Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Otisli monteri.

Net radi odmah. Ovo je nebo i zemlja u odnosu na moju paricu i Vdsl2. U prostoriji gde je ruter (H) isporucuje 50/8 i to na wifi.

Videcemo kako ce ici kada podignem paket na 100/10.
 
Tako je 5GHZ i file sharing, ostalo je sve isto
 
H i Q2 se razlikuju oko Wireless funkcije (Q2 ima 5G) i oko file sharinga na njegovom USB. Da li ima još nešto?
Ako odem u Bridge mod, obe stvari su mi beskorisne, pa nema smisla da tražim drugi. Mada, ako mi na ovom ruteru puste L2 i L3, nedostaje mi samo jedan LAN port, a ruter za sada radi OK (podesio sam sve port forwarde, drugo mi i nije potrebno, a WiFi radi sasvim OK koliko sam video).
Generalno bolji, jvaltetniji manje se greje to je ono sto sam primetio.
 
S obzirom da smo živeli sa ADSL 10/1, ovih 50/10 odnosno čekam da me stave na 100/20 je tolika razlika da smo mirni neko vreme i to dovoljno vremena da mi up to 100mbps preko WiFi bude sasvim dovoljno. Samo da dobijem sve LAN portove ili bridge...
 
Pustili pre par dana kod mene, dobio sam Q2 taj... ogroman ruter, steta sto se jos ne zna login za admin

Sasvim fino ide, nisam jos menjao DNS ni nista ali probacu 1.1.1.1 definitivno

https://www.speedtest.net/result/8424596170
 
Razlikuje se upload u "internet only" i Box ugovorima/paketima, u Box paketima je duplo veći upload...
 
Najvise su osakatili za UL ovaj 100/10. To mu dodje 1:10.
 
Moram da pitam sem ako nisi uzo bez UO gde nađe računicu da uzmeš odvojeno internet ovo će te na 2 godine koštati 29,212 dinara više nego da si uzo box3,uz koji bi imo i duplo veću Ul brzinu.

Uzeto bez UO, vise odgovara jer nisam vezan za provajdera a tv ne treba, kao ni fixni... a placa firma tako da pare nisu problem :)

Ako stigne orion prelazim na 1000/100 x 2 vlakna po 3200 din

Ovo izadje 1000 manje od SBB-a što smo imali isto bez UO, a vise nego duplo brze i stabilnije, muka je bila SBB...
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko u Mirijevu da je dobio jaci ruter od ZTE F660, tj. neko ko je uzimao 400Mbps pakete sta je dobio na Mirijevu? Mi smo iz nekog razloga na ZTE opremi :d dok je vecina ostalih koliko vidim na Huawei-u. ZTE ima i model rutera F660A koji bi odgovarao ovom cuvenom Huawei Q2
 
Evo gledam sad, kod mene je 13
 
Nemam pojma da li da reklamiram. Jacina je veoma blizu granice, jedva da upada u dozvoljeni opseg.

Probam brzinu na kablu, daje 200/37. Ne vidim neke probleme u radu.


 
Poslednja izmena:
Umesto sutra, ekipa bila jutros. Najavili se juče popodne.
Sve je prošlo dobro. Kako mi je predloženo, telefonski kabl sam iskoristio za fiksni, ostao na starom mestu. Proveli su kod mene oko sat ipo. Nije baš moglo da prođe onuda kuda sam ja zamišljao, ali smo našli povoljno i čisto rešenje podom. Nisu ostavili nikakav lom iza sebe. Sve zagipsirano.
E sad, ja sam sa telekomom dogovarao brzinu od 100, ali mi je pušteno 200. Fast.com tačno izvlači svih 200 i na portalu vidim taj paket. Da li je to normalno ili treba da ih zovem da mi spuste? Nemam nikakvu ugovornu obavezu. Čitao sam da su neki s početka imali veći paket, ali se posle to spuštalo posle mesec dana ili tako nešto. Ne znam kako je sad i treba li da reagujem.
Najmanji ping na VDSL 2 prema 1.1.1.1 bio je 15 ms, sad je 2 ms.
 
Potpuno je nebitno koji su podaci za optiku ukoliko su u okviru referentnih vrednosti jer kod optike nema varijacije u njima za razliku od bakra koji je podlozan spoljasnjim uticajima kod optike to nije slucaj i ne moze se videti kvalitet parice/linije.... Ukoliko ti radi punom brzinom i nemas packet loss, a ne bi trebalo nikako, taj deo modema bi apsolutno trebalo zaboraviti :)

Da bi se pravilno rastumacili ovi podaci moraju se imati jos dodatni podaci koji se mogu videti iz data sheet-a koje huawei daje provajderima, tako da je ovo besmisleno :)

agasoft, nemoj da ih zoves da ti spustaju, pa nisi lud da sebi smanjis brzinu :d
 
Poslednja izmena:
Ima li jos neko sa ZTE opremom :) Da li neko zna da li je moguce zameniti ZTE GPON ruter sa Huawei ruterom? Koliko sam za sada saznao interoperabilnost za GPON opremu nije bas standardna, i ako imate ZTE GPON ruter, to znaci da je i ZTE OLT oprema.
 
agasoft
sami će da ti vrate na tvoj paket posle dva meseca, tako da uživaj...
 
Potpuno je nebitno koji su podaci za optiku ukoliko su u okviru referentnih vrednosti jer kod optike nema varijacije u njima za razliku od bakra koji je podlozan spoljasnjim uticajima kod optike to nije slucaj i ne moze se videti kvalitet parice/linije.... Ukoliko ti radi punom brzinom i nemas packet loss, a ne bi trebalo nikako, taj deo modema bi apsolutno trebalo zaboraviti :)

Da bi se pravilno rastumacili ovi podaci moraju se imati jos dodatni podaci koji se mogu videti iz data sheet-a koje huawei daje provajderima, tako da je ovo besmisleno :)

OK da je tako. Ko se cimao sa paricom taj i u optiku duva. ;)

Testirao sam packet loss preko ping, n=50 (google, amazon) u nekoliko serija i bilo je 1 ili 2 packet-loss sto mislim da je ok.



@agasoft: za optiku postoji promocija 30 dana paket 200Mbps. Posle te vracaju na tvoj paket, kako su ti vec rekli.
 
Poslednja izmena:
OK da je tako. Ko se cimao sa paricom taj i u optiku duva. ;)

Testirao sam packet loss preko ping, n=50 (google, amazon) u nekoliko serija i bilo je 1 ili 2 packet-loss sto mislim da je ok.

Upravo na SBBu testirao 1400 paketa, packet lost = 0

ja mislim da ne bi trebao da imas packet loss, pogotovo ne na tako mali broj paketa
 
Da li neko ima eho na fiksnoj liniji preko optike?
Prvi dan radilo ok. Juče probamo, odjekujem sam sebi.
 
Da li neko zna da li će moći na optici da se uzme samo TV ili samo net bez fiksne telefonije?
Gledam juče emisiju fokus gde je gost bio direktor Telekoma za internet. Kaže da je fiksni prošlost i da se slabo koristi. Pa što nam ga onda uvaljujete kao obaveznu uslugu!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moci ce, ali ce cena biti ista kao da si platio telefon.
 
Nazad
Vrh Dno