Šta je novo?

MSI H81M-P33 LGA1150 iskrivljeni pinovi.

vuk204

Čuven
Učlanjen(a)
18.08.2002
Poruke
509
Poena
620
Pretraživao sam forum, ali mi nije pošlo za rkom da nađem nijedan sličan tread, tako da bih ovde potražio savet.
Sastavio sam konfiguracio za nećaka, navedena ploča, i34170 sa 8Gb RAM-a.
Sve komponente, osim grafičke kartice su bile nove.
Po završenom sklapanju, komp neće da postuje. Pritiskom na power, samo zavrti ventilatore, blicne power lampica i ništa. Isprobao sam sa drugim napajanjem, drugom memorijom, posumnjao da je neispravna ploča, razmontirao kuler, izvadio procesor i primetio da su dva pina na matičnoj ploči iskrivljena.
Nisam početnik, sklopio sam više računara u poslednjih dve godine sa 1155 soketom, ovo je prvi sa 1150, ali nema velike razlike.
Ispratio sam uputstvo sa sajta proizvođača, i na slici se vidi da su iskrivljena dva izolovana pina, da sam ispustio procesor ili oštetio soket nečim drugim, bilo bi ih više iskrivljenih i iskrivili bi se u različitim pravcima. Nisam pregledao ploču pre instalacije procesora.
Reklamirao sam ploču, garancija je odbijena zbog fizičkog oštećenja, uz obrazloženje da je oštećeno više od 5 pinova.
Interesuju me dve stvari:
1. Koliko je stvarno greška sa moje strane, maksimalno pažljivo sam odradio montiranje.
2. Buni me što su u obrazloženju povećali broj oštećenih pinova, da li postoji neki minimalan broj ispod kojeg moraju da uvaže garanciju (slično mrtvim pikselima na monitoru) i da li ima smisla da se isterujem sa njima oko toga.
 

Prilozi

  • IMG_20151224_153200.jpg
    IMG_20151224_153200.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 196
Ako će da uvaže garanciju morali bi i za jedan jedini pin. Nema tu rezervnih pinova, svaki je važan.
 
Nece uvaziti garanciju ni za jedan pokrivljeni pin.Fizicko ostecenje.
Moj kosmija uzeo pre godinu dana gigabyte z68,hteo da uturi i5 i pokrivio 3 pina.
Garancija preskrabana i ploca zavrsila kod mene za jednu nes kafu.
Naravno...ispravio sam pinove i furao je oko 6 meseci,sada je kod burazera.
P.S Pinovi se ne krive tek tako,ipak je potrebna malcice jaca sila.
 
Vrlo je moguce da su pinovi bili iskrivljeni i pre montiranja, cuo sam skoro za jedan slucaj da je lik kupio novu plocu i video par pinova iskrivljenih. Ali ko bi ga znao sad.. A garanciju koliko ja znam mogu da ti odbiju i za samo jedan iskrivljen pin.
 
Znam coveka koji isto imao taj problem i uzo polako jedan po jedan ispravio i na svu srecu sve radilo, ali zebancija bila kaze samo tako..
 
@vuk204 da li je ploca bila zapakovana u onom celofanu, tj. da li je stiker bio zalepljen i ti si ga prvi odlepio?
Da li si pazio kako si skidao onu crnu zastitnu plastiku koja cuva socket i pinove?
Probaj da ispravis nekeko lagano te iskrivljenje pinove, svakako su ti odbili garanciju tako da ti je ovo jedino resenje.

Ja sam na jednoj 775 ploci ispravljao pinove, doduse nisu ovoliko bili iskrivljeni, ali dovoljno da nije htela da radi.
 
Momci iz firme na D možda mogu to da reše, a i nisu skupi. Meni su svojevremeno ispravili pinove na z87 ploči za hiljadu dinara.
 
Nazad
Vrh Dno