Šta je novo?

MSI B75MA-P45 dvd nedostaje pri boot-u?!

obi_van

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2005
Poruke
1,336
Poena
350
Zdravo svima. Uzeo sam novu plocu, a izgleda da sam i ispao iz "stosa" sa ovim novim komponentama. U zadnje vreme sta god uzmem nije kompatibilno jedno sa drugim, i obrnuto. Elem, problem je sledeci. Imam dva SATA WD HDD-a, dva Kingston SSD-a i jedan DVD uredjaj. Probao sam kablove (koji su radili na drugoj ploci) u vise kombinacija, i nikako mi se ne vidi jedan SSD kao i DVD uredjaj, i fakticki sam onemogucen da instaliram OS sa dvd-a. Da li neko ima ovakvu ili slicnu plocu, i u cemu ja to gresim, ili sta mi promice u podesavanjima, pa se ne vidi DVD pri boot-u? Hvala u napred na odgovorima.
 
Imam slicnu plocu, a nikad nisam imao takav problem.

Jesi li probao da prikljucis samo DVD, bez ovih ostalih? I posebno u svakom od SATA konektora?
 
Poslednja izmena:
Neverovatno, na granici sam da sve prodam i da se ratosiljam svega :d . Probao sam jutros samo sa dvd uredjajem, i ocita ga u biosu, pa onda dodam ssd, a on ocita ssd, ali ne i dvd, i onda trista puta zamenim mesta kablovima, zamenim kablove i dzabe, samo ssd nigde dvd.
 
Optika je ispravna provereno, a da nije kompatibilna ne bi se ni videla nikada. Ono sto me izludjuje je da se jutros lepo registrovala u Biosu, da bi posle novog restarta opet nestala.
 
Eventualno da stavis noviji firmware na taj DVD.
 
Jako cudno se ponasa. Malo pre sam prikacio 4 hdd-a i svi su se videli nakon svakog restarta, da bi nakon dodavanja graficke jedan od dva ssd-a nestao. Promenim mu sata konektor i opet isto.
 
Tesko da je to problem do ploce.

Probaj drugu optiku kao sto kaze poolmaker.
 
Ma probacu cim dodjem do druge, ali zasto sada ssd-ovi brljaju? Cas se vide cas ne. Ova nova tehnika samo brljavi, pre sta god ustekas radi, a sada nista kompatibilno jedno sa drugim :)
 
Nazad
Vrh Dno