Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Da li se moze i sme menjati acc i pass za pristup ont-u Q2 na 192.168.xxx.xxx ?
 
Kolege jel ima neko broj akvizitora da je za Pančevo?
ja u stanu imam telefonski priključak ali nemam broj...
e sad ne znam kakva je procedura za fixni broj pa da uzmem box 3(net,fixni,mobilni) posto ne može bez fiksnog,nazalost.
i koliko bi mogao da izboksujem meseci po dinar kao novi korisnik?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
https://mts.rs/Privatni/BOX/BOX-3/FIKSNA-TV-NET

• prvih 12 meseci po 1 dinar – za nove korisnike koji nemaju mts usluge
Ako nemas optiku, ni mobilni broj kod mts-a, fixni rece da nemas, moze 12m

• prvih 6 meseci po 1 dinar – ... kao i za korisnike koji nemaju optičku infrastrukturu a odluče se za uvođenje dve nove usluge
Fiksni i net nemas i ako imas mobilni kod mts-a moze 6m

Nesto od ovog gore mozes dobiti sigurno.
 
Ne kod mene od pocetka pre 2 god su stavili Huawei infrastrukturu.
Ne nisam nikakav problem ima nikada za 2 god sa brzinom.
Hvala na odgovoru, pa do toga je znaci...kod mene zeza sto je ZTE i tu pmoci tesko da ce biti

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Capture.JPG

2.JPG

Po ovome sto vidim moze se menjati sifra (password) a korisnicko ime (user name) ne moze.
Dakle za acc ne mogu staviti "pile" jer nije dotvoljeno aplikacijom samog Q2, vec samo mogu za pass staviti "jaje" jer aplikacija dozvoljava?

Uglavnom, sve sto se moze promeniti, sto sistem dozvoljava, ja smem menjati, mts administracija ce imati pristup Q2 i menjati sto i kad treba a ja cu biti "osiguran" sifrom da mi neko ne upadne u ONT preko wifi?
 
Nemamo pravo na 12 meseci već po slovu ugovora na samo 1 mesec, ranije bilo 2, moglo uvek da se izboksuje bar 5 meseci tako da ova ponuda od 8 meseci po 1 dinar za produžetak ugovora treba momentalno da se prihvati i bez odlaganja.
Pa to i kazem indirektno.
Meni dadose 10 meseci pre 2 god a da im to nisam ni trazio a pre toga sam imao vdsl i tada sam bio stari pa cu im i ja traziti bilo kakvu varijantu preko 1 meseca free.
 
Pozdrav drustvo! Dugo citam razne teme po benchu, a ovu od skora jer planiram da uzmem BOX 3 400/160. Pokusavao sam da nadjem po ovoj temi o online porucivanju ali bezuspesno, pa me zanima da li neko ima iskustva sa porucivanjem BOX paketa preko MTS-ovog sajta? Koliko se okvirno ceka? Hvala unapred!
 
Kakav je mts kod raskida ugovora, da li pričaju kako ne može da se ode dok ne istekne UO? Box 4 ugovor mi je krenuo od 1. Septembra, ali evo već mesec dana čekam i ne mogu da mi zamene SD za HD kanale. Faktički ne bih ni prelazio, jer bih uzeo supernova uslugu, pošto uvode optiku ovde.
 
Isključio modem isključim sa telefonske linije, internet nestane na par sekundi i onda pređe na LTE vezu. Kada je samo na LTE-u IPTV ne radi. Brzina kada je samo na LTE-u je 30Mb/s. Tako da je 30Mb/s, a 30Mb/s mobilni net. Još uvek probao da li će da radi sa neke druge lokacije.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Ja sam to isto danas pokušao da uradim i kada se DSL linija isključi interneta nema, što znači da su na neki način upareni DSL i 4G LTE?!! Jednostavno ako se DSL linija isključi ne prebacuje automatski na 4G LTE vezu, nego konekcije uopšte nema!!!.
 
Jel moguće da korisnicima box 4 paketa da optikom kojima uskoro ističe ugovor nude 1 mesec po dinar u novom ugovoru?? Šta se dešava ako zapretim otkazivanjem usluga i prebacivanjem na SBB? Čak i 6 meseci po dinar mi je minimalna do nikakva ušteda u odnosu na total tv + vip kućni net + in tarifa, jedino 12 meseci po dinar bi me zadržalo.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Ma makar 18 meseci po 1 dinar, i onda još i da dozvole obnovu ugovora 3 meseca pre isteka postojeće ugovorne obaveze...

Ozviljno porediš optički internet i raspali "kućni" 4G net koji nije ni flatrate nit ima garantovanu brzinu??
 
Stari sam korisnik BOX 4 plavog paketa (VDSL2)...danas mi ponudili 8 meseci po dinar za obnovu ugovora 3 meseca pred istek UO....šta mislite...da li da prihvatim ili da insistiram na 12 meseci po dinar?

Nemamo pravo na 12 meseci već po slovu ugovora na samo 1 mesec, ranije bilo 2, moglo uvek da se izboksuje bar 5 meseci tako da ova ponuda od 8 meseci po 1 dinar za produžetak ugovora treba momentalno da se prihvati i bez odlaganja.

Žalio sam se na uslove ponude "Vredi a štedi 12 meseci po dinar svi BOX paketi uz optiku" pošto smaram da su nekorektni i diskriminatorski i mejlom tražio iste uslove za obnovu ugovora...danas me zovu i ponude 8 meseci...pošto skraćujem postojeću UO za tri meseca i nude 8 meseci po dinar prihvatiću ponudu....i ako smatram da treba bar 9 meseci po dinar da ponude starim korisnicima kad već nude 12 meseci po dinar novim korisnicima....



Jel moguće da korisnicima box 4 paketa da optikom kojima uskoro ističe ugovor nude 1 mesec po dinar u novom ugovoru?? Šta se dešava ako zapretim otkazivanjem usluga i prebacivanjem na SBB? Čak i 6 meseci po dinar mi je minimalna do nikakva ušteda u odnosu na total tv + vip kućni net + in tarifa, jedino 12 meseci po dinar bi me zadržalo.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Evo coveku ponudili 8m kad se malo zalio, pa pozali se i ti na isti nacin i sacekaj da ti ponude 8m po 1rsd, pa prihvati ili ne prihvati...
 
Poslednja izmena:
Zna li neko admin šifru za HA35-22 (hibridni)?

U upustvu ima mnogo više opcija
Screenshot from 2020-10-06 20-50-57.png
nego što ja vidim kad se prijavim sa telekom nalogom
Screenshot from 2020-10-06 20-52-16.png
 
Jel moguće da korisnicima box 4 paketa da optikom kojima uskoro ističe ugovor nude 1 mesec po dinar u novom ugovoru?? Šta se dešava ako zapretim otkazivanjem usluga i prebacivanjem na SBB? Čak i 6 meseci po dinar mi je minimalna do nikakva ušteda u odnosu na total tv + vip kućni net + in tarifa, jedino 12 meseci po dinar bi me zadržalo.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
Bolji su nego SBB, oni ti barem nude 1 mesec za dinar, SBB ne daje ništa. Meni uskoro ističe Eon Premium UO, zvali me iz SBB-a da produžim ugovor, ponudili da plaćam punu cenu kao i do sada. Iako kod mene u zgradi postoji MTS optika i ja jedini iz zgrade koristim SBB, svi ostali prešli na MTS optiku. Najavio sam im da ću preći na MTS po isteku ugovora i nisu se ni malo uzbudili iako sam njihov korisnik više od 15 godima i imam dva ugovora na svoje ime na dve lokacije.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
SBB od skoro počeo da nudi starim korisnicima 4 meseca po 1 dinar. Meni su to ponudili prekjuče kao starom korisniku
 
Meni su nudili 4 meseca kao starom korisniku a optika mi nije ni blizu(ni u planu). Naravno da nisam prihvatio jer zasto bi ja koji im je ostavio na stotine hiljda dinara bio u losijoj poziciji od nekog nasumicnog Pere Perica koji prvi put udje na vrata...
 
Prebacio se sa SBB. Monteri su jutros obavili posao. Veoma cisto i korektno. Speedtest ping 3 dl 395 / up 151,5

edit : Dodatno drndanje od strane SBB-a. Nisu mi dali da ozvanicim prekid ugovora danas, nego moram da ponovo idem u poslovnicu u petak. Navodno mogu da urade papire samo i tacno 30 dana pre isteka istog. Cisto da znate, da ne utrosite visak vremena na ovu proceduru.
 
Poslednja izmena:
A zašto nam je UL samo 150Mbps umesto punih 160Mbps?
Na telefonu preko wifi na 5G sa Q2 uspem izvuci oko 400Mbps za DL, na ratelovom testu preko kabla duzine 18-19m na desk masini uvek izmeri 417Mbps, dok su UL brzine ma gde merio 147-151Mbps.
 
Poslednja izmena:
A zašto nam je UL samo 150Mbps umesto punih 160Mbps?
Na telefonu preko wifi na 5G sa Q2 uspem izvuci oko 400Mbps za DL, na ratelovom testu preko kabla duzine 18-19m na deskmasini uvek izmeri 417Mbps, dok su UL brzinema gde merio 147-151Mbps.

U mom slucaju, mozda zbog 10+ metara dugackog kabla?
 
skoro kod svih je starlno tih 151
 
I kod mene je upload 151 Mbps uvek, mereno kablom, download 389 Mbps. Imam paket 400/160. Moraju oni da kraduckaju barem malo... Na optici nema nikakvih razloga za manju brzinu od ugovorene. Takodje ping 3!? Zar kod optike ne treba da je ping 1? NIje ovo vdsl.
 
Vrh Dno