Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

3g pretplata nema veze sa smart telefonom već sa telefonima koji imaju mogućnost video poziva. Ako uzmeš Samsung Primo takođe ćeš platiti 3g pretplatu jer ima mogućnost video poziva a običan je telefon. Mislim da je on jedini običan telefon sa 3g pretplatom iz njihove ponude.
 
Tako ću i da uradim. Nego moram prvo da proverim da li je sigurno da se bez telefona, a sa 50 posto popusta ne plaća 3G pretplata.
 
Ne placa se. Ja imam popust i ne placam pretplatu.
 
То не мораш да провераваш, сигурно се не плаћа 3G ако не узимаш телефон, сам си цитирао да су написали да се само куповином 3G телефона плаћа и 3G услуга. Ја сада никако не бих узимао телефон уз пакет, без обзира на ту претплату, све док траје акција 50% попуста без телефона. Изабери постпејд пакет, израчунај колико је 50% његове цене пута 24 (плус 3G претплата пута 24) па ћеш да видиш колико си практично платио телефон.
 
Budi srecan ako je 50% pretplate na 24 meseca oko cene telefona - obicno je mnogo vise :) Tj. ja trenutno ne nalazim nijednu jedinu situaciju da se isplati uzeti telefon kod MTS-a (moooozda HTC M8 Dual SIM!)
 
Ok, neću uzimati telefon.Znam da postajem dosadan, ali moram još ovo da pitam- da li isti princip važi i za Box? Mislim ako uzmeš telefon uz Box placas 3G, ako ne uzmeš ne plaćaš?
 
Da, mada je moguce da uz Box koji ide bez mobilne tarife ne ide 3G pretplata ;)
 
Нешто сумњам да постоји комбинација да се узме Бокс без мобилне и телефон. А у сваком случају је тек у Боксу телефон прескуп мада и не дају много глупих телефона уз њега. Па и онда, најглупљи телефони који иду уз Бокс се плаћају бар 3к пара а они нису ни за динар. Бокс са фиксном и мобилном кошта минимум 1.699 а за те паре може да се плати фиксни и остане пара за чак MixNet L са 50% попуста и добије много више мобилне. Једино варијанта са интернетом може да се уклопи у добру цену ... али онда ништа од таблета и сличних додатака.
 
Telefon u Box paket moze JEDINO ako u box paketu imas mobilni liniju ,probao da uz fixni + iptv uzmem telefon ne moze
 
Podneses zahtev, nazovu te iz mts-a (burazera su zvali posle 15 minuta). Tu se dogovorite oko svega (tarifa i sl.), provera traje dva radna dana. Treći dan te nazovu da ti kažu kad da ubaciš mts broj (broj i ugovor u međuvremenu donese kurir). Burazer bio u čudu kako je jednostavno i brzo sve prošlo.



Upravo pričah sa operaterom. Kaže prvo šalju karticu, a kada se završi prenos šalju ugovor. Nego ne pitah ga, plaća li se šta prenos? Valjda će poslati standardan sim, a ne micro.
 
Poslednja izmena:
Kartica je 200 din i plaćaš sa prvim računom, ako ti treba micro, možda da tražiš odmah, da ti ne naplate ponovo zamenu.
 
Upravo pričah sa operaterom. Kaže prvo šalju karticu, a kada se završi prenos šalju ugovor. Nego ne pitah ga plaća li se šta prenos? Valjda će poslati standardan sim, a ne micro.
Bratu je stiglo sve zajedno, kartica+ugovor. Kartica je klasična, ova nova kombinovana.
 
Ok. Samo ne mogu da verujem da su toliki ******i da novim korisnicima naplaćuju 200 dinara karticu.
 
Sad istice ugovor i prelazim n pripejd, i opet 200 din. Da li im je toliko zastarela tehnologija da ne mogu da kliknu par puta i promene u sistemu a ne novu karticu.
 
Ok. Samo ne mogu da verujem da su toliki ******i da novim korisnicima naplaćuju 200 dinara karticu.
Budi happy, Telenor i VIP naplacuju po 300.

Sad istice ugovor i prelazim n pripejd, i opet 200 din. Da li im je toliko zastarela tehnologija da ne mogu da kliknu par puta i promene u sistemu a ne novu karticu.
Za taj deo su stvarno bezobrazni! Za to ni ja ne verujem da su nesposobni vec da je samo ideja zarada :)
 
250 u telenoru..
 

Prilozi

  • wp_ss_20140828_0001.png
    wp_ss_20140828_0001.png
    101.7 KB · Pregleda: 145
Kad izdaju novu karticu i naplate je, to i razumem. Ali to što naplate čoveku kad prelazi sa post na prepaid je stvarno bezobrazno; otprilike isto kao što je meni telenor naplatio karticu jer je prethodna crkla, iako je bila iz 2002. godine.
 
Poslednja izmena:
Kad izdaju novu karticu i naplate je, to i razumem. Ali to što naplate čoveku kad prelazi sa post na prepaid je stvarno bezobrazno; otprilike isto kao što je meni telenor naplatio karticu jer je prethodna crkla, iako je bila iz 2002. godine.

Mislim da je MTS poslednji uveo da se kartica placa, tj. tek od skora (nesto tipa prosla godina otprilike...) se ne dobija 200RSD uz karticu koja kosta 200RSD. U sustini ranije si bio na nuli, platio 200, dobio 200 (kredit).

A za ovo menjanje kartica pri prelasku PP->PP stvarno su fuj... verovatno previse malo ljudi uopste to radi da se neka halabuka podigne.
 
Gde se mogu pogledati telefoni koje nudi MTS, je l' imaju oni uopste neki prodajni salon kao VIP i Telenor gde imaju izlozene sve modele u ponudi? Bio sam kod Tanjuga, ali mrka kapa. Zanimaju me P6 i P7, ali ne znam gde bih ih mogao videti uzivo.
 
Imaju bas dosta modela na Terazijama, ali ne znam za P6/P7 konkretno. Ne verujem da neka druga poslovnica ima vise prikazano.
 
Pa ako imaju te modele u poslovnici dace ti da ih vidis iako nemaju izlozeni.
 
Skuplje modele ako nemaju izlozene, 99% je sansa da ih uopste nemaju.
 
Odeš do Comtrade ili Gigatrona tamo imaš daleko veći izbor telefona potpišeš ugovor a telefon ti je sim free.
 
Gresis...
 
Nazad
Vrh Dno