Sad imaš i mesečne pretplate za tu app,al realno mislim da je bačena para.
 
ja je ipak pazario sa app storea, jeste skuplja varijanta ali je odlican programcic i trebao mi je odavno. sve vise acc-a, pasvorda, naloga, nema sanse da se popamti.
treba da posaljem ID sa app storea njihovoj podrsci da mi daju licencu i za windows.
 
Još 1 dobar pass manager gde možeš da završiš dugogodišnju licencu sa malo cimanja-Dashlane.

Pre 1pass sam njega dugo koristio,al mi je ponestalo slobodnih računara i naloga :D
 
ja sam nekako najvise za 1Password, odavno sam za niih cuo i mnogo ljudi ga koristi pa mi nekako ulivaju i najvise poverenja. kolega je u postu gore pomenuo enpass koji verujem da je ok ali je ipak izbor pao na ovaj.
bedak je sto mnoge kartice ne prolaze i sto je malo skuplji na app store-u ali je bitno da sam ga uzeo i za mene vredi da se pazari tako nesto.
 
1password nije dostupan na Linuxu, tj. ne postoji client za Linux.

Ali je svakako odličan, imam i ja licencu za njega, pa sam polako krenuo migraciju sa Enpass jer sam do pre godinu i po dana koristio samo Linux i Enpass mi je bio jedini izbor pored Keepass.
 
meni su upravo poslali licencu za windows posto se kupovinom sa app store-a ne dobija nikakav kljuc. svaka im cast, odlicna stvarcica. sad cu sve da povezem i milina :)
 
naleteh danas na tri jako kul stvarcice pa rekoh da podelim...

prva je ovaj mali kalkulator koji baca razne magije a uz to je i free:

https://numi.io

besplatna stvarcica koja isto moze da ubrza workflow:
https://itunes.apple.com/us/app/loremify/id1028877632?mt=12

i programcic koji spasava zivot bukvalno. valjda ce ovo da implementiraju u sistem do 2030. godine:

https://itunes.apple.com/us/app/new-file-menu/id1064959555?mt=12

postoji i free verzija ali sam je kupio jer vredi svaki cent.

evo i trenutnog setovanja kod mene:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2017-03-08 at 06.34.48.png
    Screen Shot 2017-03-08 at 06.34.48.png
    240 KB · Pregleda: 129
Poslednja izmena:
Kako se podešava DPI na Mac OS? Nigde nema one opcije kao na Win (125%).

Najveći problem su tabovi na Operi, slova su sitna i nepregledna.
 
Vidi System Preferences/Displays pa promenise rezoluciju na Scaled i Larger Text i proveri da li ti odgovara.
 
Postoji dosta lakši način, sa SwitchResX ili sa Resolutionatorom.
 
Postoji dosta lakši način, sa SwitchResX ili sa Resolutionatorom.

Ne baš, voleo bih da grešim. SwitchResX je ovde samo dopunski program (piše u uputstvu), jer on može da prikaže samo one rezolucije koje postoje u System folderu i niša više od toga, on ne može da izmisli nove. Isto važi i za Resolutionator: makes it simple to use any of your display's available resolutions.

Primera radi ako imaš klasičan HD monitor, Mac ti maximalno nudi 960x540 u hidpi (ima munjicu sa strane lako se prepozna kad se bira). Ta rezolucija izgleda super sve je pregledanije samo je sve veliko za korišćenje. Dakle treba napraviti neku hidpi rez imeđu te i HD rezolucije i zato koristiš onu metodu gore.
 
Poslednja izmena:
SwitchResX može da dodaje i custom rezolucije i tako radi HiDPi, pričam iz prakse jer isto imam U2515H. Doduše, ne koristim više to pošto mi ne odgovara da bude sve toliko veliko na ekranu.
 
Nazad
Vrh Dno