Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

To i je jeste glavni problem zasto ne mozemo da dobijemo Net 10\1 na probu. Segmentirani smo na 20 i 50, akcija je samo za one korisnike koji ne mogu da ostvare vece brzine od 10, pa ako nakon sest meseci prodje, proslo je imaju nove korisnike.

Od novembra novi boxovi i akcije, nije makarena, nego zvanicno obavestenje.

Gde si video to zvanicno obavestenje? Oni skoro izbacise nove boxove :)
 
Posle onogo sta mi se izdesavalo za ovih 10-ak dana u januaru 2017(kad mi istice ugovor) cu potraziti drugog provajdera.
Trazi raskid ugovora zbog lose veze, ako ne prihvate, pisi RATELu. Bilo je vec slucajeva slicnih, i odobrili su cak i sami da se raskine ugovor.

To i je jeste glavni problem zasto ne mozemo da dobijemo Net 10\1 na probu. Segmentirani smo na 20 i 50, akcija je samo za one korisnike koji ne mogu da ostvare vece brzine od 10, pa ako nakon sest meseci prodje, proslo je imaju nove korisnike.
Pa koja je razlika da li uzmes na probu 6 meseci ili uzmes bez ugovorne obaveze da probas sam? 100/200din mesecno samo. Uzmi Net10 bez UO i probaj mesec dana, za toliko ces znati da li radi uopste.
A ako si segmentiran za 20 ili 50, onda budi siguran da ce raditi to za sta si segmentiran - poprilicno su ostavili oni mesta za svaki slucaj u tim segmentima, da mogu MNOGO vise isporuciti od tih 20 ili 50.
 
Trazi raskid ugovora zbog lose veze, ako ne prihvate, pisi RATELu. Bilo je vec slucajeva slicnih, i odobrili su cak i sami da se raskine.

Da budem iskren do sad nije bilo nekih vecih problema tokom ugovora, tako da sam generalno zadovoljan uslugom.Medjutim ako se ovo nastavi nema sanse da potpisem novi.

Samo nisam siguran jel ima neka ponuda da je bolja od njih?
 
Da kukam i dalje...
Predao zahtev za ovo akciju 6m 10/1 proba, pre više od 15 dana i jedini odgovor "Zahtev je dodeljen nadležnoj službi. U toku je formiranje pristupa usluge. Po izvršenoj realizaciji pristupa bićete kontaktirani kako biste preuzeli ruter i potpisali Ugovor. Zahvaljujemo se na strpljenju i razumevanju"
Sad me bas zanima koliko im treba vremena?

....shit has hit the fan...
 
Ja sam se prijavio za ovu akciju u ponedeljak preko njihovog Call centra. Operater mi je rekao da se nekih 7 dana čeka da se internet priključi u centrali pa se onda šalje oprema poštom na kućnu adresu. Videćemo.
 
Ja sam se prijavio za ovu akciju u ponedeljak preko njihovog Call centra. Operater mi je rekao da se nekih 7 dana čeka da se internet priključi u centrali pa se onda šalje oprema poštom na kućnu adresu. Videćemo.


Meni rekli da će da jave sms-om da dođem da podignem opremu ...
 
Bio u subotu da se prijavim za besplatni 10/1 šest meseci. Juče stigla poruka da mogu da odem u bilo koju poslovnicu da preuzmem modem.
Otišao u novi Merkator i dobio modem Huawei HG552e.
Bili su baš brzi u mom slučaju.
Kakva su vam iskustva sa ovim modemom?
 
552e ili 532e? Prvi put cujem da dele 552e.

I kod mene, 3 lokacije gde sam bio, vrlo brzo se realizuje. Ali jednom prilikom nisam ni dobio SMS, nego sam zvao CC, rekli su mogu do poslovnice, sve je spremno.
 
Definitivno 552e.
Mene su iznenadili brziinom. Ponavljam, dobio sam pismo od njih i "segmentiran" na 20. Verovatno su me već ranije obradili.
 
Kad vec spominjete rutere da pitam nesto.. Da li mozete da pristupite Web Configuratoru (tj. 192.168.1.1) preko mobilnog telefona preko wireless-a? Meni izlista samo neki status i ne mogu nista da podesavam?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Verovatno ti je zabranjeno da podesavas ruter preko wireless-a. Potrazi u podesavanjima opciju za to.
 
Ali uspem preko laptopa isto preko wireless-a da podesim?

Da napomenem primetio sam to i kod HG532e i kod HG552a (ili tako nesto oznaka)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Moguce da koristis browser na telefonu koji preko xvog proxy-a pokusava da otvoru tu stranicu a to ne moze.

Chrome je ranije imao taj problem, sada su sredili.
 
Upravo isprobah sa Firefox i radi, Chrome izgleda opet ima taj problem. Hvala na brzoj pomoci. :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Otvori ga kroz Incognito tab onda. Kod mene radi sada u Chrome-u a koristim Data Saver.
 
Mislim da je neko pitao.
Dakle ako hocete da produzite posle 6 meseci probno 10/1 potpisujete na 24 meseca UO...
 
Da, ali nije problem vratiti modem pre isteka perioda od 6 meseci, a onda odmah posle toga uzeti nešto drugo. Ili ne uzeti.
Bitno je znati da ako prođe 6 meseci, a ne vrati se oprema, automatski se prelazi na ugovornu obavezu od 24 meseca i to 10/1.
 
Da, ali nije problem vratiti modem pre isteka perioda od 6 meseci, a onda odmah posle toga uzeti nešto drugo. Ili ne uzeti.

Bitno je znati da ako prođe 6 meseci, a ne vrati se oprema, automatski se prelazi na ugovornu obavezu od 24 meseca i to 10/1.

Da verovatno računaju na to. Meni na toj lokaciji nije suviše bitna brzina. Videću za ovaj period kako se ponaša veza , ako bude bilo nekih kikseva , zabeležio sam krajnji datum za vraćanje opreme...
 
Upravo isprobah sa Firefox i radi, Chrome izgleda opet ima taj problem. Hvala na brzoj pomoci. :)

Sad sam isprobao na dva HG630 kod mojih i kod komsije ovde (ja ima HG655). Na jednom radi, na drugom nece (Chrome sa Data Saver na ON). Izgleda da je do verzije firmware-a.
 
Da verovatno računaju na to. Meni na toj lokaciji nije suviše bitna brzina. Videću za ovaj period kako se ponaša veza , ako bude bilo nekih kikseva , zabeležio sam krajnji datum za vraćanje opreme...


Meni je za sada brzina bliska deklarisanoj (9.8/0.9). Često proveravam. Videću kako će biti.
Posle 6 meseci sigurno neću produžavati. Imam u planu da uzmem box 2 ili 3 (bez tv).
 
Ja sam se prijavio za ovu akciju u ponedeljak preko njihovog Call centra. Operater mi je rekao da se nekih 7 dana čeka da se internet priključi u centrali pa se onda šalje oprema poštom na kućnu adresu. Videćemo.
Dobio sam danas ruter na kućnu adresu. Imam problem da se povežem na internet. Povezao sam ruter direktno na liniju ali mi stalno upaljena crvena lampica za internet. Ima li iko ideju o čemu se radi? Ili da zovem Telekom, da reklamiram?
f5c7cd3f874afa53eb5cdd22d58f6544.jpg

b41da54c5d3297119e37d752a62b4d37.jpg
 
Ako koristiš wifi, ne mora lan. Ali zovi ih, imaće tu neka podešavanja, čini mi se...
 
Ja želim bežično povezivanje. Zar to ne ide kada spajaš sa računarom?
 
Ok, jel ti uključen wifi, sa desne strane, kad skeniraš ima li
 
A ukljucen ti je wifi na modemu ? Zovi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako si spojio spliter?
 
1f0308c15f06486969ddfcbdb6edac2f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno