Šta je novo?

Mts kvalitet razgovora u punom signalu

Jesi to juce proveravao, da li je bilo prilicno oblacno u tvom mestu?

(mreze definitivno losije rade i kada je samo oblacno, a ako je jos kisa/sneg, uvek je slabije - samo sto ako je bazna stanica neopterecena prilicno, to se ne primeti i tada. Ako je negde ispod max. kapaciteta, radi pri suncanom, ali primeti se raspad tokom loseg vremena, jer tada nema kapacitet - smanjen je zbog vremena).


Pitam jer prethodna dva dana kevin telefon je drzao 2G samo tokom razgovora (podesen na Auto), na lokaciji gde inace drzi 3G (kod njih u kuci).
Jeste bilo oblačno.
 
Kod predajnika signal mora da bude -51dbm jedino mozda ako si oklopljen alu folijom što sumnjam :)
 
^ Neko je skoro okacio tabelu sa bojama kvaliteta signala (battery history) i dBm vrednostima. Zna li neko gde? Usput, koja je najbolja vrednost na 3G mrezi koja se moze dobiti u dBm? A ispod koje je katastrofa? I da li su vrednosti linearne ili logaritamske? ;)
 
Logaritamske, cim je dBm :) Imas na Wiki tabelu za neke od tih vrednosti u vatima (W) (tj. mili/mikrovatima :))

I mene zanimaju ostala pitanja. Najnize sto sam video je -51dBm bas, imam cesto na VIPu.
Kada je ispod -100dBm to je vec prava katastrofa na bilo kojoj mrezi. Na ispod -90dBm vec se vidi da je lose.
 
Logaritamske, cim je dBm :) Imas na Wiki tabelu za neke od tih vrednosti u vatima (W) (tj. mili/mikrovatima :))

I mene zanimaju ostala pitanja. Najnize sto sam video je -51dBm bas, imam cesto na VIPu.
Kada je ispod -100dBm to je vec prava katastrofa na bilo kojoj mrezi. Na ispod -90dBm vec se vidi da je lose.
Kod mene.150m od repetitora.opticka vidljivost. uploadfromtaptalk1433263586487.png
 
Ili nesto ne valja sa tim repetitorom (koliko shvatam ovde je -75dBm samo i to na GSM??) ili se ne kaci na njega iz nekog razloga.
 
Pa ne mora da se nakaci bas na taj repetitor. Na onom spisku Ratela, Telenor ima repetitor na zgradi gde stanujem. Koji god sam program instalirao, svaki mi je pokazao da je telefon nakacen na neki drugi repetitor (ako su takvi programi tacni).
Edit: Mozda i svi oni imaju i "rezervne" repetitore
 
Poslednja izmena:
Ili nesto ne valja sa tim repetitorom (koliko shvatam ovde je -75dBm samo i to na GSM??) ili se ne kaci na njega iz nekog razloga.
Da.samo na gsm.isto je i kada odem do centra grada i poste a tu im je jos jedan repetitor.... oko -70db..isto je sa svim telefonima...probao sam
 
Poslednja izmena:
Ocigledno ne radi.

Iz kog si grada? Znam da recimo u BG-u pored AIK-a u centru je odlican signal za 2G. Ako tu imas problema, onda je do kartice ili telefona (ako imas problem sa vise telefona, onda je do kartice). Ako nema tu problema, do tvog je repetitora, tj. ne kaci se izgleda na njega, ili ta bazna stanica uospte ne radi.
 
Ocigledno ne radi.

Iz kog si grada? Znam da recimo u BG-u pored AIK-a u centru je odlican signal za 2G. Ako tu imas problema, onda je do kartice ili telefona (ako imas problem sa vise telefona, onda je do kartice). Ako nema tu problema, do tvog je repetitora, tj. ne kaci se izgleda na njega, ili ta bazna stanica uospte ne radi.
Isto je sa vise telefona i rqzlicitim karticama...Pokazuje on da je signal dobar ali na skenu se vidi da nije..Ista prica je i sa drugim ljudima...centralna Srbija... Nema veze, sljqka nekako ali skoro da ne znam coveka koji je zadovoljan mts kvalitetom razgovora..seckanja,nema oštrine u glasu,i sl....kod svih isto... Ja moram da se smaram jer je slizbeni broj pa eto..
 
Pa cimajte ih da srede to. MTS jeste "gluv" kada se jedan korisnik javi, ali na masu korisnika ipak reaguju. Napisite zvanicne zalbe na kvalitet, opisite gde i kako, i OBAVEZNO recite da je probano na vise aparata.

Po ovome izgleda da je do te bazne stanice barem. Tesko da se to desava u celom gradu, dovoljno ljudi bi prijavilo.

Sem ako nije Novi Pazar u pitanju, gde svi arce mTel kartice :D
 
Desilo se prošle godine na Rudniku da je prestala da radi MTS bazna stanica koja pokriva nekoliko sela. Žalili se meštani i vreme prolazilo dok se neko nije setio da ima nekog u Telekomu. Sve je bilo završeno sutradan, a komentar je bio da kolege nisu primetile da je ispala iz saobraćaja.

Ljudski faktor u državnom preduzeću.
 
Nazad
Vrh Dno