Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Није грешка, ово јесу званичне цене а оне уз уређаје су од ранијег попуста, није логично да буду ниже од цене без уређаја али код нас ништа није немогуће. Па ни то да сутра убаце ове цене уз уређаје или поново буду акције и за пакете без уређаја.
 
To je i dalje aktuelno, to ti i ponude kad odes.A na onom cenovniku jedino vaze cene za pakete bez ugovorne obaveze, za ugovornu obavezu automatski ponude uredjaj i cene kakve su tamo ponudjene uz uredjaj.
 
Imam jedan zanimljiv problem. Tokom poslednjih par godina kad god sam igrao PS3 i PS4 koji su bili zakaceni na net preko LAN kabla koji koji vodi do CRVENOG Pireli telekon rutera, sa vremena na vreme mi je OS javljao da se izgubila konekcija sa PSN serverom, ono samo izbaci connectino lost, i vec sekund dva kasnije veza se ponovo uspostavi. Ovo se nije desavalo bas uvek, ali ono, cesto, i nije mi smetalo jel uglavnom igram SP igre.

Sad kada je Destiny stigao, ovakvi errori su bas ubitacni, totalno me izbace iz igre posto konekcija sa serverima uvek mora biti aktivna. U zadnjih par dana sam pa bar 10 puta bio izbacen, danas cak i na svakih pola sata.

E sad... posto nikad ovakvih problema nisam imao na PC-u, cisto da isprobam pustio sam da radi torrent u pozadini, ne punom brzinom, cisto da je router bude zauzet... i voila! Nema vise problema sa PS4 konzolom, Destiny radi 2hr bez problema online.

Ima li nacin da nekako permanentno resim ovaj problem? Da se iskljuci mozda neki low power state mode ili sl, da mi se ne desavaju ovakvi disconnectovi kada je bandwith veoma mali i kada samo PS4 koristi svoj mali bandwith?
 
Imam mnogo CRC grešaka na downstreamu (više hiljada nakon svega par minuta od restartovanja rutera), a na upstreamu nijedna, ili tek poneka. To se slaže sa rezultatima koje dobijam, tj. da mi DL bude katastrofalan a da UL bude u granicama očekivanog.

Verujem da su mi instalacije slabe, ali ne verujem da je to jedini problem, mislim da ima ponešto i sa Telekomove strane. Kako drugačije da objasnim da ujutru te moje instalacije izdržavaju punu brzinu (tj. punu na koju sam od nedavno ograničen) i svaki test na Speedtest.net tada bude oko 5,25 mbps, gotovo da ne pada ispod toga. A evo sada popodne mi testovi budu sasvim raznoliki, kreću se oko 2 mbps uz velike varijacije, pa poneki put izađe i na preko 4, a poneki put i na svega 0,20 mbps. Uveče je takođe loše, povremeno je prava katastrofa pa se čak i ruter resetuje, ili gubi konekciju.

Da li je moguće da su tolike razlike? Zar ne bi trebalo da bude manje-više stalno loše ako su instalacije toliko propale?

Rekli su da treba da spustim nove kablove sa krova do utičnice, ali da li ovolike greške zaista nastaju na mojim kablovima ili je ipak nešto i do centrale?

Kad samo pomilsim da sam do pre desetak dana imao stabilan net od oko 8 mbps i da nije bilo pucanja veze (osim ponekad uveče, i to retko) i da sam mogao ceo dan da torentujem na cca 800KB/s. A sada ne mogu da izvučem tih 6 mbps koje su mi postavili kao optimum.

Evo kako stoji stvar sa mojim ruterom nakon svega desetak minuta rada, ako može da vam da neku ideju o problemu:

 
@DieH@rd Ja sam problem sa cestim pucanjem veze resio tako sto sam promenio u podesavanjima rutera sa On Demand na Always on, po preporuci nekog sa ove teme, procesljaj malo unazad.
 
Moram da priznam da sam, izgleda, bio u velikoj zabludi. Problem ipak jeste bio u kablu, bar se tako čini nakon 15-ak minuta testiranja. Kabl koji vodi do telefonske utičnice je prilično star i krt, a bio je na jednom mestu mnogo presavijen i pritisnut. Onda sam to ispravio i blago savio na drugom mestu, od tada net radi sasvim dobro.
Broj CRC grešaka je neuporedivo manji. Što se brzine tiče, tokom Speedtest.net testiranja imam standardnh cca 5,25 mb/s, bez padova. Torente skida na oko 615 kB/s, što je sasvim u redu za brzinu na koju su me ograničili. Mislim da je moja linija opet spremna da iznese veću brzinu (kao što je bilo i ranije) tako da ću ih zvati ovih dana da mi ponovo povećaju.
 
@DieH@rd Ja sam problem sa cestim pucanjem veze resio tako sto sam promenio u podesavanjima rutera sa On Demand na Always on, po preporuci nekog sa ove teme, procesljaj malo unazad.

Nasao sam to tvoje, ali problem je sto moj router ima totalno drukcije menije. Nisam nasao tacno gde bi mogao takvu opciju da nadjem.

Danas mi je pucala PS4 veza cak i dok je router bio zauzet sa torrentom u pozadini. Bacicu se na testiranje preko WiFi konekcije...
 
Onda to nema veze sa Always On i On Demand. Ako stalno postoji protok podataka nema razlike.

Koliko si udaljen od centrale? Postavi patametre.
 
Ignorišite moju prethodnu poruku. Net opet radi bez ikakvog reda. Nekad odlično, nekad katastrofalno. S obzirom da posebno loše radi kada pada kiša (spor je, gubi konekciju), rekao bih da je ipak problem na vezama do moje kuće a ne kod mene (kiša mi ne pada u kući nego spolja).
 
Pucenje veze

Ja nisam nikad imao problema sa ADSL do pre nedelju dana. Malo malo pa puca veza, uglavnom od 18-20 časova . Posle opet radi OK. U tom periodu po nekoliko puta pukne i dođe posle koji minut . Okačio sam log havajca u prilogu ako neko nešto razume. Dešava li se ovo još nekome?
 

Prilozi

  • log.txt
    79.8 KB · Pregleda: 1,984
Ignorišite moju prethodnu poruku. Net opet radi bez ikakvog reda. Nekad odlično, nekad katastrofalno. S obzirom da posebno loše radi kada pada kiša (spor je, gubi konekciju), rekao bih da je ipak problem na vezama do moje kuće a ne kod mene (kiša mi ne pada u kući nego spolja).

Ako si u mogucnosti proveri kablove koji ti dovode telefonsku liniju do kuce! Primera meni do krova stize njihov kabel a onda od krova ide moj onaj plavo beli dve zice, bilo je dosta problema na liniji ali kada sam direktno kabel sa krova uvukao u kucu i na njega spojio telefonsku uticnicu sve probleme koje sam imao su nestali. Jer tu u krovu su mi kabel prekinuli da bi spojili ovaj novi pa je vremenom tu pocelo da oksidira i da se pojavljuje ona zelena patina ali kako sam direktno spoji em nema vise prekida kablova em je linija mnogo stabilnija. Naravno i kablove koji vode od uticnice do rutera sam izmenuo cisto preventive radi.

A ako ti budu oni dolazili da to rade onda im reci da pogledaju i u telefonskom sanducetu gde su svi telefoni spojeni onim zabicama da pogledaju da nije i tu se navatalo patine jer hoce i tu da se pojavi vremenom ako je kutija izlozena vremenskim neprilikama.

Kada sve ovo zavrsis i dalje budes imao problema na netu onda je problem kod njih u centrali.
 
Koji je best-buy tablet od onih koji daju?
4000din za 8" Samsung Galaxy Tab 3 izgleda najbolje jer jedini ima vise od 1GB RAM (1.5GB), uz Net10 24meseci.
 
Tesla 785 je najbolji od tableta, a Asus Fone Pad 7 je fablet pa vredi i o njemu razmisliti.
 
Asus uz paket kosta 14500, a tesla se dobija za dz, a medju ovima za dz je verovatno najbolji sto se rada tice, mada je los za skajp.bolje mozda birati asus fonepad ili memo ako nekome treba za to.
 
Plus Tesla ima kvalitetniji ekran i bolju kameru
 
Pa i vise nego duplo je skuplji, medjutim, nista ovde nije toliko vredno doplate, najlepse izabrati najbolje od toga sto nude za dz uz odredjeni paket. Ionako su to sve niza klasa uredjaja, al sto je dzabe i bogu je drago, jel.:D
 
Tesla mi se ne svidja, mada bih ga uzeo uz razmatranje zbog 8" dijagonale.
Softverski mislim da je bolje resen Galaxy Tab 3 8.0, ima i 4.4.2 update oficijalni od samsunga i dosta custom romova, CPU je slabiji nesto doduse dosta na njemu u odnosu na Intel sa Tesle, a nisam uopste siguran da li ce Tesla ikad dobiti 4.4.2
Po meni vredno 4k, osim ako ne budu nesto menjali uskoro, 103c je dobar ali ne dolazi sa dockom, sto ubija poentu transformera, da ne pominjem to da je doplata ludacka, pitanje bi bilo da li je vredno kupovine uz ugovor na 2 godine i da ima dock uz tu doplatu.
Fonepad dolazi u razmatranje, ali mi se ne svidja zbog toga sto nemam skoro nikakve koristi od toga sto ima SIM slot, za telefoniranje onoliki nije, a ni paket mi nije nesto, plus uvek imam WiFi gde god da sam, SIM karticu (tj megabajte) koristim na laptopu kada nisam negde gde ima wifi/lan, pa se tu iskoristi ako treba.


http://www.open.telekom.rs/internet/Content.aspx? temp=0&sid=1918&id=2080 ovo je pljacka
http://www.open.telekom.rs/internet/Content.aspx? temp=0&sid=1918&id=2036 ovo isto

Ruku na srce doduse, laptopovi su im ok imajuci u vidu specifikacije.

http://www.open.telekom.rs/internet/Content.aspx?temp=0&sid=1918&id=1923 a narocito

http://open.telekom.rs/internet/Content.aspx?temp=0&sid=1918&id=2095 - ovo da daju uz doplatu od 10k mislim da bih uzeo odmah, iako nije jak, obozavam te barebones PCeve, bio bi dobar bar da se preproda.
 
Ako si u mogucnosti proveri kablove koji ti dovode telefonsku liniju do kuce! Primera meni do krova stize njihov kabel a onda od krova ide moj onaj plavo beli dve zice, bilo je dosta problema na liniji ali kada sam direktno kabel sa krova uvukao u kucu i na njega spojio telefonsku uticnicu sve probleme koje sam imao su nestali. Jer tu u krovu su mi kabel prekinuli da bi spojili ovaj novi pa je vremenom tu pocelo da oksidira i da se pojavljuje ona zelena patina ali kako sam direktno spoji em nema vise prekida kablova em je linija mnogo stabilnija. Naravno i kablove koji vode od uticnice do rutera sam izmenuo cisto preventive radi.

A ako ti budu oni dolazili da to rade onda im reci da pogledaju i u telefonskom sanducetu gde su svi telefoni spojeni onim zabicama da pogledaju da nije i tu se navatalo patine jer hoce i tu da se pojavi vremenom ako je kutija izlozena vremenskim neprilikama.

Kada sve ovo zavrsis i dalje budes imao problema na netu onda je problem kod njih u centrali.

Hvala na savetima. Telekomov kabl do moje kuće ne vodi direktno iz sandučeta, već preko komšijine kuće (ili više njih u nizu, ne znam). Evo kako izgleda taj kabl na komšijinoj kući, a koji ide ka meni. Jasno može da se vidi da je na delu kabla otpala izolacija i da je gola žica. Takav kabl dolazi do moje kuće i prenosi signal. Jesam laik za tu problematiku, ali mi se čini da ovo nikako nije dobro. Verovatno to objašnjava zbog čega mi je net posebno loš kada pada kiša. Najgora je kombinacija kiša+veče. Sinoć gotovo da nije ni bilo interneta. Danas je dan bez kiše i net radi, za sada.

sb08yv.jpg
 
Pozdrav svima,uzeo sam adsl paket 20/1 pre nekoliko dana ali mi brzina na speed testu ne prelazi 16mb,ako neko moze da baci pogled na ovo pa da mi malo pojasni,hvala.
ec7d9c4f38ce3959892730acc4a2f385.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,uzeo sam adsl paket 20/1 pre nekoliko dana ali mi brzina na speed testu ne prelazi 16mb,ako neko moze da baci pogled na ovo pa da mi malo pojasni,hvala.
49cc92a53eeb7bb47ebe3ff68efa3b45.jpg
Sa tim parametrima ne možeš da izvučeš više. Port ti je setovan na 18 i nesto kbps tako da onih 16mbps što izvučeš je super. Oko 10-15% računaj da moraš imati gubitka pošto tako ADSL radi.
 
Hvala na savetima. Telekomov kabl do moje kuće ne vodi direktno iz sandučeta, već preko komšijine kuće (ili više njih u nizu, ne znam). Evo kako izgleda taj kabl na komšijinoj kući, a koji ide ka meni. Jasno može da se vidi da je na delu kabla otpala izolacija i da je gola žica. Takav kabl dolazi do moje kuće i prenosi signal. Jesam laik za tu problematiku, ali mi se čini da ovo nikako nije dobro. Verovatno to objašnjava zbog čega mi je net posebno loš kada pada kiša. Najgora je kombinacija kiša+veče. Sinoć gotovo da nije ni bilo interneta. Danas je dan bez kiše i net radi, za sada.

Zovi podršku, ne cackaj ti taj kabal. Zbog tog kabla ti lose radi adsl pošto kad voda udje u kablove čini kratak spoj.
 
Hvala na brzom odgovoru,da li oni mogu da promene to pa da se izvlaci ta brzina koja se placa,da napomenem da mi je centrala u zgradi pa udaljenost nije velika.
 
Danas me zvali iz Telekoma za produzenje ugovora i da uzmem neki tablet. Trenutna brzina mi je 10/1, ali bi uzeo sad 20/1.

Pa me interesuje vase misljenje u vezi tableta. Koji je po vama najboji izbor ili sta biste mi vi preporucili? Razmisljam izmedju ova tri, za oba Asusa bi trebao da doplatim, a za Samsung Tab ne.

Sasmung Tab 3 8.0

http://www.open.telekom.rs/internet/Content.aspx? temp=0&sid=1918&id=2094

Asus Transformer Pad

http://open.telekom.rs/internet/Content.aspx? temp=0&sid=1918&id=2046

Asus MemoPad HD 10

http://open.telekom.rs/internet/Content.aspx? temp=0&sid=1918&id=2036
 
Tab 3 8.0 ima bas dosta stariji procesor (onaj koji je u Galaxy S2 telefonu bio), ali sve ostalo, narocito ekran je super u odnosu na druge.
Pad nema svrhe kad nema dock, memopad HD10 je prevara i ne vredi toliko.
 
Nazad
Vrh Dno