Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Za KT se presek vrši uvek i isključivo prvog u mesecu, tako da je praktično svejedno da li se ugovor potpiše početkom ili krajem meseca.

Ako ugovor istekne 3. aprila 2025, bez obzira što je istekao ugovor plaćen je ceo mesec do narednog prvog.

25 meseci se obračunava samo prvi put kada se uzima UO24 (ako se ne produžava). Svaki sledeći put kada se nastavlja postojeća UO plaća se 24 meseca.
 
Da li je neko imao situaciju da pripaid broj na kom ima kredita prebaci na KT , a da se preneti kredit računa kao akontacija i da od te akontacije skidaju mesečna zaduženja?
 
Imali su drugi sa starom kontrolom troškova.
Ne znam znam za novu kako to izgleda u praksi.
 
Nakon prigovora problem je rešen
Sada se prvo troši internet iz box4 paketa...
Drugim recima, ako prebacim klince (isti slucaj kao tvoj) u MTS i uzmem KT, ovo definitivno moze da se resi pisanjem reklamacije, ako krene bilo kakav scenario drugaciji od "trosi se prvo 100GB iz 4 u box4"?
 
Da li je neko imao situaciju da pripaid broj na kom ima kredita prebaci na KT , a da se preneti kredit računa kao akontacija i da od te akontacije skidaju mesečna zaduženja?
Savetujem ti da ipak pozoveš kotant centar, ili jjoš bolje pošalješ email pa imaš odgovor crno na belo.
Sa starom KT je moglo, moj drug je to radio, ali je bilo problema, pa je morala da se piše reklamacija, pa onda reše.
Kao kada si na staroj KT imao dopunjeni kredit i prešao na običaj pripejd. Na sajtu piše da se kredit automatski prenosi, ali meni nije. Reklamacija, pa su preneli.

Uostalom, zbog toga sam napustio MTS, nisam mogao više da sve rešavam reklamacijama. I što dalje od njih. Ne kažem da sam sada posebno zadovoljniji, ali imam mali paket kod drugog operatera i to radi. Kako-tako, ali radi.
Mada je stara KT bila zakon! Posebno kada je puno drugara u MTS ili family & friends u MTS, sa svog broja si mogao paralelno da zoveš praktično neograničeno MTS brojeve, što je super, jer svi u porodici široj su bili na MTS.

Sada su paralelne minute prema MTS izbacili iz svih paketa i ponuda, ostalo je valjda samo u staroj Zmaj tarifi. o_O
 
Potvrdili su da se pripejd kredit koristi kao avans, tako da KT ostaje u igri. Koliko može da se priča za 2500?
 
Potvrdili su da se pripejd kredit koristi kao avans, tako da KT ostaje u igri. Koliko može da se priča za 2500?
Pripejd kredit koji ti samostalno uplatiš na kontrola troškova broj! Bonus ne može da se koristi kao avans!
Pogledaj pripejd cenovnik i videćeš koliko može da se priča za 2.500 RSD. Dobra stvar je što više nema uspostave veze ali je minut mislim 12 RSD.
Sa starom kontrolom troškova moglo je da se priča više jer je ona imala zaseban cenovnik koji je bio niži od pripejda dok nova kontrola troškova radi po pripejd cenovniku (sem ako nisu nešto promenili a to proveri na sajtu).
 
Čuvam pripaid karticu sa kreditom još iz vremena kada su davali duplo, dok ne dođe vreme da je iskoristim.
 
Eh, ja na pripejd kartici imam 40.000din skupljenog iz vremena starog KT! ☺️✌🏻
 
Vise nije moguce prebaciti kredit sa Kontrole na prepid broj? Iskljucivo za pozive,sms i prenos podataka?
 
Kolko ja znam moze samo dopunjeni kredit, ne i onaj koji vode kao kredit iz tarife :)
 
naravno, sta je i logicno, gledam klincu neku tarifu, bio je na yettelu, ali ima samo 50 min, kada potrosi ima samo za yettel,al 90% poziva su mu u telekomu....Pa sam u dilemi da li da mu uzmem kontrolu (799din) i pridrzuim box-u i fakticki bi sam trosio tih 100gb ili moravu 150 uz 6 meseci po 1 din (prosek 599 din),ali ne mogu pridruziti boxu...svakako dobija 100gb, sta mu dodje nekih 5gb mesecno ukupno.
 
Uzmi kontrolu za klinca. Ja sam se tako rešio problema dopuna i ograničenja interneta.
Za tih 200 din više vredi
 
Uzeo na godinu dana pa cemo videti, jedino kako da ga ogranicim kad ce imati 100gb mesecno😂 Samo sto on to nece znati.
 
I ja bas gledam sta da uzmem za cerku. Do sad sam koristio one mesecne planove u A1. Kako ste zadovoljni sa kontrolom troskova? Nigde ne nalazim tarife za ovih 2500din kredita i da li se besplatni minuti koriste tek nakon potrosnje kredita os 2500din ili i pre toga?
 
Kolko ja znam moze samo dopunjeni kredit, ne i onaj koji vode kao kredit iz tarife :)
U novoj kontroli troškova ne postoji dopunjeni kredit. Postoji samo bonus u dinarima koji nije kredit i ne može se prenositi na drugi broj (kao friendly dopuna) niti nova kontrola troškova može da primi friendly dopunu. Ako se potroši dve i po hiljade RSD koliko se dobija svakog meseca moguće jedino uplatiti dopunjeni kredit koji će se voditi kao kredit. I on može da se prenese friendly dopunom sa broja ali ne i na broj!

Takođe bonusom koji se dobija svakog meseca od 2.500 RSD ne mogu se plaćati VAS usluge, parking, gradski prevoz u Beogradu, pa tako ni pozvati taksi kratkim kodom ili poslati novac za lečenje dece, dakle nema sms kratkih kodova i nema pozivanja brojeva sa posebnim tarifiranjem kao što su neki taksi brojevi. Za tako nešto potrebno je uplatiti klasičan kredit na kiosku ili putem kartice ili zaduživanjem postpaid broja.

I ja bas gledam sta da uzmem za cerku. Do sad sam koristio one mesecne planove u A1. Kako ste zadovoljni sa kontrolom troskova? Nigde ne nalazim tarife za ovih 2500din kredita i da li se besplatni minuti koriste tek nakon potrosnje kredita os 2500din ili i pre toga?
Tarifa za 2.500 RSD kredita je ista kao za prepaid. Nema uspostave veze a tačnu tarifu možeš naći na sajtu za pripejd.

Besplatni minuti u MTS mreži mogu da se koriste tek kada se potroši ceo bonus u datum mesecu.
Ukoliko se izvrši dopuna kredita na kiosku, opet ne važe besplatni pozivi unutar MTS mreže.

MTS je iz svih pripejd i postpejd tarife isključio paralelno besplatno pozivanje brojeva unutar mreže i besplatno pozivanje u mreži važi isključivo kada se potroši paket (sem u jednom slučaju a to je zmaj tarifa, gde je paralelno, ali ne znam koja zmaj tarifa jer je ne koristim a znam da postoji više varijanti jer se menjala).
Ovo su proverene informacije.
 
To je bas glupo, oduvek je u stvari bilo tako za te besplatne minute, da vaze tek nakon potrosnje minuta ka svim mrezama.
 
Dođe nekih 200 min za tih 2.500 din. Praktično oko 150 min, što uz box paket svakako bude bolja opcija nego morava 150.
Klincima je i onako važniji internet od minuta i poruka. Kad ima interneta, snaći će se nekako, u šta ne sumnjam ;)
 
U moje vreme su postojale đačke legitimacije za vožnju gradskim prevozom koje su bile jeftine i sa slikom. Da li je danas zvanično besplatna vožnja za osnovce i srednjoškolce?

Ako nije ne mogu da plate kartu u autobusu koristeći kontrolu troškova zato što je to VAS usluga (moraju da uplate kredit na kiosku nezavisno).
Ovo navodim samo kao primer jer znam da ni osnovci ni srednjoškolci čak i ako bi trebalo ne plaćaju kartu nisu je plaćali dok je postojao bus Plus, samo skrećem pažnju na ograničenja nove kontrole troškova.
Lično mislim da je to dobar paket za osnovnu a bogami i srednju školu, kao i za starije koji ne pričaju baš više od 200 minuta mesečno a koriste internet.

Bonus kredit koji nije iskorišćen u jednom mesecu može se preneti u naredni mesec tako da maksimalno bonusa može biti 5.000 RSD.

Ovo sad nije tema ali za 800 RSD u globaltelu može se dobiti mnogo više (i to bez ugovorne obaveze), dok je globaltel nešto malo manje pouzdana mreža. Ali mislim da to za klince i nije toliko važno.
 
Nije baš direktno tema, ali u A1 se za samo 100 dinara više na prepaidu dobija mnoooogo više, pa je tih 2GB za 800 dinara baš baš baš malo za onog ko koristi internet.
npr. u A1 za 900 dinara imaš 9GB neta + 10GB za FB, FBM, Viber, Whatsapp + 10GB za Instagram, a pored toga i 500 minuta ili SMS poruka i paralelno besplatne pozive u mreži.

Za plaćanje prevoza ili bilo kojih VAS servisa, redovno uplatiš još kredita.
 
Kontrola troškova uz box paket je bila priča, svakako "samostalna" nije povoljna
 
Nije baš direktno tema, ali u A1 se za samo 100 dinara više na prepaidu dobija mnoooogo više, pa je tih 2GB za 800 dinara baš baš baš malo za onog ko koristi internet.
npr. u A1 za 900 dinara imaš 9GB neta + 10GB za FB, FBM, Viber, Whatsapp + 10GB za Instagram, a pored toga i 500 minuta ili SMS poruka i paralelno besplatne pozive u mreži.

Za plaćanje prevoza ili bilo kojih VAS servisa, redovno uplatiš još kredita.
Ček' kod kt i kod a1 na tim pripejd paketima mora posebno da se uplati kredit za prevoz, a ne kao kod postpejda gde stiže uvećan račun? Ili to važi samo za a1 a kod kt odbija od tih 2500?
 
@SickMF Na svakom prepaidu (mts, a1, yettel, globaltel) uplatiš regularan kredit, nakon toga isti koristiš za:
  • Razgovore i SMS po ludačkim cenama
  • Samo kod mts-a za internet po ceni od 60RSD za 1MB
  • Kupovinu dodataka, planova, promocija, kako god se zvalo*
  • SMS VAS servise (parking, prevoz u Beogradu, humanitarni SMS, komercijalne SMS...)

* dodaci, planovi, promocije:
  • sadrže razne stvari, ali sadržaj njihov nikad ne važi za VAS
  • dobiješ recimo "kredit" kod yettela 5x ili 10x više, ali on važi nedelju, dve, i važi samo za nacionalne pozive i sms + dobiješ gigabajte za net
  • dobiješ "jedinice" kod A1 koje predstavljaju minut poziva ili sms + dobiješ net
  • dobiješ "bonus kredit" kod mts-a, ali on važi samo za nacionalne pozive i sms + dobiješ gigabajte za net

KT ti je kao uvek aktivan "plan" gde imaš svakog meseca 2500 "dinara" bonus kredita koji važi samo za nacionalne pozive i sms + dobiješ gigabajte za net

Za VAS usluge ti treba samo i isključivo regularni kredit.
 
Da, tako sam te razumeo i u prethodnom postu a i logično je, htedoh samo da budem siguran, hvala ti.
 
Pozdrav svima, upravo mi operaterka MTS na moju molbu da mi treba zaista proverena info kojim redosledom se trosi net na KT kaze: prvo 2gb, onda ako imate onaj kredit od 2500din (?!) pa tek onda kredit iz Boxa. I ja na to - jeste 100 posto sigurni, kaze DA. Tako da ajde ljudi da mi neko ko koristi 100 posto samo to razjasni ako moze. Nadam se samo da mts ne menja uslove svakih 5 dana! A da ne znaju svi sve tamo i da grese to sam navikao. Dragan, Beograd.
 
Zvuči logično, a tako i piše, malo je bzvz da se bonus kredit koristi za net, kad već postoji 2gb. Ispada da je KT tarifa za net i pozive unutar MTS.
 
To faktički znači da ako se brzo potroše ta dva gigabajta još brže će da se spuca net iz tih 2500 dinara bonusa pa tek onda kao treća po redu ide opcija trošenja neta iz boksa. Onda ostadoše samo minuti za telekom.

Ovde je više ljudi pisalo da im se net troši prvo iz boksa onih 100 giga pa kad se i ako to potroši onda se troši tih regularnih 2 gigabajta. Na prethodnoj strani više napisanih iskustava forumaša. Najlogičnije bi bilo možda da je kao i u Moravi recimo, 512 mb - 1gb ili već koliko se prvo potroši i odmah kreće da se ''kruni'' net od onih 100 gb iz 4ubox4. A oni daju informacije različite i tako redom.
 
Kontrola troškova, dva broja
prvo 100 gb
posle onih 2 gb (valjda, jer još nismo došli do toga)
Već nekoliko meseci bez problema
 
Kontrola troškova, dva broja
prvo 100 gb
posle onih 2 gb (valjda, jer još nismo došli do toga)
Već nekoliko meseci bez problema
Gospodine Trajkovicu iskreno se nadam i meni bi odgovaralo (a i logicno je) da ste Vi u pravu 😉👍 na zalost, mislim da cu prvi mesec bez ugovora sve da proverim, a onda potpisem ugovor... Nema druge. Nadam se samo da nema "vise opcija"....
 
Nazad
Vrh Dno