Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

^ trebalo bi da je tako. za nekih max 24 sat bi trebalo da se poveca brzina, pa treba da ti posalju ptt modem i kablove za nekoliko dana, promeni se to a stari modem i kablovi se vrate telekomu

i mora tacno istog dana pri isteku ugovora da se ode u ptt jer se racuna cena koja tog trenutka bude bila za brzinu koja se koristi, i ptt pri raskidu ugovora odma oduzima modem tako da kad se prelazi kod nekog drugog tada nece biti neta dok ne stigne onaj modem kod koga se prelazi :)
 
Poslednja izmena:
razmisljam da predjem na 20/1, imam relativno dobre parametre, ali me buni sto pise da je za max up Bandwidth 520, gde bi trebalo da bude oko 1000. Da li to automatski utice na brzinu?

adsl.png
 
Meni je pisalo oko 500 dok sam imao samo IPTV, cim su mi pustili i ADSL skocilo je na preko 1000.
 
bio sam u poslovnici telekoma i samo da vam javim da prilikom uzimanja mika i raskida ugovora oprema mora da se vrati odma, jer mik nece ni da ti daju

p.s a ovde su svi govorili nekako drugacije...moje neko misljenje o tome je rade kako im se cefne da se ne bi smarali i da on ne razmislja i stavlja sebe u kanal, da me zove i brine da li cu ja njemu da vratim modem ili ne ta prica, brine za sebe a za korisnike ga zabole cosak.
 
na ptt podrsku se niko ne javlja znaci havarija sta te mozes da uradis ako ti pukne net, jedino da ga duckas, drugo ja ne znam kako da stupim u kontakt sa njima jer poslovnica mom gradu ne postoji okolina bg znaci moram za bg, vec mi se odustaje od ptt-a......... .
 
sta ima da brine, jednostavno imas rok za vracanje opreme, koji recimo meni nisu ni pomenuli, i onda lepo stigne racun za opremu, koju MORAS da platis, i koji je 5x veci nego sto oprema vredi, pa ako neces onda ti lepo stigne tuzba, pa ti vidi sta ces...mnogo njih zabole ona stvar dal ces ti da vratis opremu koju "uvoze na kilo", jer ako je ne vratis onda ces je sigurno platiti pa ce sa tvojim novcem kupiti jos 100 takvih modema u sledecoj turi "uvoza na kilo" :)
 
bio sam u poslovnici telekoma i samo da vam javim da prilikom uzimanja mika i raskida ugovora oprema mora da se vrati odma, jer mik nece ni da ti daju

p.s a ovde su svi govorili nekako drugacije...moje neko misljenje o tome je rade kako im se cefne da se ne bi smarali i da on ne razmislja i stavlja sebe u kanal, da me zove i brine da li cu ja njemu da vratim modem ili ne ta prica, brine za sebe a za korisnike ga zabole cosak.

Znas mozda da li odmah gase konekciju ili ona ostaje posto koristim drugi ruter a ne telekomov pa da koristim dok cekam da me prebace?
 
@ bora bora : hvala na inforaciji, ja sam to upravo i rekao da se oprema vraca pri preuzimanju MIK-a a ne kao sto su ovde svi pricali dok ti drugi operater ne posalje opremu. ja sam samo pitao povrsno tako da mi nije ni rekao za to placanje niti rok koji je free i da li ga ima free u vezi modema. inace sam primetio na racunu neku zateznu kamatu posto je rok za placanje 20ti u mesecu a platio sam 25-tog i ta kamata iznosi 9.54 din sto znaci da je oko 2 din po danu na kasnjenje, ne vidim sta bi drugo mogla da predstavlja ta kamata.

@ Thecya: pojma ja nemam ali cini mi se da se vrlo brzo gasi sve cim raskines ugovor ne sradjuju oni ni malo.
 
Poslednja izmena:
@Nes

Posalji im mail na [email protected]. Meni su odgovorili u roku od 5 minuta...

Da li telekom trazi i kutiju od opreme posto mi pri zameni rutera nisu dali drugu?
 
Imam problem sa pingom na telekomovom adslu, na laptopu, na oba telefona i na svim ostalim uredjajima internet radi normalno, a na desktop racunaru malo radi normalno, pa se malo tegli. Otisao sam na speedtest i skapirao da mi u tim trenucima ping bude preko 300... Postoji li nacin da resim taj ping? Inace, svi uredjaji se povezuju na pirelli discus router, desktop racunar se povezuje preko nekog tenda wireless usb adaptera, sta je vec...
 
Nije tesko pretpostaviti da je do wireless kartice. Probaj neku drugu da se uveris.
 
To sam i ja pretpostavio ali nisam hteo da verujem samom sebi :D A kupio sam je iz jednog jedinog razloga, da ne bih morao da dovlacim router do desktop racunara, jer sam ga premestio iz svoje sobe u dnevnu sobu... Ali izgleda da cu morati...
 
Los si adapter kupio, evo ti moj ping sa TP Link 722
74942138.png
 
NET 20/1

2421744957.png

Mogu reci da sam zadovoljan, radi stabilno vec par dana, download ide do 2,2MB/sec
 

Prilozi

  • 2421744957.png
    2421744957.png
    31.9 KB · Pregleda: 130
Imam jedno pitanje koje je malo off topic,imam sony Arc S android telefon i u njemu program koji se zove EMAIL,e sad,u njega sam uspesno ubacio 3 mail naloga,gmail,yahoo i hotmail,problem nastaje kod pokusam da ubacim i sluzbeni mail koji je uzet kod telekoma. Kako se to podesava? Ukucao sam adresu i sifru,ubacio sam i telekomov mail.open.telekom.rs ali uvek me izbaci na kraju sa nekom greskom da ne moze da nastavi dalje. Gde gresim?
 
2013-01-07_064952.jpg

Koliko mogu da izvucem sa ovim parametrima? Trenutno sam na klik 4 paketu.
 
Paket od 10mbit mozes sigurno, a verovatno i 20mbit-a od kojih bi imao realno ~18mbit.
 
Da li je normalno da kad se menja profil (paket), da se automatski menjaju margine i maksimalni moguci protok?

do juce sam imao click4 (4096/512) sa ovim podesavanjima:

adsl2.png

danas kad sam spustio na 1536/256, imam ova podesavanja:

adsl3.png

sto se automatski odrazilo i na maksimalni moguci protok, kao i na margine.
 
Ljudi ja zivim odmah uz telekom centralu, maltene je u mojoj zgradi. Od mog telefona do centrale nema punih 20 metara kabla. Uzeo sam brzinu 20/1 i speed test maximalno pokazuje 14/0.85 u download-u maximalno 1.4 testirano na torentu.
modem adsl2+ ADB P.DG A4010G sta mislite dali je to najvise sto mogu da izvucem? modemmm.JPG
 
Da li je normalno da kad se menja profil (paket), da se automatski menjaju margine i maksimalni moguci protok?

do juce sam imao click4 (4096/512) sa ovim podesavanjima:

Pogledajte prilog 105492

danas kad sam spustio na 1536/256, imam ova podesavanja:

Pogledajte prilog 105493

sto se automatski odrazilo i na maksimalni moguci protok, kao i na margine.

Meni su se promenile margine, ali kada sam prešao sa 1,5 Mbps na BOX sa 6Mbps. SNR je padao na 6 dB, a uglavnom je bio oko 9. Radilo je kako treba, dok jedno veče nije počelo da puca na pola sata. Bandwidth je bio na 12000 i izvlačio sam punih 6 Mbps, čak i malo više. Spustili su mi onda na 10000 bandwidth i SNR je skočio na 14 dB. Nema više pucanja, ali je brzina neta pala na nekih 5,5. Stabilan net mi je bitniji od dodatnih 0,5 Mbps, pa sam zadovoljan a sada.
 
mene interesuje ima li kakvih novosti o povecanju upload-a?
 
Sasvim izvesno da ga nece biti, tehnologija ADSL je ogranicena na upload od 1Mbs.
 
Totalno pogresno i netacno adsl2+ koji se koristi kod nas je ogranicen na 3Mbita po ANNEX M standardu teorijski u idelanim uslovima, nesto drugo je problem kod nas a to je duzina parica da sad ne pisem o tome ima dosta pa ko hoce nek progugla malo, a evo ti sta nudi ISP u Belgiji:http://lianka.schedom-europe.net/pr...nectlite/de-goedkoopste-internetprovider.html

Tako ta je ovo max UL brzina, ako pricamo o teoriji, za praksu je vec nesto drugo...
 
Evo gugl kaze da u celoj Evropi upload veci od 1Mbs nudi samo taj operater u Belgiji i 2 operatera u Ukrajini. Bas si nasao reprezentativan primer.
 
Adsl je asimetricni link. Postoji odredjen broj kanala, koji se rezervisu ili za upload ili za download. Ako se rezervise veci broj kanala za upload, smanjuje se download.
Ono sto je svojevremeno bio dialup, danas je to adsl. Ko ima mogucnosti, treba da predje na nesto bolje.
 
Evo gugl kaze da u celoj Evropi upload veci od 1Mbs nudi samo taj operater u Belgiji i 2 operatera u Ukrajini. Bas si nasao reprezentativan primer.

Prijatelju nemam ja sta da dajem reprezatativne primere, ja sam samo tebe ispravio u tvojoj kostataciji da je 1Mb limit za UL na ADSl tehnologiji, nista vise, nisam se pozivao na to da to nude ISP-ovu u svetu vec sam samo dao primer (jer sam bio siguran da bi mi trazio da nisam postavio) da to sto tvrdis nije tacno, nista vise a ni nista manje od toga, a to sto je kod nas limit 1Mbit i sto ljudi veruju da je zbog adsl tehnologije pa pisu po forumima svasta e to je nesto drugo necu reci neznanje ali recimo to kao neinformisanost, a zasto je tako nazalost treba pitati TS kad ce da smanji parice, ali ovo je vec za neku drugu temu.
No hard feelings.... :wave:
 
Ma bez VDSL-a ili FTTH-a nema brzeg upload-a.

Preko ADSL-a vam niko nece ponuditi upload veci od 1 Mb/s. Jer teorija i praksa nisu isto!
Ako vam i ponude veci upload ADSL, to ce biti samo marketing i sigurno ce pisati ispred brzine upload-a rec 'do'.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno