Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Zvaće te za koji dan sa skrivenog broja za dogovor, ljubazna teta ne daje ništa van paketa, mora da je zvala sa 011....
 
Ja prijavio onlajn zenin broj u A1 za prenos, sa random tarifom, samo zbog ove mts ponude omorika za 999. Danas joj doneli na vrata, ona potpisala, i sad vidim potpisala je i ugovor/aneks ugovora o zasnivanju pretplatnickog odnosa sa nekim privremenim brojem (doneli i karticu), iako su rekli da prvo salju samo zahtev za prenos.
Sada me zanima, kada ne prodje zahtev za prenos, da li oni mogu preko novog broja i tog potpisanog ugovora da nas forsiraju da placamo pretplatu?
 
Zahtev je prošao, ako ja dobro znam.
 
@answa Ranije je postojalo odricanje od odgovornosti gde navode da ugovorna obaveza teče na privremenom broju i minimalno tri meseca mora da se pre raskida provede u mreži. Raskid čini mi se čak i treba da se najavi tipa mesec dana unapred. Proveri da li je to tako ili je procedura ista kao kad ode do radnje/partnera, potpiše zahtev za prenos i dobije sim karticu. Koliko se sećam, fizičkim zahtevom ne dobija se ugovor o pretplatničkom odnosu.
 
Pise sitnim slovima, da korisnik moze da ponisti ugovor u roku od 14 dana, tako da cu to.
 
Da li neko pouzdano zna radi li ono deljenje neta u box4 za broj kome je istekao ugovor?
Bukvalno zato produzavam mts jer mi burazer daje onih deljenh 100GB, njemu ni ne treba, ni poklon u okviru paketa za mobilni ne potrosi. Ja trosim nemilice i max je bio 30GB kad sam ceo mesec radio preko mobilnog neta.
PAr godina unazad sam na najjeftinojoj mts tarifi jer mi vise od toga ni ne treba. Sad vidim da je jnajjeftinaj 900 din, pa za te novce ima globaltel, moguce i jos neki, sa "neogranicenim" minutima, ali meni to ne treba. Mrzi me da selim broj iz proslog veka. Sad mi je jeftinije da ostavim bez ugovora realno, Morava1 cini mi se.
Pitam ovde jer mts operateri ne znaju ni sta ih pitam.
 
Da li neko pouzdano zna radi li ono deljenje neta u box4 za broj kome je istekao ugovor?
Bukvalno zato produzavam mts jer mi burazer daje onih deljenh 100GB, njemu ni ne treba, ni poklon u okviru paketa za mobilni ne potrosi. Ja trosim nemilice i max je bio 30GB kad sam ceo mesec radio preko mobilnog neta.
PAr godina unazad sam na najjeftinojoj mts tarifi jer mi vise od toga ni ne treba. Sad vidim da je jnajjeftinaj 900 din, pa za te novce ima globaltel, moguce i jos neki, sa "neogranicenim" minutima, ali meni to ne treba. Mrzi me da selim broj iz proslog veka. Sad mi je jeftinije da ostavim bez ugovora realno, Morava1 cini mi se.
Pitam ovde jer mts operateri ne znaju ni sta ih pitam.
Ne sme da istekne ugovorna obaveza za box paket a broj koji je ubačen da deli tih 100gb ne mora da ima uo već da je na nekoj postpaid tarifi.
 
Da li neko ima problema sa online plaćanjem mts računa? Uredno već godinama plaćam preko portala mojmts, ali mi je i juče i danas transakcija odbijena iz nekog razloga. Novca ima na kartici, podaci tačni, potvrdim sms kodom i poslednji korak na mts sajtu izbaci error i to je to. Skinu novac pa storniraju nakon par sati, nemam predstavu šta može biti.
 
Meni se to desilo, jedino što novac nije storniran (Mobi banka)
Dva računa izbaci grešku, skine novac i još uvek nije vraćen, a treći račun je prošao regularno.
 
Isto sam plaćao preko Mobi banke, mada ni meni drugi račun nije storniran, čekam da prvo vrate novac dok ne probam treći put :D
 
Nesto su pobrljavili, ja platio juce racun za septembar, na aplikaciji proknjizili i danas zove automat 0800100100 indaje mi instrukcije za placanje tog racuna.
 
Platio danas dva računa kroz aplikaciju bez problema (rajfajzen). Uredno se vide kao plaćeni.
 
Šta muljaju pri potpisivanju nove ug obaveze?

Imao O1 i 10.okt potpisao za O3 po 999din, stigao račun na 1660! Da su mi obračunali po punoj ceni O3 bilo bi 1499, a oni još dodali.

Drugi primer, prešao sa M1 na Zmaj 27.10., stigao račun na 1180!
 
Supruga danas dobila ponudu za O3 na 1.199 din.
Ugovor istekao pre neki mesec na M2.
Pitali smo juče preko chata može li da dobije neki dodatni popust na potpisivanje novog ugovora.
 
Sta je ralno u narednih nekoliko dana dobiti za "Omorika 3" uz telefon?
Regularna ponuda za S21+ i O3 je 24x4975=119.400rsd za telefon i 1499rsd tearifa mesecno.
Da li je moguce bez "pokusaja" prelaska kod drugog operatera dobiti 999rsd mesecno i ako nije koja je najniza cifra za mesecnu naknadu koju bi mogli dati?
Da li je moguce otplatiti telefon u celosti u "Top ponudi" ili mora na rate?
Da li je moguce uzeti telefon, dobiti mesece po dinar i koliko meseci po dinar?
Kad se od 119.900 odbije cena Buds2 i bežičnog punjača (ukupno 150e barem) da li je 870e previše za ovaj telefon sa punom domacom garancijom?
 
Odlucih ja da uzmem S21 Ultra sa O30 tarifom na 3 godine. Telefon dodje "samo" 75.000din, a uzeo O3 (novu) ili O30 razlika u ceni zbirno telefon + 24 naknade za tarifu, sa ugovornom obavezom od 3 godine je samo 3krsd.
Na zalost (ili na srecu) na 064/733 mi kaze da je zaveo zahtev i prosledio prodaji ALI da misli da se nece moci realizovati dok traje poklanjanje slusalica i punjaca.
Kaze lik da najcesce zovu kroz nekoliko dana i da nece moci stici telefon i njima se vratiti ugovor do 21.11. (za 4 dana) tako da cu se raspitati oko meseci za dinar ali cu i odbiti ponudu ako dogovorene benefite ne mogu potpisati u poslovnici i tamo preuzeti telefon do 21.11.

Hoce li biti nekih jakih promocije za Novu godinu?
 
Posle dvomesecnog mrcvarenja sa Mts-om i nemogucnoscu zamene Redmi note 10 pro modela ,posto ga vise nema u ponudi,prinudjen sam da uzmem u zamenu jedan od ponudjenih modela
Redmi note 10 s
Vivo Y 72 5g

Honor 50 lite
Poco x3 pro

Koji telefon bi bio "najmanje zlo" od ponudjenih modela?
Hvala svima unapred na predlozima
 
X3 Pro iz prostog razloga što i IMX582 je takođe vrlo solidan senzor kamere koji jeste tu kao kompromis umesto IMX682 na Poco X3, ali imaćeš mnogo veće performanse na duže staze sa njim.
 
Potpisao sam ugovor u junu bez telefona za omoriku 1 ,ima li sanse nesto da dobijem ako sada ugovor ponovo napravim sa telefonom i zna li neko hoce li biti popusta za crni petak na telefone
 
Ja plaćam račune za majčin telefon i iznenadio sam se kad su joj odbili prelazak u A1 zbog navodnog duga.
Proverim preko online forme "plati račun za drugog" i naravno račun je plaćen.
Prijavio sam lažove Ratelu, ali me zanima da li postoji još neki način da im se defeciram u život?
 
Veruj da u A1 tek ne knjiže račune. Više sam proveo u banci vadeći izvod za plaćeni račun nego za bilo šta drugo.
 
Još je gora stvar. Molim da obrate pažnju svi koji imaju starije roditelje ili bake i deke.
Prodavac magle iz Telekoma je zvao moju majku i ponudio joj Senior paket.
Majka je penzionerka, 70+ godina, izlazi samo do pijace i prodavnice i jako malo koristi mobilni i to naravno znaju u Telekomu.
Mobilni je neki stari samsung koji nema ni internet, ni android.
Majka prihvati telefonsku ponudu, ali odustane kada sam joj rekao da ne treba da plaća ono što ne koristi.
Besan na Telekom kažem joj da promeni provajdera. Ode u A1, međutim ne daju joj zato što ima "neplaćen račun".
Proverim, vidim da sam sve platio i prigovorim njihovoj odluci. Ovo je odgovor koji sam danas dobio:
Proverom je utvrđeno da je zahtev za prenos broja 064/XXXXX iz mreže operatora Telekom Srbija u mrežu operatora A1 od 23.11.2021. odbijen i kao razlog odbijanja navedeno je: neispunjena dugovanje pretplatnika usled prevremenog raskida ugovora.
Detaljnom proverom utvrđeno je da je za broj 064/XXXXX iniciran zahtev za zaključenje ugovorne obaveze, postpaid sa povoljnijom naknadom uz tarifni profil Senior na period od 24 meseca i da je isporuka ugovora u toku, usled čega je odbijen zahtev za prenos broja.
Dakle traže da se plati dugovanje pretplatnika usled prevremenog raskida ugovora koji nije i nikada neće biti potpisan.
Ako ovo nije kriminal, šta je?
 
Јбг. полако,док дође уговор,док не потпише,док откаже итд.Провјери уговоре на даљину,отказ истих и друге ствари.Само имај стрпљења и живаца:)
 
Samo jedno pitanje, ja sam u telenoru produzio ugovor preko telefona nisam nista potpisivao, pazi da ti to nije uradila.i keva.
Ja znam da je bilo ono da li se slazste i ja odgovorim sa DA i to.je to
 
Ne znam, ja sam dogovorio putem telefona, ali sam išao u poslovnicu da potpišem (Mts).
 
Ne može nikako preko telefona u mts-u, bar koliko je meni poznato.
Može preko mail-a, ali tu ide mail sa zahtevom, poziv sa njihove strane za potvrdu, pa njihov mail gde je priložen ugovor i zahtev za raskid u roku od 14 dana.
Na taj mail možeš da odgovoriš sa "Saglasan/na sam..." kako su napisali u njemu i tako produžiš (lično sam u julu tako produžio).
Sve ostale varijante koje sam iskusio su bile sa potpisivanjem, LK na uvid itd...

@Punkass, možeš da budeš besan koliko hoćeš ali nemaš zašto niti imaš koristi od toga. Ponudili su, prihvatili ste. Korektno su odgovorili i sačekaj koji dan, odustani i mirni ste.
Mojoj kevi, iste generacije, koja je slabo pokretna su uvalili nepotrebno osiguranje, u Telenoru, za koje mora da ode lično da ukine. Svi su oni ... :)
 
Vrh Dno