Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

^ Koliko su ti trajale te sesije od kako su otvorene, bez prekidanja? Sad sam se setio da sam skoro gledao drugarov MTS listing i cini mi se da su sve sesije bile prekidane na po 1h (on ih nije zatvarao, stalno drzi mobile data on). Moguce da je i to promenjeno u skorije vreme jer kod mene nije ranije bilo "secenja" sesija u listingu.
 
I jeste od skora, znam da broj koji stalno seta na wifi nije imao toliko sesija do pre koji mesec (mislim da je negde do maja/juna) kao sto ovaj ima sada (jedan je broj koji se prilicno cesto koristi, secka sesije medju wifi uredjajima, itd. a drugi ima ukljucen net samo kada probam brzine, inace se ne koristi za net).
Na po pola sata su sesije - ali ima ih i po 3 u isto vreme! :) Tipa 11:33, 3 komada, pa u 12:03 2 komada, itd ;)
 
^ Što je pomak, jer su se ranije dodatni minuti u MTS mreži kao tarifni dodatak mogli trošiti tek kada se istroše minuti iz paketa (sem ako nisu postojali minuti unutar MTS u paketu, što je bilo kod retkih Bel i MyBel paketa). Drugim rečima, nije bilo preterano korisno i nije moglo paralelno. Novi tarifni dodaci su super! :) Što je još zanimljivo, jeftiniji su od Vip dodataka minuta prema svim mrežama. Ne znam za Telenor.

Ako mozes da pojasnis sta je ovde pomak? Opet uplatis dodatak i on se trosi prvo, a ne trose se paralelno sa minutima unutar mreze. Po cemu se to razlikuje od onog ranije?
 
Valjda zato sto se minuti iz paketa prenose a iz dodatka ne?
 
Ni ja ne kapiram sta je tu pomak, u stvari sta je izmenjeno ;)
 
Ranije: imao si pakete Mix ili MixNet sa minutima ka svima. Uzmeš TD dodatak "minuti u MTS" i ovaj dodatak se troši tek kada se istroše svi minuti iz paketa. Ne paralelno, nije se sabiralo. Jedino kod paketa koji su imali minute unutar MTS (Bel, MyBel) minuti iz TD su se sabirali, jer ih je paket već posedovao. Bilo je glupo, ali je tako bilo. Kao što se TD Najdraži broj (u postpejdu) aktivira tek kada se istroše svi minuti iz paketa.
Sa MTS sajta:
mt:s najdrži broj koji ostaje nepromenjen
To znači i potpuno beskorisan.

Sada: imaš pakete Priča ili Miks sa minutima ka svima. Dodaš novi MTS dodatak sa minutima, oni se odmah saberu i troše zajedno. ;) (I dalje važi da se prenose eventualno preostali minuti iz paketa.)
 
Ja danas u Emmiju, čim je radnica čula za KT, odmah kreće priča kako ne zna i da mora da zove nekog, na kraju ostade da dođem sutra po karticu i vaučer.
 
Poslednja izmena:
Potpisao sam novi ugovor pre neki dan, a na starom paketu sam imao internet (extra) dodatak od 150 MB. Totalno sam zaboravio da pitam šta se dešava sa njim. U proveri stanja se ne vidi, niti se vidi stanje interneta u novom paketu. Pokušao sam sa odjavom, ali dobijam poruku da mi ''usluga nije omogućena''. Kolike su šanse da su oni sami skinuli dodatak?
 
Ja danas u Emmiju, čim je radnica čula za KT, odmah kreće priča kako ne zna i da mora da zove nekog, na kraju ostade da dođem sutra po karticu i vaučer.
Ne brini ...dobices ..nego ti po radnjama ili su neuki ili glupi , a ima i veoma pametni i predusretljivih....winwin u balkanskoj tu sam pre 3 dana uzeo 2 KT ..ako ti zatreba idi tu
 
Ovako, u petak sam bio u E**-ju, završio 1 ugovor za postpaid, ostalo da mi završe za KT (trebalo danas da idem, al me mrzelo pa ću u pon), trebalo bi da potpišem ugovor i da kupim 2 komponente koje sam naručio uz vaučere.
Međutim, u međuvremenu nađem 1 komponentu preko oglasa, jel mogu ja u ponedeljak da se predomislim i kažem odustajem od KT i nikom ništa, uzmem onaj 1 vaučer i kupim samo 1 komponentu?
 
^ Najbolje da pitaš njih. Ne znam da li su ti već napravili ugovor. Ako nisi potpisao i nije izdata kartica, sigurno može da se stornira. Što nisi mogao i 2x KT kad i 1x postpejd?
 
Trebalo je da se čeka min sat vremena, a možda i duže za KT, pa je sama predložila da dođem drugi dan, ne znam, ne menja se kartica kod KT, ja sam im ostavio svoju prepaid karticu zbog brojeva. Ako baš ne može da se otkaže uzeću nešto za 2k din.
 
^ E, da, tako je i kod mene trajalo za KT. I dolazio sam 2x. Zašto -- ne znam. Džul kaže da je sve isto kao za klasični postpejd a Emmi devojka je bila sasvim zbunjena, dok je MTS app trokirala i bila spora.
 
Ako app trokira tu nema pomoci. Ja sam gledao dok su meni radili KT u WW (na NBG), i app je momentalno reagovao, a u pitanju je verovatno webApp, pa moze doci do trokiranja i neta i servera :)
 
Može malo pojašnjenje oko plaćanja telefona na rate?

Ukoliko telefon uz tarifu koju želim košta 24 000 din a recimo želim da ga platim na 24 rate, da li je to 1000 mesečno + pretplata ili se obračunava i neka vrsta kamate?
 
Nema kamate. Ali ne mozes sve na 24 rata, zavisi od modela, neki su na 12 ili cak samo 6.
Jedino uz Box paket su svi na 24.
 
Kratko pitanje...da li bi ja kao postojeci vip korisnik mogao da se prebacim na mts i dobijem popust od 50% na paket ukoliko potpisem ugovor i ne uzmem telefon?!...ova gamad iz vipa nemaju vise tu mogucnost kazu!!
 
Može malo pojašnjenje oko plaćanja telefona na rate?

Ukoliko telefon uz tarifu koju želim košta 24 000 din a recimo želim da ga platim na 24 rate, da li je to 1000 mesečno + pretplata ili se obračunava i neka vrsta kamate?

Zanimljivo, 11 godina sam na postpaidu, uredno izmirujem potraživanja, međutim nemam uslova za kupovinu na rate zato što mi je prosek potrošnje u 6 meseci ispod 1000din? Ranije sam koristio i telekomov adsl+digital tv... takođe uredno plaćani.
 
Nema kod MTS-a 25+25% nego imaju 50% na postpaid pakete ako ne uzimaš telefon
 
Mix xl. 600min,600poruka 1gb(kada istrosis imas beskonacno ali malom brzinom) za 1k din
 
Šta se deli :p
 

Prilozi

  • IMG_20141027_170142.jpg
    IMG_20141027_170142.jpg
    198.1 KB · Pregleda: 181
Zanimljivo, 11 godina sam na postpaidu, uredno izmirujem potraživanja, međutim nemam uslova za kupovinu na rate zato što mi je prosek potrošnje u 6 meseci ispod 1000din? Ranije sam koristio i telekomov adsl+digital tv... takođe uredno plaćani.

Probaj kod sefa poslovnice da vidis da li moze na osnovu ranijih ADSL/IPTV racuna i sadasnjih izmirenja da se nesto izmeni. Neke stvari oni mogu da odobre mimo opstih pravila.
 
Mix xl. 600min,600poruka 1gb(kada istrosis imas beskonacno ali malom brzinom) za 1k din

Odlicno, jos samo da pitam jel 60/60 ili kako ide?!
 
Poslednja izmena:
Poslovnica na Terazijama je najgora ...cak i stanica manje prometna koliko ova poslovnica
 
Nazad
Vrh Dno