Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Mada sto neproveris CMD > ping 4.2.2.4
I okaci screen...

Jel ovo:

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=1719ms

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1719ms, Maximum = 1719ms, Average = 1719ms

Al ja se ne razumem, šta to znači?

Poz

PS.
Evo još 2-3 sukcesivnih rezultata:

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=648ms
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=513ms
Request timed out.

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 2, Lost = 2 (50% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 513ms, Maximum = 648ms, Average = 580ms

***
Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=595ms
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=354ms
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=272ms
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=273ms

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 272ms, Maximum = 595ms, Average = 373ms

I da kažem.... ovo je ono vreme kad relativno radi...
Mada kod mene je downlaod koliki je tebi upload :)
 
Poslednja izmena:
Pa ovo je moj screen... 99% vremena radi na EDGE bas ovako...

dnrbj0pqzbu3xt87u4nh.jpg


Al tebi je i Ping uzasno veliki , paketi se gube...
jer si radio nesto po netu kada si ovo ukucao u cmd ???
 
...Al tebi je i Ping uzasno veliki , paketi se gube...
jer si radio nesto po netu kada si ovo ukucao u cmd ???

Kod prvog i trećeg rezultata nisam radio ništa... kod drugog je iščitavao neku stranicu...
3 prikazana rezultata "pinga", u prethodnom postu, su dobijena u razmaku od oko 30-60 sekundi...

Evo, radi prikaza uradio sam download 1-og fajla sa 4shareda od oko 2.2MB, slikao pokazivanje DU metra nameštenog na prikaz u kbps, na svakih par minuta.

n2ebshz9nskjz7o10rt.jpg


Na kraju je zakucao na 25 sec do kraja, i nakon 10-ak min izbacio error... pa downlaod nije uspeo... kao i obično... pukavši na 99.99%, ali nije prvi put:wall:... tako da bacih još oko 2-3MB, ali spram živaca to nije ništa... Trebalo je čekati tih pola sata... i nervirati se...

Za vreme downloada protok padne na nulu... ostane tu neko vreme... pa kasnije nastavi... i tako 1000 puta... Naravno to kad je sreće... inače najčešće se zakuca nakon 1-2min na nulu... iu ne mrda... pa ga ja isključim...
Preko dialUp-a nema tog zastoja... downlaod ide kontinualno... i to sa 3-4 KB/S... za razliku od ovih 1-2KB/s...

Uhh... :crash::wall::bottle:

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
da li si stavio samo na EDGE? probaj bez 3G signala
 
Drugačije i ne mogu osim na EDGE... Saznao sam da repetitor za moj kraj ne podržava 3g... Tako da je stalno na EDGE...
Sa automatskom mrežom ili na GSM only. svejedno radi...

Poz
 
Poslednja izmena:
Evo ponovo sam otkucao "ping" u cmd-u... dakle pre kucanja i za vreme kucanja nikakve aktivnosti na netu... a DU metar pokazivao 0.0kbps:

Microsoft Windows XP [Version 6.1.2700]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Joe>ping 4.2.2.4

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=723ms

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 723ms, Maximum = 723ms, Average = 723ms

____________________________
Odmah nakon ovoga ukuvao sam ponovo i pisalo je da su samo 2 paketa izgubljena i da je gubitak 50%...
Naravno... ja ne znam šta to znači... ali predpostavljam da je negativno...

Poz
 
Poslednja izmena:
Ovako los download iskreno moram da priznam nikada nisam video...

Meni ovo uopste nelici na EDGE i nema sanse da radi ovako... ti ili imas problem sa modem ili uopste nisi na EDGE rezimu...

Ako imas ovaj problem od pocetka i ako je uvek radilo ovako, odi do poslovnice i trazi da testiraju modem...

Ili ga probaj kod nekog druga koji nije na istoj lokaciji kao i ti...

Ako na drugoj lokaciji modem radi bez problema (ne na 3G signalu vec na EDGE) onda mozes da potrazis kao alternativu neku externu antenu i da probas sa njom da uhvatis signal sa druge pristupne tacke... jer kazem ti ovo meni lici na obican GPRS signal, veze nema sa EDGE...
 
Pa bio je ovaj modem na drugom mestu, kao što sam u nekom od prethodnih postova već rekao...
Tamo je radio na 3g, i imao je dobar transfer rate. Desetostruko, ma i više od toga veći...
I tamo je zakucavao ali ređe...
Slično je radio kao i kod drugih ljudi tamo u obližnjim zgradama...

Nisam više pametan, ali znam da se nikad u životu nisam više nervirao nego otkad imam ovaj internet...

Možda i jeste neispravan... ne znam... a možda sam samo osuđen takvim repetitorom...

Evo još priloga da vidite nivo signala i vrstu mreže:

1. strana.jpg

settings.jpg
 
Poslednja izmena:
to je ta boljka 3G modema/provajdera, losa pokrivenost signalom... verovatno se daje prioritet za voice nego za data protok.

eventualno da probas sa nekom antenom, znam da onaj Havajac E220 ima na sebi adapter za antenu
 
Jesam li ja nešto propustio? Od kada postoje podešavanja da li ćeš EDGE, GPRS, UMTS ili HSDPA?
 
Donboske, mod perferance ne bi trebalo da držiš na automatic. Stavi ga na GSM only, ako nemaš 3G signal. Automatic mod se više puta pokazao kao vrlo nefunkcionalan. Doduše, tvoj problem ima toliku težinu da ga ovo verovatno neće rešiti...
 
pa ja sam to provalio jos odavno... imas kod izbora mreze, GSM ili UMTS sto je u stvari EDGE ili 3G - HSDPA
 
PJ pa probao sam više puta da fixiram mrežu na gsm only. No za čudo, na gsm only je stvar gora pa je zato sve po default-u.

Davno sam čuo sa neke dialere/viruse, koji na čas diskonektuju vezu pa se konektuju pozivanjem nekog pitaj Boga kog broja, te ti stigne račun da se ubiješ. Naravno, meni je dialUp na pulsno (mehaničko) biranje, pa bih čuo ako bi se tako nešto dogodilo.
Ali kako je mom drugu stigao račun od 14.000din, palo mi na pamet da pitam da li je tako nešto, ili nešto slično, moguće sa ovim modemima???
On je dobio modem pred kraj maja, uključio ga i za nedelju dana jedva od 2GB skinuo ca 0.3GB.
Naravno žalio se, ali još nikakvih odgovora nema, dok mu je za jun stigao ispravan račun od 1din (jer prva 3 meseca po njegovom paketu je 1din).

Naravno, još na početku sam pitao službenike MTS-a i oni se zaklinju da je to nemoguće sa ovim sistemom, kao i bilo koj drugi vid zloupotrebe. Ja sam im poverovao.
Ali voleo bih i vaše mišljenje.

PS.
One dve slike u prethodnom postu su slikane kad je net, za čudo, na kratko, radio super (po mojim kriterijumima koji sam navikao na pakao :);
A videli ste da mi je signal ili 4 crte, ili svih 5, pa šta bih dobio spoljnom antenom? Drugi repetitor je van svakog dometa, dalek i zaklonjen.
A ono čime ste mi privukli pažnju je pomen prioriteta, znači moguće je da je ovaj repetitor sa voice prioritetom, i da mi je zato loš net?

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Jel imaš od koga da pozajmiš drugi modem, da probaš na svom računaru. U poslednjih sat vremena (da, znam da je nedelja :( ) smo potvrdili probleme sa 3G netom (MTS/Telenor) na jednom notebooku. Problem je do samog računara. Pošto ne znam šta konkretno, u ponedeljak backup, pa reinstal...
 
pa ja sam to provalio jos odavno... imas kod izbora mreze, GSM ili UMTS sto je u stvari EDGE ili 3G - HSDPA

Zapravo to nije tačno.
GSM može biti GPRS ili EDGE.
UMTS može biti HSDPA ili UMTS.

Gde su svaka od ta četri protokola različite stvari.
 
Zapravo to nije tačno.
GSM može biti GPRS ili EDGE.
UMTS može biti HSDPA ili UMTS.

Gde su svaka od ta četri protokola različite stvari.

nedovoljno jasno kucano sa moje strane, pa da ponovim sta sam hteo da kazem:

ako hoces stabilnu vezu kada je los signal, stavis GSM i u zavisnosti od kvaliteta signala modem ce setati izmedju GPRSa i EDGE, ali bi trebalo da bude stabilan. ovo narocito moze da pomogne npr. tokom voznje kada se non-stop menja bazna stanica na koju si "nakacen"

ako ti cesto signal sheta izmedju EDGE-3G-HSDPA, probas da ga zakucas na UMTS i onda ne bi trebalo da sam obara na EDGE. time ga forsiras da radi u brzem modu, mozda uz cesce prekide, ali uz brzi protok.

ipak je sve individualno i sve zavisi od pozicije koje se nalazis i opterecenja bazne stanice. takodje, primetio sam da mi je signal bolji kada je modem (moj je bio E220) u horizontalnom polozaju. isto, rani jutarnji sati - oko 5 ujutru su bili najbolji za surf
 
Jel imaš od koga da pozajmiš drugi modem, da probaš na svom računaru. U poslednjih sat vremena (da, znam da je nedelja :( ) smo potvrdili probleme sa 3G netom (MTS/Telenor) na jednom notebooku. Problem je do samog računara. Pošto ne znam šta konkretno, u ponedeljak backup, pa reinstal...
Pa imam stari računar, probaću na njemu, pa javljam. Ako na njemu radi, onda je do ovog računara. Ali ne verujem. A reinstal sam uradio jedno 2-3 puta, od nule, sa različitim podešavanjima servisa i slično... samo da bih otklonio tu mogućnost (na štetu mojih živaca). Service pack2 i 3 rade isto...

Elem, meni je mreža stalno na EDGE, ne mrda odatle. Samo katkad varira nivo signala od 4 do 5 crte...
Danas je čudno, ali konektuje se gotovo trenutno, i ne zakucava u radu... mada sam ga samo na kratko koristio...

A jel zna neko ovo za dialer-e, jel moguće da oni prave visoke račune kod korisnika ovih postpaid paketa?

Poz
 
nedovoljno jasno kucano sa moje strane, pa da ponovim sta sam hteo da kazem:

ako hoces stabilnu vezu kada je los signal, stavis GSM i u zavisnosti od kvaliteta signala modem ce setati izmedju GPRSa i EDGE, ali bi trebalo da bude stabilan. ovo narocito moze da pomogne npr. tokom voznje kada se non-stop menja bazna stanica na koju si "nakacen"

ako ti cesto signal sheta izmedju EDGE-3G-HSDPA, probas da ga zakucas na UMTS i onda ne bi trebalo da sam obara na EDGE. time ga forsiras da radi u brzem modu, mozda uz cesce prekide, ali uz brzi protok.

ipak je sve individualno i sve zavisi od pozicije koje se nalazis i opterecenja bazne stanice. takodje, primetio sam da mi je signal bolji kada je modem (moj je bio E220) u horizontalnom polozaju. isto, rani jutarnji sati - oko 5 ujutru su bili najbolji za surf

Moj slučaj je nešto drugačiji. Kada prebacim na GSM only dobijem GPRS i ako imam 5 crtica signala. Modem mi je na 2 spratu, sasvim visoko i dovljno (koristim 3G, između ostalog, ali jedva). Kada izvadim karticu iz modema, ubacim u telefon, siđem u prizemlje, imam E (E na telefonu označava EDGE, G označava GPRS). :D
Tako da taj sistem biranja protokola, možda funkcioniše u Beogradu, gde je to "normalna" stvar, malo dalje, nije slučaj.
 
samo da ti kazem da iako on prikazuje GPRS, to ne znaci uvek da po tom protokolu radi. da li si probao da pustis neki download i kako ti se onda ponasa?

ja sam "mog" mt:s Havajaca E220 na poslu vukao od Novog Pazara do Subotice - zato ti i pricam iz iskustva :D

A jel zna neko ovo za dialer-e, jel moguće da oni prave visoke račune kod korisnika ovih postpaid paketa?

Poz

nema dialera, jer je sa tih data kartica blokirano pozivanje. ti dialeri uglavnom rade na obicnim modemima, gde prekinu vezu sa tvojim provajderom i pozovu neki call-back broj u Sao Paolo i Principe - koji naplacuje uslugu od onoga koji zove
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozda je off poruka a mozda i nije, neka moderatori odluce :wave:
Elem, nisam imao viska vremena za testiranje ovih 3g modema pa im i ne znam neku vecu problematiku. Uglavnom drug pazario skoro prepaid varijantu mts-a i zali se da ne moze da gleda nista za youtuba i na FB-u nema chat (tj nista u flesu u ne radi).
Reinstalirao fles plejer, brisao par puta i cak je nosio kod nekog drugog ortaka da proba kod koga radi YT i FB fles i kada nakaci 3G modem odjednom sve prestane da radi.
Opet kazem nisam se nesto zanimao sa 3g-om... :( bilo je par drugara koji su kupili bilo mts ili telenor i kod svih radi sve (doduse oni su na postapaid).
Ima li neko resenje ili da mu predlozim da reklamira modem, malo je dalje od mene pa nisam u mogucnosti da licno proverim kako radi modemcic.
Sorry ako vec postoji tema sa ovakvim problemom, nisam nesto pri vremenu da trazim detaljnije, hvala unapred.
Pozz
 
Hvala na objašnjenjima!

Probao sam modem i na drugom (mom starom) računaru u drugoj sobi, iako je tamo malo stabilniji signal, i svih 5 crta, ista priča...
Biće da je ipak "loš" repetitor, koji verovatno nije predviđen i namenjem za ovo... Lupam, ne razumem se u te stavri, ali drugog objašnjenja nemam...

Čekaću tu 2150-tu godinu kad će najverovatnije da konačno postave digitalnu centralu u moj kraj...:zgran:

Čujemo se:bottle:
 
Poslednja izmena:
samo da ti kazem da iako on prikazuje GPRS, to ne znaci uvek da po tom protokolu radi. da li si probao da pustis neki download i kako ti se onda ponasa?

ja sam "mog" mt:s Havajaca E220 na poslu vukao od Novog Pazara do Subotice - zato ti i pricam iz iskustva :D

Nemam razloga da sumnjam u suprotno, samo ti kažem da je to ipak od slučaja do slučaja. Ja 3G net imam od Septembra '08, i do sada smo se tako dobro upoznali da nema potrebe da mi bilo ko šta savetuje i govori. :d
 
^ treasure two you = blago tebi ;)
 
sirNemanjapro, signal i standard mreže koji ti pokazuje telefon uglavnom nema veze sa onim što ti pokazuje modem. Na mobu imam 3G sa max brojem crtica,i net radi užas, skoro da ne radi, prebacim u modem, ima samo antenicu (jedna crtica) i radi odlično...
Dobio sam objašenjenje da uređaji iscrtavaju crtice na osnovu različitih parametara.

IzNoGooD, jel to i MTS počeo da blokira pozive? Dok sam imao MTS postpaid, pozivi su tarifirani po profesionalnoj tarifi. Telenor postpaid mi je imao blokiran voice saobraćaj (osim ako ne platiš pretplatu za paket Jedna cena).

S druge strane, dialeri su bezopasni za 3G, jer kod nas još uvek nisam video da neko daje voice modeme :)
Bilo je priče da je ona 622 MTS-ov voice, ali izgleda da je to neka druga revizija, a ne taj koji je na našem tržištu...
 
Iznogude, zar nije bez W? :)

PJ, konektovao sam telefon na računar i imao sam brzinu koju ostvaruje EDGE. Odmah zatim prebacim karticu u modem, konektujem se, GPRS. :)
 
@PJ, posto smo uzeli taj 3G kada se pojavio dobili smo neke bele kartice za koje su nam rekli da su samo data, pa da ti pravo kazem nisam se ni cimao da ih koristim za voice. mada si mogao preko njih da saljes SMS iz one crvenkaste Havaji aplikacije (koja se meni nije svidela, pa sam je flashovao sa onom drugom, plavom ;))

@SirNemanja to ti je serban english = serglish :D nego, da li si probao da flashujesh modem sa novim firmware-om?
 
Ja koristim MF622. Dok me Lelekom ne obavesti da postoji firmware novi, ne pipam ništa.

Da li ste znali da su namerno isključili USSD opciju? :)
 
Kako vama stizu racini? koliki su? Ja evo pre 2 meseca pipno internet (3G MTS) nisam jel imam kablovski i stigao mi racun skoro 3000, ziv sam se frapirao kada mi stigao racun a evo sada mi vec 2 meseca racun 1,28din!!! takodje i pre su mi slali tako neke jezive cifre a uvek gledam da nepredjem 2gb vec uvek trosim oko 1,8gb...desava li vam se to?
 
odeš do poslovnice MTSa podnesesh zalbu i ako stvarno nisi koristio i prekorachio vrate ti pare inače meni se to desilo 2x posti imaju neku grešku u sistemu.
 
koliko sam cuo taj problem je masovan idi reklamiraj taj racun
 
Nazad
Vrh Dno