Šta je novo?

MSI i podrska za laptopove (drivers) - katastrofa!

Igvan

Čuven
Učlanjen(a)
09.09.2002
Poruke
899
Poena
620
Imam ex610x MSI laptop i evo dve godine ne mogu da se nacudim koliko je podrska MSI u smislu drivera i utility softvera katastrofalna.

Poslednje i jedine verzije drivera (muzika, grafika, LAN itd.) su iz 2007 godine!

Pa da li je to moguce, to sve stoji na njihovom zvanicnom sajtu?

Dugo sam bio u neverici zbog cega je to tako pa sam digao ruke...
Danas sam ponovo posetio stranu sa drajverima cisto da vidim situaciju i video da ponovo nema nikakvih promena, a windows 7 drajveri ne postoje uopste!?

Da li neko moze da mi da objasnjenje zasto je to tako? Da li je moguce da jedna internacionalna kompanija sa takvim renomeom jednostavno nema potrebu da izda bilo kakav drajver za svoj uredjaj?
 
Samo instlairaj widows 7 ....90% stvari cje ti prepoznati...
 
Nema potrebe da ih osvezava...
Praktican primer:
Imam MSI L735X i u njemu je nVidia7600Go,koja dolazi sa MSI drajverima (ima nekih dodatnih opcija) i ta verzija je 75.xx,znaci matoro do bola...Vise puta sam skinuo u zadnjih godinu dana najnovije drajvere sa nVidija sajta bas za ovu grafu i mnogo losije je radila.Npr Assasins Creed sa original drajverom ponekad zatrza,sa najnovijima oko 5 frejma u sec...
 
Ja lično za bilo koji računar/ploču skidam drajvere direktno od čipset vendora. Recimo za moju matičnu umesto sa GA sajta za čipset skidam sa Intelovog, zvuk i LAN sa realtekovog. Tako sam siguran da uvek imam najnoviji drajver za moje parče hardvera.
 
Zaboravih dodati da imas Vista drajvere pa ako ti neki zafali za Win 7 stavljaj te...kod mene je upalilo...
 
Poslednja izmena:
ma win 7 zakon,sa prvim update-om imaces sve drivere...
 
pa to je Ok, ali ipak mislim da bi MSI morao da ima drajvere...a ne da Microsoft zavrsava njihov posao...
 
koliko platis toliko dobijes :D a veruj da ni ostali nisu kompletni u vezi drajvera.....ali zato win7 i no muke,ili druga solucija everest pa ih trazi rucno preko google-a :)
 
Poslednja izmena:
Pod broj jedan... microsoft ne zavrshava drajvere vecj skuplja orig vendor drivere i njih implementira. Drugo... MSI-jeva podrshka za drivere je vishe nego zadovoljavajucja ako se drzhite SISTEMA za koji je laptop napravljen.

Vendorski drajveri chesto su neoptimizovani pa mozhe da se desi slichna stvar kao korisniku Drmiletumenegeletu, svi proizvodjachi daju drivere koji RADE kako treba sa laptopom bez pogovora ako ne radi kako treba VRATITE laptop gde ste ga uzeli... u obavezi su da vam daju novac ili reshenje :D to kod MSI-ja funkcionishe bez greshke... naprodavao sam ih se toliko i nikada problema nisam imao sa klijentima...

Naravno, razgranichite za shta vam laptop sluzhi, to nije desktop... chemu promena drivera koji vecj obavljaju funkciju?
 
Cemu promena drajvera? Pa valjda nove verzije u 99% slucajeva donose neka poboljsanja, ispravku bagova i resavanje nekompatibilnosti, dodaju se neke nove funkcije...malo li je?
 
Jeste,u vecini slucajeva,ali kao sto sam ranije rekao,meni lt SAVRSENO radi sa fabrickim drajverima,tj,drajverma koje sam dobio sa njim a veruj mi bas sam ga terorisao...cim sam nesto updatovo odma su bubice iskakale...
Dobro zbori Damjann,kupi Lenovo (ako ne gresim) pa da vidis njihovu podrsku....uzas...
 
Ok, pa ja sam samo bio naviknut na dektop racunar gde sam prilicno cesto stavljao nove drajvere (kao i svi drugi),a sada bi trebalo da prihvatim da se na laptopu drajveri ne menjaju po 3 godine...

Mislim, ako ti drajveri rade dobro onda nema problema, ali ja to jednostavno nisam znao.

...ali zato je tu BENCH, pa sad znam...
 
Bas tako,Bench rulz :):):)

Bas sam sad pogledao,svi su mi drajveri iz 2007 god...
 
Jeste,u vecini slucajeva,ali kao sto sam ranije rekao,meni lt SAVRSENO radi sa fabrickim drajverima,tj,drajverma koje sam dobio sa njim a veruj mi bas sam ga terorisao...cim sam nesto updatovo odma su bubice iskakale...
Dobro zbori Damjann,kupi Lenovo (ako ne gresim) pa da vidis njihovu podrsku....uzas...

ma meni svaki update donese samo neko novo ******..... bili pc bili laptop....sasvim normalno i bez grski funkcionisu do apdejta,ali apdejtujem li nesto uvek se pojavi neki problem kojem nikada da vidim kraj.....
 
Da, da.... Win 7 drajveri su "zakon", NO SHIT!!!
Evo kod drugarice na laptopu ubismo se podesavajuci mikrofon, stalno sum, zujanje, tih, ma naikako, sve nesto "do pola". Driveri win7. Otisli na sajt skinuli, stavili odgovarajuce i gle razlike sve sljaka samo tako. Ako neka fima nemoze i nije u stanju godinama da resi drajvere ne teba ni da postoji!
 
Ne vidim sto bi se instalirao novi drajver ako stari vec radi kako treba ;)
Druga stvar ako ima problema, ali ovako... :d
 
Da, da.... Win 7 drajveri su "zakon", NO SHIT!!!
Evo kod drugarice na laptopu ubismo se podesavajuci mikrofon, stalno sum, zujanje, tih, ma naikako, sve nesto "do pola". Driveri win7. Otisli na sajt skinuli, stavili odgovarajuce i gle razlike sve sljaka samo tako. Ako neka fima nemoze i nije u stanju godinama da resi drajvere ne teba ni da postoji!

mikrofon .....LOL......
 
pa to je Ok, ali ipak mislim da bi MSI morao da ima drajvere...a ne da Microsoft zavrsava njihov posao...

One drajvere koje ne mozes da nadjes na WIndows 7 podrsci instaliras sa DVD-a koji si dobio uz lap top. Tj. vista drivere. Radi sve ok, barem kod mene. Imam isti lap top.
 
Vrh Dno