Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pozdrav ljudi,

Imam box 4 crveni tj onaj najjeftiniji, korisnik oko 15ak god. Sta mogu da ocekujem od povoljnosti po vasem iskustvu? Nudili su mi prvo jedan mesec po dinar ili 50%,drugi put 4 meseca po 50%...
 
Trazis IDP broj i odes u Yetel , onda te zovu i ponude 24 meseca u pola cene. Ili odjavis sve usluge i sacekas mesec dana , onda kao nov korisnik dobijes 12 meseci po dinar.
Inace sam 26 septembra preko agenta dogovorio 18 meseci po dinar uz prenos broja iz A1. 26 okotobra instalirali box3, posto se cekao prenos broja. U medjuvremenu slali 5 ugovora, te pogrese datum te tarifu. Prenese se broj oni stave Omoriku 12. Danas opet novi ugovor na
box3 sa omorika3 bez benefita. Toliko ljudi tamo radi a toliko grese , prosto neverovatno da postoji danas to.
 
Prošli mesec četiri dana nisam imao nijednu uslugu. Zvao svaki dan, oni svaki dan evidentirali prigovor, izvinjavali se, molili za strpljenje i savetovali da u novembru reklamiram račun za oktobar i račun će biti srazmerno umanjem. Javljaju sms-om da li je prigovor prihvaćen. Ok. Nema sms-a, stiže poštom obaveštenje da "u proteklom mesecu nisu evidentirane smetnje u korišćenju usluga" i " s obzirom da se niste obratili sa prijavom problema, ne postoji mogućnost da utvrdimo da li su vam ugovoreni servisi bili dostupni u navedenom periodu"?! Koji klošari i lažovi! Sramota!
 
šta je idp broj? toliko se spominje a još nisam skontao
 
Meni su maksimalno ponudili 7 meseci po 50% popusta na pretplatu, podneo zahtev za IDP broj, box 4 je u pitanju. Svakako sam prešao na Yettel. Od kada je ta akcija za stare korisnike 24 meseca po 50% popusta?
 
Ukratko: uzmes Hipernet trio + postpaid tarifu kod yettel-a.
 
@Poolmaker
Yetel nudi na akciji tv+internet koji iznosi 1000 dinara mesecno, uz totol10 za 1250 sa 50% popusta napravi se box3 za 2250. Sestra planira telefon za koji ima popust 19000. Treba da joj izadje sve oko 3500-3700 do 1500 mesecno povoljnije nego u Mts-u, zavisi od telefona i tarife . Sve ovo u Yetelu je bez fixsnog koji ne kotisti sada u Mts-u.
 
@Poolmaker
Yetel nudi na akciji tv+internet koji iznosi 1000 dinara mesecno, uz totol10 za 1250 sa 50% popusta napravi se box3 za 2250. Sestra planira telefon za koji ima popust 19000. Treba da joj izadje sve oko 3500-3700 do 1500 mesecno povoljnije nego u Mts-u, zavisi od telefona i tarife . Sve ovo u Yetelu je bez fixsnog koji ne kotisti sada u Mts-u.
Toliko košta 50% box 4 crveni, 24 meseci, sto su neki stari korisnici i dobili kod mts a
Meni ugovor ističe za 20 ak dana, podnecu zahtev za IDP pa cemo videti. Ako daju box 4 plavi lite ili plavi upola 2 god vrv ostajem, ako ne odoh u Yettel. Jedino cu videti da li cu mob zadrzati u mts u ili i to prebaciti, zavisi sta mi bude povoljnije.
 
šta je idp broj? toliko se spominje a još nisam skontao

IDP broj je stvar bitna u Telekom sistemu tj za korisnike njihove optičke infrastrukture. pristup istoj pored Telekoma / MTS ima isključivo Yettel koji je bukvalno samo zakupac na identičan način koji su to svi DSL provajderi u Srbiji koji nude tu uslugu (Beotel, EuNet, Orion... ko sve i dalje postoji i ima DSL internet u ponudi) samo iznajmljivači DSL porta u Telekom centralama. I "MIK" se za DSL koristio a sad IDP za optiku koristio za te scenarije: kad hoćeš da menjaš ko ti je diler Telekomove DSL internet usluge.
 
Pozdrav forumasi,
Supruga kupila stan.Vodi se na nju.U njemu je njena majka koja je sa preseljenjem u njega sa star adrese "ponela" svoj Box2.Nakon preseljenja potpisala novi Ugovor koji istice za 10-ak dana.Supruga skoro prijavila prebivaliste na taj stan zbog poreskih olaksica.Da li nakon isteka majcinog Ugovora dobija popust kao novi korisnik potpisivanjem ugovora na svoje ime ?
 
Ne, moja sestra (stan na njeno ime) a otac (druga adresa) uzela box pre 2g, i sad se ta adresa vodi kao korisnik Telekoma. Mora da se odjavi skroz. Za svaki slucaj ih pitaj.
 
Ja poslao pitanje da mi pošalju IDP broj pošto mi uskoro ističe ugovor a dobio sam ništa za produženje ugovora.Dobio sam odgovor da mogu tražiti broj nakon isteka ugovora u poslovnici.Šta će mi broj nakon isteka ugovora?!
 
Lol, pa kako misliš da kao menjaš provajdera (a tome služi IDP) dok si jos uvek pod ugovornom obavezom?
Tek nakon isteka UO ili posle podnošenja zahteva za raskid ugovora (što povlači "penale" ako nije istekla UO) si slobodan da pretiš da ćeš da odeš kod drugog provajdera pa da ti oni kad to možeš makar u teoriji stvarno da uradiš onda ponude nešto malo bolje evo što bi nudili da tražiš samo "produženje ugovora".
 
Konacno oformljen Box posle 2 meseca peripetija. Samo su izlgeda castili sa internetom , umesto da stoji 3gb posto imam omoriku3 meni stoji 26gb. 😁
 
Meni su u yetelu rekli da trazim idp broj pre nove godine kako bi sve dogovorili da bih dobio 12 meseci za 1dinar, a da ce uvodjenje odraditi kad mi istekne UO sa mts posle 20.januara… e sad da li to moze tako../
 
@shamanNS nisam znao da mora da prodje ugovor za to a i onako ističe 25 og,ništa čekam kraj ugovora pa tražim broj
 
@hybrid Ja kad sam 2020. raskidao VDSL ugovor (i to sam stvarno imao nameru da promenim provajdera, nisam blefirao zarad dobijanja popusta već rešio da pređem na Orion optiku) nisu dozvolili ni da 29 dana pre isteka ugovorne obaveze im podnesem zahtev za raskid ugovora (da kao ako koriste 30 dana otkazni rok na koji imaju pravo ne plaćam još jedan mesec duže i po ceni bez UO) pa da im opremu vraćam kad istovremeno prođe i otkazni rok i UO za taj ugovor koji se raskida... što recimo može kod SBB-a već mi je rečeno da tek kad istekne UO mogu da podnesem u poslovnici zahtev za raskid ugovora. I to bilo u sred pandemije i izolacije, policiskoj časa i svega što je bilo u leto 2020.
 
20221130_185725.jpgPonuda u Nisu, nasao sam u zgradi pre neki dan, ne znam da li i dalje vazi.
 
Mislim da važi i za Orion, jer i oni imaju N1 a to im je važno da iskorene.
Barem su meni dali 18 meseci po 1 dinar a na Orionu sam.
 
Obrazac za skupljanje potpisa stanara za uvodjenje optike.
Da li neko moze da mi posalje postojeci link ili da ga postavi negde.
 
Nazad
Vrh Dno