Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Hvala na brzom odgovoru,da li oni mogu da promene to pa da se izvlaci ta brzina koja se placa,da napomenem da mi je centrala u zgradi pa udaljenost nije velika.

Po ovim parametrima sto si ti okacio udaljen si oko 700 metara od centrale i nikako ne moze da bude u zgradi.
 
Na drugom sam spratu a centrala u prizemlju zgrade,kako ispada 700 metara nema pojma,ako moze da mi kazes koji su to parametri za udaljenost.Hvala
 
Izvini pogresio sam. Gledao sam vrednost Downstream SNR a trebao sam da gledam Downstream line attenuation koja je 0 odnosno kao sto kazes centrala je u zgradi. Sigurno ti je nesto do kablova, proveri uticnice i telefonske kablove. Ti imas i uslova za Akciju 50 mbps po ceni 10.
 
Znam to za vdsl ali sam uz ovaj paket uzeo tablet tako da sad nista od toga,kabal mi ide direktno od zida u ruter bez fiksnog tel. i splitera,ma malo cu ih sutra maltretirati mozda nesto poprave.Hvala na pomoci Pablo
 
Tab 3 8.0 ima bas dosta stariji procesor (onaj koji je u Galaxy S2 telefonu bio), ali sve ostalo, narocito ekran je super u odnosu na druge.
Pad nema svrhe kad nema dock, memopad HD10 je prevara i ne vredi toliko.
Aha nisam znao za to za yab. Hvala.

Pa koji je onda po vama najbolji izbor da se uzme uz paket 20/1?

Svideo mi se inace najvise ovaj Asus Transformer, ali mi je zao sto ne ide tastatura i sto ne moze nigde da se nabavi kod nas...

Pa sam i zato hteo sa vama da se konsultujem u vezi izbora...
 
Имам и ја једно питање у вези тих таблета. Да ли су закључани на мтс мрежу и да ли се откључавањем губи гаранција?
 
Hvala na savetima. Telekomov kabl do moje kuće ne vodi direktno iz sandučeta, već preko komšijine kuće (ili više njih u nizu, ne znam). Evo kako izgleda taj kabl na komšijinoj kući, a koji ide ka meni. Jasno može da se vidi da je na delu kabla otpala izolacija i da je gola žica. Takav kabl dolazi do moje kuće i prenosi signal. Jesam laik za tu problematiku, ali mi se čini da ovo nikako nije dobro.
To sto je golo nije zica nego sajla, posto je u pitanju samonoseci kabl. Tako i treba da izgleda, parica se nalazi u onom drugom (ne-golom) delu.
 
Имам и ја једно питање у вези тих таблета. Да ли су закључани на мтс мрежу и да ли се откључавањем губи гаранција?
Већина таблета нема сим картицу па не може ни да буде закључана. За ових пар који имају немам појма.
 
imam ADSL u boxu,kažu da mi ne mogu povećati brzinu
http://www.speedtest.net/my-result/3768463794
merili su mogućnost linije kažu nešto iznad 14
ovo su podaci iz modema

da li me lažu ili je stvarno tako?

Mislim da te ne lazu!
Downstream SNR ti je 6dB i to je minimalna vrednost da bi ADSL uopste radio (a kod tebe je vec na minimumu).
Eventualno proveri kucnu instalaciju do modema i da tu nemas neki problematican kabl ili spoj,ako je sve kako treba ona da ganjas njih da nije od izvoda do tebe ili da se jednostavno oprostis od vece brzine! :(
 
Poslednja izmena:
obećali su novu centralu do nove godine,sad je udaljenost preko 2000 metara,kažu kad naprave tu centralu biće udaljena 300m i naravno velike propusne moći...
 
Drugari jedna pomoc, mozda nije za ovu temu ... ako nije neka neko od modova prebaci u odgovarajucu...

Sestra zivi u naselju Stepa Stepanovic i ima modem (ruter) sa slike, problem je sto se on nalazi u kutiji iznad ulaznih vrata i vec u drugoj sobi nema dometa wifi, postoji li neko resenje?

Hvala unapred.uploadfromtaptalk1411081293780.jpg
 
Hmmm gledajuci ovu kutiju pretpostavljam da ima i poklopac,to kad se zatvori naravno da ce imati slabiji signal,a i taj ruter nije dobro da bude zatvoren(greje se,treba mu ventilacija)Pade mi na pamet da bi mogla da kupi bolji USB wireless adapter(recimo TP-Link TL-WN8200ND)Kosta nesto preko 3000,00,pa nek proba.
 
Ima vratanca koja se zatvaraju. Kako je ovo Telekom radio u naselju Stepa pa to je zaista smesno. Probao sam i sa nekim drugim ruterom medjutim samo sa ovim njihovim imam net :(
Da li pozvati call i jednostavno reci da nemam wifi u celom stanu pa neka zamene sa jacim ili jednostavno neka rese problem jer su ga oni tu smestili grrr.?

Poz
 
Nije. To je optika.
 
Ovo deluje kao metalna kutija.
Moj predlog izbusiti jednu vecu ili vise manjih rupa i izvuci kablove i staviti ruter na kutiju.
Kroz metalnu plocu wifi signal strahovito oslabi.
Drug aopcija je jos jedan wifi ruter van kucista spojen lan kablon na ovaj.
 
Имам и ја једно питање у вези тих таблета. Да ли су закључани на мтс мрежу и да ли се откључавањем губи гаранција?

Ja sam uzeo Asus Fonepad 7 (2014), ubacio sam 063 karticu radi bez problema.
 
Ciganji ti kradu net :d
 
Jel ima ko problema sa youtubom u zadnjih par dana na telekomu ? Krene da ucitava video i zakuca. nekad posle 5 sekundi
nekad posle minut, nema pravila....
 
Ja nemam.
 
Ja sam danas imao na taj problem ...
 
Jel ima ko problema sa youtubom u zadnjih par dana na telekomu ? Krene da ucitava video i zakuca. nekad posle 5 sekundi
nekad posle minut, nema pravila....

Zato sto nam brzine iz nekog razloga padaju.
Ja imam do 10 Mbit paket (u praksi oko 8) i danas sam imao brzinu oko 1 Mbit.
Bio do grada, i vidim u Telekomu guzva pa batalih da reklamiram, medjutim kad sam se vratio brzine su bile normalne.
Ne znam sta muljaju.
 
Poslednja izmena:
Hm, ne znam da li je ovo prava tema za ovo pitanje, pa ako nije neka je moderatori proslede gde treba.

Ima par nedelja kako u mom naselju (Obrenovac, Topolice) vrše neke radove po telefonskim šahtovima i razvlače kablove, te ja juče pitah radnike šta razvlače, da bi mi rekli da razvlače optiku, s tim što mi radnik kaže "Razvlačimo kablove za telefon. Optički kabl". Sad, na sajtu telekoma konkretno ništa od ovoga ne mogu da pronađem. A dosadašnje iskustvo sa njihovim call centrom je užasno, pa bih da proverim da li ovde neko zna nešto o tome? Ne mora konkretno Obrenovac, već i ako su negde drugde ranije razvukli optiku ovi iz Telekoma, pa da vidim šta planiraju da rade sa njom i kakve cene su u pitanju.

Hvala.
 
Sa tim optickim kablovima ce kaciti udaljene centrale tj isturene stepene i onda ce puno ljudi dobiti priliku za VDSL. Naravno sva bakarna telefonija se prebacuje na tu optiku.
 
Jel ima ko problema sa youtubom u zadnjih par dana na telekomu ? Krene da ucitava video i zakuca. nekad posle 5 sekundi
nekad posle minut, nema pravila....

Imam ja isti problem. Sve misilim da je to Flash playera.
 
Nazad
Vrh Dno