Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Nisam siguran da li je ovo prava tema da postavim svoje pitanje. Ako sam pogresio temu, molim admine da je premeste na adekvatno mesto.
Naime, potebno mi je da iz jednog telekomovog rutera (nisam siguran koji model je u pitanju) izvucem username i password i da ga promenim. Ruter je resetovan na fabricka podesavanja pa samim time ima default-ne podatke za username i password. Da li je to uopste moguce i ako je moguce kako to uraditi?
 
Nisam siguran da li je ovo prava tema da postavim svoje pitanje. Ako sam pogresio temu, molim admine da je premeste na adekvatno mesto.
Naime, potebno mi je da iz jednog telekomovog rutera (nisam siguran koji model je u pitanju) izvucem username i password i da ga promenim. Ruter je resetovan na fabricka podesavanja pa samim time ima default-ne podatke za username i password. Da li je to uopste moguce i ako je moguce kako to uraditi?


Ja sam uspeo, jer me je mrzelo cekati da mi dostave podatke postom. Nasao sam na netu neko uputstvo i upalilo je. Jedna stvar je zameniti parametre, to je lako, dok je druga stvar iščitati taj username i pass. Sve u svemu, max 5-10 min je procedura. Ako ne nađeš nigde uputstvo, pusti PM pa ću probati da ti nađem ja.
 
Meni bas treba to, zamena parametara, nije mi toliko bitno iscitavanje vec da te parametre zamenim. Potrazicu na netu, ako slucajno imas link za to upustvo, bio bih jako zahvalan da mi prosledis na pp.
 
Zasto na PP? Valjda forum treba da sluzi kao javni "knowledge base", a ne kao sredstvo za posredovanje u PP?
 
Nemam ništa protiv, ako to nije suprotno pravilima foruma, neka člana Devix89 slobodno okači link u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da li je ovo prava tema da postavim svoje pitanje. Ako sam pogresio temu, molim admine da je premeste na adekvatno mesto.
Naime, potebno mi je da iz jednog telekomovog rutera (nisam siguran koji model je u pitanju) izvucem username i password i da ga promenim. Ruter je resetovan na fabricka podesavanja pa samim time ima default-ne podatke za username i password. Da li je to uopste moguce i ako je moguce kako to uraditi?
Ima neka ekstenzija za ffox (nesto password,bilo pominjano na forumu) koja pokazuje karaktere umesto *
 
Ne mogu ništa da preuzmem sa ftp sajtova. Klik na link vodi do "page is not available". Ništa posebno nisam menjao u ruteru. Može li biti da je zbog rutera ili je do kompjutera?
 
Ne mora da znaci da ce vam dizati po automatizmu, ja sam pre oko mesec dana otisao do telekoma i trazio da promene, potpisuje se novi ugovor u tom slucaju... jedino ako sada nesto promene od marta.
 
snr margina ti je 6db sto je na granici minimuma (sve ispod toga ces imati problema sa sinhronizacijom i pucace ti konekcija) i ne moze vise.
 
@intitle
za paket 20/2 moraju da te prebace na vdsl i onda ne bi trebalo da imaš problem sa brzinom
 
Ne mora da znači, slabljenje ne mora uvek da bude samo zbog udaljenosti. Kad je neko nevreme pomerilo crep na kući nekako je voda dospela baš niz budžir crevo u zidu gde su mi žice od telefonske linije i atenuacija otišla sa 8 na 19! Skinuo žice sa utičnice obrisao malo vratio, atenuacija odmah opet 8.0.
Al čovek svakako zna otprilike koliko je udaljen od centrale pa nek se oglasi.
 
Od centrale sam udaljen neki 1 - 1,5 km. Inače jednom sam izvukao 15 mbps na speedtest-u, tako da ću da probam da zovem ove iz telekoma u svakom slučaju..
 
Untitled.png

moj internet od juce...Treba ovaj Telekom pod hitno prodati...

jos uvek nisu nasli sta se problem.

svakih pola sata pukne veza
 
Ako ga prodaju, ti mozes slobodno da prodas bubreg i kupis satelitski net :D Jer tamo gde ADSL sada ne radi kako treba, a nema alternativa koje rade, posle prodaje mogu samo da pate.
Nikakve investicije u takvim naseljima nece biti, nikakva resavanja problema takodje.
 
Ja danas raskinuo, istekao ugovor i otisao da raskinem i da vratim ruter. Bolji je kablovski podosta. Da ne pricam kako su ovi u telekomu neljubazni i koliko god da ih zoves jednostavno nece da ti pomognu.
 
alternativa je da stave stanice u blizini,jer su svi kablovi do nekih 100m od moje kuce uradjeni,ali oni nikako to da urade...Naime,sve do juce je bilo ok,samo najednom download SNR ode na 0 i net poce da puca...
 
Ja cekam da vidim kome ce sigurno biti prodat i kako... ako bude T-Com, ja gasim ADSL, posto kod njih samo FUP i CRAP mogu da ocekujem :(
A da li ce biti ista bolje kod SjBBa ce ostati da vidim, ali SjBB me kosta 600-700 dinara vise uz obicne ugovore :(

Ali trenutno za ozbiljne problem ni u BGu, ni u Nisu nisam imao problema sa njima - zvao, cak i u sred nedelje su odmah dosli u Nisu, kod mojih da srede.
 
Imam li pravo da raskinem ugovor ako sam potpisao ugovor za 20/1 i ako mi je taj paket pušten ali posle godinu dana su nastale smetnje i te smetnje su otklonili tako što su mi pustili 15/1, tj na 16/1 se poveže modem jer je loša parica.
 
Imam li pravo da raskinem ugovor ako sam potpisao ugovor za 20/1 i ako mi je taj paket pušten ali posle godinu dana su nastale smetnje i te smetnje su otklonili tako što su mi pustili 15/1, tj na 16/1 se poveže modem jer je loša parica.
Nisi potpisao na 20/1, nego do 20/1 velika razlika. Tu su se oni tako lepo ogradili od svih mogućih problema. Bilo da imaš stvarno smetnje, ili su ti jednostavno ukrali 5Mb, pa od par takvih prodaju još jedan net. Da li možeš zbog toga raskinuti, ne znam, ali mislim da se svaki ugovor može raskinuti ako je neka strana nezadovoljna u svakom trenutku. Jedino ako si uzeo neki uređaj, to moraš da vratiš kao i opremu.
 
Poslednja izmena:
Znam ali potpišeš ugovor do 20/1 i pet meseci nemaš ni 15/1 i oni su se tu ogradili?
 
Šta da ti kažem, moj burazer imao mesecima 20/1 - efektivno 18.x i jednom prilikom dok je bio ponudi neki upload od 5Mb, tražio to, probao, nije nesto bilo u redu, vratili mu na staro 20/1, I sad ima 13/0.85, i mož' ga j.....
 
E upravo taj slučaj da li je otišao i rekao da hoće da raskine ugovor?
 
Možda u nekom drugom gradu, ali ovde gde smo mi, to ti je što ti je, nema tu nekog izbora. Ili takav ili nikakav internet.
 
mozda mozes nesto preko ratela da uradis ako imas screenove i logove od toga kad ti je radilo 20/1, neko je cini mi se imao slicnu situaciju da je uzeo totaltv net i da su mu prvo pustili max brzinu pa smanjili i poslao ratelu slike i screenove i morali da mu vrate na prvobitnu, da li ces i ti biti iste srece ne znam ali mozes pokusati da ti vrate ili da raskines

a sto se tice tehnicke podrske sto se mene tice ja imam sve pohvale za njih, kad sam god zvao resili su problem u kratkom roku
 
Ma dobro ali nije baš rešenje problema smanjiti na 15 mb. Mogli su da mi daju vdsl modem on bi verovatno rešio stvar...
 
Zasto mislis da bi resio vdsl modem stvar.
Nema veze modem kad ti predugacka parica. I ovaj modem sto umas odlicno podrzava adsl2+ standard koji je do 24Mbit.
Ocigledno je da je doslo do nekog problema na parici neko malo ostecenje ili ti kabl se ostetio uvrnuo...
Vdsl modem ti nece resiti problem.
 
Vrh Dno