Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

U mom slučaju zato što povremeno boravim u Srbiji, a potreban mi je stalan broj, a ne želim da stalno nekoga moljakam da mi uplaćuje dopunu da bi održavao isti broj u funciji.
Zato mi je potreban jeftin postpaid paket za koji kada sam u Srbiji mogu da dokupim dodatno (prenos podataka) i da mogu da plaćam javni prevoz i parking u gradu putem SMS-a.

Pripejd paketi kod MTS-a (Plan 100 i 200 i dodaci za njih) su stvarno povoljni. Sramota je da je pripejd toliko jeftiniji od postpejda.
 
Poslednja izmena:
Zašto bi iko koristio Morava 150 postpaid tarifu kad postoje Plan 100 i Plan 200 dodaci za prepaid koji su jeftini a nude više?

Sad kad ne mogu Morava da se pridružuju u Box4 zbog 100 GB deljenog neta...
Zato sto imas 4G u Bosni, zato sto imas ZB zonu za roaming (kojeg na prepaidu nemas).
Ili sto mozes da uplatis jedan racun od 200 eura i ne razmisljas naredne dve godine o broju (ako si u roamingu sto rece kolega).
 
Ne znam za 4G u Bosni (što mi je evo neviđeno bitan faktor i neviđeno važna destinacija) ali 4G u Srbiji radi na prepaid-u.
 
Taj Soko se itekako isplati ako je prosek 1920. Mnogo toga se dobija za te pare, zavisi kome šta treba...samo Iris je soma i po. Meni je prelaskom na Soko Lite prosek bio 3100 (prvih 6 meseci je valjda bilo 2500, 2600, da ne proveravam i računam sad), a trenutno plaćam 3300, što jeste previše slažem se. Ne branim mts, razmišljam o promeni provajdera, ali sa druge strane hoću da imam minute, solidnu količinu neta i Arene. Do sledećeg jula videću šta i kako, staviću na papir koja mi je kombinacija najpovoljnija, ali mi sve nešto govori da ću ostati kod ovih dileja. A Soko Lite, sve to za manje od dve hiljade u proseku, bolje ponude bojim se da nema.
Zvali su me iz MTS kada sam podneo zahtev za prenos broja, nude 30% popust na bilo koji paket svih 24mesesci plus 6 meseci neku smesnu pretplatu... Koliko sam razumeo SokoLite ispadne oko 1700din u proseku kad se rasporedi na 24m.
 
Ne znam za 4G u Bosni (što mi je evo neviđeno bitan faktor i neviđeno važna destinacija) ali 4G u Srbiji radi na prepaid-u.
Znam i meni nije bitno toliko više. Zato sam na A1. Jer mi treba internet kojeg imas 10GB + 1GB normalno i u najmanjoj tarifi plus sto su minuti razdvojeni.
Ali kažem nekome je bitno.
Ko ovaj neo neo na A1 nekome je odlična stvar. Ali ima ljudi koji bi išli u EU gde im znači zaštita i besplatni GB.
 
Ali najjeftiniji Morava paket nije ciljna grupa ljudi koji troše 10 GB interneta. Kao što se u toj varijanti ni ne isplati generalno biti ni na prepaid-u (eventualno uz dodatnu SIM od Globaltel zbog povoljnijih interneta dodataka).

Ja sam kad su digli cenu najjeftinijem Morava paketu prešao na MTS prepaid i po potrebi aktiviran ili ne aktiviram Plan dodatak. Da MTS u tom momentu nije imao "prepisan" fazon A1 prepaid mesečnih planova verovatno bih prebacio broj na A1 prepaid ovako me i mrzelo da podnosim zahtev za promenu mreže + ostao na MTS jer sam i lenj oko uplate kredita / dopune a u MTS mogu da dopunim zaduživanjem računa za fixni telefon ili računa sa postpaid mobilni nekog od ukućana.
 
I ja imam najmanju moravu, samo da bih zadržao broj. Imam drugu, službenu, karticu u telefonu za većinu razgovora i internet. Slažem se da je isplativije preći na prepaid ali me smara ta uplata kredita i razmišljanje o tome. Račun mi je 650 din za 100 min i 1Gb. Sad mi ističe i videću šta ću, možda pređem na prepaid ali me smara to sa uplatom kredita, ne volim o tome da razmišljam.
 
Zvali su me iz MTS kada sam podneo zahtev za prenos broja, nude 30% popust na bilo koji paket svih 24mesesci plus 6 meseci neku smesnu pretplatu... Koliko sam razumeo SokoLite ispadne oko 1700din u proseku kad se rasporedi na 24m.
To i nije loše, meni je juče ponuđeno ono sa sajta (20.08. mi ističe jedan ugovor). :ROFLMAO:
Ja kažem operaterki da sam podneo zahtev da me neko pozove i ponudi neki popust jer to što mi ona nudi imam na jedan klik u app ili na sajtu, a onda ona kaže "može 1 mesec za dinar". Podneću zahtev za prenos broja, pa će valjda da ponude nešto kršteno (rekao sam joj da imam ponudu za A1 NeoNeo za 1250 din, doćutala je na žalost, a mrzelo me je da se cimam sa podnošenjem zahteva ali moraće tako).
 
Zdravo ljudi, da li je moguće podići staru neregistrovanu mt:s sim karticu sa onim poklopcem gde piše ICCID, PIN, PUK i tako dalje? Kartica je i dalje aktivna samo sam je izgubio a treba mi za Apple ID.
 
Zar stvarno može da se dobije NeoNeo za 1250 RSD mesečno uz ugovor na 2 godine?
 
Zar stvarno može da se dobije NeoNeo za 1250 RSD mesečno uz ugovor na 2 godine?
Moze preko agenta ako prenosis broj u A1 ( a zvali su i kad podneses prenos sa A1 ) Tako da sad ne znam koliko imaju "mesta" ali su davali za sad. I ljudi su prezadovoljni za sad.


Zdravo ljudi, da li je moguće podići staru neregistrovanu mt:s sim karticu sa onim poklopcem gde piše ICCID, PIN, PUK i tako dalje? Kartica je i dalje aktivna samo sam je izgubio a treba mi za Apple ID.

Mozes. Ali mislim da moras da je registrujes prilikom zamene i potpises nesto da si ti vlasnik ili tako nesto.
 
To i nije loše, meni je juče ponuđeno ono sa sajta (20.08. mi ističe jedan ugovor). :ROFLMAO:
Ja kažem operaterki da sam podneo zahtev da me neko pozove i ponudi neki popust jer to što mi ona nudi imam na jedan klik u app ili na sajtu, a onda ona kaže "može 1 mesec za dinar". Podneću zahtev za prenos broja, pa će valjda da ponude nešto kršteno (rekao sam joj da imam ponudu za A1 NeoNeo za 1250 din, doćutala je na žalost, a mrzelo me je da se cimam sa podnošenjem zahteva ali moraće tako).
Moras da sacekas da ti istekne UO pa onda pregovaras, to sto ti istice za 5-6, 2,1 dana ne znaci nista... Istek UO, pa zahtev za prenos i onda mozes necemu da se nadas, sve ostale varijante dzabe gubis vreme.
 
Vidim. Mada, verovatno ako prihvatim ponudu za prenos to je za mene gotova stvar. Ovima sam dao šansu da prvi pregovaraju, rekao sam im koju ponudu imam i to je to. Posle 20 godina prenosim jedan broj kad drugog operatera (imam još 4, a izgleda da će polako kako im ističu ugovori svi otići negde).
 
To sto si im rekao, treba da im kazes kad istekne ugovor, a ne dok si pod ugovorom... Ne branim njih, samo ti kazem redosled, ako zelis da dobijes sta si zamislio.
 
Pri kraju sam prve godine ugovora sa MTS. Imam BOX 4 plavi paket, Net 500/160. Zvali me pre nedelju dana i kažu sad je promocija i nude da pređem na BOX 4 beli uz novi ugovor na dve godine sa 50 % tokom 1 + 5 meseci. Kažu da u ponudi više nemaju moj paket ?. Kažu da je sada u tom paketu Soko Lite za mob. i brži internet 600/300. Ja se ponadao da je svima ubrzan internet na 600/300, ali nije tako, imam i dalje tačno 500/160. Pričao mi čovek o nekih 30 kanala više HBO, Cinemax. Pa sve to imam i sada. Cena je naravno viša. Da li se isplati ?
 
Po mom mišljenju se ne isplati. Ti stavi na papir pa izračunaj.
Nego, ako su već tako orni da ti daju novi paket, traži 24x50%. Ko zna možda i dobiješ.
U svakom slučaju traži više od tih 6x50%
 
Tražiću, ali koliko vidim novim korisnicima zvanično daju samo 10 meseci po 50 % ?
 
Tražiću, ali koliko vidim novim korisnicima zvanično daju samo 10 meseci po 50 % ?
Verovatno vise na box temi mozes saznati. Ali najbolje uslove možeš Dobiti kao novi korisnik i box 3 putem agenta prodaje. Drugar je tako dobio BOX3 za 1000 plus neo neo (A1) za 1250 mesečno...
 
Tražiću, ali koliko vidim novim korisnicima zvanično daju samo 10 meseci po 50 % ?
Ma ko će njima znati šta daju. Jedno vreme dok je zvanična ponuda bila 12x1din za nove korisnike agenti su davali 20x1din. Tako da je sve moguće. Traži više pa vidi, u svakom slučaju ne gubiš ništa ako tražiš.
Ionako imaš još godinu dana do kraja uo, tako da će te ponude samo da se poboljšavaju
 
Moze preko agenta ako prenosis broj u A1 ( a zvali su i kad podneses prenos sa A1 ) Tako da sad ne znam koliko imaju "mesta" ali su davali za sad. I ljudi su prezadovoljni za sad.




Mozes. Ali mislim da moras da je registrujes prilikom zamene i potpises nesto da si ti vlasnik ili tako nesto.
Izjava o legitimnom vlasnistvu broja mora da se potpise
 
Treba da idem u CG pa me sad zanima kako funkcionise onaj sporazum za zemlje zapadnog balkana. Znam da mogu da zovem i saljem poruke, a sta je sa internetom?
 
Interneta imaš onoliko koliko je odredio tvoj operator za tvoj tarifni paket. Ja u yettelu, tafini paket Total 20, imam 7,5GB u zemljama ZB. Kod MTS je to količina podataka unutar paketa za zonu 0.
Ipak mislim da je bolje tamo uzeti karticu za 7 ili 15 dana koje koštaju 10 ili 15 evra i imaju 500GB interneta. Svi operateri iz CG imaju ovakve ili slične kartice.
 
Znaci mora poseban paket za net tamo, ne moze da se koristi internet koji imam u paketu, tipa 10gb sto imam kod nas? Uzeo bih karticu al nemam gde da je metnem.
 
Moze, ali nemas na raspolaganju sve gb koje imas u Srbiji. Postoje i oni mtel dodaci.

Screenshot_20230818-162056_Moj mts.jpg
 
Ja sam Omorika 3 i ne vidim nista za ZB. Imam i onu promociju 100tb neta ali kapiram da necu moci to da koristim.
 
Jbt, nisam ovo koristio vekovima. Zaboravio sam da postoji ta opcija:ROFLMAO:

Imam 3gb
 
Verujem, bilo bi jako korisno, a to znači da sigurno neće to implementirati, da se vidi identično u Moj MTS aplikaciji 😁
 
Nazad
Vrh Dno