Šta je novo?

mts 3G net, iskustva korisnika

Ne možeš da porediš signal na telefonu i modemu. Koliko sam ja skapirao, crtice koje prikazuju ova dva uređaja se pojavljuju na osnovu različitih parametara.

Na jednoj lokaciji gde povremno boravim i MTS i Telenor imaju maksimalan broj 3G crtica na telefonima, a modemi imaju jednu ili samo ona antenica na ZTE modelu (antenica i piše UMTS). Sa jednom crticom, sve radi sasvim OK. DL ide i preko 1mbps.

Nisam ja napisao taj info kao poredjenje 2 signala, vec me je pitao Ryo kakav je, pa sam mu samo detaljnije odgovorio.

Inace, kad stavim na umts only dobijem famoznu poruku "port has been closed" i tako jedno 50 puta moram da kliknem connect. Vece gubljenje vremena u zivotu nisam imao od tog cekanja da se konektuje na net....
 
Probaj modem na nekoj drugoj lokaciji. Možda uređaj nije ispravan.
 
Probacu, mada meni se cini da je to ipak do signala. Videcemo..
 
Imam problem sa Skype-om.
Kada koristim Skype, veza puca na svakih ca. 5 minuta. Kada veza pukne moram da, ili resetujem racunar, ili da izvadim modem (ZTE) i ponovo ga ukljucim.
Imam studentski paket 5GB.
Inace kvalitet prijema je odlican: konstantno HSDPA, download >1Mbs, upload >70kbs (video na skype radi savrseno) tako da ne mogu da zamislim da pucanje veze dolazi od slabog signala. Sto je jos cudnije, ovo pucanje veze se desava samo kada koristim skype! Pri normalnom surfovanju nema pucanja uopste.
Jedna od mojih "teroija zavere" je da ovi sa MTS imaju nesto sto filtrira saobracaj, pa kada messenger traffic predje prag od x kB, veza se prekida.
Da li neko ima slicna iskustva.
Da li mozda da reklamiram kod MTS-a ovaj ZTE modem, i da trazim da mi ga zamene?
 
Samo da potvrdim da SkyPe preko ZTE radi savršeno, a preko Fring/Nimbuzz skoro, pa da je upotrebljivo kao zamena za telefonski poziv. Značajno su se popravili.

Pokušaj da reinstaliraš SkyPe.
 
Poslednja izmena:
Da iskoristim ovu temu...
Razmisljao sam da uzmem ovaj paket i pre nego odlucim resim da proverim prakticno kako radi. Pozvao sam druga koji ima ovaj paket kod mene i probamo 3G internet na mom deskt racunaru. Uhvati 3g mrezu pa izgubi, predje na GPRS, pa onda na EDEG, sporo povecava brzinu, sporo otvara stranice, skida kao klasican modem, sve u svemu traljavo. Medjutim probamo isto kod mene sada na lap topu od druga i radi super, sve one gore navedene stvari rade savrseno, za kratko vreme postigne brzinu i stalno ima 3g mrezu itd. Napominjem da zivim u Zemunu i na mobilnom cesto imam 3g mrezu, radi mi normalno video poziv itd.
Nismo uspeli da provalimo zbog cega je tako osim da je mozda u pitanju to sto ja na mom desk racunaru imam kasperskog 2009, a on na lap topu AVAST. Ovo navodim zbog toga jer sam morao na mom racunaru prilikom konektovanja najpre da iskljucim KAS.09 a tek kada se konektujem da ga ukljucim. Voleo bih da se javi neko sa utiscima o ovom paketu odnosno ako je imao slican problem. Sve sam ovo naveo pre nego se odlucim, voleo bih da cujem vase utiske, preporuke itd. Hvala unapred
 
U podešavanjima modema stavi UMTS/HSDPA/3G/WCDMA Only (jednu od ove 4 stvari, razlikuje se od software do software šta će da piše). Držaće te stalno u 3G signalu, čak i ako ne nešto slabiji, ali će veza biti stabilnija. Sve u svemu, bolje će raditi.
 
Moram da pitam da li neko ima problema sa Windows Live Messenger-om? Izgleda da ne moze da se konektuje.
 
Moze da se konektuje, samo je potrebno da procitas, temu od pocetka... Tacnije prvu stranicu. I pronaci ces resenje za tvoje probleme.
 
Moze da se konektuje, samo je potrebno da procitas, temu od pocetka... Tacnije prvu stranicu. I pronaci ces resenje za tvoje probleme.

Nisam se dobro izrazio. U tom trenutku nije htelo da se konektuje na WLM. Problem je bio sa Messengerom.
Ali evo ga novi problem. Kada ukljucim modem PC ga prepoznaje kao CD a ne kao usb kako ga je pre prepoznavao. Da li nekako mogu da vratim da mi je modem kao usb (sto bi i trebao da bude).
 
Poslednja izmena:
Pokreni apliakciju, čuće se ding-ding, ding-din, sačekaj malo i sve će biti OK.
Ovo se dešava kada uključiš računar, pa tek onda povežeš modem. U slučaju da modem priključiš pre uključivanja računara, odmah će biti prijavljen kao modem.
 
Pokreni apliakciju, čuće se ding-ding, ding-din, sačekaj malo i sve će biti OK.
Ovo se dešava kada uključiš računar, pa tek onda povežeš modem. U slučaju da modem priključiš pre uključivanja računara, odmah će biti prijavljen kao modem.
Da znam to. Ali ja sam pokusao da napravim da mi bootuje sa usb-a instalaciju xp-a. Mislim da sam mozda slucajno nesto uradio sa modemom.
 
Ljudi, jel postoji neka dodatna eksterna antena za ZTE modem? Citajuci neka uputsvta na netu pronadjoh da izvesni modeli imaju mogucnost nadgradnje, a i pronasao sam na ovom modemu neki sumnjivi konektor na ledjima. Jel ima neko neki info o tome? Mozda bih tako mogao da poboljsam prijem signala.
 
Zašto samo ne izbaciš modem napolje i povežeš ga na duži USB kabal?

Slozices se da to ipak nije kvalitetno resenje. Drugo, cak i da hocu, ne mogu da modem drzim napolju (ipak moram da zatvaram prozore), a i velike su oscilacije temperature sada, a modem (cimi mi se) po deklaraciji operise na max do -5 C.
 
To jeste konektor za antenu, ali sam samo jednom pročitao nanekom forumu da je neko montirao dodatnu antenu i nije dobio ama baš ništa :(
Možda je bio fake post, ali ko će ga znati...

Nemanja, izbacivanjem telefona napolje bi možda dobio bolju poziciju, a antena, teorisjki, povećaa snagu prijemnika.
 
jel se desava nekome da kada proverava *797# stanje- da pod stavkom "stanje" ima neki iznos za koji veruje da ga sigurno nije potrosio i da nije prekoracio limit jer ima npr jos 4 gb neiskoriscena?

U januaru su mi jednostavno samo dodali na to stanje nekih 80 din, mada sada kada gledam zaduzenje za januar nije na osnovnu pretplatu dodata ni para tj tih 80 kinti je nestalno...znaci zaduzenje je ok.


Sada sam proverio stanje za ovaj mesec i ovog puta su mi zalepili 460 din pod to j** "stanje" a karticu nisam ni izvadio iz modema da bih trosio na razgovor,sms... A opet moze da se desi da na kraju racun bude samo pretptplata ako ne izadjem iz limita.. inace napravicu lom :))

uglavnom, jel imate slicna iskustva ? da li je to u skladu sa dobrim poslovnim obicajima i svetlom praksom telekoma
 
Slozices se da to ipak nije kvalitetno resenje. Drugo, cak i da hocu, ne mogu da modem drzim napolju (ipak moram da zatvaram prozore), a i velike su oscilacije temperature sada, a modem (cimi mi se) po deklaraciji operise na max do -5 C.

Ipak, neću se složiti. To je ujedno naj
- praktičnije
- jeftinije
moguće rešenje tvog problema.
Druga stvar, taj modem poprilično lepo radi i na -10 °C.
Treća stvar, kabal može da se provuče kuda god želiš. Ja sam svoj odlučio da uništim, tako što ga "priklještim" prozorom. Za kabal od 110 dinara, mislim da nije neka šteta, a prozor i dalje dihtuje.
Četvrta stvar, valjda ljudi na BENCHu nisu od onih koji poštuju deklaracije. :)

To jeste konektor za antenu, ali sam samo jednom pročitao nanekom forumu da je neko montirao dodatnu antenu i nije dobio ama baš ništa :(
Možda je bio fake post, ali ko će ga znati...

Nemanja, izbacivanjem telefona napolje bi možda dobio bolju poziciju, a antena, teorisjki, povećaa snagu prijemnika.
Možda njemu antena bude koristila, ako uspe da je nađe. Naravno, možda. Zašto to kažem. Pa, izbacivanjem modema napolje, dobio sam bolju poziciju i samim tim jači signal. :) To je ono što on želi, samo jeftinije, manje muke i frke. Pitanje je da li bi bolje prošao sa antenom ili izbacivanjem modema. Ja verujem da bi mu ta antena omogućila da u sobi prima isti signal kao da je modem isturio napolje.

Ja sam svoj modem stavio u kesicu od debljeg celofana (mislim da je od nekog bulk pakovanja nečega... ne mogu da se setim) i onda ga isturio na terasu. Gde nije direktno izložen ni kiši, ni suncu, ni snegu... Jedino vetar može da ga zeza. Celofan sam vezao na USB kablu tako da i sam konektor/konekcija ostane zaštićena.

jel se desava nekome da kada proverava *797# stanje- da pod stavkom "stanje" ima neki iznos za koji veruje da ga sigurno nije potrosio i da nije prekoracio limit jer ima npr jos 4 gb neiskoriscena?

U januaru su mi jednostavno samo dodali na to stanje nekih 80 din, mada sada kada gledam zaduzenje za januar nije na osnovnu pretplatu dodata ni para tj tih 80 kinti je nestalno...znaci zaduzenje je ok.


Sada sam proverio stanje za ovaj mesec i ovog puta su mi zalepili 460 din pod to j** "stanje" a karticu nisam ni izvadio iz modema da bih trosio na razgovor,sms... A opet moze da se desi da na kraju racun bude samo pretptplata ako ne izadjem iz limita.. inace napravicu lom :))

uglavnom, jel imate slicna iskustva ? da li je to u skladu sa dobrim poslovnim obicajima i svetlom praksom telekoma
Kako su mi objasili u MTSu oni ovaj 3G net paket obračunavaju tako što oni u njihovom unutrašenjem sistemu računaju kao klasičan protok podataka (ako je 1MB 5 dinara, znači 50.000 dinara je 10GB paket). Sad za taj famozni trošak, ne znam, to je mnogo sitno, ne verujem da ima veze sa tim. Pozovi Call Centar.
 
Nemanja, koliko ti je modem udaljen od prozora, na terasi?
Ja bih prvo pokušao neko lepljenje na prozor or something :)

Ne zbog modema ili kabla, već zbog prozora. Na mojoj kući prozori tako dihtuju, da bih ostao bez kiseonika za nekoliko dana :), a ne kabl da uspem da provučem.

korisnikfilip, ne obraćaj pažnju na poziciju stanje. Kartica koju trenutno imam u telefonu je i prethodnog meseca imala nekih 68.9 dinara i sada posle preseka i dalje prikazuje toliko. A račun je samo pretplata, jer nisam prekoračio protok, a karticu samo za to koristim.
 
Ljudi da prenesem moja iskustva.... Uzeo sam pre desetak dana paket od 2G jer sam bio sumnjicav kako ce biti. Instalacija je protekla ok, i ono najbitnije RADI i to MNOGO DOBRO. Stalno je na UTMS i nemam nikakvih problema sa otvaranjem stranica (osim one gore navedene|. Podesio sam kaspe.09 tako da ni on ne koci. Za sada nema pucanja veze, a sto se tice brzine krece se prema testu sa speedtest.net od 1,4 do 4 Mb. Ako on laze lazem i ja vas. Sa moje strane preporuka.
 
Nemanja, koliko ti je modem udaljen od prozora, na terasi?
Ja bih prvo pokušao neko lepljenje na prozor or something :)

Ne zbog modema ili kabla, već zbog prozora. Na mojoj kući prozori tako dihtuju, da bih ostao bez kiseonika za nekoliko dana :), a ne kabl da uspem da provučem.

Pa na oko metar se nalazi udaljen modem.
 
Lenak, ako si potpisao ugovor sa ugovornom obavezom, trebalo je da potpišeš na 1GB :)
Za svaki slučaj.

Prvi put vidim ovoliku brzinu za MTS. Kod Telenora sam skidao i do 320KB/s, a sa MTS nikada nisam video 200. Oba u zoni maksimalne pokrivenosti.
 
Od nedavno koristim MTS 3g internet, ali mi veza jako cesto puca, da li neko zna o cemu se radi?
 
da li si setovao samo na 3g signal?
 
Nazad
Vrh Dno