Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Nema niko u mom selu vdsl svi adsl2+
Ja sam iimao godinu dana 10 mb niti mi prekidao.
jedan kaze radnik da oni imaju pravo da smanje na 5 mb ako si daleko od centrale, ja sam daleko oko 2 km
Jedan na benchmark napisao da imaju prava da smanje samo 20%?
 
Prilicno si daleko, racunaj da za nominalnu brzinu moras biti na maks 500m od centrale. Ako ti je jos kvalitet same parice los izmedju 5 i 10 mbps je realno da imas a da radi stabilno.
 
Onda cu da trazim da stave centralu u mom selu ima oko 30 adsl u mom selu ja ne znam kako njima rade net.
svi se zale kako im ne radi net, samo ja se ne zalim.
Kad sam imao 10 mb radi brzo net nema da koci nema prekida.
Nekad 7 mb nekad 10 nekad 8 vrate.
 
Mogli bi vektoring da urade za vas (VDSL) postavi se mali ormaric na trasi do koeg se dodje optikom a do svake kuce se koristi postojeca parica. Samo je pitanje da li su voljni za 30 korisnika da se cimaju.
 
To je pitanje da li ce urade to.
Pre osam meseci imao sam 10 mb i + iptv radio lepo nije prekidao nema seckanja,jedna ovde komsija njemu je stralno prekidao dodje mu radnik iz telekoma namesti njemu posle dolazi kod mene kaze tebi mora da se smanji net na 7 mb , nije mi jasno sta sam imao veze sa komsijom
 
Ja ovih dana primetim da mi net radi loše, odem i izmerim brzinu ono jedva 5mb. Juče zovem, i sad vidim da su vratili na 10mb. Inače sam pitao da li mogu da me prebace na 20mb, kažu ne mogu, a delovalo mi po parametrima da bi moglo, tj ja sam se nadao oko 15mb plus iptv.
http://prntscr.com/honsze
Mada vidim da sad nešto kopaju po Kaću, možda je optika :)
 
Ja ovih dana primetim da mi net radi loše, odem i izmerim brzinu ono jedva 5mb. Juče zovem, i sad vidim da su vratili na 10mb. Inače sam pitao da li mogu da me prebace na 20mb, kažu ne mogu, a delovalo mi po parametrima da bi moglo, tj ja sam se nadao oko 15mb plus iptv.
http://prntscr.com/honsze
Mada vidim da sad nešto kopaju po Kaću, možda je optika :)
Ja vidim da ti 14Mb dali
Mene zezaju cas 10mb cas 8mb cas 7mb
 
Pa da 14mb, ali od toga 4-5 odena iptv.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Ja kad sam iimao iptv imao sam 7mb cim ukljucim tv jedva 3,4 mb.
 
Ja ovih dana primetim da mi net radi loše, odem i izmerim brzinu ono jedva 5mb. Juče zovem, i sad vidim da su vratili na 10mb. Inače sam pitao da li mogu da me prebace na 20mb, kažu ne mogu, a delovalo mi po parametrima da bi moglo, tj ja sam se nadao oko 15mb plus iptv.
http://prntscr.com/honsze
Mada vidim da sad nešto kopaju po Kaću, možda je optika :)

Koliko ti udaljena centrala?
:)
 
Ja ne znam sta rade sa ovim brzinama sad mi vratili na 6 mb. sinoc imao sam 8 mb. prekojuce ima sam 10 mb. da li je to pad brzine ili oni mi smanje briznu ?
ili da se zalim
 
uskoro stize SBB sa optikom u kraj
tako da zbogom budjavi ....
 
Od sinoć mi Telekomov ADSL radi otežano, neke sajtove otvara, neke ne. Ima li još ko takvih problema?
 
Meni uvece hoce bas da zakoci net do ocaja. Jel to zbog isteka UO za neki dan nemam pojma.
A taj napad na provajdere u USA, nesto mi se cini da je povezan sa zakonom od 14. 12 haha. Nece vise biti internet isti svakako.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Korisnik sam telekomovog ADSL-a, koristim NET 10 paket a brzina koju dobijam je samo 6 mbps. Da li zbog ovoga mogu da se žalim i da dobijem umanjen račun? Pisao sam ratelu pre mesec dana, međutim nisam dobio odgovor, a o telekomovoj tehničkoj podršci nemam reči, niti imam strpljenja da se raspravljam, ako je sve uzalud.
 
taj paket je DO 10mb tako da su se oni vec u startu ogradili da to nije fiksno 10...mozes samo da se zalis kako imas losu vezu pa ce oni mozda da nesto cackaju u tvojoj centrali i dobijes neko poboljsanje...a za ostalo mrka kapa...
 
Tako sam i mislio, na mejlu koji sam poslao u telekomu sam dobio totalno nebulozan odgovor. Odgovor iz ratela jos uvek nisam dobio a prigovor sam podneo desetog decembra, sramota...
 
Nema od toga nista, ugovor je do 10, zbog tehnickih mogucnosti. Ja imam 3 za net, i uz to iptv, znaci oko 7 max zajedno. Jos mi je protok i smanjen u poslednje vreme da bi tv radio ok. Nemam bolju opciju...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Таква брзина је често на бокс пакетима (ко се није бунио и тражио да му исправе) или ако је линија баш баш слаба па и не може више. Не скраћују они то реда ради, шта су одговорили?
 
Nazad
Vrh Dno