Šta je novo?

[MTS] Kontrola troskova

Онда сам требао прећи почетком мјесеца и кредит из КТ искористити за умањење рачуна,било би ми исплативије.:smash:
Да,сад има смисла за КТ, али ми опет нешто није јасно,зашто обрачунавају порез на овај други дио рачуна,пропорционални из О1,ако је већ урачунат у оних 1100 дин.Значи КТ је без пореза+О1 пропорционално данима коришћења(1100:31 пута дани коришћења) па тај збир плус 20% пореза.
Ne kapiram?
KT1000 je 700 sa 20% poreza.
Da si prvog u mesecu presao na O1, platio bi 1099 za O1 (ceo mesec), znaci 1799 za oba.
Za oba ti racuna svoj PDV..
 
Потрошио сам све из КТ али по скупљој цијени у односу на О1.Оно,могло се мало умањити рачун,али ништа претјерано.:)чисто да људи знају убудуће.
Умањују рачун за кредит који ти остане на КТ,тако бих одмах добио О1 за 1100,колико и јесте,некако једноставније и практичније јер се не троши кредит из КТ на скупе позиве већ добијеш неограничено уз интернет итд.
Међутим зашто на ових нпр. 1100 или 1000 наплаћивати опет порез од 20%?
 
Poslednja izmena:
Da si prvog u mesecu presao na O1, platio bi 1099 za O1 (ceo mesec), znaci 1799 za oba.
Па ваљда би КТ кредит прешао у авансно плаћање. Никада нисам прелазио са КТ на постпејд па не знам. Ако је кредит са КТ трајао до пред крај месеца, онда би О1 била јефтина ... разне варијанте.
 
U sustini bi presao, ali on dobija racun od 1799 (a 1000 bi imao kao avans, tj. koliko god da je ostalo nepotroseno, pa bi platio 799).
 
Почетком месеца 1.799-1.000 а крајем месеца, ако је развукао КТ до тада, 700 плус пропорционално О1. Никаква битна разлика. Ако је КТ трајала пола месеца или краће, онда би било 700 плус пропорционално за О1. Најбоља варијанта првог у месецу, рачун 799 а неограничени разговори. Кад већ не уме другачије. ;)
 
Samo da se produzi akcija i posle 31. avgusta, mada... vec 6-7 godina traje (mislim na popust), valjda ce i dalje produziti :)
 
Вероватно ће да продуже, то ретко ко користи да би нешто мењали. Мада, једино се исплати КТ2000, за оне мање је бзвз губљење времена.
 
Nisam na KT mislio, nego uopste na popust na tarife. Pise i za postpaid da vazi do 31. avgusta.
 
Ја ћу да променим тарифу и узмем О1 пре краја августа. Какве сам среће, понудиће нешто још боље али ионако само мењам тарифу.
 
Secas se da su ~2014/5 nudili Lumiu 520 pa cak i Nokiu 808 PureView za dinar uz KT500/2000 PLUS popust 50%?
Nista bolje nece ponuditi za KT. A nesto sumnjam i za O1 :(
 
Вероватно ће да продуже, то ретко ко користи да би нешто мењали. Мада, једино се исплати КТ2000, за оне мање је бзвз губљење времена.
Ма КТ треба укинути.Хибрид,нит припејд нит постпејд и све је мање исплатива.Ишао у пословницу да промијеним тарифу,не може онлајн,због картице.Није прелаз на нову тарифу већ нова тарифа с 1 годином трајања.Код обнове саме КТ вазда перипетије кад обновити да ти не наплате читав мјесец...
Откако су увели 100 мин. с Мтелом,О1 одлично
 
Poslednja izmena:
Secas se da su ~2014/5 nudili Lumiu 520 pa cak i Nokiu 808 PureView za dinar uz KT500/2000 PLUS popust 50%?
Или си нешто опасно помешао или ми је промакло, ја то никако не бих пропустио. Последња слична понуда је била са хавајцем 210 и нешто (који ми је резервни телефон уз неки други јер и даље ради а батерија и даље држи више од недељу дана) и сваку понуду са 50% и телефоном за кинту бих размотрио.
Ма КТ треба укинути.Хибрид,нит припејд нит постпејд и све је мање исплатива.
Написао бих коментар али би алфа одмах скочио на мене. ;)
 
Sve valute sveta imaju koliko god zele decimala, za racunanje. Samo za naplate moraju da zaokruze na 0.01# (#=valuta bilo koja)

699.17*1.2=839.004
166.67*1.2=200.004
Total=1039.008
sto se zakonski zaokruzuje na 1039.01

Mada si prakticno u pravu... ako je ovo Miks M (839din) + dopuna (200(, ne treba da se zaokruzi navise, jer treba tacno toliko biti (1039, a ne 1039.01).

I kao sto rekoh ovo se desi i u korist korisnika. Takvih slucajeva ako ima 1000 mesecno, pa 100 meseci... citavih 1000dinara :D

"...što se ZAKONSKI zaokružuje..."? To je kršenje zakona!!!! Da li MTS za minimalnu pripejd dopunu sa PDV-om kaže da to košta 200,004 dinara? Ne - MTS daje cenu 200,00 dinara. Po kom to zakonu/propisu može da naplati više od 200,00 dinara??? Citiraj/navedi taj propis. Jasno da ne može, jer obavezu plaćanja PDV ima prodavac (MTS) i on to ima da plati iz 200,00 dinara.
Dakle, računica za PDV po zakonu glasi 200,00 : 1,2 = 166,66666... i to se zaokružuje na 166,67.

I u korist korisnika? Imam u kompjuteru i račune drugih članova porodice - pregledao sam ih za 6 meseci unazad i u 7 računa našao po 0,01 na štetu korisnika. Nigde u korist korisnika.

Čitavih 1000 dinara? OK, ako to nije ništa uplaćuj mi na račun 1000 dinara svakog meseca. Poslaću ti broj računa privatnom poštom.

Sve navedeno važi i za 839,004 dinara.
 
Poslednja izmena:
Nisam pomesao, to je bilo ono otprilike kada su prekinuli perpetual prenos, i smanjili da se samo jedan mesec prenosi.
Ne secam se zasto nisam smeo tada da uzmem, ali bila je greska sto nisam :( :( :(

EDIT: @zost, nisi shvatio, 1000din ukupno na 100 meseci!
Slazem se da ne treba tih 200+839 da zaokruze na paru vise, obzirom da su to zaokruzene cifre ustvari.
SLobodno se zali, dobices.
 
Poslednja izmena:
Нађи, ја и даље не верујем.

Што се заокруживања тиче, мени је оно прво пало на памет али сад не мислим да је то јер се дешава 2-3 пута годишње а рачун иде сваког месеца. Нешто треће је у питању.
 
Ja sam jako retko video, i bilo je jednom u moju korist.
Citavu paru (tj manje od apre :D) sam "zaradio" ;)

Nadji na archive.org, mrzi mene da trazim :)
 
Hvala svima za info za cenu SMS-a sa KT iz SRB na Mtel CG broj, kao i sa kojeg se kredita skida. ;)

Sent from my Z2 Plus using Tapatalk
 
Imam nekih nedoumica u vezi postpaid tarifa kod mts-a pa ako bi neko mogao da mi pojasni ko koristi? Nisam nikada koristio postpaid i jako slabo koristim mobilni tel. ali ipak zatreba a prepaid je postao preskup.
Uzeo bih tarifu Morava 1 i piše da je bez uređaja 499 din. Kako sam shvatio naknadu za 3G su izbacili a dodali net limit na račun. Ono što mene zanima je dali taj račun na kraju meseca stvarno iznosi 499 din. net limit mislim da može da se deaktivira i postoje li još neki skriveni troškovi koje oni ne navode?
 
Poslednja izmena:
Pogresna tema, za MTS postpaid je ovde:
https://forum.benchmark.rs/showthre...romocije-(ili-telefon-ili-40-NE-MOZE-zajedno)

Ovo je za MTS Kontrolu Troskova (nesto kao VIP Sigurica/Telenor Prenesi Kredit, dakle hibrid).
Ukratko, da, NetLimit mozes da otkazes i onda jeste 500din. Ali ne bih ti predlozio, osim ako ne mislis za matorce, koji inace uopste ne koriste net (u tom slucaju trazi od MTS da se iskljuci NetLimit i da se skroz iskljuci data saobracaj na broju!)
Previse je to malo neta, i lako je prekoraci :(
 
Hvala ti mnogo i izvinjavam se zbog pogrešne teme. Da neta je to jako malo u toj tarifi ali mi uopšte ne treba i nebih ga koristio, ja sam taj matorac :D Ako može da se isključi data saobraćaj onda je to super jer mi ne mogu napakovati da sam nešto potrošio.
 
Moze skroz da se iskjuci, da.
 
Uzeo bih tarifu Morava 1 i piše da je bez uređaja 499 din. Kako sam shvatio naknadu za 3G su izbacili a dodali net limit na račun. Ono što mene zanima je dali taj račun na kraju meseca stvarno iznosi 499 din. net limit mislim da može da se deaktivira i postoje li još neki skriveni troškovi koje oni ne navode?
Да не буде забуне, 3G никада није био део пакета него се додавао уз телефон узет уз пакет. Без телефона никад није било додатка.
Рачун није гарантован, на крају месеца ће да буде 499 под условом да не прекорачиш ниједан део пакета, а на сајту пише чега колико има, 100 минута према свима, 100 СМС порука, 256MB интернета и све преко тога се плаћа.
 
stavi limit na 1000 din i blokiraj vas za svaki slucaj moja preporuka i racun ce ti bude 500+mozes jos da prekoracis 1200din sa pdv
Pozdrav

Sent from my M9 using Tapatalk
 
Da li je neko tokom septembra presao KT->postpaid, a tokom UO?
Prvi put mi se desilo da nova tarifa nije obracunala popust (iako traje UO do decembra, puna cena postpaid tarife je naplacena). U avgustu je promena normalno prosla.
 
Ако си потписао прво уговор о преласку па говор за попуст,жали се.Као да неко није одрадио овај други дио за попуст,можда у пословници.
 
Ne, trajao je UO za KT sa popustom. Presao na Postpaid, i dalje traje UO.
Odavno se nije desila ta greska.
 
Ja sam imao ugovor za KT 1000 sa popustom 50% koji je vazio do 23. septembra...Nekoliko dana pre isteka ugovora produzim ga, naravno sada za 40% popusta, sto je 700 din...Lik mi rece da ce mi prvi racun biti uvecan za oko 200 ili 250 din, cini mi se, ali stigao mi racun za septembar od 1000 din...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
То је из друге приче, није 40% него 30% попуста али би требало да се настави попуст. Једино ако пребацујеш на припејд или постпејд иде пуна цена за последњи тј 25. (или 13.) месец.
Мада је можда ипак потребно да се КТ продужи пре почетка последњег месеца, нисам сигуран како иде.
 
Da, moja greska u kucanju...Nznm, sacekacu da vidim oktobarski racun, ako bude isti onda cu reagovati...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazalost, 13./25. mesec KT UO ide po punoj ceni - nova UO za KT bi pocela tek od oktobra. Ali mozes se zaliti, obicno usvoje te prigovore.
 
Nazad
Vrh Dno