Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Ako uzmes Clean my Mac, posle nemoj da dodjes ovde da pitas kako da reinstaliras OSX... Just sayin'.
 
Kako kupujete? Meni karticu ne prihvata.

Nije mi problem da platim developeru, na androidu platio sam sve programe koje koristim dok svi skidaju krekovane, i smeju mi se. Sigurno ste na hrvatski store. Ja sam na us, a ne pravi mi se nov nalog

Nemoj da pravis nov nalog nego idi u podesavanja svog acounta i promeni US na CRO i upisi broj kartice.
Sve ti app ostaju na US acount, nemoj to da te brine.
 
Vidim "Clean My Mac" podignu povecu prasinu...no nije tu nista cudno?!

Ovaj program sa verzijom 1 radi ko avion na Snow Leopard(MBP5.1).Probao sam i keca i dvojku na MBP9.1 sa 10.8.x i 10.9.x i pravio je svaki put po neki kurshlus.
Zamena je dosla u vidu AppZapper-a :)))))
 
Upravo pazario CMM3 za 20 i nešto $.Na popustu je 50%.

Nisam do sad koristio,al bojim se da nešto ne zasere,pošto briše ono što se njemu sviđa,pogotovo ono "big and old data"...

Očistio mi je i jedno 1gb os localization.Kapiram da zna šta radi? :D
 
Poslednja izmena:
Javi se kad ti unisti osx, da popijemo picje.
 
jel toliko los?

ne mogu da verujem,a i ja ****** kupio,svideo mi se dizajn i sto ima sve na jednom mestu...
 
Imas tu temu na domacem Podkastu o Appleu, bas su pricali o tim aplikacijama koje "ciste" Mac OSX, i nisu nesto pohvalili ni Mac Keeper ni CMM, cak su imali problema nakon koriscenja. Jedini softver koji oni preporucuju je Onyx, TechTool Pro, DiskWarrior. Ja iskreno koliko koristim iMac od 2011. godine nikad nisam ni jedan softver koristio za odrzavanje Mac OSXa, i nikad ni jedan problem nisam imao.
 
Do sada sam/smo koristili Sublime. Za novu firmu dvoumim se izmedju Sublime i Coda. Jel neko koristio oba duze vreme da realno uporedi?
 
Pošto nisam čuo ni 1 pozitivan komentar,obrisao sam ga i rešio problem :)

Nisam ni mislio da će mi to ubrzati računar,već da ću očisitii gomilu bespotrebnog đubreta,koji svaki os ima,kao što je na primer to localization.
 
Imao si na prethodnoj strani pozitivne komentare ali sta ces kad su ovi sa negativnim komentarima ponavljali te negativne postove nekoliko puta :D
...naravno, bez ijednog dokaza o stetnosti CMM. On nista nece uraditi protiv tvoje volje a ako ti znas sta hoces onda ti moze samo koristiti.
 
procitao sam na prethodnoj svega par,al zato negativni svuda prednjace.Kako ovde,tako i na ostalim forumima.

Uglavnom je to neka 2.x verzija i problemi su iz neke 2013 godine
 
Skini Disk Diet,mozda ti se svidi,ima manje opcija od CMM?!
 
Moram da pohvalim programce "Waltr" za prosto i jednostavno stavljanje muzike na iPhone i iPad.
Jedina falinka je to sto kad iP i iPad spojite sa Mac-om sve sto ste stavili do tada se brise.
Posto kod mene to nije slucaj...super od superishka !!!!
 
Imam problem u Movist-u sa Don filmovima (dok sa remux-ima nemam kao ni sa nekim drugim grupama). Naime, bilo da želim da pustim 720p ili 1080p, film nije na sredini:

edgeoftomorrow20141080pb.png


Skinuo sam VLC i normalno prikazuje sliku na sredini, jedino Movist zeza.

Kada promenim aspect ratio na 16:9 slika je preko celog ekrana ali nije prirodna (nekako je izdužena). Jedino mi odgovara normal size.

Da li nekako može da se sredi da prikazuje sliku na sredini a da donja i gornja traka imaju isti odnos a ne kao na postavljenoj slici da je donja duplo veća?
 
Poslednja izmena:
Probao ali meni treba program koji može da pusti dva titla u isto vreme a to mislim da jedino Movist na OS X-u može.

Evo da javim da sam na Movist-u uspeo da namestim tako što sam sredio da veličina titlova izzgleda ovako i sada je sve OK:

screen-shot-2015-05-17-a.png


screen-shot-2015-05-17-a.png


Sada titlove prikazuje na crnoj traci i ne "ulaze" u film.
 
Moze neka must-have app za Photo preview, koji je koliko-toliko slican windows preview-u.

Treba mi nesto jednostavno da mogu da listam slike, arrow left-right kada dam korisniku da pogleda...

zum po mogucnosti da je na tap-tap :))
 
ti za to hoćeš app?

Selektuješ sve slike iz foldera što hoćeš da gledaš,2x klikneš i pritiskaš dole ili gore :)

Klik na sliku i space za quick pregled.
 
Moze neka must-have app za Photo preview, koji je koliko-toliko slican windows preview-u.

Treba mi nesto jednostavno da mogu da listam slike, arrow left-right kada dam korisniku da pogleda...

zum po mogucnosti da je na tap-tap :))

Bilo je već, Phoenix Slides se zove applikacija.
 
Ili Xee, čiju verziju 2 preferiram. Ima i Xee 3, ali mi je nekako tromija.
 
Postoji li na Mac-u zamena za WinAuth?
 
Za vrrifikaciju u dva koraka?

Ka koristim Tankardapp.com
 
Upravo to, hvala ;)
 
Onda 2 factor auth gubi malo i smisao (ako ti je to na laptopu). Ne zaboravi da si uvek bezbedan onoliko koliko ti je bezbedna najslabija tacka, a time je upravo pravis jos manje bezbednom.
 
Možda mu je laptop obezbeđen dovoljno dobro da je veća neugodnost raditi preko drugog uređaja autentifikaciju.
 
Ili Xee, čiju verziju 2 preferiram. Ima i Xee 3, ali mi je nekako tromija.

Phoenix Slides i Xee v2 su stariji programi koji ne filtritaju piksele (pixel smoothing), pa je shodno tome prikaz slike nešto lošijeg kvaliteta, naročito kada gledaš sličice manjeg formata, a osim toga čim kreneš da zumiraš počnu da iskaču kockice. Xee v3 naravno ovo ima, a što se tiče tromosti ja to nešto ne primetih. Istom brzinom mi otvara slike kao i v2... Ali dobro, ako je nekome bitnija milisekunda od kvalitetnijeg prikaza, ja nemam ništa protiv.
 
Poslednja izmena:
Phoenix Slides i Xee v2 su stariji programi koji ne filtritaju piksele (pixel smoothing), pa je shodno tome prikaz slike nešto lošijeg kvaliteta, naročito kada gledaš sličice manjeg formata, a osim toga čim kreneš da zumiraš počnu da iskaču kockice. Xee v3 naravno ovo ima, a što se tiče tromosti ja to nešto ne primetih. Istom brzinom mi otvara slike kao i v2... Ali dobro, ako je nekome bitnija milisekunda od kvalitetnijeg prikaza, ja nemam ništa protiv.

Phoenix Slide radi anti aliasing slike kad vecu sliku treba smanjiti na manju rezoluciju monitora ali ne radi anti aliasing kada male slike zumiras (sto je po meni i bolje).
 
Jel jos nekome AirMail 2.1 uzasno sporo sync-uje sa Gmail-a i sa Google for work?
 
Nazad
Vrh Dno