Šta je novo?

Multi boot usb Win 8.1, 7, ubuntu

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Hteo bih da napravim multi boot usb nabavio sam flesh 32gb e sad prvo bih podelio na dve particije.
Pokusao sam da podelim flesh na dve particije ali nisam uspeo kreiram jednu primarnu particiju ali kad probam drugu ne dozvoljava mi da je kreiram.
Partition Master probao sam i sa njim ali nisam uspeo da kreiram.

E sad kad resim taj problem moram da vidim kako da napravim multi boot (da li postoji neki program sa kojim moze da se uradi to)?
 
Windows се баш не сналази најбоље са партиционисањем флешки. За мултиинсталациону флешку погледај Yumi.
 
Mini Tool Partition Wizard je npr. sposoban da pravi visestruke particije na fleskama. Treba biti svestan ogranicenja svih win OS-a koji se odnose na nemogucnost prikaza ostalih particije sem prove na flesicu I svoju strategiju prilagoditi tom ogranicenju. Pre neki Dan smo bas tu na forumu napravili "vanilla" multiboot eksterni HDD - ako hoces da usput ponesto I naucis mogao bi da ispratis te savete I za svoj scenario uz blage izmene koje su neophodne. Stojim ti na dispoziciji za dalje savete i kreiranje menija ako napravis taj izbor.
 
Зато сам и написао да ће windows тешко да прикаже партиције ... мени је најлакше прављење мултиинсталација коју прави Yumi, ту могу да упадну и windows, linux, разни алати типа gparted или неки антивирус ... једини проблем је што не може баш сваки линух да буде набачен. Још увек немам вишак флешку па на ову једину 16 набацим 5-6 ОС ... па после пар дана бришем јер ми је потребна за нешто треће.
 
Posle dužeg istaživanja zaključio sam da je Easy2Boot ubedljivo najbolje (i najkomplikovanije :) ) rešenje za sve vrste boot softvera. Imam usb hdd 500 gb koji bootuje sve. Od instalacija xp win7 win 8, custom muti instalacija windowsa, hirens , ulimateboot , linux (svi koje mozete zamisliti sa persistence ili bez) , hackintosh, ms dart , acronis, hp i lenovo diagnostic. evo liste http://www.easy2boot.com/add-payload-files/list-of-tested-payload-files/ . Moram priznati da je zbunujuce pogotovo ako se upustite u kastomizaciju menija ali verujte vredi svaki potrošeni minut,sat,dan.
 
Nazad
Vrh Dno