Šta je novo?

MSI Turbo problem

  • Začetnik teme Shaggy
  • Datum pokretanja
S

Shaggy

Guest
Imam MSI Turbo bez raid-a, v3.0. Sistem je radio bez problema do menjanja napajanja. Kada sam promenio napajanje pri prvom dizanju sistema padnu drajveri za graficku karticu (INNO GF256) zbog navodne zauzetosti resursa od strane AGP kontrolera, tj AGP kontroler je zauzeo sve resurse graficke karte. Pri restartovanju sistema sve se vrati u normalu, cak i ako se restartuje komp pre dizanja sistema. Identicna pojava u Windows ME-u. Skidao sam sve moguce programe sa sistema, update-ovao bios, via drajvere i sve bez ikakve promene, tako da je sve spalo na napajanje. Da li neko ima neku drugu ideju. Prvo napajanje sam naravno prodao, a ovo je neko ezitech 300W, ako se dobro secam oznake. Gasio sam i USB iz biosa, radio reset configuration data i bez ikakvih promena u oba sistema.
 
Pa pazi jako je verovatno da je do napajanja. Mozda je ovo napajanje 'kao' jace tj 300W, a da je staro bilo bolje tj kvalitetnije.
 
Rezime maltretiranja sebe i racunara:

- ako pri ukljucivanju racunara ostavim racunar malo duze u reset stanju pomocu dugmeta za reset, svi resursi se lepo raspodele.

Probacu da nabavim neko drugo napajanje, da vidim sta ce da se desi, ali kako onda da reklamiram napajanje sa ovakvim nedostatkom !!!!!
 
Da li je normalno da napon na +12V, u nekim periodima pada na 11.6V, pri pokretanju neke aplikacije - ne svaki put, ali primetio sam slucajno.
 
Shaggy je napisao(la):
Da li je normalno da napon na +12V, u nekim periodima pada na 11.6V, pri pokretanju neke aplikacije - ne svaki put, ali primetio sam slucajno.

Nije - Koliko ja znam MSI-jev program za monitoring on bi trebalo d pisti pri svakom padu od 10% od nominalne vrednosti. Dobro ovo nije bas 10 posto ali na chieftec napajanju taj napon ne mrda od 12V - bez obzira na uslove. To kad pokrenes aplikaciju pocne da ti radi hard i povuce struju sto utice na napajanje da obori struju na 11.6 - sto je bedak. Sto se tice tvog problema - nesto tu smrdi :) Pogledaj da li ti je ACPI ukljucen u BIOS-u. Mozda ti on pravi resurs konflikt. Milsim da imas u F.A.Q. kako da preraspodelis resurse fino bez ACPI-ja koji zna da pravi gomilu sranja. Ja imam istu plocu i moram ti reci da sam tek po potpunom disable-ovanju ACPI-ja dosao do stabilne masine.
 
Nazad
Vrh Dno