Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Подизање и уплата евра, онда за сваки проблем који имам кажу ми зови кориснички центар или иди у Смедерево
 
Ebanking postaje nedostupan od 1 posle ponoći do 5 ujutru. Barem su se setili da postave obaveštenje:
 
Па ваљда да напокон споје...
 
Ala su ga opravili, svaka im čast!
"Pogrešno korisničko ime ili lozinka"
Нису још спојили, погледај да ли грешиш и куцаш на сајту поштанске уместо мтса, није то исто.
1 - БПШ - https://hb.posted.co.rs/posted/index.jsp
2 - БПШ(МТС) - https://online.mtsbanka.rs/webapp/Identity/Login
Ово друго не ради на клик, копи/паст...

Или ако хоћеш директно са сајта поштанске једно ти је хомбенкинг друго ти је рачун плус виде се оба на почетној страни.

 
Sad radi, osposobili su se u toku dana.

Nije radila ni mbank app. Takođe, proradila je u međuvremenu.
 
Još koji dan pa će biti godišnjica spajanja BPŠ i mtsBanke. Obično za spajanje je potrebno toliko. Videćemo da li će biti nešto ili će ostati ovako kako je neodređeno vreme.
 
Kakav je kurs za švajcarca u odnosu na najbolje u centru? Kažu da je sigurniji od evra i dolara.
 
Pre 10-ak dana mi stigla poštom nova MC kartica jer mi stara ističe 30.06. U koverti je bilo i obaveštenje da će mi PIN naknadno stići, takođe poštom.
To mi je i par ljudi ovde na temi potvrdilo.
Pošto mi do danas nije stigla koverta sa PIN-om sutra je zadnji dan, a za par dana putujem u Grčku, ja pozovem Call Center da bi mi oni odgovorili da samo trebam u aplikaciji sam da podesim PIN i da se PIN ne šalje poštom!?
Luda kuća....
 
Pa isti pin ti je kao i ranije sto je bio, imas u karticama 2 kartice, staru ako ti nije jos istekla, i novu
 
Pre 10-ak dana mi stigla poštom nova MC kartica jer mi stara ističe 30.06. U koverti je bilo i obaveštenje da će mi PIN naknadno stići, takođe poštom.
To mi je i par ljudi ovde na temi potvrdilo.
Pošto mi do danas nije stigla koverta sa PIN-om sutra je zadnji dan, a za par dana putujem u Grčku, ja pozovem Call Center da bi mi oni odgovorili da samo trebam u aplikaciji sam da podesim PIN i da se PIN ne šalje poštom!?
Luda kuća....

Ne treba ti PIN, uđeš na svoj nalog i promeniš u koji god hoćeš, jer prilikom promene se ne traži stari.
 
Sad sam probao da promenim, tj. unesem PIN prvi put na novoj MC kartici preko mts aplikacije i kad unesem PIN, javlja mi grešku i da pozovem banku.
Ne znam u čemu je problem, mts aplikacija, njihov server trenutno ili unos PIN-a prvi put trebam da odradim preko e-bankinga u browseru?
 
Sad sam probao i prošlo iz prve a sinoć četiri puta i nije htelo.
 
Da podelim svoje iskustvo jer možda nekom bude značajno. Mislim da imam hit plus račun (250 din). Toliko davno sam otvorio racun da se i ne sećam tačnog naziva

Tokom putovanja kroz Makedoniju i Grčku, svuda sam plaćao MC karticom. Nisam imao nijedan problem (treba promeniti limit za plaćanje u inostranstvu jer je meni automatski bio podešen na 50e)
. U Makedoniji su evri ptetvarani u denare po kursu od oko 61.5 denara za 1 evro. U Grčkoj su evri direktno skidani. Nije bilo provizije za plaćanje. Nisam podizao sredstva a prema mejlu koji imam od banke, provizija bi bila 2% (minimum 3%), tako da ne mogu da potvrdim kakvo je realno stanje na terenu.
 
Moze li neko da mi razjasni stvar ako je imao slicnu situaciju.
Kartica mi je istekla, dobio sam novu, nova radi, medjutim i stara radi i dalje...slucajno sam danas sa njom podizao novac i najnormalnije mi je podiglo, kad sam usao u kategoriju kartice u aplikaciji, video sam da su obe aktivne. Kako je to moguce ako je jedna kartica istekla
 
Moguće da je proces otkazivanja kartice bio u toku pa je tehnički gledano ona ostala važeća i neko iz službe za kartice bi to trebalo da potvrdi.
 
Po ovome zasto onda kartica zastareva? pogotovo u online banci ( dok je bila online ), ako ona funkcionise i dalje
 
Po ovome zasto onda kartica zastareva? pogotovo u online banci ( dok je bila online ), ako ona funkcionise i dalje

Nema to veze da li je banka "online" ili ne. Sve platne kartice imaju rok trajanja.

Ako pitaš banku ona će ti reči da je to zato da bi sprečili prevare, zbog trošenja i habanja kartice, zbog bolje bezbednosti, zbog uvođenja novih tehnologija...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Smatra se u proseku da kartica traje tri godine i aktivnim korišćenjem može da se ošteti folija sa magnetnom trakom, a ona je obavezna za upotrebu na bankomatu. Kako je svega nekoliko banaka prešlo na mat kartice, ovo i dalje ostaje kao validan razlog.
 
Pre 10-ak dana mi stigla poštom nova MC kartica jer mi stara ističe 30.06. U koverti je bilo i obaveštenje da će mi PIN naknadno stići, takođe poštom.
To mi je i par ljudi ovde na temi potvrdilo.
Pošto mi do danas nije stigla koverta sa PIN-om sutra je zadnji dan, a za par dana putujem u Grčku, ja pozovem Call Center da bi mi oni odgovorili da samo trebam u aplikaciji sam da podesim PIN i da se PIN ne šalje poštom!?
Luda kuća....
Veoma korisna informacija. Danas sam dobio karticu, pa sam odmah kreirao pin ne čekajući "kovertu sa pinom" kao što piše, a sve zahvaljujući ovom postu!
 
Narode, da li i dalje postoji onaj bankomat u zgradi Lole (Beograd), i ako da jel' i dalje sve kao što je nekada bilo pre ovog spajanja, mislim na mogućnost uplate u evrima ?
 
Uplata u evrima (kao i u dinarima) je ukinuti prije punih godinu dana i kusur, ne samo na tom bankomatu, nego u cijeloj zemlji.
 
Hvala ! Uopšte nisam u toku, ne koristim ih odavno... Krš ostaje krš, imaju one bankomate PŠ na svakom koraku i da ne može uplata dinara, svašta...
 
Da li je neko dobio onaj cashback Mastercarda od 1.000 din.? Rekli su do 15-og, meni nije leglo ni na jednu od 2 kartice koje ispunjavaju uslove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno