Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Secam se kada su duplirali brzine a cene su ostale iste dok si bio pod ugovorom. Davno bese.
 
Ili krace receno baceni novci, al eto nikako da iskljucim tu opciju, jer se mora zvati call centar ili ici kod njih. A inace i kada nabodes kanal koji ima vracanje, ocajno radi, em nepregledno em pola emisija ne bude gledljivo zbog konstantnog laga, seckanja... dok uzivo nema tih problema
To seckanje sam imao nooon stop, dolazili 50 puta, iz centrale cackali i niiista. Uzivo sve islo normalno. Onda zamenih sva tri hph07 za hp4024, gle cuda, seckanja nema vise. Na hph07 sekcalo non stop sva tri stb-a.
Sad nazvah MTS. Potpisao max3 paket 19.9.2023 24/50% Kaze mi operatorka da NEMA MENJANJA CENA pod ugovornom obavezom, takodje za gasenje hbo kanala nije cula, nije joj poznato.
OPERATERKA ahhaha, sad videh....
 
Poslednja izmena:
Definitivno ti nešto nije kako treba, ja imam i q11 i hp4024 i radi dobro.
Možda neki restart apdejt ili žalba mts-u
E vidiš ja imam kontra toga, HPH07 koji je između ostalog pretvoren u ''android'' i ne menja mi se te onaj stari debeli (koga ću morati zameniti kako znam i umem) i na oba zna da secka kada vraćam unazad mada tu uslugu ne koristim tako često, zavisi od slučaja do slučaja a svakako je plaćam sto kinti mesečno. VDSL 20 mb, uskoro optika. Znači do risivera je definitivno problem jer napisaše ljudi da HP4024 bez problema ide unazad.
 
jel postoji neki način da se prati onaj deo sa vestima na sajtu mts, neki rss ili slično
da ne pratim forum ne bih ni znao za najnovije vesti
 
Otac mi ima box paket do maja ove godine, međutim potpisao je novi ugovor u četvrtak za beli box...dal taj paket stupa odmah na snagu ili tek kad istekne postojeci i da li postoji mogućnost da se poništi taj novi paket?
 
Kako da se aktivira ovaj Apolon za korisnike BOKS 4 paketa. Skida se smart aplikacija ili preko boksa . Piše na sajtu da je free za korisnike Omorike i BOKS 4 paketa
 
Otac mi ima box paket do maja ove godine, međutim potpisao je novi ugovor u četvrtak za beli box...dal taj paket stupa odmah na snagu ili tek kad istekne postojeci i da li postoji mogućnost da se poništi taj novi paket?
Pošto je sad potpisao novu ugovornu obavezu sa novim najskupljim cenovnikom onda on ne ulazi u ovo poskupljenje i nema pravo na raskid bez penala.
 
Kako da se aktivira ovaj Apolon za korisnike BOKS 4 paketa. Skida se smart aplikacija ili preko boksa . Piše na sajtu da je free za korisnike Omorike i BOKS 4 paketa
Ne preko boksa i ne ona opcija od 399 dinara gde su 3 meseca besplatno a posle se plaća. To je Apolon video klub. Ovo važi za aplikaciju od 699 koja je besplatna za nas i podrazumeva se gledanje na smart tv, android boksu, računaru, mobilnom...to se aktivira na mojmts a nipošto ono od 399 dinara preko boksa ili preko mojmts aplikacije.
 
Mora preko app ili može i preko kompa na moj.mts, da li će mi raditi i na KT tarifi, ako aktiviram preko Omorike 12?
 
Kako da se aktivira ovaj Apolon za korisnike BOKS 4 paketa. Skida se smart aplikacija ili preko boksa . Piše na sajtu da je free za korisnike Omorike i BOKS 4 paketa
Ja sam zvao podrsku i potvrdili mi da je aktivacija preko moj mts portala, jer me bunilo sto pise da kosta 699,00 ako je besplatno. Kaze lik da ce to da rese za neki dan.

Veliki minus LG webos aplikacija je tolki krs da ja ne znam jel moguce da zeks onako nesto pusti i pritom trazi 499 din ili 699 preko mts…
 
Послах мејл МТС-у а онда и назвах кориснички око тајновитог поскупљења и криптичке вести на сајту.

Кажу из МТС-а повећање/усклађивање цене и миграција важи за све, са и без уговорне обавезе.
Чика за мој Бокс трицу каже да се може раскинути уговор без пенала, наставити по новој цени до истека уговора (онда иде цена после истека) а ако хоћу да пређем на други мањи пакет или Бокс двојку онда плаћам пенале.
Елем, шта их спречава да исту вежбу корисничке готовости и спремности понове за 3, 6 или 9 месеци?

И до сада је био бувљак и пијаца око погађања, цена,продужавања и потписивања уговора али ово сад је advanced level када уговор више не значи ништа.
 
Елем, шта их спречава да исту вежбу корисничке готовости и спремности понове за 3, 6 или 9 месеци?
Ništa ih ne sprečava, na tih 3-4 meseca su prethodnih godinu i nešto menjali "aktuelnu ponudu paketa" i onda nakon te promene sledeći mesec obično okače obaveštenje sa tabelama migracija i zatim su radili na silu promenu paketa svima kojima je istekla UO.

Novina sada je "samo" to da će "migracije" svakih X meseci da rade i onima kojima nije istekla UO.

A čemu sad služi UO : pa samo tome da plaćaš nižu od dve cene (sa UO i bez UO) paketa. Cena ti više nije garantovana tokom trajanja UO ( nego će u narednih 2 gornje bar 5 puta da je povećavaju!! ) ... a cenu bez UO će naravno da duvaju do maximuma da bi korisnike "motivisali" da potpisuju ponovo ugovore, kao radi "značajne uštede". Razlika je posebno značajna kod mobilnih postpaid ugovora.
 
Poslednja izmena:
Знам за промене сваких пар месеци али нису качиле кориснике под УО.
Ово сад је што би рекли gamechanger.
Има да плаћамо све скупље понуду која се не мења, бар код корисника на А/ВДСЛ-у.
Чини ми се да је пословна политика драгог и скоро јединог нам провајдера да ова буранија на А/ВДСЛу субвенционише "оптичаре" и оне поклоне од 12/18/24 месеца за 0 динара.
Савршен и мудар потез. Унуци ће ми дочекати оптику или, не дај Боже, приступачан и употребљив 4Г/5Г.
 
Знам за промене сваких пар месеци али нису качиле кориснике под УО
Bilo nekad a ovo je sad novo normalno.

Има да плаћамо све скупље понуду која се не мења, бар код корисника на А/ВДСЛ-у.
Bez brige DSL korisnicima će da menjaju jedinu stvar koju mogu da promene: sa Omorika 12 na tipa Omorika 15, pa da dodaju još 2 Pink kanala, pa da te "časte" 3 meseca Apolon... i tako mic po mic od silnih "kvalitetnih unapređenja" dođosmo od 3600 din (sa UO, pa posle od do a isteka UO pa do kraja vremena +250-300 din skuplje) za Box4 Crveni do 5500 sa UO i 6100 bez UO.
 
Mogu prakticno u krug da rade. A ovo za prelazak na manje pakete sa placanjem penala> A sta ako korisnik raskine ugovor pa zakljuci novi sa manjim paketom?
 
Mogu prakticno u krug da rade. A ovo za prelazak na manje pakete sa placanjem penala> A sta ako korisnik raskine ugovor pa zakljuci novi sa manjim paketom?
То не питах. Вероватно да може али да мењаш особу на коју се води услуга. Ако нека добра душа провери то , нека напише да ли је и како могуће.
 
Ključna stvar, bar za mene i dosta ljudi ovde na forumu, je da li će zadržati atuelne popuste. Ja sam dobio 24x50% na onu foru sa idp-om. Eh sada neće me mnogo zaboleti ako mi poskupi za par stotina dinara ali hoće ako ukinu taj popust pa budem morao plaćati više nego duplo veću cenu. U tom slučaju bih iskoristio mogućnost za raskid i prešao kod konkurencije koja nudi znatno bolje uslove.
E sad, ključno je što nećemo saznati da li ostaje popust dok ne dobijemo martovski račun koji stiže u aprilu, a tad je već kasno za raskid
 
По тексту у шеми миграције, при дну стране , остају вам попусти. Они којима су попусти истекли, плаћају "унапређену" цену.
 
Pročitao sam ali nije baš eksplicitno navedeno i može se tumačiti na razne načine
 
To 99% ostaje po pola pretplate ali sa tih par stotina dinara više mesečno za platiti. Taj jedan posto čisto onako reda radi da ostane ali nisu baš toliko ludi da vam čitavu promociju prosto ponište.
 
Kapiram da se to odnosi na sad ove skorasnje korisnike. Posto su rekli da ove izmene zahvataju svaki ugovor do 23.12.2023. godine koji je potpisan
 
tema za Apollon, gde možete saznati/diskutovati o ponudi, aplikacijama, kvalitetu striminga itd

 
Знам за промене сваких пар месеци али нису качиле кориснике под УО.
Ово сад је што би рекли gamechanger.
Има да плаћамо све скупље понуду која се не мења, бар код корисника на А/ВДСЛ-у.
Чини ми се да је пословна политика драгог и скоро јединог нам провајдера да ова буранија на А/ВДСЛу субвенционише "оптичаре" и оне поклоне од 12/18/24 месеца за 0 динара.
Савршен и мудар потез. Унуци ће ми дочекати оптику или, не дај Боже, приступачан и употребљив 4Г/5Г.
Subvencionisu se politicari, dragi moj prijatelju.
 
meteorr.

Немам ништа против тога што људи имају оптику по повлаштеним условима, напротив мислим да би је цела Србија требала имати.

Али ми је врхунска глупост да иста цена важи и за 20Мбс ВДСЛ и оптику 200/100, без икакве сегментације корисника или раздвајања. Уравниловка па како се коме заломи. а онда ми је још вређање интелигенције кад провајдер даје различите услове методом офрље па неко добије оптику 24 месеца по 50%, неко ВДСЛ 10 месеци 50% (моја маленкост после навлачења клипка са провајдером) а некоме се заломи 10Мбс по пуној цени уз готово никакву вољу или шансу да му се услуга током једне деценије побољша.

Није мени због 400 или 500 динара повећања цене (знам, некима је то много у данашњој Србији) али је у питању однос према кориснику, принцип "може нам се" као и увођење метода одокативности или произвољности у одређивању цена или трајања уговора. За велику већину људи у Србији ово повећање значи ћути и трпи (уз могућност да се упусте у авантуру рађања мечке звану прелазак код других провајдера на бакру којим господари МТС илити "не дао ти драги Бог техничке сметње ако ниси МТС'ов корисник").
 
^ U pravi si skroz, taj način uopšte nije fer.
Sa druge strane to je kapitalizam, znaju oni da ko ima adsl nema alternativu pa koriste.
Slično bi se moglo reći i za celu Srbiju. Kad pogledaš cene istih provajdera za slične usluge u npr Bugarskoj dođe ti da plačeš. To je, nažalost, kapitalizam, svako gleda da izvuče maksimum prihoda.
Naše je da pokušamo da nagradimo dobre stvari a kaznimo loše, kao kupci. Nažalost, svest nas kao kupaca u ovoj zemlji je na jako niskom nivou
 
da bar povećaju adsl na 50
20 koliko imam je već praistorija
do sada me je držalo to što je jefitnije od ostalih i što je baš bez greške radilo ali sad nema šta da me zadrži više osim ako ne ponude nešto baš dobro
 
Nazad
Vrh Dno