Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

^ bele i žute strane. Za fizička lica s moba se pošalje SMS zahtev i za 24h si na Belim stranama. Isto je skidanje sa istih. Probao.
 
Minutu u mrezi i poruke ti se skidaju sa bonus kredita dokle god ga imas. Pozivi van mreze i VAS ti idu sa glavnog kredita. Internet se skida normalno a kad potrosis ide sa bonus kredita. I glavni i bonus kredit se prenose mesec dana. I imas onu foru da uzmes dodatke za minute, poruke i net gde kad ih kupis skida se glavni kredit i ti dodaci imaju prenost u trosenju u odnosu na ovo sto dobijas svakog meseca

ok sve što si napiasao, ali me zanima koje je cena jednog minuta u i van mreže, cena sms i 1 kb, to nigde ne mogu da nađem. Od informacija imam samo da za 1000 dinara dobijem 1000 dinara kredita + bonus al nigde ne piše koja cena usluga za kontrolu troškova. Za mix tarife nedvosmisleno piše koliko minita,sms, mb imaš i koliko se tarifira ako prekoračiš. Za kontrolu troškova nemam predstavu koliko dobijam .
 
Ista je cena kao kad prekoracis Mix.
 
Proradilo i kod mene ,tj bar delimicno ,mogu da vidim koliki mi je racun za okt ali ne i da ga otvorim :)
 
Obicno treba 24h da i sam pdf budr dostupan. Ali kod mene je ovi pomak. Vec 6. bio informativan iznos i manji detalji. Ranije ne pre 9. u mesecu.

Ali su avans opet zeznuli:)
 
2 meseca pre isteka ugovora mixnet M uz tel za dinar, u WW potpisan aneks na prica 100 uz 50% i umesto da od 1.12. stupi na snagu, oni dali 100/100 vec sada a trebalo bi 250/250 a dolazi i racun za mixnet.
 
To je sve sad po proceduri. Kad potpises aneks odmah stupa na snagu. Prica ima 100/100, a prica plus je 250/250.
 
To je nesto novo, kad sam pre par meseci prelazio sa mix S na mix M jer su mi trebali minuti, rekli su da pocinje tek od 1. sledeceg meseca.
 
^ možeš li nam reći sta je sve tacno promenjeno, sta stupa na snagu odmah a sta 1. u mesecu. Hvala!
 
Imam 4 postpaid telefonska broja kod MTS. BOX i Mix400.

Vec nekoliko dana imam problema, random ne mogu zvati niti me mogu dobiti. Ponekad proradi, pa mi onda stizu poruke o propustenim pozivima. Kada zovem jednostavno izbaci posle 2 sekunde. I tako na oba telefona.
Zvao sam MTS, kazu da promenim karticu, a najverovatnije su mi oba telefona pokvarena. :smoke::mad:,):wall:

Probao sam restart, factory reset, vadio kartice... medjutim uvek isto.
Ima li neko slican problem? Kako resiti?
 
^ Sta se desava kada si na drugoj lokaciji? Bice da je to.
 
ako taj problem imas u svojoj kuci, probaj kada si na nekom drugom mestu. mozda je problem sa mrezom na toj lokaciji, iako imas "pun" signal
 
To se meni desava u Nisu, izgleda pun signal kad pogledam, medjutim ipak je slab (ispod -90dBm pa i manje od -95, sto je stvarno slabo).
Na istoj lokaciji telefon koji moze da uradi video poziv druge, nece na njoj, iako kao ima signal. Slab je prosto...

Nema veze ako se to od skora desava, vrlo lako se poveca broj korisnika u kraju, a ostane isti broj baznih stanica. Ako je na svim karticama i vise telefona na toj lokaciji, a ne samo neke kombinacije - ili ako nema tih problema na drugim lokacijama.

Ako si slucajno koristio adaptere za microSIM u (mini)SIM ili nano->micro->mini, oni mogu da ostete slot, i onda je do telefona. Meni se ovo desilo upravo :)
 
Ni ja nemam tacne informacije. Kad se radi aneks, stupa na snagu odmah. Ako se radi o 50% popusta moze se menjati tarifa i visa i niza od inicijalno izabrane. Znaci novi paket vam krece odmah cim se ugovor zakljuci u aplikaciji, ne ceka se presek na kraju meseca.
 
To se meni desava u Nisu, izgleda pun signal kad pogledam, medjutim ipak je slab (ispod -90dBm pa i manje od -95, sto je stvarno slabo).
Na istoj lokaciji telefon koji moze da uradi video poziv druge, nece na njoj, iako kao ima signal. Slab je prosto...

Nema veze ako se to od skora desava, vrlo lako se poveca broj korisnika u kraju, a ostane isti broj baznih stanica. Ako je na svim karticama i vise telefona na toj lokaciji, a ne samo neke kombinacije - ili ako nema tih problema na drugim lokacijama.

Ako si slucajno koristio adaptere za microSIM u (mini)SIM ili nano->micro->mini, oni mogu da ostete slot, i onda je do telefona. Meni se ovo desilo upravo :)

Sad sam pitao drugara koji radi u Posti. Kaze da su juce bili neki radovi, pa cu sacekati valjda ce se sutra srediti. Inace probao sam na drugoj lokaciji i isto se desava sa oba telefona.
Posle restarta radi 1-2 minuta i mogu pozivati i dolaze sms, onda vise ne... i tako to na oba telefona.
 
Sad sam pitao drugara koji radi u Posti. Kaze da su juce bili neki radovi, pa cu sacekati valjda ce se sutra srediti. Inace probao sam na drugoj lokaciji i isto se desava sa oba telefona.
Posle restarta radi 1-2 minuta i mogu pozivati i dolaze sms, onda vise ne... i tako to na oba telefona.

Proradilo, ali samo ako je 3G iskljucen.
 
To nije proradilo onda. Probaj 3g only da podesis (vip je imao bug sa prebacivanjem 2g na 3g) pa vidi da li isto se desava.

BTW moguce da na obe lokacije ima problema. Vidi da li drugi imaju slican problem tamo.
 
To nije proradilo onda. Probaj 3g only da podesis (vip je imao bug sa prebacivanjem 2g na 3g) pa vidi da li isto se desava.

BTW moguce da na obe lokacije ima problema. Vidi da li drugi imaju slican problem tamo.

Hvala svima na pomoci, ali proradilo je. Danas ujutru su me zvali is MTS-a, pitali za brojeve telefona i nakon 5 minuta sve je proradilo. Dakle problem je bio kod njih.
 
Мени се нешто слично десило јуче али на 063 броју, добио сам 2-3 поруке да имам пропуштене позиве па поруку од сестре (звала са 069) у којој ме пита зашто се не јавим кад ме зове. После је телефон звонио и јавио сам се да би на крају опет стигле поруке о пропуштеним позивима.
То се десило испред болнице а пошто знам да у неким деловима уопште нема Теленор сигнала, мислио сам да је тада пропуштен позив а поруке су стигле када сам изашао.
 
Hvala svima na pomoci, ali proradilo je. Danas ujutru su me zvali is MTS-a, pitali za brojeve telefona i nakon 5 minuta sve je proradilo. Dakle problem je bio kod njih.

Jesu rekli nesto u smislu sta je ili ne?
 
Ugovor za mixnet M mi je istekao 1. oktobra. 21. Oktobra sam ugasio postpaid i presao na prepaid. Pitao sam sluzbenicu na salteru koja mi je uradila taj zahtev koliki ce mi racun stici a ona je rekla koliko sam potrosio do tad. Da li je mislila na ukupan saobracaj ili dane u mesecu ne znam, ali pouzdano znam da su mi ostali i minuti i poruke nepotrosene.

Juce mi stize poruka: "Vas ukupan racun za oktobar iznosi 1274.57 din. Molimo Vas da ovaj iznos uplatite do ...."

Sada mene interesuje imam li pravo da se zalim na to i kome buduci da nisam koristio paket ceo mesec niti potrosio mesecni saobracaj? Mozda nekome izgleda smesno ali ne volim da me varaju a takonse osecam sada.
 
Moguce je da su ti smanjili minute i poruke srazmerno broju dana a ti si do tog momenta potrosio vise minuta i poruka nego sto ti pripada srazmerno broju dana pa ti je ostatak naplacen po vecim cenama.
Tako radi telenor, nisam siguran za mts. Samo glasno razmisljam.
 
Мислим да и мт:с тако ради па ако си потрошио више од ~200 минута колико је за 2/3 месеца, онда се претплата (која би такође требало да буде 2/3 од редовне цене) повећа за те потрошене минуте.
Рачуни су већ на порталу па провери шта је наплаћено.
 
MTS daje ceo saobracaj, bar je davao, ako bas skoro nisu promenili.
200RSD je prelazak prepaid->postpaid i obratno, oko 760 ti izadje 2/3 meseca za MixNetM (bez popusta 1140*2/3), a ono ostalo vec ne znam sta je.
 
@ilion & @calexx, MTS tako ne radi. Najbolje pogledati sumarni listing za oktobar ili sam racun koji je vec stigao (ili kao PDF na Portalu).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno