Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Zavisi na koji NAT misliš :d :d Svaki ruter koristi NAT koji služi da ti u kućnoj mreži možeš da imaš više uređaja gde svaki ima lokalnu/privatnu IP adresu a da ti je istovremeno provajder dodelio samo 1 javnu IP adresu. Ukratko: ruter ima javnu IP adresu koju ne deli ni sa kim, lokalni uređaji imaju privatne IP adrese .

Kad imaš "double NAT" zbog toga što si povezao "ruter na rutere" imaš 2 privatne mreže i zato imaš kompikacije sa otvaranjem portova a samim tim i komplikacije kad neko/nešto sa interneta pokušava da kontaktira tvoj komp/mobilni/TV koji se nalazi iza X rutera.

CG-NAT je to što ti spominješ da više korisnika deli 1 javnu IP adresu. Kako mu samo ime kaže to je NAT ali na nivou provajdera.
 
Vi koji ste uvodili optiku - koliko puta moze optika da se "lomi" po uglovima stana dok ne dodje do zeljenog mesta za ruter?

Kod mene dok ne udje u stan (pored rama od ulaznih vrata) trebalo bi da se pod pravim uglom savije 2-3 puta. Zatim u stanu isto 2-3 puta do pozicije iznad rutera.
 
Moze koliko god hoces puta ukoliko se ne polomi...
 
Kod mene u stanu samo od ulaska do priključka jedno 8x, a u hodniku nisam ni brojao, ima sigurno 10+ uglova od 90 stepeni...
 
Vi koji ste uvodili optiku - koliko puta moze optika da se "lomi" po uglovima stana dok ne dodje do zeljenog mesta za ruter?

Kod mene dok ne udje u stan (pored rama od ulaznih vrata) trebalo bi da se pod pravim uglom savije 2-3 puta. Zatim u stanu isto 2-3 puta do pozicije iznad rutera.

Koliko god treba, nije problem niti ograničenje
 
@akki, @mickeyrs, @renne

hvala na informaciji. vec sam pomislio da cu ostati na ovoj raspaloj parici. (50/8 @ 20Mbps, telekom style)
 
Само да не помислиш да стварно може да се савија под правим углом. ;) Код мене су шетали кабл по предсобљу, успут обишли нека врата да кабл не би био доле поред прага него горе и да нигде не буде на патосу где може да се нагази. Боље савити под неким луком него га газити.
Ако ћемо детаљно, на крају су оставили котур смотаног кабла као резерву а ту је много "оштрије" смотано него око врата.
 
Meni usput objasnjavali da taj tanak kabl, nit, najbolje ide gore uz ivicu plafona pa tamo gde treba. Ako ne moze pod pravIJIm uglom na sta ce to onda da lici :D
 
Zamisli da se mota na manje od ugla koji pravi metalni dinar, mozda cak i jos manja metalna kovanica.
Onaj prozirni ce bas "da lici" dobro, pogotovo kad ga okrecis sledeci put...;)
 
Ajd neko da okaci kakvu sliku na sta lici to vesanje kabla po plafonu, plus sto se planira i krecenje ovog leta ;)
 
hmm cek optika nije iza cg-nata ili sta ja sam mislio da morambda doplatin 500rsd za staricnu ako ocu da izbegnem nat
 
nije iza cg-nata
 
Poslednja izmena:
Ajd neko da okaci kakvu sliku na sta lici to vesanje kabla po plafonu, plus sto se planira i krecenje ovog leta ;)

https://imgur.com/gallery/IEryIGM

Evo ubacih ja sve što sam uslikao ovih dana na jedno mesto, i alfa je pitao za kanalice...
Očigledno je kutiju i hodnik radila... khhm, manje pedantna ekipa, da tako kažemo, pa stoga nedostaju i poklopci i ostavljena rupa kod komšije u broju 29.

Kod mene kada su uvodili su koristili te iste kanalice, kao što već napisah, a dodao sam i par slika kako izgleda na plafonu i zidu gde je vođen kabl. Kada se bude prekrečilo, neće se videti uopšte.

Ja sam bio za to da ga razvuku po podu duž lajsne između pločica i parketa, jer je to najkraći put od ulaska u stan, ovako su ga vukli duž cele kuhinje po plafonu pa onda spustili do pločica i dalje do lajsne na podu.

Nisu hteli zbog mačke kojoj je kabl bio ultra zanimljiv dok je virio iz kotura i verovatno bi bio zgažen/zakačen usisivačem iako je vrrrrrrlo tanak. Sad kad je nalepljen na zid, zver ga ni ne konstatuje uopšte.
 
Poslednja izmena:
Au, ovo je totalni haos..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jel ima neko (ne mislim na pojedinca vec na zajednicu tj celu zgradu) da je dobio neki benefit pri ulasku Telekoma sa optikom, nesto tipa novac, video nadzor za zgradu, bilo sta? Trazim ali ne mogu da nadjem nigde potvrdu. U pojedinim zgradama profesionalni upravnici zgrada su davali saglasnost, bez potpisa stanara, e sad dali su izvukli korist za sebe, to ne znam.
 
Pisao sam ja, moze se dobiti ~20 eura nadoknade ukoliko ce stavljati opremu u zgradu, nevezano da li je u pitanju sbb, orion ili mts... Naravno, pokusace bez placanja ali da imaju budzet za to i da je moguce, moguce je... takodje, moze se dogovoriti da npr placaju zajednicku struju za zgradu kao jedna od opcija....

Ranije je to bilo uglavnom tako sto je pks dobijao uslugu za dz...
 
Једно је ако опрема троши, макар и минимално, струју а друго ако неко хоће и јаре и паре. У мом крају су све зграде надзидане (уз пристојне додатке за постојеће станаре) осим две. У њима су били типови који нису хтели да се неко богати на њихов рачун па су од извођача тражили по стан у надградњи. Мислим, зграда има 4 стана, надгради се са још осам и неко ће њима да поклони половину од тога. Данас кукају и траже нове извођаче али то сада иде нешто тешкије.

Код мене ни ехе ни сбб немају активну опрему и не троше нам струју, да су се негде прикључили онда бих договорио нешто. Овако сам задовољан што у згради имамо разне понуде па свако може да бира. Док је рађена надградња, инвеститор нам је плаћао комплет заједничку струју и комплет воду.
 
Posle višegodišnjeg iščekivanja, stigla je optika danas. ,)
Hm, vidim da je ostao jedan starostavni problem, a to je da su portovi 2 i 3 zaključani za IPTV, a potreban mi je minimum jedan za EON.
Da li neko ima sugestiju kako to može da se prepodesi? :)
 
Pošto ljudi pišu da je sve zaključano, onda jedino switch :)
 
The diagnosis result is abnormal. Handle the abnormality!

Ko ima HG8245H kada uradi dijagnostiku pokazuje li mu ovako možda?

1.png
 
Sto bi radio dijagnostiku koja je namenjena za servisere?

I posle se ljudi cude sto im ogranicavaju pristup podesavanjima modema...
 
Kao prvo da kojim slučajem znaš kako to izgleda znao bi da se tu ne može ništa promeniti na toj stranici i služi kao dijagnostički
alat za proveru samo...

Inače za vikend je bilo grmljavine i od tada mi ne radi više LAN1 kao ni mrežna na pc koja je bila povezana na ovaj lan port.
Imam Panasonic bežični telefon u ovom tel.1, sada ne znam da li prikazuje ovu grešku zbog neispravnosti LAN1 porta ili je
do telefonskog porta 1? Molim samo nekoga ko se zaista razume da odgovori..hvala.

2.png
 
Kao sto ti pise u drugom ss, aktiviranjem ove opcije saljes loop signal, koji ukoliko nije pravilno dijagnostifikovan od strane servisera koji ima pristup sistemu, moze dovesti do blokade samog uredjaja jer salje pogresne signale u mrezu, otud i upozorenje nemojte to raditi ako niste inzinjer...

Umesto da svojevoljno radis testove koji nisu za korisnika jer su besmisleni bez pristupa samoj mrezi i mogu uticati na to da budes iskljucen sa mreze jer ti modem salje anomaliju, pozovi kc i nek ti zamene modem jer je ocigledno da je usled posledice groma doslo do kratkog spoja...
 
Nazad
Vrh Dno