Šta je novo?

MtGox isplate i problem sa nasim bankama

techone

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2020
Poruke
648
Poena
75
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Mtgox je pokrenuo sistem za KYC i ubacivanjem podataka banke na sajtu kako bi za one koji odaberu isplatu unapred sve bilo isplaceno do negde juna 2023
postoje dve opcija isplata unapred koja je oko 21% i druga opcija je cekanje da se svi procesi zavrse gde se u zavisnosti od tuzbi protiv mtgox ipslate mogu biti vece ili manje posto se vodi veci broj tuzbi protiv istog kao i vreme potrebno da se sve to zavrsi koje nije poznato, vecina ce odabrati opciju da mu se isplati ~21%

Ono sto je u srbiji problem je sto forma barem meni nije jasno kako da unesem correspondent ili intermediary banku posto mislim da sve nase banke koriste istu, takodje mtgox support ne pomaze salju samo genericke odgovore da se prati procedura bla bla bla :(
Ovako izgleda forma za banku na mtgox postoji jedna IBAN sto je ok i samo jedno swift polje e tu nastaje problem jer posrednicka banka i lokalna banka imaju razlicita swift polja!
Dole postoji opcija za ime glavne banke i ima lokalne banke ali opet barem meni nije jasno ciji swift uneti od domace lokalne banke ili od oe preko koje pare prvo idu!
mtgox-bank.jpg

Ono sto ja dobijam iz erste banke je:
Correspondent bank for EUR incoming payments:
swift code: GIBAATWG
ERSTE GROUP BANK AG WIEN, AUSTRIA

ACCOUNT OF THE BENEFICIARY WITH:
swift code: GIBARS22
ERSTE BANK A.D. NOVI SAD, REPUBLIC SERBIA

BENEFICIARY:
IBAN RS353xxxxxxxxxxxxxxx
name: xyz
 
Da ali onda nema podata posrednicke banke uopste i gore ima znak uzvika kod swifta i pise da placanje ne ide direkt..........
 
Sad sam zvao NLB komercinalnu banku kazu kod njih ne treba correspondent banka da se unese, mozda vidim da tamo otvorim devizni racun......
 
Nije obavezno da se unese posrednicka banka.. to je mislim samo kao preporuka zbog naknade i brzine isplate
 
Da li to vazi za sve banke?
mtgox ne odgovara na upite salje samo na propratna dokumenta sa sajta koji ne sluze nicemu (sta ocekivat od drzavnih institucija koje ce zaradit milione a mozda i milijardu na ovome a nemaju nikakvu odgovornost osim suste pravne koju sami izmisljaju)
nase banke takodje par kojih sam zvao nemaju pojma, odstampaju papir i kazu to ti je to....
 
A Bitstamp ne dolazi u obzir nego samo banka?
 
A Bitstamp ne dolazi u obzir nego samo banka?
bitstamp i kraken samo za deo koji ide u BTC dok 30% mora ici u eur/$/yen na banku i ako je mali iznos mozda na paypal (peypal ne garantuju uopste i samo za manje iznose a banku moras ubaciti, moraju svi)

@frrka

Da ali je glupo sto nase banke sve daju genericke odgovore uglavnom i ponasaju se kao vi njih obavestite sa svim podacima, a druga starna mtgox jednostavno bas ih briga.... nisam ih zao telefonom jel se kaldim da se se i tu javit neki magarac koji ima samo predefinisane odgovore koji ne sluze nicemu
 
Ok hvala,nisam ih najbolje skontao sta sve mora...
 
Ne mogu da verujem koja je to japanska stoka na drugoj strani na moje pitanje da nema polja za posrednicku banku odgovaraju mi nakon 10 dana da ne nude podrsku u ovom fazonu:

"We are unable to answer individual questions regarding details of the proposed rehabilitation plan, and repayment to be made under the proposed rehabilitation plan, including repayment method and registering to payee information. Please check the relevant documents by yourself."

I upucuju me da su svi potrebni podaci u dokumentima i FAQ
 
Moze li Mobi Banka da se ubaci
 
@techone u formi koju si postavio ranije nigde ne vidim gde hoćeš da uneseš posredničku banku...?

Trebalo bi da ti stoji polje sa "Intermediary bank", kao na slici u prilogu, kako je npr. na PlayStoru...

Pritom @frrka je već napisao da to nije obavezan podatak.

Bank.GIF
 
Nema polja za "intermediary" bank to je sto sto i correspondent bank.... ima uzvicnik da ce japanska banka broj 1 koristiti intermediary banky ali nema unosa, za banku br 2 nema uzvicnika pa sam izabrao tu japansku banku i uneo podatke, posto ovi iz erste kazu da je to ok
Za kevu imam OTP i tu sam uneo samo nju i nista drugo (bez intermediary)

@Apple moze i mobi ali ne znam sta je pametnije jer je priliv u USD pa ce verovatno biti konverzija i JPY u USD pa kod nas iz USD u EUR, sto je isto bezobrazluk jer mi za srbiju ne daje opciju da primim EUR vec samo USD

Takodje ne znam koja je banka bolja zbog kasnijih smaranja dokaza priliva bez ugovora, sa nekim emailovima i screen shot sa sajta koji bas i nemaju smisla pojedinacno a ni nigde ne preciziraju isplate uopste vec ce nama biti uplaceni nepoznati iznosi koliko oni odrede
 
Takodje stos e tice Mobi bank oni generalno ne primaju prilive od crypta, pisao sam im email pa da vidim
za OTP i Erste ne znam kako stoji stanje, kontam da tek kad stignu pare bice problema ili ce proci :(
 
Koja je bolja opcija sto se tice odabira isplate?
 
Pa nemas opcije svakako moras banku uneti i berzu, paypal moze samo ako je deo u FIAT manji od par hiljada eur, a opet moras banku uneti jer japanac moze da odluci da ne salje na paypal iako je unet i da posalje na banku
 
Mislio sam na ono pre odabira banka/PayPal, prevremena otplata ili ova kasnija.
 
Ne zna se ni koliko bi vise dobio za kasniju isplatu ili manje (moguce ako neko dobije neki spor protiv mtgox sa velikim iznosom)... a ne zna se ni kada, mozda isplate budu posle 6 meseci ili 6 godina pa se ti sad pitaj
To zna mafija iz japana mozda i ovi iz fortressa koji su otkupili masu kreditora

neka procena je da mozda se dobije do 23% umesto 21% za prevremenu isplatu, pod uslovom da se sve optuzbe protiv mtgox odbace
 
Mobi bank mi je odgovorio da ne radi transakcije na osnovu crypta
Erste isto ne rade ali u razgovoru ako je u pitanju bankrot i sud japana, kao ne bi trebalo da bude problema
Za OTP ne znam, telefon koji sam dobio za devizne prilive nije dostupan
 
Za koju ste se banku na kraju odlucili?
 
Ili ste ipak odustali od isplate :oops:
 
nema pravila, za sad bolje da ne cimas banke oko uplate jer oni jednostavno nemaju pojma jer te ni jedna nece prebaciti ne devizni sektor i ako pitas iako neje prodaja BTC-a/crypta oni ce reci da ne rade sa time
debilana, das neki pa kad stigne onda se cimas za idiotima pa kako bude
 
Da li ste odradili sve ove nazovi Statuse
1677666085768.png
 
Da mada mozes i na drugom dodati paypal ako je ima manjih iznosa mozda ti posalju preko njega

Ja iskreno nemam pojma koliko ce zle banke pravit problema jer u ovoj zemlji svako pametuje cak i kad he sve 100% legalno
 
Ja sam odradio al stoji mi kao na slici…
 
Da li vam stizu svakodnevno mailovi od Mtgox-a, u ovoj formi?
 

Prilozi

  • ddadsw.jpg
    ddadsw.jpg
    241.6 KB · Pregleda: 54
Da
 
Kreteni salju svima mailove upozorenja i ko se prijavio i ko nije, totalna debilana pravni sistem japana :mad:
 
I danas stigao mail od njih, neke nove izmene?
 
Nazad
Vrh Dno