Šta je novo?

Mts SIM kartica, ne radi 3G/4G

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
Ljudi imam jedan veliki problem sa 3G/4G netom. Uzeo sam pre pola godine Zen Fone Max kada sam preneo broj sa telenor na mts i mislim da imam problem sa dobijenom sim karticom. U ogromnoj većini slucaja ne mogu da se nakacim na 3G/4G. Nekada se net poveze ali nakon sto isključim net dva do tri puta maksimalno telefon nece da se kaci na net.

Ne verujem da je problem do telefona jer pored svoje 063 mts kartice imam i firmin 064 sim preko koje internet radio kao blesav. Prebacim preko podešavanja net na 063 a ovaj ni da mrdne. Rotiram sim slotove kartica opet ista prica, 064 radi 063 ne. Ostavim samo jednu SIM u telefonu, firmin 064 radi u oba slota 0, 063 nece ni u jednom. Reset ne pomaze.

Jel se moze desiti da je sim kartica na neki nacin pokvarena/neispravna? Da li vredi traziti novu u mts poslovnici?
 
Ja sam isto pre par dana prebacio broj iz telenora u mts i nikako da uhvati 3g/4g.Odem juce kod njih i kazu mora da se aktivira 4g opcija.Uradimo to ali idalje je veci deo dana H, retko uhvati 4g.Inace sam veci deo dana u Uscu, i tu mi je do sada telenor uvek bio na 4g.

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Ja sam nedavno imao čudan problem. Telekomov mobilni internet, 3G, je naprasno prestao da mi radi u TC Ušće. Vidim u Telekomovoj poslovnici nije gužva, svratim, zamene mi karticu za uSIM, aktiviraju 4G i opet nece da radi. Službenica nešto čačkala oko podešavanja, kreirala novu konekciju, ništa ne pomaže. Računam ja možda je nešto u sistemu, proradiće. Sutradan i dalje ne radi. Pozovem korisnički servis i kažu mi da napravim novu konekciju ISKLJUČIVO sa sledećim podacima:


Name - stavka je obavezna, navedite naziv po vašem izboru
APN = 3gnet
Username = mts
Password = 064
Sva ostala polja ostaju prazna!

I, gle čuda, proradio internet, naravno, 4G jer sam dan pre toga zamenio karticu i aktivirao 4G. Naravno, sve moje konekcije su imale portove, ip adress itd.

Probajte, možda pomogne.
 
Kod mene, nakon Hard Reset-a na Lumia 640XL isto ne radi net, kada uključim Cellular Data, ništa se ne dešava, probao sam sa konfiguracijom koju sam našao na netu, i ovom sa posta iznad, međutim ništa ne pomaže, do čega je problem, jel ima neko još neku konfiguraciju da mi napiše.

Sent from mTalk
 
Cackao sam malopre po podešavanju pristupnih tacaka, i kada sam prebacio selekciju sa 3gnet na gprswap kaci se na , 3G, 4G... bez ikakvih problema. Sad samo ne znam da li ce mi obračunavati net na isti nacin... ali barem sad radi
 
Nazad
Vrh Dno