Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

@PJ
To sam skontao gledajuci protok na konekciji...nemam nikakvih automatskih update-ta....
mada za samo surfovanje ode sigurno 2-4MB za 15 minuta...
 
Ovo je najbolja diskusija o ovoj temi koju sam nasao i saznao sam dosta stvari, ali imam jos jedno pitanje. Blizu sam odluke da uzmem mts studentski paket 2GB i sinoc sam isprobao drugrov internet na mom kompu. Brzina je zaista extra, ali sam uporedio koliko prenese podataka. I otvarajuci potpuno iste stranice video da preuzima oko 3 puta vise od dial-up konekcije. I to na obicnom surfovanju sa otvorenih desetak stranica. Moze li neko ovo da mi pojasni? I da li se moze osloniti na onaj brojac u paketu koji se dobije kod mts-a? Unpred hvala
 
Pada mi na pamet nekoliko razloga, ali jedino što opravdava 3x veći protok jeste da stranice nisu bile potpuno identične.

Postoji mogućnost da dial-up provajder kog ste koristili ima neku kompresiju, ali ne 3x.
Postoji mogućnost da je bila uključena neka optimizacija slika, ali ne 3x.
Postoji mogućnost da preko dial-upa nije učitavao sve flasheve, e tu već može da bude 3x.
Postoji mogućnost da dial-up uopšte nije uspeo da otvori sve što je, mnogo brža, 3G konekcija uspela.

Pokušaj da skineš fajl od nekoliko MB, pa ćeš da vidiš da li postoji razlika u protoku ili je to to.
 
Ја сам започео нову тему, нисам видео ово.

Provajderi mobilne telefonije i servisi >> mt:s 3G net - Servis

Objasnio sam kako to radi u uslovima gde ima samo GPRS.
 
kupio sam 3G net usb modem E220 ali majstor nemoze do kraja da je instalira,za sada moze samo da salje sms poruke , ostao je jos uvek pokusava da je instalira ..u acer one linux o.s.ako uspe javljam sta je bilo...
...
 
acer aspire one je laptop sa linux o.s.
imam problem da prikljucim usb modem 3G net E220 na laptop
 
Pa samo zakacis modem na USB. Ne znam kako imas problem sa prikljucivanjem.

Ok. Salu na stranu. Koji Linux imas instaliran (Fedora, Ubuntu, nesto egzoticno)?
 
Pa samo zakacis modem na USB. Ne znam kako imas problem sa prikljucivanjem. :d

Ok. Salu na stranu.
Koji Linux imas instaliran (Fedora, Ubuntu, nesto egzoticno)?

A ko je "majstor" koji to namesta?
 
Pa samo zakacis modem na USB. Ne znam kako imas problem sa prikljucivanjem. :d

Ok. Salu na stranu.
Koji Linux imas instaliran (Fedora, Ubuntu, nesto egzoticno)?

A ko je "majstor" koji to namesta?

..majstor ili ne videcu ako uspe da ga instalira ,covek ima radnju i poznaje linux a mi smo u valjevu .,linux mislim da je linpus ako sam dobro zapamtio i napisao,..
 
Da li postoji neki drugi nacin za proveru preostalih megabajta osim ovog preko programa za prikljucivanje, modem je ZTE MF 622? Na primer da stavim katricu u mobilni pa da otkucam neki kod ili tako nesto?
 
A kako preko programa mozes da proveris koliko ti je ostalo megabajta? Ja to nisam primetio da ima.

Ima onaj deo za internet connection bla bla gde vidis koliko si dugo bio povezan i koliko si podataka preneo...

btw.
sutra cu da odem u mt:s i da pitam. :)
 
Pa ne mozes direktno da proveris koliko ti je ostalo, nego ti on izracuna koliko je preneseno pa oduzmes od mesecne kvote. Problem je kad zaboravim da uradim disconect i ugasim kompjuter on ne ubaci taj protok u listu, tako da vise ne znam koliko sam potrosio.
 
Poslednja izmena:
Vasami, ubaciš karticu u telefon i kucaš *797#. Nije baš redovno osvežavanje, ali može da završi posao.
 
To mi je bilo vazno, da mogu pred kraj meseca da proverim koliko mi je ostalo megabajta, posto se prekoracenje dodatno placa. Hvala PJ! Pozdrav!
 
Nisam siguran, mislim da ta provera ne funkcioniše prvih nekoliko dana i poslednjih nekoliko dana u toku meseca. To je klasična postpaid provera, a vidim da se korisnici žale na istu. Ne znam da li ovo "ne funkcioniše" znači da ne osvežava stanje ili kaže da servis nije dostupan.

Kartica kojoj imam pristup još nikada nije izbila ni polovinu pretplate, tako da je praćenje kroz mobile partner sasvim OK. U telefonu sam je koristio svega nekoliko dana, pa zato ne znam koliko se često osvežava.
 
Ja sam juce uzeo modem, ali su mi tek jutros aktivirali karticu. Sto se utisaka tice, prijatno sam iznenadjen. Za ovih 12 i nesto sati rada veza nije nijednom pukla, nisam pokriven 3G mrezom pa sam konektovan na EDGE i download se krece od 12-18 kb/s.
S obzirom da sam do sada koristio 56k, ovo je za mene prilicno velik korak :)
Najbolje od svega, ne cimama se vise koliko sam vremena na netu i da li neko pokusava da me dobije na fiksni.
Za ljude koji pretezno surfuju i nemaju mogucnosti za neki broadband ovo je idealno resenje. Em sto manje kosta, em sto je jednostavnije.
E sad, jedino sto me brine, je to sto je do sada sve skoro idealno, ipak je ovo Telekom i ocekivao sam bar neke probleme. Da se nesto lose desilo bilo bi mi lakse, ovako sam stalno u iscekivanju da se desi neki zesci za*eb :)
 
Poslednja izmena:
Cena za KB nakon potrošenog besplatnog saobracaja iznosi 0,01 din/KB.
sto ti dodje 100KB 1DIN
1MB 10DIN
10MB 100DIN
100MB 1000DIN
1GB 10.000DIN

zar nije povoljan :D
 
Hvala,bas sam se nasmejao njihovoj kategorizaciji vezano za studente:d
 
Cena za KB nakon potrošenog besplatnog saobracaja iznosi 0,01 din/KB.
sto ti dodje 100KB 1DIN
1MB 10DIN
10MB 100DIN
100MB 1000DIN
1GB 10.000DIN

zar nije povoljan
Nije ti dobra racunica, pogledaj link u mom prethodnom postu.
Mada je, naravno, i dalje nepovoljno prekoraciti.
 
Poslednja izmena:
Da u najmanjoj (studentskoj) tarifi prekoracenje je 3.5 din za MB,ali je je u novogodisnjem paketu isto prekoracenje 10.8 din
 
Mozeli mi neko reci dal' postoji ruter na koji moze da se nakaci taj mts-ov modem, tako da net moze da koristi vise racunara istovremeno.Hvala.
 
Kako bre? Ja opusteno otvaram i skidam torrente!
 

Prilozi

  • torrenti.jpg
    torrenti.jpg
    220.6 KB · Pregleda: 122
Za torente problem može da bude klijent koji koristiš, jer se neki ne snalaze sa NAT-om, nekima je potrebno ručno uneti port koji je otvoren za P2P (što nema šanse da dobiješ), a eto, ima ih i koji rade bez problema...
 
Nazad
Vrh Dno